Sony KD-55XF9005 vs. Samsung QE55Q70R

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 27. 2. 2020 20:53

indeshit raději si přečtu jednotlivé názory, respektive si je vyslechnu. Pozorně vyslechnu - bez vnucování atp.

Anketa tady někde už byla, nebo se mně to plete? Nicméně úplně regulérní to být nemusí. Známe některé jedince, kteří hlasují vícekrát, což je pak k ničemu. A to ať by vyhrálo jedno, nebo druhé.

Možná by sis měl s odstupem některé své výroky přečíst znovu, abys pochopil, o čem tady opakovaně píšu. Tvůj extremismus je kapku za hranou mé chuti ho vnímat jako kontranázor. Víš to a stejně jedeš pořád stejnou písničku. Nejde o podstatu názoru, ale styl jeho prezentace. Nicméně - již vím, že je zbytečné se s Tebou dlouze bavit, vysvětlovat a řešit. Raději napíšu to své a ať si každý vybere. Z mého pohledu výběr má, z Tvého ne. Protože existuje - dle Tebe - jen jediná správná cesta a žádná jiná. Nemám rád takového ultimativní názory, ani jedince, kteří je plodí. A je mně srdečně jedno, zda je plodí střízliví, nebo s dávkou čehokoliv v krvi.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 27. 2. 2020 21:06

On je plynulý na 50hz. 100hz to zlepší pouze v moment, kdy aplikuješ ten dopočet. Opravdu pak pohyby kamery jsou ostřejší a celkový dojem je ostřejší. To je nezpochybnitelný, to ani nevyvracuju, ale když se soustředíš, tak daň za tu ostrost je to, že čas od času se to prostě zaškubne, puk/míč se zdvojí, ztrojí, občas jsou okolo hráčů duchy, občas ten puk/míč zase mizí ... není to dokonalý. Je to o tom, co kdo toleruje. Nelze řícty že 100hz je lepší na sport, to je totál nesmysl. Pouze nabízí možnost mít ostřejší obraz za cenu chyb. 50hz tu možnost nenabízí - zobrazuje ten sport takový, jak je = v evropském vysílání 50 snímků za sekundu. Z logiky věci je těch 50 snímků rozmazaných, ale to je přirozené. Zase to ale nikdy nedělá chyby způsobené tou interpolací. Na druhou stranu nutno říct, že třeba Samsung je na tom s dopočtem hůř než všichni ostatní. Tam je to roztrojování, rozdvojování nejpatrnější. U LG, Sony zase je to lepší, tam zase trochu občas mizí .... nikde to není dokonalé, NIKDE.

-- 27. 2. 2020 21:16 --

Máš naprostou pravdu. Anketa byla, ale zaujatá - byla mnou vytvořena. S intrem, které možná mělo tendenci nabádat k přiklonění se na tu nedopočtovou stranu. Já jsem takovej šťouchal, neberu to nijak vážně, dělám si z toho spíš srandu. Proto kdyby to bylo vytvořenou Tebou, mělo by to značně vyšší serióznost, důvěru ve vyplnění, mělo by to prostě řád a ne punk jako ode mě.

-- 27. 2. 2020 21:18 --

Třeba BFI je zase nejlépe zpracované dle mýho u Sony. Není to tak agresivní a přitom dobře efektivní. Pohyb je tam prostě dobrej.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tiberi 27. 2. 2020 21:18

se vám tady připletu do diskuze -já mám 50hz panáka ,plynulost pohybu vyplou a přijde mi to uplně přirozené a sport žádny problém,žádné zdvojené míče a šmouhy... netřeba strašit názorem že jen blázen si koupí 50hz ;-)
i53470,asus p8z77-m,Arctic Cooling Freezer 13,1xRAM Kingston 8GB DDR3 1600MHz,sapphire7850,Seasonic M12II-520 520W,CoolerMaster Elite 311,2x af f12pwm
tiberi
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 27. 2. 2020 21:23

tiberi jestli je to na mě, tak prosím abys citoval úsek, kde píšu, že „jen blázen si koupí 50hz“.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 27. 2. 2020 21:24

tiberi - přesně tak

Zdvojené míče právě můžou nastat u 100hz při zapnutém dopočtu, PROTOŽE DOPOČTENÝ SNÍMEK, KTERÝ JE VYTVOŘEN MATEMATIKOU PROCESORŮ TELEVIZORU, NENÍ NIKDY TAK KVALITNÍ JAKO SNÍMEK ORIGINÁLNÍ, KTERÝ BYL ZAZNAMENÁN KAMEROU.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 27. 2. 2020 21:26

Zkus to psát ještě větším písmem, abychom si toho všimli :oboze
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tiberi 27. 2. 2020 21:27

MgX píše:tiberi jestli je to na mě, tak prosím abys citoval úsek, kde píšu, že „jen blázen si koupí 50hz“.

bylo to na cadstudio
od CADSTUDIO 27. 2. 2020 19:51
To je pravda, smouhy jsou odezvou, nechal jsem se unest. Samozrejme, ze cerny puk na bilem lede bude dycky problem, zejmena zvyrazneny u bloomingu. Nicmene kdyz jsem viděl ten poskakujici mic na 50hz, tak me jimala hruza, ze si nekdo todle dneska koupi
Naposledy upravil tiberi dne 27. 2. 2020 21:37, celkově upraveno 1
i53470,asus p8z77-m,Arctic Cooling Freezer 13,1xRAM Kingston 8GB DDR3 1600MHz,sapphire7850,Seasonic M12II-520 520W,CoolerMaster Elite 311,2x af f12pwm
tiberi
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 27. 2. 2020 21:28

A on to někde takto napsal?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 27. 2. 2020 21:31

MgX píše:Zkus to psát ještě větším písmem, abychom si toho všimli :oboze


Jé, tak promiň :))))))
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod CADSTUDIO 27. 2. 2020 23:06

[quote="indeshit"]On je plynulý na 50hz. 100hz to zlepší pouze v moment, kdy aplikuješ ten dopočet. Opravdu pak pohyby kamery jsou ostřejší a celkový dojem je ostřejší. To je nezpochybnitelný, to ani nevyvracuju, ale když se soustředíš, tak daň za tu ostrost je to, že čas od času se to prostě zaškubne, puk/míč se zdvojí, ztrojí, občas jsou okolo hráčů duchy, občas ten puk/míč zase mizí ... není to dokonalý. Je to o tom, co kdo toleruje. Nelze řícty že 100hz je lepší na sport, to je totál nesmysl. Pouze nabízí možnost mít ostřejší obraz za cenu chyb. 50hz tu možnost nenabízí - zobrazuje ten sport takový, jak je = v evropském vysílání 50 snímků za sekundu.
Z logiky věci je těch 50 snímků rozmazaných, ale to je přirozené.

Neni to prirozene. Na svem CRT nic takoveho nepozoruji.
CADSTUDIO
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 27. 2. 2020 23:17

CRT v této disciplníně excelovalo, v tom máš bez debat pravdu
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod nevo7 28. 2. 2020 12:26

Na CRT si pamätám, že aj SD všeobecné vysielanie bolo v pohode. Potom LCD to zobrazovalo dosť ako vodovkami maľované, až HD vyzdvihlo prednosti LCD.
nevo7
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků