Jakou TV 65"- 75" / do 25tis.?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 21. 3. 2020 15:26

Video pojede vždy plynule, ale musíme tomu sami vždy manuálně pomoci, jednoduchým způsobem.
Grafická karta musí umět podporovat přepínání zobrazovací frekvence (hz) do Vaší UHD TV.

Takže, když si pustíte film-video ve vašem videopřehrávači, tam si zjistíte (v infu) v jakém framerate (FPS) se toto video přehrává-pracuje, tak musíte nastavit správnou frekvenci (hz) do UHD TV.

Takže, když má video například FPS 25, tak na grafice musíte do UHD TV nastavit frekvenci 25hz.
......, když má video například FPS 24, tak na grafice musíte do UHD TV nastavit frekvenci 24hz.
......, když má video například FPS 23.976, tak na grafice musíte do UHD TV nastavit frekvenci 24hz.
......, když má video například FPS 60, tak na grafice musíte do UHD TV nastavit frekvenci 60hz.

Dnešní UHD TV totiž stále ještě neumějí dopopočítávat, nebo přepočítávat správný framerate.

Divím se, že mi tento neduh zde nikdo nezmínil, je toho plný internet, takže jsem si musel udělat čas a hledat, až jsem našel a jsem maximálně spokojený.
Nejsem maniak abych do video a audio techniky vrážel nějaké neskutečné sumy, na to nemám, ale také si potrpím na pěknou podívanou v dané cenové relaci.
Takže 70" LG 70UM7450PLA mohu za mně velmi doporučit.
Je to vše o nastavení a vypilování obrazu i zvuku.
Ještě k tomu soundbaru, který byl k TV jako dárek zdarma - rozhodně mnohem lepší, než repro z TV a v ceně 4500.- celkem příjemný zvuk jako doplňkový k televiznímu vysílání / youtube.
Jsem tedy nyní spokojen a snad TV vydrží. :tleskani

:bigups: :bigups: :bigups:

Obrázek
Obrázek
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obrázek
Obrázek
jkmaxfli
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 21. 3. 2020 16:42

jkmaxfli píše:Nechápu tedy k čemu je mi potom 100hz 120hz TV :shock:


100/120hz panely jsou pro fanoušky interpolace (kdy film vypadá jako mexická telenovela) a taky pro ty, kteří mají zdroj, který koresponduje z refresh ratem toho panelu = mají 120 fps možnost - Xbox One X ve 120fps při 1440p a nebo PC hraní. 100hz panel jinak není až tak extra přínosný, jak se mnozí domnívají. Resp. je to o nárocích a požadavích. Pro ty, kteří chtějí ryzí 24p není 100hz telka nezbytná, možná ne-li zbytečná.

-- 21. 3. 2020 16:44 --

Někdo má rád i interpolaci při sportech, ale vždy je to něco na úkor něčeho.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 22. 3. 2020 07:30

Kdyby alespoň existovala nějaká aplikace, nějaký softík, který by při počátku přehrávání videa zjistil jeho FPS a dle toho přepnul automaticky frame rate na grafické kartě. Třeba dle přednastavených profilů.
Koukám po netu, ale zatím jsem nic takového nenašel.
jkmaxfli
Junior

Odeslat příspěvekod FranTv 22. 3. 2020 09:13

Ahoj, stejně mám pocit, že dáváš dohromady dvě věci:
Obnovovací frekvenci displeje/televize a
Snímkovou frekvenci zdroje/filmu....

Nehledě na to, že tvoje televize není 100hz....
:-)
FranTv
Junior

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 22. 3. 2020 09:33

Ano , musím je dávat dohromadu pro efekt hladkého přehrávání.

Ale už jsem nejspíš přišel na to nejdůležitější a přitom je celou dobu tato funkce v samotné telvizi a je to u LG funkce REAL CINEMA, která dopočítává chybějící snímky ve 24p.Takže nemusím sáhodlouze hledat nějaké uživatelské nastavování z 24hz na 23.976hz, ale jednoduše jsem jen zapnul tuto funkci a ejhle, video plynulé opravdu jako v kině. ;-)


Vím, je to 50hz TV, jsem byl zmaten z předešlého výběru a vsugeroval jsem si, že je to 100hz.Omlouvám se. :-)
jkmaxfli
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků