Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dspace 26. 2. 2020 12:23

Kelly01 píše:Ahoj, tohle mi dela PS4 vzdy tak 5min po zapnuti ale jpouze 1x, pokazde a vzdy jen jednou..
Co myslite, taky HDMI kabel?


TV mám od léta a žádné větší problémy nemám. Jedu na původním firmwaru. Přeinstalovával jsem jen Kodi, když mi přestal dobře pracovat poté, co jsem v něm měnil cache do paměti přes návody na internetu.

Jen se mi občas stává, že v průběhu hraní na PS4 mi začne problikávat informace o signálu a někdy obraz zčerná a objeví se hláška, že signál není. Když mi to dělalo poprvé, pomohla výměna HDMI kabelu. Když to začlo dělat 14 dní po výměně, už jsem kabel neměnil a vždy pomohlo to, že jsem televizi i ps4 vypnul (tv přes ovladač, ps4 natvrdo), nechal kolem 15-20sekund v klidu a pak vše běželo. Stává se to tak jednou za 14 dni, někdy s větším odstupem.

Zvažoval jsem, že si zkusím pořídit nvidia shield, ale protože mám už ty hdmi vstupy pro 4K signály obsazené (ps4 a arc do avr), už bych to neměl kam strčit. Taky mohli udělat všechny HDMI vstupy stejné a ("enhanced"), co už. A 4K avr se mi kvůli tomu řešit nechce (mám denon 2113, do kterého mi tv občas posílá zvuk do sterea).

Co se týče toho "záření", je potřeba si s tím prostě pohrát a vyladit si to podle svých očí. U této TV jde (v porovnání s mým 5 let starým samgungem, který nahradila) nastavit plno věcí. Jen těch programovatelných zón nemá tolik a někdy může být to ztmavování dost nepřirozené (moc s tím proto nepracuju).
dspace
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ozyx 5. 3. 2020 09:01

Zdravím Může mi někdo poradit s KODI Poslední dobou se mi strašně sekají filmy (jedu přes webshare stream cinema) už jsem si i naistaloval do Kodi Ares Wizar a asi je to lepší ale větší filmy se sekaji pořád rychlost internetu mam v prumeru kolem 50 Mbps Už jsem i telku dal do tovarniho nastaveni Protoze mam pocit ze od posledni aktualizace je to horsi Děkuji za jakoukoliv radu
ozyx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 5. 3. 2020 15:36

Stream Cinema se zde neprobírá. Obecná otázka zní, zda se Ti sekají i jiná, datově náročnější videa z internetu. Typicky Youtube, popřípadě něco z IPTV HD kanálů. Seká se vše, nebo jen obsah s velkým datovým tokem?

Připojuješ se k netu kabelem, nebo Wi-Fi?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r.mrazik 5. 3. 2020 17:03

zdravim,
bohuzel se mi stala takova vec,ze jsem vcera nasel spatny pixel...porad sviti zelene.
Je to docela videt, hlavne na cerne obrazovce. Ale i treba v rozhrani PS4.
Jak je to se zarukou? Kupoval jsem v datartu,tak predpokladam pres ne?
Uznavaji to?
Jsem zvedav na pripadne prepravu,krabici uz samozrejme nemam a tv do auta asi jen tak nedostanu... :-D
r.mrazik
Junior

Odeslat příspěvekod Zafata 5. 3. 2020 18:23

Jeden vadny pixel to hodne pochybuji, ze ti vyreklamuji. Mozna pokud je ve stredu obrazovky, ale ja osobne bych zkusil zavolat do servisniho strediska Sony a primo se jich tam zeptat. Take muzes byt mesic bez TV a nakonec si ji povezes domu neopravenou a jeste se budes bat aby neutrpela cestovani tam a zpet. Nevim zda to posila Datart do stejneho servisu jako Alza, ale na Alze jsou telefonni cisla na servis Sony. V Datartu bych zavolal na zakaznickou linku a zeptal bych se na cislo.


Tady mas odkaz primo na Sony a hned ten prvni je na televizory a pak jsou tam i servisni strediska tak zkus.

https://services.sony.cz/supportmvc/cs/ ... ter_repair

Pak napis jak jsi dopadnul. Celkem me to zajima.
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 5. 3. 2020 18:37

r.mrazik zkus si tu na fóru najít můj příspěvek, kde radím, jak to lze teoreticky zkusit napravit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ozyx 6. 3. 2020 08:55

Dekuji za odpoved Mam to zapojene pres kabel A youtube v televizi mi jde bez problemu 2g filmy delka cca 1:30 mi jde bez problemu ale jak dam vetsi nez 4g tak se to seka Kdyz zmerim rychlost pres notebook tak mam rychlost kolem 50Mbps ALE kdyz zmerim pres ares primo v KODI tak kolem 20Mbps

MgX píše:Stream Cinema se zde neprobírá. Obecná otázka zní, zda se Ti sekají i jiná, datově náročnější videa z internetu. Typicky Youtube, popřípadě něco z IPTV HD kanálů. Seká se vše, nebo jen obsah s velkým datovým tokem?

Připojuješ se k netu kabelem, nebo Wi-Fi?
ozyx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fanthomas28 9. 3. 2020 14:00

Dobrý deň,

Mám telku Sony Bravia KD55XF9005. Pred nedávnom sa mi objavila hláška o dostupnej novej aktualizácií.
Tak som teda spustil aktualizáciu. Všetko prebehlo OK.
Na druhý deň som chcel pozrieť youtube. Dal som vyhľadať pesničku našlo ju ale nespustilo.
Viete niečo poradiť ?
Ďakujem
fanthomas28
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 9. 3. 2020 18:30

Reset aplikace, resp. kompletní obnova TV do přepravních hodnot a nová instalace+ladění.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vills 10. 3. 2020 07:24

Nevím jak u Sony, ale mám pocit, že u většiny Android TV se po aktualizaci doporučuje hodit TV do továrního nastavení.
Vills
Junior

Odeslat příspěvekod fanthomas28 10. 3. 2020 08:23

Ďakujem, pomohlo
fanthomas28
Junior

Odeslat příspěvekod karsat 11. 3. 2020 16:27

Trošku mimo vlákno, 6.2 jsem dával TV na RMA,
bohužel jsem kupoval TV na firmu, ale TV používám v domácnosti,
tzn. 30-ti denní doba opravy se nevztahuje na IČO, a dle CZC kde jsem TV kupoval mi nezbývá než autorizovaný servis provede opravu.
Je to dosti nemilé být 30 dnů bez TV.

Mám nějaké páky na czc abych je přiměl aby mi vrátili kč?
Co jsem tak brouzdal netem tak moc na výběr nemám, nevím co dělat, krom čekání, proto se dotazuji.
..
karsat
Junior

Odeslat příspěvekod neis 11. 3. 2020 18:45

Továrko bych dával jen při změně na novou verzi androidu, tam se to jednoznačně vyplatí stejně jako u telefonu. Ale při dílčí mi to přijde úplně zbytečné, pokud se samozřejmě nevyskytne problém, což by neměl..
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 11. 3. 2020 19:06

Továrko se často vyplatí po jakékoliv aktualizaci. Nicméně ho uživatel nemusí dělat hned. Udělá ho ve chvíli, kdy zjistí, že systém nefunguje jak má. Bohužel dosti často nastanou problémy právě v nejméně vhodný okamžik. Takže je jednodušší si udělat chvilku, telku resetovat, udělat nové nastavení a naladění.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 11. 3. 2020 20:03

Ona to tak chvilka úplně není, aspoň u televizí s androidem, které uživatel využívá naplno. Jen nastavit kodi zabere hodně času.
Jsem celoživotní androidista a dělám v okolí všem podporu a nikdy se nestalo, aby bylo po dílčí aktualizaci potřeba továrka a když už něco nejelo, tak to ani továrko nevyřešilo. Max pro jistotu vymazat cache, ale tím to hasne. Osobně bych to nedělal, ale na druhou stranu tím člověk nic neztratí, to zase jo ;)
neis
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků