Samsung 2019 [Obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod olda6 11. 2. 2020 13:05

Zdravím odborníky i laiky.
Nevíte někdo jaký je rozdíl mezi UE75RU7092 a UE75RU7172?
Ze Samsungu mi odpověděli: "dle dostupných informací jsou TV stejné a liší se jen cenou". Ale cenový rozdíl je 5000,- tak se mi to nezdá. Nebudou mít třeba jiný panel?.

https://televize.heureka.cz/samsung-ue75ru7092/#
https://televize.heureka.cz/samsung-ue75ru7172/#
olda6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 7. 3. 2020 20:12

Fakt neskutečný ***** ty Smart TV, zapnu PS4, omylem se dotknou ovladače a začne se spouštět rakuten, snažím se to vypnout a začne se přes to spouštět neflix, snažím se přepnout zpět na PS4 objeví se PS4 deteqxted a přepíše to všechno nastavení, ok, prepnu na jinej zdroj, dám tam Applu settings to all sources, prepnu zpet na PS4 a tam furt to co se Smart TV rozhodla, že je správně ne to co chci já
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 7. 3. 2020 20:16

A přestalo fungovat HDR :D
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod olda6 12. 3. 2020 14:08

Tak jsem nakonec vzal UE75RU7172 v Mallu se slevou 15% za 24.500. Pořád jsem váhal nad levnější RU7092. I když se všude tvrdí, že TV jsou stejné, tak se obávám, že není tak levná jen pro krásné oči zákazníka, že nějaký zakopaný pes tam nejspíš bude, tak jsem to raději neriskoval.

S nastavováním TV jsem si pár dnů pohrál a jsem spokojen. TV mám hlavně na sledování filmů 24p, tak jsem se hodně obával trhání, ale motion plus jsem nastavil na 2 a je to podle mě OK, jsem spokojen. Přecházel jsem z plazmy, tak jsem se bál úhlů, černé a podsvícení. Úhly jsou úplně v pohodě a dá se krásně koukat i z boku od stolu v kuchyni. Černá není tak černá jako na plazmě, ale je to taky v pohodě, protože mám za televizí mírně rozsvícený led pásek, takže nekoukám úplně za tmy. Dle paramerů má TV nízký jas, ale i tak ho mám ztlumený, protože při jasu naplno mě už za chvíli bolely oči, takže jas TV je pro mně také dostatečný a když bude svítit slunce, zatáhnu závěsy. S podsvícením je to trochu horší, obrazovka je mírně nerovnoměrně podsvícená. Všiml jsem si, že TV při malých světlých plochách na obrazovce sniží jas, takže to není tak patrné, při titulcích jej sníží ještě více a při černé obrazovce podsvícení vypne úplně, takže to není vidět vůbec.

Podsvícení mi trochu prosvítá v pravém horním rohu, takže při širokoúhlém filmu je to jen v tom černém horním pásu, ale jen v noci a jen při šedých scénách, světné scény jsou v pohodě a tmavé taky, krásně to bylo vidět v poslední sérii her o trůny. Nějaký čas mě to štvalo, ale pak jsem dle rad na netu vzal hadřík a nerovnoměrné podsvícení "vytlačil" z obrazovky. Jenže jak se to zlepšilo, tak jsem si všiml, že trošku ještě prosvítá na horní levé straně, to jsem taky trochu napravil, ale pak jsem si zase všiml, že ještě trochu prosvítá na levé nebo pravé spodní strané, ale to zase podle toho z jakého úhlu se na TV koukám. 75" sleduji ze vzdálenosti 3.9m a to už jsem si řekll, že jsem asi trochu hnidopich.

Co bych chtěl od TV 75" za 24.500. Tak jsem se zklidnil a jsem spokojen. I když pro mé ještě větší uspokojení by to chtělo dalších 10" navíc, ale tam už je cenový skok víc jak 2x tolik a to se mi nechtělo dát. Ovládání TV je v pohodě, jen přepínání TV programů by mohlo být rychlejší, ale myslím si, že za to nemůže TV ale DVBT2. TV programy ČT1, ČT2 a ČT24 v HD, barvy a ostrost úplně v pohodě a pro mně naprostá spokojenost. Kanály Nova, Prima a spol. nesleduji, takže jsou mi naháku, ale testl jsem je a kvalita obrazu odpovídá obsahu, hnus, děs a mazanice. Zkusil jsem i 4k a paráda, na telku se pak dá dívat i z 1metru. Na přehrávání filmů používám externí MMC, takže přehraji vše co potřebuji. Na nějaké další neduhy časem určitě přiju, ale pořád si říkám "za ty peníze".

A třeba za 5-10let bude konečně OLED s úhlopříčkou 2,5m za 49.999 a za ní pak už ty peníze dám.
Naposledy upravil MgX dne 12. 3. 2020 14:27, celkově upraveno 1
Důvod: Přidány odstavce - mezery v textu. Přehlednost.
olda6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dannycz96 14. 3. 2020 23:05

Zdravím, pořídil jsem si qe55q60r a mám v plánu si ji pověsit na zeď ale štve mě celkem nešvar nemožnosti zapojit si zezadu usb flash disc. Rád bych to řešil one connection boxem jako jsem měl na starším samsungu. Dal by se k tomuto modelu připojit ? je to kompatibilní ? děkuji :)
Dannycz96
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 15. 3. 2020 09:19

Používá se stále. https://youtu.be/97u2SXsDpFA
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ladik1983 16. 3. 2020 14:43

Dannycz96 píše:Zdravím, pořídil jsem si qe55q60r a mám v plánu si ji pověsit na zeď ale štve mě celkem nešvar nemožnosti zapojit si zezadu usb flash disc. Rád bych to řešil one connection boxem jako jsem měl na starším samsungu. Dal by se k tomuto modelu připojit ? je to kompatibilní ? děkuji :)


Tato TV one connect box nepodporuje
ladik1983
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod evlo 23. 3. 2020 13:44

Prisel nekdo na to jak nastavit aby titulky nemenili barvu mezi sedou a bilou v jinem rezimu nez pc?
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radster 25. 3. 2020 13:35

Tak pánové, včera jsem se stal majitelem Samsung qe65q85r, povedlo se mi ji sehnat za cca 35 tis vč DPH. Telku jsem vybíral několik měsíců, tak snad bude fungovat tak jak má a neudělal jsem nějakou zásadní chybu :-). První poznatky jsou tedy veskrze pozitivní. Tizen je svižnej, obraz je na moje nenáročné oko fantastický (zatím jsem vše nechal default).. ;)
Radster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CarlosZBK 28. 3. 2020 22:11

Kdepak se da sehnat za tyto penize? :) ja koukam na novy modely 80t, ale za stejny prachy mi prijde proste porad lepsi 80r/85r
CarlosZBK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 21. 5. 2020 23:17

sem si rikal jaktoze se me na ty ... smart ... tv tak strasne sekaj filmy, ze se na to ani neda divat, furt buffering, tak jsem tam nekde objevil schovanej browser, uz ani nevim kde, zkusil speedtest a to wifi da tak max 70mbit, ve stejnem miste da notebook 300mbit vzduchem s prehledem, levnej mobil 250, mobil taky, tak bodejt byt o nebufferovalo, kdyz ma video bitrate treba 71000, proste zas smart kvalita, jako vsechny tyhle smart veci


jde treba koupit z aliku usb wifi adapter 2x2 s realtekem za 5 dolaru strcit do tv a vyresit to tim?

-- 22. 5. 2020 00:58 --

Tak je to ještě horší, jsem zkusil jiný speedtest a tam to dá 275mbit, ale hevc video přes 50mbit je pro tv prostě problém, u některých avc se zas rozsypava obraz a video se zasakeva, i když je to 1080p a nizky bitrate, ale to je zas jiný problém.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 22. 5. 2020 20:51

No a tedka mam proste problem, ze me TV neprehava 4k videa z meho serveru - speedtest na serveru da gigabit 800mbit+ do CR
upc da do CR 300

realne pri pouzivani internetu tech 300mbit dostahnu
realne pri pouzivani serveru dosahnu tech 800mbit za sekundu

kdyz ztahuji z toho meho serveru, tak to flkutuuje mezi 4 a 12MB - chromne a jako server pouzivam python httpd

iperf se me zkouet nechce, protoze je to limitovano vykonem cpu a vime, ze i7 10 generace to asi neda

ted jsem zkusil speedtest z upc na speedtest server co je u stejnejho provider, ale asi v jinem datacenteru, nicmene stejny region a proste to da 300mbit stahovani

disky v tom serveru nejsou zadnej zazrak, normalni hdd v raid0, ale torrent to bezne stahuje 500mbit+

tak fakt netusim :(

-- 22. 5. 2020 22:02 --

Tak jsem furt zavhoval to nejjednodussi vysvetleni, klasika, zkusil jsem iperf, na serveru zatizeni cpu pod 10 procent a rychlost max 60mbit/s!!

V tomto pripade je v tom samsung nevine.

Nějaký BGP trasování apod. to nevím jestli vůbec můžu dělat.

-- 22. 5. 2020 22:16 --

Vtipne i pripojeni z toho serveru na upc cr speedtest.net server vali jak sileny

-- 22. 5. 2020 22:17 --

Zajimavy docela jak se prehraveni medii na TV precejen zmenilo :D
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 22. 5. 2020 22:59

mazec, upc to opravilo, tak snad to vydrzi

-- 23. 5. 2020 00:03 --

tak nic no, tak uz to zas jede pomalu
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 23. 5. 2020 12:52

jsem vyzkousel teda jak to UPC oje*ava a maj to tak, ze to pripojeni nabehne rychle a postupne pada az k 2MB, uplne stejny test jsem provedl ze serveru, kde se to udrzi pres 85MB celou dobu.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 28. 5. 2020 18:01

Tak jsem to vyzkoušel přehrát z USB a seká se to úplně stejně, takže to nakonec připojením nebylo. Fakt mě příjde, že za 20 let vývoje posun 0.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků