Sony KD-55XF9005 vs. Samsung QE55Q70R

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kutil71 25. 2. 2020 10:11

Dobrý den, nevidíte rozdíl ? Četl jste:
viewtopic.php?f=1703&t=1303290
Nejlépe si postahujte ukázková videa a potom to vyzkoušejte a uvidíte:
https://ulozto.cz/hledej?q=hobbit+test
https://vimeo.com/225976480
Dopočet není jenom o filmech.
Klasické 4K kamery natáčejí třeba jen 30sn/sek, proto se nehodí pro příliš akční záběry a pro přehrávání je vhodný TV s kvalitním dopočtem mezisnímků .Ukázka - originální záznam sestříhaný v HD Writeru:
https://uloz.to/file/RMhA9dzp3IUx/ukazk ... hc-vx1-zip
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denis30 25. 2. 2020 11:33

Kutil71: Děkuju za odkazy, až se dostanu domů, vyzkouším to.
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 25. 2. 2020 12:14

Kutil71 .. tohle je naprosto k ničemu, kromě Hobbita.

Nemá to s filmem nic společného. Je to video. To, že je ve 30fps je hendikep toho videa. Dneska už mnoho mobilů umí i 4k@60fps.
Film je něco jinýho ...tyhle ukázky nevedou k pochopením telenovely, soup opera efektu

-- 25. 2. 2020 12:16 --

Neis ..ten film je 24, ne 60. Do 60fps nebo do 120fps ho ty telky právě těmi dopočty dostanou - a to pak vypadá jak telenovela

-- 25. 2. 2020 12:31 --

Hobbit ano. A víš, proč byl vytvořen? Ta ukázka. Aby zákazníci v ochodě dostali strach z trhané mapové scény a koupili tehdá telku, která interpolaci měla.
To, že v další scéně běžící holka má kolem hlavy hnusné artefaktové svatozáře, v další scéněy kdy kamera letí nad městem se kolem věží opět artefakty houfně tetelí, hnus. To už se moc pak nepouštělo. Stačila ta mapa. Ale mnoho lidí přišlo pak, že neví, jak ten hnusně plynulý, divně vypadají film dát do normálu.

Film Maker mode na vás, telenovelisti :)

Dopočty by měl být zakázány :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kutil71 25. 2. 2020 16:18

To není o pochopení telenovely, já sám nevím, co to je efekt telenovely, skutečně nevím. Já uznávám jenom pohyb, jak ho vidím očima, tedy plynulý, z kterého mě nebolí oči. A to 24p … není. Tohle je o pochopení významu kvalitního dopočtu mezisnímků. Ať si to každý odzkouší sám a sám se rozhodne, co mu vyhovuje. Jinak mě ukažte kameru, která umí 60p ve 4K, má 24x optický zoom a je schopna kvalitně snímat i za šera, a stojí méně než 35 tisíc. To byste si musel hodně připlatit.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neis 25. 2. 2020 16:50

Indeshit: Podivej se na KODI - SC. Blíženec ( Gemini Man) je tam přímo v 4k 60fps, tzn. máš telenovelu i bez dopočtu, pro mě absolutně nekoukatelné.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod messy 25. 2. 2020 17:36

indeshit píše:Film Maker mode na vás, telenovelisti :)

Dopočty by měl být zakázány :)


Nechcem vam tu do toho kecat, ale pre oko je prirodzeny plynuly pohyb. Nic v prirode nevidis trhano v 24 fps. Film mode je prezitok, ktory casom zanikne, alebo zostane cielovkou zopar fanusikov, rovnako ako napr. fotenie na kinofilm.
Naposledy upravil messy dne 25. 2. 2020 19:40, celkově upraveno 1
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 25. 2. 2020 19:19

indeshit prostě nesnáší svobodný výběr a svobodu nastavení. Takže dopočty dle něho zakázat a nejlíp zakázat i všechna nastavení týkající se obrazu. To, že někdo prostě nesnáší ty klokoklokoklokotavý pohyby, mu je jedno. On totiž kolem sebe všechno vidí přesně tak - sekaně. A tak to seká i sem na fórum.

Nikomu nevadí, že co indeshit upřednostňuje - je to jeho věc. Ale silně vadí jeho občasné, zbytečné výlevy, někdy až posměch a označení lidí, kterým dopočty, či 100Hz obraz vyhovují, za - málem - hlupáky.

Jsem hlupák. Mám to jinak než on a dopočty si umím nastavit tak, aby fungovaly a nedocházelo k obrazovým přeslechům. A kecat si do toho nenechám ani od indeshita, ani od filmových studií, ani od prezidenta čehokoliv. Nejsem ovce na špagátku.

-- 25. 2. 2020 19:22 --

Denis30 píše:Kutil71: Děkuju za odkazy, až se dostanu domů, vyzkouším to.

V klidu si to odzkoušej, v klidu zkus rozdíly při různých nastaveních. Valná většina lidí si prostě dopočty nechá alespoň na minimum zapnuté. Samozřejmě se jedná o ty, kteří mají takovou alternativu. Zbytek musí trpět, anebo si zvyknout... vybrat si nemůže.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 25. 2. 2020 22:09

OK, tak si to tak neberte, citlivky, dyť je to sranda, prostě pošťuchuju.

Klidně si telenovelujte, nikomu tím neubližujete. Tak já se teda uráčím uklidnit, když to někoho pohoršuje, pardón.


FILM ale není skutečnost (přirozenost). FILM je FILM, tak to pochopte :) . Film nemusí mít ambice se skutečnosti přiblížit, je to umění, je to FILM.

MGX, tak udělej, prosím anketu se vstupním intrem (nezaujatým tak, jak bych ho podával já). Jsem nesmírně zvědav na výsledek popularity dopočtů. Který tábor bude početnější. Podpoříš tím tak dynamiku fóra , bude to pro dobrou věc :)

-- 25. 2. 2020 22:10 --

neis píše:Indeshit: Podivej se na KODI - SC. Blíženec ( Gemini Man) je tam přímo v 4k 60fps, tzn. máš telenovelu i bez dopočtu, pro mě absolutně nekoukatelné.


Máš pravdu, podobný jako Billy Lynn (taky přímo v 60fps natočen) - bleju :)

-- 25. 2. 2020 22:14 --

Nebe je modrý, voda je mokrá a film má kadenci 24 snímků za sekundu :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tose52 26. 2. 2020 22:58

Zafata píše:Ja bych to vybiral podle mistnosti. Do tmavsi a na vecerni sledovani bych bral radsi Q70 a naopak do svetlejsi tu Sonku.
Kdyz vidim ten blooming u Sonky jak zasahuje do cernych pruhu napr tady https://youtu.be/8EbF9QxbmxA
Tak to bych nezkousnul u Tv za 35k vsak to je pomalu jak IPS panel.
Radsi ozelit svitivost a mit treba horsi detaily v cernych scenach nez tohle. Mozna je to extrem, ale tohle za me ne. Android krabka se da vzdy koupit kdyx nebude stacit HBo go a Netflix.

Pretocit na 18:10 to video.


Momentálně se mi naskytla možnost koupit 70r v 65 za 25k a ikdyž bych vyčkaval jestli sony zlevní xf9005 o nějakých 10-15%, níže už to asi nepůjde jak to vidíte?
Tak i po slevě by sonka byla za cca 30k.
Zeptám se možná blbě ale smart TV jsem doted nevlastnil. Ten adroid box pak přehraje vše? Tedy konvertuje video i audio (ptž co tak čtu tak video kodeky nejsou tak velký problém jako DTS). A jaké boxy používate? Případně jsem četl že lidé ještě používají sw convertery, což se mi zdá pro mne nejideálnější vzhledem k tomu že si stáhnu tak 15 filmů za rok, tam se ale obávám posunu zvuku a poklesu obrazové kvality, jaké máte zkušenosti.
Díky

Jinak mám 32inch "hloupou" bravii a v březnu odslouží 9 rok bez jediného "trablu", rodičové mají sonku ještě z éry prvních lcd ta slouží 14 rok také bez jediného trablu proto k nim tak trochu táhnu.
Tose52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CADSTUDIO 26. 2. 2020 23:18

Ja mam 15let stary Panasonic. Ted ho budu vyhazovat. Chtel jsem si koupit Samsung Q70, ale kvuli nepodpore starsich formatu jim na to *****. Sonka bloomuje jak prase, Panasonic zatim jen ctu recenze. Idealni varianta je zatím velky monitor a telka pres net nebo filmy z NASu.. Parada, nic neřeším, tohle reseni nema chybu.
Naposledy upravil Nick Cave dne 27. 2. 2020 21:19, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněna vulgarita
CADSTUDIO
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 27. 2. 2020 00:11

Pokud ti nevoní Samsung z tohoto důvodu, tak Panasonicem (s absencí DTS) si moc nepomůžeš. Ta Sony je fajn. Bloóming tam je na úkor vysokýho jasu. Pokud vysokej jas nechceš, není pak pro ni moc důvod.

Pokud je to cca 55", jak je i v názvu diskuze, popřemejšlel bych o 58PUS7304 Philištín nebo 55EP680 TéeLCéčko ;) ...obě za ty prachy naprosto v topu. Dáš tam KODI, přehraješ vše. VA to jsou. HDR10+ i DýVí. Za zbylý prachy můžeš třeba do Itošky na dovču, nebo to prochlastat ;)
Naposledy upravil Nick Cave dne 27. 2. 2020 21:21, celkově upraveno 1
Důvod: předchozí příspěvek se necituje!
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod neis 27. 2. 2020 01:10

Sonka nebloomuje, když nechceš. Už na lokálním snížením jasu na střední a xdr na nízkém je to úplně cajk. Aspoň ti dokáže divy i s sdr signálem. Ne jako ta paradie u Samsungu HDR+, co není nic jiného než vše na max :) všechno je to opravdu o nastavení a u Sony si každý přijde na své. Lepší ubrat, než nemít kam zvýšit..
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zafata 27. 2. 2020 07:19

Philips ma navic Ambi a to je skvela vec. Navic mi zatim prehral vsechno co jsem zkousel. Takze byt tebou bych kuknul jak psal indeshit i na ten 58 Philips. Ja uz bych TV bez toho nechtel a hlupakum co to nazvou svetlama jak u kolotoce se muzu jen zasmat. Kdyz si to clovek dobre nastavi tak paradicka. Jo a je ted za 15k tusim na czc.
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod CADSTUDIO 27. 2. 2020 07:21

To jsou zajímavé informace. Z ruznych YT videi, kde to porovnavali, se mi ta Q70 libila asi nejvic, ale jeste vezmu v potaz ten Philips. Mel jsem dojem, ze i po ztazeni jasu tam ten blooming je.
Podminkou je 100Hz, radsi VA nez IPS a podpora starsich formátu. HDR neresim.
CADSTUDIO
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zafata 27. 2. 2020 07:25

Philips ma jen 50/60hz.
Tak jsem po 10 letech co jeem mel 2x 100hz Samsungy mel z toho strach, jenze ja mel vzdy vypnutej automotion plus. U Philipsu mam styl pohybu zapnuty na film a jsem spokojenej.
Zafata
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků