[recenze] Meze Empyrean

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavel1756 9. 1. 2020 19:35

@zino333: Feliks Euforia jsem malém koupil, ale nakonec jsem vybral právě Auris HA 2SE. Taky jsem četl o tom, že používali při vývoji Empyreanů Feliks, ale nevím no. Každopádně na zahraničních výstavách jsou často Feliks i Auris zesilovače párovány právě s Empyreany. A prý taky hodně lidí preferuje před Euforií Feliks Elise.
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 27. 2. 2020 20:33

Recenzia

Rozhodol som sa, že to pojmem trochu inak. Tí, čo ma tu už možno trochu poznajú, vedia aký je môj prístup k hi-fi. Mne sú skutočne dosť ukradnuté akékoľvek grafy, vyrovnané frekvenčné charakteristiky, technická precíznosť, neutralita a podobné nezmysly. Pre mňa má tento koníček iba jeden jediný zmysel a tým je pôžitok. Chcem sa baviť, chcem si počúvanie užívať, chcem aby ma bavila moja hudba a mal som z nej radosť. Chcem sa občas započúvať do tvorby mojich obľúbených umelcov, odpútať sa od reality a premýšľať nad tým, čo mi chcú svojou tvorbou povedať. Chcem povoliť uzdu svojej predstavivosti, fantázii. Chcem si dopriať kúsok umenia a čo je najdôležitejšie - chcem aby ma to bavilo. A tak sa mi doma objavili Empyreany. V skratke...

Nebudem tu vypisovať čo si prečítate v každej recenzii o tom ako sú spracované so zmyslom aj pre najmenší detail, že sú pohodlné aj napriek svojim obludným rozmerom a väčšej váhe, že majú krásne jednoducho vymyslený systém na výmenu náušníkov, inovatívnu planárnu technológiu meničov a pod. To všetko asi viete. Vygooglite si ale, v akom kufríku ich dostanete. Keď ho budete mať niekde položený, každý kto to uvidí, si najskôr bude mysliež že je to aku-vŕtačka a vy máte kutilskú chvíľku. Podľa mňa je ten kufor otrasne škaredý, aj keď svoju ochrannú úlohu plní veľmi dobre. Ocenil by som riešenie, pri ktorom by som ich mohol mohol schovať do niečoho aj s pripojeným káblom a bez potreby meniť nastavenie veľkosti pre hlavu. Do kufríka ich vložíte len takmer v najmenšej polohe a s pripojeným káblom ich nezavriete. Veľka škoda. Stále rozmýšľam ako a kam ich ukladať, keďže nechcem aby na ne sadal prach, keď ich nepoužívam. Neustále odpájať kábel a prestavovať hlavový most mi nepríde ako ideálne riešenie. Inak ten vonkajší gril je krásny detail, ale mám strach sa ho dotýkať, aby som ho niekde nepretlačil. Videl som na videách, že po amerických youtuberoch koloval kus, kde sa to niekomu podarilo. A upozorňuje na to aj manuál. Načo je slúchadlám manuál?

Budem sa rozpisovať aké majú výšky? Stredy? Basy? Nechce sa mi. Všetci to o nich píšu a môžete si vyhľadať a prečítať. Áno, všetko robia super a vlastne nemajú slabé miesto ako o nich píšu. Oni chcú a aj robia takmer všetko dobre. To pre mňa ale nebol argument, ktorý rozhodoval. Mňa fascinovali názory najmä na dva rôzne páry slúchadiel o tom ako všetci o nich píšu, že ľudia sa s nimi bavia. Že ich baví ich počúvať. A takmer nikto nenapísal, že by boli zlé. Boli to práve Meze Empyrean a ZMF Verité. Ok, semienko bolo zasiate. Zakorenilo sa a rozrástlo sa. Zvedavosť vyhrala a môj účet by mi najradšej dal výchovnú. Zvolil som Empyrean. Ani vlastne nemám konktérny dôvod prečo Meze. Jednoducho som vystrelil. Ak by to neboli Empyrean, boli by to asi nejaké ZMF.

Ak by ste chceli, môžem Vám posunúť kontakt na nemeckého oficiálneho dílera, ktorý je ochotný urobiť celkom fajn zľavu. Nehovorím o pár centoch. Moja zľava bola v stovkách. Empyrean bežne nedrží nikto skladom a treba si počkať na dodávky od výrobcu. Potešili ručné podpísané karty od majiteľa Meze alebo presný dátum výroby pri sériovom čísle. Ručne vyrobené, ručne napísané. Blbosť, ale príjemný detail, ktorým Vám niekto dáva najavo, že si cení že ste im prejavili dôveru a rozhodli sa kúpiť technický šperk, ktorému niekto venoval pri tvorbe veľkú pozornosť.

Môj reťazec v čase kedy toto píšem je nasledovný: iMac > Roon (Tidal) > Chord 2Qute DAC > Schiit Lyr3 (preamp) > Audio-gd C2 > Empyrean.
Zo začiatku som, podobne ako pri LCD-2C, uprednostňoval kombináciu Lyr3 preamp + C2. Jednoducho elektrónkova dobrotu zo Schiitu s kontrolou a dynamikou C2. Tmavšie pozadie, väčší drajv. Samotný Lyr3 je trochu plytkejší. Samotné C2 je suchšie. Spolu mňam. Veľký zvuk. Ale aj to bolo. Teraz pre zmenu počúvam cez samotný Lyr3. Môžem meniť, experimentovať. Hrám sa stále s myšlienkou lepšieho ampu, ale to má asi čas. Lyr3 je fakt skvelý kus železa a je s ním radosť.

Empyrean sú slúchadlá pre pôžitkárov, fajnšmekrov - pre vyzretých gurmánov. K tomu aby ste skutočne ocenili ich kvalitu sa musíte dopracovať. Predstavte si kávičkára alebo baristu, ktorý sa príprave a pitiu kávy venuje dlhé roky. Dokáže v káve hľadať tóny, ktoré amatér nedokáže rozpoznať. Pozná tisíce rôznych chutí, ktoré káva môže prinášať. Od ovocných, cez horké až dymové, slané, orieškové, acídne, zmiešané s čokoládou a okorenené iskrou maliny a … a takto by som mohol pokračovať. On tie chute neháda, on ich vie so stopercentnou istotou definovať a podľa toho rozpozná druh kávy alebo jeho pôvod, prípadne pražiara. Zároveň to ale nerobí zakaždým keď pije kávu. Nevychutnáva ju vždy. Občas chce len - kávu. A presne takto je to s Empyreanmi. Neoceníte ich, pokiaľ sa ich nenaučíte počúvať. Môžete si na nich len tak pustiť svoju obľúbenú hudbu a počúvať technicky kvalitnú reprodukciu. Jednu z najvkalitnejších akú Vám dnes slúchadlá dokážu sprostredkovať. Ale. Potom máte ešte jednu možnosť. Venovať im pozornosť. Nie prvoplánovú. Trpezlivú pozornosť, kedy sa posadíte do kresla, pustíte si hocijakú hudbu a začnete skúmať čo počúvate. Objavujete tóny, započúvate sa hlbšie a hlbšie. Empyrean nemajú hranice. Môžete ísť tak hlboko, že sa bojíte aby niekto neprišiel a nevyrušil Vás. Tá hĺbka, do akej sa pri počúvaní dokážete ponoriť je šialená, až debilne šialená. Zrazu Vás obklopí oceán hudby, ktorým plávate ľubovoľným smerom a objavujete jej detaily. Sem-tam Vás fascinuje krása jemného detailu - nuansy ktorú počujete, chvíľu jej venujete pozornosť usmejete sa a potom plávate ďalej, hľadáte ďalší, a ďalší, a ďalší… Potom hudba udrie a máte pocit, že na chvíľu prešiel hurikán. Tak razantne, tak hrubo, až Vám to vyráža dych. Upokojíte sa vnímaním neskutočnej jemnosti hlasu speváčky, s ktorou si chvíľu chcete spievať aj vy a potom sa zasa vraciate k hľadaniu detailov, tých hlboko skrytých. V pozadí niečo cinká a niekde stranou v diaľke počujete niečo, čo zasa pre zmenu chce pútať Vašu pozornosť. Ale neunavuje Vás to, neobťažuje. Chcete viac. Prechádzate svoju knižnicu, ale skladby nepreskakujete. Vy objavujete, zažívate umenie v tom pravom slova zmysle a nechávate sa tým unášať. Zrazu sa uvedomíte a zistíte, že ubehlo niekoľko hodín. Len tak. A vy ste spokojní. Áno, započúvať sa do svojej obľúbenej hudby predsa nie je nič výnimočné. Ja hudbu počúvam celý svoj život a hi-fi sa venujem vyše 10 rokov. Ale takto sa vnoriť do hudby sa mi ešte nikdy nepodarilo. Je to až psychadelická skúsenosť. Pre mňa je toto absolútne niečo nové. Ale zároveň niečo, čo nikdy nezažijete ak si Empyreany počúvnete niekde na nejakej výstave. Toto chce totiž čas. A som presvedčený, že toto bol aj cieľ tvorcu, pri ich návrhu. On presne vedel, čo chce s Empyreanmi dosiahnuť, on presne vedel ako ich chce ľadiť, čo chce aby človeku dali. Prečo ľudia za ne budú ochotní vyhodiť toľko peňazí a potom ich nebudú sklamaní predávať ale začnú si k nim budovať vzťah. Postupne, časom a trpezlivo. Ale tá odmena za to stojí. Je nebezpečne návyková. Chcel si tým celým svojim teatrálnym balastom povedať že sú dobré? A nie je z toho zrejmé, že si myslím, že sú fantasticky dobré? A ako bonus, výmena oboch dodávaných párov kožených a alcantarových náušníkov znejú fakt dosť odlišne a tak ak Vám zrovna nesadne niektorý deň podľa nálady tonalita jedných, môžete to skúsiť s tými druhými. A ak Vás nebudú baviť ani tak, odložte ich a ak je večer, choďte spať. Je to zdravé a vy ste jednoducho nemali deň na počúvanie.

Zo začiatku po kúpe som si stále kládol tú istú otázku - stoja Empyreany za to? Priznám sa, že prvé týždne som o tom nebol presvedčený. Áno, hrali hneď zo začiatku super. Hneď lepšie ako moje obľúbené LCD-2C. Ale pritom Audeze si stále držali tú svoju lepkavú sladkosť, kvôli ktorej ich tonalitu zbožňujem. Empyreany hrali technicky všetko lepšie, ale bol ten rozdiel tak veľký? V technickej kvalite zvuku, v schopnosti podávať detaily, rozlíšenie alebo soundstage áno. Ale čo zábava? Čo tá eufória z počúvania? Na prvé počutie nie. A potom po nejakej dobe som sa prichytával, že ma stále viac a viac unášajú a teraz keď si spätne pustím LCD-2C ide to aj s nimi. Ale ani zďaleka nie do takých obľudne šialených rozmerov. To započúvanie je s nimi v porovnaní s Empyreanmy plytké, nedostatočné. Predtým som bol ale spokojný, lebo som to nevedel. Predtým som to nezažil. Nikdy predtým som to nezažil. Je to emotívna záležitosť. Ale nebojte, nemám vlhké trenky. Stále som pri zemi, len jednoducho ten zážitok, ktorý Vám vedia sprostredkovať je šialene dobrý. LCD-2C sú stále podľa mňa neskutočne dobré slúchadlá, ktoré vedia tiež čarovať emócie ako z veľkej knihy a ja ich mám stále rovnako a úprimne rád. Ale Empyreany tie emócie posúvajú na úplne iný level. Iná liga.

Keď šupnete do Googlu slovo Empyrean, vyhodí vám ako jeden z jeho významov toto: “Empyrean - the highest part of heaven, thought by the ancients to be the realm of pure fire”. Antonio Meze vie prečo ich tak pomenoval. Meze Empyrean sú umelecké dielo. Po každej stránke.

Je toto môj End Game? Čo ak to, čo dokážu Meze Empyrean, dokážu napríklad ZMF Verité, Audeze LCD-4 alebo niečo ako Abyss AB-1266 PHI TC ešte lepšie?

:roll:
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hynex 28. 2. 2020 09:46

Formulace a obsah Tvého příspěvku mi velice zpříjemnila ranní cestu vlakem do práce, díky :)
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 28. 2. 2020 09:49

Krásně napsaný :-)
Po přečtení jsem začal googlovat cenu a uvažovat, zda k mým "end-game" sluchátkům (Audio-Technica ATH-ADX5000) si Meze nepřikoupit :D
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 28. 2. 2020 10:45

S ohledem na skutečnost, že jsem též hrdým vlastníkem Meze Empyrean, asi bych lhal, kdybych tvrdil, že budou následující řádky objektivním zhodnocením zino(333)vi recenze a daných sluchátek. Ale mohu to zkusit. :D

Je to velmi pěkně napsáno. Obzvlášť se mi líbí kontrast mezi oběma našimi recenzemi. Zatímco ta moje je spíše klasického rázu s místy „květnatými“ větami, zinova odráží především emoční rovinu věci. A poslech hudby je koneckonců právě o emocích.
Empyreany hodně těží z toho, že jejich zvukovou charakteristiku ovládá balanc mezi jednotlivými dílčími aspekty, které jsou sami o sobě na vysoké úrovni. Tuto skutečnost navíc velmi dobře jistí možnost volby mezi dvěma typy náušníků. Pokud se někomu nebude líbit zvuk Empyreanů s koženými, potom dost pravděpodobně s alcantarovými ano. Jsou mezi nimi nemalé rozdíly. Kožené bych přirovnal k charakteru zvuku řady Audeze LCD, zatímco alcantarové k Hifiman Ananda/Arya/Susvara.
Jak zino333 píše, abyste si udělali přesnější a ucelenější představu o tom, jak tato sluchátka hrají, vyžaduje to více času. Když jsem je poprvé slyšel, říkal jsem si, zda vůbec hrají lépe než třeba takové Audeze LCD X. V tu chvíli jsem žádné přímé srovnání nedělal, jen jsem tak o tom přemýšlel a poslech uzavřel s tím, že určitě nejsou špatné, ale stojí za tolik peněz? Asi ne. Dnes mi to přijde docela úsměvné, vezmu-li v úvahu, že je nyní bez nejmenších pochyb hodnotím jako nejlepší sluchátka, jaká jsem kdy slyšel a na jejichž úroveň zmiňované LCD X ani nedohlédnou.
S čím tak úplně nesouhlasím, je kufr. Mě se líbí. Je například mnohem lépe zpracovaný než ty od Audeze, nebo Audio-Technica. Jediná věc, kterou bych mu vytknul je to, že jej zavřete jen s velkými obtížemi, pokud mají sluchátka připojený kabel. A když se vám to povede, riskujete poškození kabelu.

Zinova recenze v zásadě reflektuje mé vlastní zkušenosti s těmito sluchátky (až na ten kufr :D) a četla se mi tak dobře, že jsem ji s chutí přečetl vícekrát. Teď se budu opakovat, ale přijde mi to jako nejdůležitější aspekt. Recenze odráží především emoční stránku poslechu a nakonec o čem jiném hudba je...
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal744 28. 2. 2020 21:22

Kluci děkuji za vaše příspěvky. pavel1756 pěkně jsi to napsal i popsal a zino to dokončil. Velmi hezky se to čte, škoda že neposlouchá. Několikrát jsem chtěl sáhnout nad 50 tisíc, ale brzdil jsem mé finance. Tohle je popis, který mne tam snad posune. Díky moc, dobře jste to napsali
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 28. 2. 2020 22:58

zino333 píše:Recenzia
Mne sú skutočne dosť ukradnuté akékoľvek grafy, vyrovnané frekvenčné charakteristiky, technická precíznosť, neutralita a podobné nezmysly. Pre mňa má tento koníček iba jeden jediný zmysel a tým je pôžitok. Chcem sa baviť, chcem si počúvanie užívať, chcem aby ma bavila moja hudba a mal som z nej radosť.

pavel1756 píše:Recenze odráží především emoční stránku poslechu a nakonec o čem jiném hudba je...

Tady se však nabízí otázka, zda je nutné za ty emoce dávat tolik peněz. Čím "lepší" sluchátka, tím intenzivnější emoce? A nebo je to spíš tak, že čím víc peněz, tím víc emocí a "zábavy"? ;-) K emocionálnímu prožitku z poslechu hudby člověk obvykle nepotřebuje sluchátka za desítky tisíc, na to stačí obyčejné rádio za pětikilo.

Já bych to spíš viděl tak, že se tady už nebavíme o emocích spjatých s hudbou jako takovou, ale spíš o emocích vyvolaných dojmem věrnosti zvukové reprodukce. A pokud hovoříme o věrnosti zvukové reprodukce, tak už je dle mého názoru na místě brát v potaz i ty objektivnější úhly pohledu na problematiku, neboť s tím jdou ruku v ruce.

Dá se říct, že čistě subjektivní/pocitářský/nekritický pohled na audiofilní hobby mi nedává z podstaty věci úplně smysl. Od ostatních lidí nás přece odlišuje právě to, že zvuk pouze pasivně nepřijímáme, avšak aktivně jej vnímáme, analyzujeme, hodnotíme, snažíme se pochopit a pojmenovat. Že se zkrátka nespokojíme s čímkoliv, máme své preference a nároky. A tudíž prohlašovat to jediné alespoň trochu objektivní, co v tuto chvíli máme v rukou ("grafy"), za nesmysl mne trochu mrzí. Já bych si spíš přál, ať od výrobců aktivně žádáme co nejpřesnější specifikaci produktů tak, abychom byli snáze schopni vybrat ten pravý.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal744 28. 2. 2020 23:29

Tak on ten pohled na hudbu je u každého jiný. Já osobně preferuji absolutní neutralitu a to mi dává pocit hudby. Určitě neexistují absolutní sluchátka pro každého, ale možná all in one ve vysoké kvalitě. Jsem možná divný, ale čím míň basů, tím líp. Ta neutralita kvete a zkušený posluchač jí ocení víc než muzikálnost. to jen čistá zkušenost, ne závěr
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 29. 2. 2020 21:06

MHOE píše:Já bych to spíš viděl tak, že se tady už nebavíme o emocích spjatých s hudbou jako takovou, ale spíš o emocích vyvolaných dojmem věrnosti zvukové reprodukce.

Nemyslím si, nakoľko mi slúchadlá najviac chutia s elektrónkami a pri tých o neutralite veľmi hovoriť asi nemôžeme.

MHOE píše:Dá se říct, že čistě subjektivní/pocitářský/nekritický pohled na audiofilní hobby mi nedává z podstaty věci úplně smysl. Od ostatních lidí nás přece odlišuje právě to, že zvuk pouze pasivně nepřijímáme, avšak aktivně jej vnímáme, analyzujeme, hodnotíme, snažíme se pochopit a pojmenovat. Že se zkrátka nespokojíme s čímkoliv, máme své preference a nároky. A tudíž prohlašovat to jediné alespoň trochu objektivní, co v tuto chvíli máme v rukou ("grafy"), za nesmysl mne trochu mrzí.

Lenže subjektívny pohľad je každá jedna recenzia, ktorú si niekde prečítaš. Niekto rád kakaové, niekto makové. Každý má rád to svoje.
A ako chceš docieliť aby boli grafy objektívne? Ako sa zaručíš, že ten-ktorý "merač" postupoval pri meraniach správne, akou technikou meral? Ako sú jeho merania spoľahlivé? Atď.

Ja to zopakujem a zdôrazním ešte raz. Moj subjektívny názor je, že pre mňa nemajú merania ani hocijaké grafy žiaden význam. Mňa napríklad vždy zaujímalo ako dokážu slúchadlá reprodukovať soundstage alebo hĺbku. Ako to vyčítam z grafu? Ako vyčítam z grafu timbr alebo plankton? Ako vyčítam z grafov a technických údajov ako rýchle sú meniče? Koľko detailov mi vedia ponúknuť? Ako mi budú dávkovať tie najjemnejšie zvukové nuansy?

Napríklad toľko populárne forum aduiosciencereview je pre mňa úplne bezvýznamné. Môj postoj k meraniam som napísal. A teraz kto je to ten amir? Prečo jemu by som mal veriť jeho zhodnotenia? Pre neho sú na špici rebríčkov veci, ktoré majú skvelé merania. Nikdy sa tam nedostanú zosíky ako Blue Hawaii, Eddie Current, Feliks Audio a pod. Nemajú šancu s elektrónkami a pritom sú to jedny z najlepšie hrajúcich zosilovačov.

Každopádne zbytočná diskusia, lebo toto je téma ktorá opäť rozdeľuje ľudí na dva tábory. Veriacich a neveriacich. Podobne ako pri kábloch.

A tak ostaňme pri tých subjektívnych názoroch. Môj je, že Empyrean sa mi naozaj páčia a bavia ma. A ak niekoho bavilo čítať moju recenziu, teším sa a ďakujem za pozitívne ohlasy. Ak sa niekto rozhodne si na jej základe ich kúpiť, potom si veľmi prajem aby mal z nich podobné dojmy ako ja. Urobilo by mi to radosť. A o tom je pre mňa aj hudba ako taká. O radosti.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 1. 3. 2020 09:18

+1 Zino333
Graf Ti povie len časť príbehu. To máš ako s autami, to, že sa z čísel dozvieš, že má auto 400 koní, Ti nepovie ako jazdí. To zistíš, až keď sa prevezieš.
Tiež audioscenereview moc nemusím, chlapci tam kritizujú veci, ktoré asi ani nepočuli..
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 2. 3. 2020 18:04

to MHOE: Na moji obhajobu, psal jsem, že to nebude úplně obektivní. :D
Souhlasím, že přesnější je spojení s věrností reprodukce než s hudbou jako takovou. Nakonec většině posluchačů stačí mobil a ideálně k němu přibalená sluchátka (případně to jistí padesát korun a tržnice...), nebo i to rádio za pětistovku atd. A i tento konzumentský způsob dokáže vyvolat emoční odezvu.
Nám všem tady (aspoň doufám) to nestačí, protože jsme audio-gurmáni a potřebujeme mnohem víc.

S těmi grafy je to ošemetné. Jak tu píší ostatní, mnoho podstatných aspektů se z nich nedá vyčíst. Na druhou stranu si z nich lze udělat určitou představu o tonálním charakteru sluchátek a například pro mě je to asi ta nejelementárnější věc. Sluchátka mohou mít sebelepší dynamiku, detail, nebo prostor, ale nakonec pokud mi nebudou vyhovovat tonálně, zbytek to už nezachrání.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 28. 3. 2020 12:16

Viacerí ste mi písali s nejakou možno nerozhodnosťou smerom ku kúpe Empyrean. Tak len toľko, že smelo do toho. Aj za tie peniaze ich považujem za "safe buy".

Po cca 4 mesiacoch vlastníctva ma neprestávajú fascinovať. Sú to schizofrenické slúchadlá. Je až neuveriteľné ako dokážu hrať jemne, hladko, upokojujúco a pritom naopak ako dokážu byť neskutočne úderne s dynamikou ktorá vyráža dych. Včera som ich nevedel dať z uší a odpratal som sa do postele až o druhej ráno. Haha, výborná spoločnosť do karantény. :)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 29. 3. 2020 07:14

Sluchátka za tolik peněz označit jako safe buy, to zní trochu jako oxymóron. Ale musím s tím souhlasit. Když se podívám na konkurenci, klidně by mohli být taky o 1000 eur dražší a pořád bych je bral jako safe buy.
Upozorňuji ale, že po koupi nějakou dobu trvá, než se rozehrají. V tomto ohledu patří k těm nejlínějším sluchátkům, jaká znám.

to zino333: Před časem jsme diskutovali právě o rozehrání Empyreanů. Jaké změny jsi tedy zaznamenal?
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 29. 3. 2020 11:05

Áno, som rovnakého názoru a do istej miery na to odkazuje aj jedna časť z recenzie ktorú som napísal. Ja sa budem stále za týmto účelom vracať k mojim LCD-2C, nakoľko sú to jediné slúchadlá, ktoré mám teraz dlhodobo doma a môžem ich navzájom porovnávať. Empyrean už od prvého momentu hrali okamžite lepšie ako LCD-2C. Zo začiatku mi ten zvuk prišiel ale trochu hrubší, agresívnejší. Toto sa zmenilo. Teraz už ten zvuk Empyreanov je pokojnejší, veľmi kultivovaný a aj keď počúvam dynamické pasáže, sú reprodukované s veľkou ľahkosťou a absolútnou kontrolou. Zlepšilo sa podľa mňa aj rozlíšenie a priestor. Teraz skutočne je to zážitok, kedy je hudba všade okolo mňa. Priestor je úžasný. A toto si myslím, že sa časom viac a viac otvára.

Ale aby som sa vrátil k tomu porovnaniu. Na začiatku som medzi nimi vnímal cekom zretelne rozdiel v kvalite zvuku, ale dnes je ten rozdiel jednoducho väčší a neskromne by som povedal, že o dosť. Ako fakt zbožňujem LCD-2C, tak po pár mesiacoch s Empyreanmi, mi LCD-2C majú zrazu menej a menej čo ponúknuť, väčšinu času mi na ne sadá prach a občas ich len nostalgicky vytiahnem aby som sa utvrdil, že sú stále skvelé, ale jednoducho po Empyreanoch to je prakticky nemožné. Vždy si poviem, že áno, Audeze sú skvelé a mám ich stále veľmi rád, ale nakoniec aj tak skončím s Empyreanmi, pretože to je iný level po každej stránke.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar


Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků