Kupa sluchadiel IEM do usi cena cca 200 €

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod I5I5 12. 3. 2020 21:51

Ahoj. Volakedy som mal senheisser IE8, lubil sa my zvuk ,priestor a basy. Aj ten odopinatelny kabel mal vyhody. Mam dost male zvukovody ,len pre info. Takze sa nebranim roznym ponukam na sluchadla. Povodne som chcel dho vyrabane Vsonic gr07 ,alebo ich bass edition. Aj to by nebolo zle ,len neviem kolko maju a ako su teda daleko od IE8 senn. zvukovo. Nasiel som nejaku zmienku o VSonic VC1000 ,alebo Hifiman RE-600.

ohladne toho, ak rozdiel je medzi:
https://hifiman.com/products/detail/144
a
https://hifiman.com/products/detail/127

a je tam verzia 2 (V2) ,neviem ci to u nas dostat...

teda celkovo -pozadujem minimalne rovnaku kvalitu ako u IE8 ,co sa tyka zvuku ,basy mozu byt kludne pomenej, teda nemyslim aby neboli, ale ked nebude ina moznost..., Inak mozu byt kludne take iste.. ,aj lokalizacia ,cistota ,rozlisenie bud dalej alebo rovnake.. .Mozte ponuknut aj drahsie modely. Ale skusim sa drzat tej cenovej relacii ,ktoru som uviedol. Nech maju dost nastavcov do usi a boli prijemne v usiach. Dlhodobe pocuvanie by som rad... Dakujem za navrhy a informacie.
I5I5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod foto1977 12. 3. 2020 22:18

Mám Audiosense T800 a stále se jich nemohu nabažit... :)
Asi jsi je zde na fóru zaregistroval,ale pro jistotu:
https://forum.avmania.zive.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1302569
cena je drobet vyšší než požaduješ, ale myslím, že zvukově by tě mohly potěšit...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 12. 3. 2020 22:47

Podle mě pátráš ve vodách dávno překonaných sluchátek (VSonic, Hifiman). Ani ty T800 bych asi nedoporučoval, jednak jsou skoro 50% nad rozpočtem, ale hlavně basy jsou jejich velká přednost a zrovna míň jich nemají, byť pro mě jsou to naprosto úžasná sluchátka.
Podle zvuku co hledáš si myslím, že by ti mohly sednout Tansio Mirai TSMR3 Pro, nebo TSMR4 Pro, (otázka jestli i pohodlím), ale pár lidí je tady má určitě by ses na vyzkoušení s někým domluvil, případně iBasso IT01S, i když tam je taky výraznější bas.
Jediný rozdíl, který u těch dvou Re-600 vidím, tak jedny mají symetrický kabel s jiným jackem. Kdysi tady někdo na fóru psal, že moc rozdíl mezi Re-400 a Re-600 za výrazný příplatek není a že se nevyplatí. Re-400 jsem měl a žádná hitparáda to nebyla a pro mě dost postrádaly bas.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 12. 3. 2020 23:06

Určitě bych doporučil podle popisu Tansio Mirai. Bazarová se dají sehnat za velmi slušnou cenu. Jestli se nemýlím, jedny stále ještě má k dispozici Boldricus na místním bazaru. S cenou kolem 3500 Kč se těžko dají najít lepší sluchátka ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jeliman3 13. 3. 2020 08:42

caute, co takove Moondrop Starfield? Cenou jsou polovicni a na komercnich webech je velebi.
Jeliman3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 13. 3. 2020 08:51

Za mna by som odporucil uz spominane IT01s. Nie su uplne neutralne, ale tych Basov vobec nie je vela. Mnozstvo si vies "regulovat" vhodne zvolenymi usnymi nastavcami...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod I5I5 13. 3. 2020 21:31

Ahoj. Takze -co som väcsinou pozeral, co ste my tu dali typy (pá ni -dakujem) ,tak na sk ,ci cz dostat tie sluchatka iba iBasso IT01S, cital som recenziu a celkom zaujimave. Kedze mam ako som pisal uzke zvukovody, aby som spresnil -akurat a ledva tam natlacim vatovu tycinku na,s ktorou sa sparaju usi. Tak neviem ci tie iBasso IT01S maju take nastavce ,popripade ,ci sa daju zohnat aj ine custom ,alebo noName nastavce od roznych vyrobcov. Zdroj na cesty fioo x3 ,popripade v buducnosti AQ dragonfly red+ smartphone. Hadam ze by to mohlo byt...., je sanca ze ich v praci budem moct mat dlho v uchu bez nejakej bolesti ,ci tlacenia v uchu ?

Audiosense T800 ,Tansio Mirai , Moondrop Starfield nedostat u nas. (rad by som kvoli reklamacii a problemom radsej dostal sluchatka na CZ a SK trhu, dakujem.)


takze si t ujasnime , vsetky modely vratane IT01S hraju ucite lepsie ako Vsonic gr07 a tiez lepsie ako snnheisser IE8 ? ci ? Takisto hifiman re 400 a re 600 su horsie ?

Chcem sa k tomu pekne pomaly dokopat... :D

takze zatial opät dakujem pekne a mozme pokracovat ,prosim...
I5I5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 13. 3. 2020 21:44

CZ/SK trh tě silně omezuje jak výběrem, tak cenou. Jen tak pro zajímavost jsem kupoval přímo od výrobce FiiO FH5 při nějaké akci o dva tisíce levněji než u nás. To jsou mimochodem taky sluchátka, která by tě mohla zajímat.
Jinak co se záruky týče, tak u sluchátek tak z 80% odejde kabel. A skoro všechny tyto ho mají výměnný a kabely se dají koupit už tak od 500Kč. In-earům se věnuju už roky a nikdy se mně nic krom kabelu nepolámalo. Tím neříkám, že se to nemůže stát. Ale u solidních čínských obchodů jako Penon audio obvykle stačí, když jim pošleš fotku/video/nahrávku, co je na sluchátkách špatně a zdarma ti pošlou nové.
Co se týče usazení, to chce prostě vyzkoušet. Takhle na dálku ti nikdo neporadí.
Ke zvuku, každá sluchátka hrají jinak. Pro někoho líp, pro někoho hůř. IT01S určitě hrají podstatně líp než Re-400. Alespoň pro mě. Ale to skoro všechny, mimochodem zrovna ty Re-400 výměnný kabel nemají.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod I5I5 13. 3. 2020 21:58

Ahoj. Je my jasne ze ma to obmedzuje (sk ,cz trh) ale neviem. Proste taketo veci radsej riesim takto. Uz som volakedy kupoval zo zahranicia viacere veci, ale proste toto by som rad touto cestou, ak to nevadi. A mozem sa spytat ako je zvukovo FiiO FH5 oproti iBasso IT01S ? Dakujem
I5I5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanysek3099 13. 3. 2020 22:03

Problém je v tom, že vadí. Jak už bylo psáno, při stejné ceně jakou zaplatíš v CZ/SK dostaneš při nákupu ze zahraničí o jednu třídy lépe hrající model. Viz. např. Tansio Mirai TSMR-3 vs. iBasso IT01s. Měl jsem možnost porovnávat obojí vedle sebe a rozdíl je naprosto jednoznačný ve prospěch Tansio Mirai. Cena je přitom stejná, nebo přesněji nižší u Tansia. Takže pokud trváš na nákupu z CZ/SK tak se v podstatě dobrovolně vzdáváš možnosti koupit kvalitnější model, jen za cenu o něco jednoduššího řešení záruky. Rád bych však upozornil, že v případě in-ear sluchátek místní prodejci s oblibou záruku zamítají kvůli poškození uživatelem, zatímco zahraniční prodejce jak již bylo psáno vše obvykle řeší rovnou výměnou za nový kus ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod I5I5 13. 3. 2020 22:14

Ok. A take Tansio Mirai TSMR-3 -ako hraju oproti iBasso IT01s ,ak mozes prosim rozpis -stredy ,vysky, a basy zvlast, Maju sykavky ? ci su ostre ? su zabavne ,neutralne, a pod..., Dakujem, (zdroj zvuku som uz uviedol)
I5I5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanysek3099 13. 3. 2020 22:24

TSMR-3 (případně verze Pro, která zvukově není v podstatě odlišná) mají velmi živý, spíš neutrálnější projev. Proti IT01s zní velmi alespoň pro mě velmi vzdušně a živě, ale přitom se neztrácí síla v basovém pásmu a jiskra na výškách. Jsou prostě muzikální a jejich poslech neunavuje ani po několika hodinách. Líbí se mi, že dokáží zahrát v podstatě všechny žánry, sedí jim rock, pop, metal, aktustika, ale neurazí ani vážná hudba. Nejsou náročná na zdroj, ale samozřejmě kvalitnější DAP či DAC z nich dokáže dostat maximum, nicméně velmi slušně zahrají i v kombinaci s běžným smartphonem či PC. Doporučuji pročíst vlákno o nich zde na AVmanii. Odvážím se říct, že v ceně do 6000 Kč se bude těžko hledat lepší kousek, a bazarová ve stavu nových se dají sehnat i pod 4000 Kč, což už je bezkonkurenční nabídka.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod I5I5 13. 3. 2020 22:28

a myslis si (teoreticky) ze by my mohli ,,sadnut,, do ucha ? maju dost nastavcov ,co som pozeral. Oproti iBasso IT01s ,ako sa ti javili ,co sa tyka pohodlia ? a velkosti..
I5I5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanysek3099 13. 3. 2020 22:32

Mě osobně si Tansia získala tím, že i když jsou rozměrově větší než IT01s (a to celkem výrazně), tak mi v uších sedí skvěle, sedla mi do nich jako "prde... na hrnec", jak se říká. Ale tohle je straně individuální záležitost a rozhodně nedokážu posoudit, jak budou vyhovovat po stránce pohodlí jinému posluchači. Nástavců je k nim dostatek, ale paradoxně osobně používám jiné, na které jsem zvyklý dlouhodobě.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod I5I5 13. 3. 2020 22:37

a ake pouzivas ,prosim ? kupil si si nejake zvlast ?

este jedna zaujimava otazka -tie prepinace na sluchatkach
https://cdn.head-fi.org/a/11186798.jpg
nie su nachylne na prach ,dázd, a pod ? ci nemozu viest ku korozii vnutri sluchatiek ? alebo k nejakemu defektu dlhodobo ?
I5I5
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků