Stereo sestava do 60tkč

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod 5621rz 26. 2. 2020 14:13

Denkez píše:https://www.studiospalicek.cz/akcni-sety/akcni-sety-3/bowers-wilkins-603-yamaha-r-n803d
Poznámka: Vlastní zesilovač v R-N803D je na úrovni A-S701.


S tim si dovolim nesouhlasit, aniz bych jeden z nich slysel, mam od yamahy jen obyc zakladni R-N303D...ale pokud by hrala 803 na stejne urovni jako cistokrevni zesilovac S701 za stejne penize, pak by si v Yamaze vykpali hrob a jedno z techto zarizeni by zacalo byt tezce neprodejne...spise bych predpokladal, ze bude max srovnatelny s S501, dokonce jsem cetl ze S501 hraje lepe, takze mozna ani na tuhle nebude mit....

na druhe strane musim rict, ze R-N303D nehraje vubec spatne - porovnavano s CA 740a a CA851, a Musiccast stejne jako bezproblemove streamovani hudby a radii na me udelalo velmi velky dojem...oproti tomu aplikace od CA kterou ovladaji 851N se muze jit zahrabat...
5621rz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roman2277 26. 2. 2020 15:14

Doporučujete mu zde absolutně nevhodné zesilovače na to co poslouchá.Plochou Yamahu,Cambridge Audio.Jedině Denkez správně doporučil Arcam SA 10.Běž si v pátek něco poslechnout na výstavu v Praze a uvidíš sám.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 26. 2. 2020 15:24

Prý je Yamaha "plochá"... Všechny?
Pověry mají tuhý kořínek.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod roman2277 26. 2. 2020 15:58

Tyto nové Yamahy okolo 20kk jsou ploché jak 10leté holky.Za 35 let v oboru jsem slyšel ledacos.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 26. 2. 2020 17:48

Vstupuji na tenký led a dovoluji si poznamenat, že bych dle zadaných podmínek také nepreferoval, jakožto radu, takové ty typicky „hifistické“ kousky pro sluchaře s preferencí totální šedivé neutrality a bodavě krystalickými výškami. Nemám naposloucháno co tady píšete, nicméně valná většina Yamaha zařízení, má pro mě právě ten méně „obsáhlejší“ zvuk, vhodný spíš pro výše (mnou) specifikovaného posluchače.

Takže se přikláním (takříkajíc naslepo) k názoru, že výběr by měl být dělán s ohledem na požadavky a zde bych si ten Arcam odzkoušel. Z druhé strany není od věci si na příslušných reproduktorech... pokud je to možné... odzkoušet i další doporučované, pro srovnání. Tak lze jednodušeji projít trnitou cestou a vybrat správně. Správně pro svoje uši.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 26. 2. 2020 18:51

Yamahu A-S701, resp. R-N803 znám velmi důvěrně. Žádný "plochý, šedivý, bodavý..." a já nevím ještě jaký zvuk, nemohu potvrdit. Tím netvrdím, že to někomu tak nemůže znít nebo že si někdo myslí, že to tak zní, protože přece Yamahy...

Zesilovače v R-N803D a A-S701 jsou shodné a nevidím v tom nic divného, když Yamaha "recykluje" už vyvinuté a nedává do každého cenově srovnatelného přístroje jinou elektroniku.
R-N803D a A-S701 hrají (na analogových vstupech, mají totiž rozdílné DACy) stejně jen tomu, kdo umí číst ve schematech a v konstrukci zesilovačů. Ostatní poslouchají podle cenovek a typu a proto stereoreceiver přece nemůže hrát stejně, jako zesilovač, že?

Edit:
Dokonce i A-S801 má koncový stupeň shodný s A-S701, vč. filtračních kondenzátorů a zjevně i transformátoru, protože mají shodné výkony.
Naposledy upravil Denkez dne 26. 2. 2020 20:26, celkově upraveno 1
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 5621rz 26. 2. 2020 19:53

Vidis, tohle jsem si mel precist pred cca mesicem, kdy jsem obvolaval studia a shanel kde bych 803 mohl poslechnout....nikdo ho nemel, krome Excelie, kde mi rovnou nabidnul slevu:-)...usetril bych penize za streamer z "ploche" rady 851:-)...ale nikdo mi jej neprehral, az jsem za skoncil u CA...po 640 a 740 jsem doputoval k 851...jsem asi jejich zakaznik...ale pozor nikomu nic nedoporucuji, sam jsem rezignoval na kolecka po hifi studiich a poslouchani jinych znacek a sel opet do CA...jen jsem zakladateli napsal na jeho povzdech, ze nema kde pomalu koupit vybavu, a poslal jej do tykonu kde nakupuji opetovne ja....nic, vic
5621rz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 28. 2. 2020 14:01

S temi lampami to neni tak horke, umi natocit tisice hodin a hlavne je zabava menit :-p. Ale chapu neznas, nevis do ceho jdes.

Horsi rozhodnuti je 2,5pasmo, radeji poradne 2 pasmo nez neco mezi. Hodne lidi od takoveho reseni utika, protoze projev neni tak kvalitni jako v pripade 2pasma.

Za 40k "poradne" dvoupasmo, tak Aurum Cantus M103, pripadne V3F, V6F dle bazaru. AC ma vyborne zpracovani, coz dokazuji recenze a vseobecna obliba. Nemluve o hmotnosti :-p.

Lowendovejsi pomer vykon/cena je Dynavoice. Slysel jsem u kamarada nejlevnejsi regaly DM6 a nechtel jsem verit, ze muzou hrat za 10k, 3p a jeste s marzemi pro vsechny.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 28. 2. 2020 20:53

To je přece nesmysl hodnotit kvalitu zvuku podle toho, kolik má reprosoustava pásem.
Nekvalitní dvoupásmo může hrát stejně blbě jako 2,5 nebo 3 pásmo a naopak. Na tom vůbec nezáleží.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 28. 2. 2020 22:43

Bavim se v obecne rovine a dle zkusenosti mych a lidi z okoli. Zapomnel jsem zminit, ze jde o subjektivni vjemy :). Konec koncu, tipu opet na x na y, je to o zkouseni a najit vlastni cestu, jinak jde opet o cuniligus pres sklo :D.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr.5 29. 2. 2020 16:28

KEF R5 nebo Revel F36. A vůbec bych se nebál Cambridge CXA 60. Za ty prachy hraje neskutečně. S repro jsme mírně přes limit, ale když už, tak ať to stojí za to. Na Nightwish určitě nebrat ptačí budky.
petr.5
Junior

Odeslat příspěvekod roman2277 2. 3. 2020 17:56

CXA 60 hraje hrozně.Pardon na Jazz se asi hodí,ale na cokoliv jiného hrůza.Jediné plus je zde nízká cena.Zrovna tak Kef R5tky.Bez dynamiky.Jediné v čem vynikají je široký hudební prostor.Jinak za tu cenu nuda.Ale každý máme samozřejmě svůj názor.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petr.5 7. 3. 2020 19:10

A ty jsi slyšel tuto konkrétní kombinaci? A s čím jsi srovnával? Co u toho bylo za přehrávač a kabely? U sebe doma nebo jsi to slyšel někde z rychlíku?
petr.5
Junior

Odeslat příspěvekod roman2277 8. 3. 2020 12:44

Celý měsíc jsem v pražských studiích( i doma) poslouchal spoustu kombinací.Kabely jsou dle mého předražené blbosti.Podstatný je jen zesilovač ,reprosoustavy a poslechový prostor.( a samozřejmě hudební materiál) Zbytek je jen obezlička pro hifi blázny.Nejlépe mi z toho všeho do ceny 250tis vylezl Naim( cokoliv ze zesilovačů).Cambridge oproti Naimu hraje naprosto bez dynamiky.Ano Naim je dost drahý.U reprosoustav je situace totálně nepřehledná.Tam je tolik možností že vybrat tu správnou je běh na delší trať.Já nakonec vybral Dali Rubicon 6.Nejsou taky úplně levné ,ale na POP a Rock jsou skoro bez konkurence ve své třídě. Vždy záleží na tom co posloucháš.Každý výrobce reproduktorů má svůj charakteristický zvukový projev.Můj skromný názor.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petr.5 8. 3. 2020 13:12

Aha, takže neslyšel. Děkuji, to mi stačí. Naim za 250 tis. mě opravdu nezajímá :-)
petr.5
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků