Domaci poslech komplet do cca 10 000,-

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tibormi 20. 2. 2020 12:21

Hi Wagi1, tak jak? Nehlásíš se, byl jsi něco poslechnout? :-)

-- 20. 2. 2020 12:22 --

Co tak Hifiman Sundara? Teď jsou kolem 8k, zkoušels?
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wagi1 20. 2. 2020 14:03

Zatim zadny novinky, mam rozjednane zapujcky prijde mi to lepsi ;))
Sundary jsem nezkousel, ale uz jsem na ne dostal tip......
Wagi1
Junior

Odeslat příspěvekod Bidacek 11. 3. 2020 10:05

Ahoj, čtu tady vaši diskuzi, pořídil jsem si svá první sluchátka Audiotechnica M50x a přemýělím o nějakém zesilovači a převodníku. Asi pujdu do zařízení Schiit, protože nikde jsem nenašel bazarový Arcam rhead.

Wagi1: na kolik tě přišel nákup Schiit Modi 3 včetně cla a daně? Dívám se, že stojí 99 dolarů.
Bidacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wagi1 11. 3. 2020 10:29

Bidacek- hele je to celkem vtipny, mas to 99 dolaru + 40 dolaru za postu a za cca 600 clo + 200 poste za praci...... Celkem to slo nekde kolem 4k, za co ho koupis v Audigu, ale do ty ceny se ti vejdou jeste RCA kabely.... Ktery stojej v Audigu nesmysl........ A mel sem to do cca 10 dnu doma
Wagi1
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 11. 3. 2020 10:37

Schiit Europe si neskusal? Respektive nemas nejaku referenciu ako je to tam s dodanim a tak? Lebo tiez budem nieco od Schiitu objednavat a rad by som sa vyhol premrstenej cene v Audigu :)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bidacek 11. 3. 2020 10:53

To je fakt, ze skoro za tu cenu to koupis i tady a se zárukou. Asi se budu dívat po něčem bazarovém, zatím to jeste nemám nastudováno, ale padlo mi do oka tohle.

Cambridge Audio DacMagic Plus D/A převodník, zesilovač

https://elektro.bazos.cz/inzerat/117086 ... ilovac.php
Bidacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wagi1 11. 3. 2020 11:09

Hele to je v podstate to same, Eu Schiit navic spoustu zbozi dlouho nema.... Tam zaplatis 140eur i s postou pri rozdilu mezi dolarem a eurem usetris par stovek.... Ono ldyz si to spocitas tak ta cena v Audigu je v podstate o cca 2 stovky vic nez to sezenes ty..... To je ten duvod proc u nas nema Schiit skoro kazdej, pac tech 99 dolaru na zacatku ti o dalsich 70 poskoci, takze to neni tak zajimavy jako na zacatku..... Coz te samozrejme dostava jinam a k jinejm moznostem...

Jasne, kdyz si vezmes ze v tom mas zaruku je to ok, kdybys to musel posilat za svy zpatky tak to clovek uz asi radsi vyhodi
Wagi1
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 11. 3. 2020 12:58

Bidacek píše:To je fakt, ze skoro za tu cenu to koupis i tady a se zárukou. Asi se budu dívat po něčem bazarovém, zatím to jeste nemám nastudováno, ale padlo mi do oka tohle.

Cambridge Audio DacMagic Plus D/A převodník, zesilovač

https://elektro.bazos.cz/inzerat/117086 ... ilovac.php


Ak potrebujes len Amp a DAC ti netreba, tak je to zbytocne. Mam to doma ako DAC/Amp a spokojnost. Len Amp sekcia nie je najsilnejsia a ani uplne najlepsia. Preto k HD650-kam chcem k tomu dokupit nejaky Amp a pouzivat ho len ako cisty DAC. Ale inak je to dobry stroj (dual mono DAC) a aj v meraniach obstal velmi dobre. Nevyhoda je vyssia vystupna impedancia, takze to nie je moc vhodne pre sluchatka s nizkou impednaciou...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bidacek 11. 3. 2020 13:30

Moje sluchátka mají impedanci cca 40 ohm. Takže říkaš, že na tento typ by jsi to spíše nedoporučoval? Dívám se do specifikace a Output Impedance: : <50ohms
Jinak to chci využít jak pro připojení k počítači a televizi oboje přes toslink. Líbí se mi tam i dokoupení modulu bluetooth pro streamování přes mobil.
Bidacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michal744 11. 3. 2020 13:47

wiking81 , na schiit europe nakupuji a je to v pohodě, bohužel ta doprava byla vždy havárka, jednou mi to zůstalo trčet v Utrechtu a týden jsem nevěděl nic, pak to vzala GLS a další týden to vozila nevím kam, celkem jsem čekal tři týdny
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 11. 3. 2020 14:18

Bidacek píše:Moje sluchátka mají impedanci cca 40 ohm. Takže říkaš, že na tento typ by jsi to spíše nedoporučoval? Dívám se do specifikace a Output Impedance: : <50ohms
Jinak to chci využít jak pro připojení k počítači a televizi oboje přes toslink. Líbí se mi tam i dokoupení modulu bluetooth pro streamování přes mobil.


Tomu CA namerali myslim 34 Ohm. Takato vysoka impedancia moze zmenit "frequency response" na sluchatkach s nizkou impedanciou. Vraj hlavne ak tie sluchatka nie su linearne. Tie 40-ohmove by nemuseli byt problem, kedze CA odporuca sluchatka od 32 do 600 Ohm, ale bolo by fajn si to asi vypocut niekde popredu, ze ako si spolu rozumeju. A pripoj to skor coaxialom ak mozes. Toslink viac trpi na problem s jitterom. Ako moc to bude pocutelne, tak to nedokazem posudit...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bidacek 11. 3. 2020 14:28

Tak to je problém to poslechnout, protože ten člověk to prodává přes půl republiky. Ale našel jsem bazarový Shiit Magni 3 za 2K takže kupuji, takže už jen nějaký D/A převodník :-)
Bidacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tibormi 11. 3. 2020 19:01

Wagi1
Tady možná to co hledáš, lepší než HD 650 a jejich varianty.

viewtopic.php?f=1872&t=1305877
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zarkow 11. 3. 2020 21:05

Sundary budou na metal celkově určitě vhodnější než HD 650, jen bacha na zvedlé vyšší středy, aby to u většiny metalových nahrávek už moc netahalo za uši.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bidacek 12. 3. 2020 11:27

Viking81: úplne se v tom nevyznám co jsi myslel za koaxiál, můžeš hodit nějaký link?
Mám doma obyčejný propojovací kabel CINCH (taková černá dvojlinka) tak nevím jestli to s tím bude pořádně fungovat.
Nakonec jsem to vyřešil elegantně koupí Cambridge Audio DacMagic Plus + Schiit Magni 3 :-D
Naposledy upravil Bidacek dne 12. 3. 2020 15:29, celkově upraveno 1
Bidacek
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků