Samsung QE55Q70R vs LG OLED55B7V

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod port474 24. 3. 2020 23:07

Zvažuji, že bych si koupil svou první smart tv do nového bytu a pořád se nemohu rozhodnout mezi těmito dvěma TV. Rozpočet mám do 24 tisíc. Budu velmi vděčný za poznatky do jaké by jste šli vy a proč. Případně bych určitě bral i doporučení na nějakou jinou v podobné ceně.
TV plánuji využívat především na sledování filmů, netflix atd... Časem i na PS4.
Kromě obrazu by mě zajímal i váš názor na zvuk u těchto TV.
Díky všem za rady. ;)
port474
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 24. 3. 2020 23:12

LG B7 je tři roky starý model, tos našel kde?
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod port474 24. 3. 2020 23:15

Srovnávám přes heureku.
Naposledy upravil port474 dne 24. 3. 2020 23:56, celkově upraveno 1
port474
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 24. 3. 2020 23:42

Je to poslední kus na jedné prodejně v Okay, to bych se ujistil, že to je nový kus. Jinak systém je tam starší pochopitelně kvůli stáří, ale obrazově pořád dobré.
No jinak z OLED se přiblížíš rozpočtem s Philips 55OLED754 když použiješ slevový kód na Alze. Nicméně i když je to i pak mírně nad limit, zase k tomu po registraci dostaneš pět let záruky, což není k zahození. Akorát oproti vyšším modelům nemá Android, takže nabídka aplikací nic moc.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod port474 25. 3. 2020 00:03

A o tom Samsungu soudíš co? Vím, že QLED nedosahuje kvalit OLED, ale v poměru cena/výkon nevypadá úplně špatně.
port474
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 25. 3. 2020 00:12

Je to cajk televize, ale Datart ještě má za 20k Sony KD-55XF9005, což je tedy starší model, který má jen dva 18Gbps porty, ale obrazově se rovná Q70R.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tanguero 25. 3. 2020 10:28

Po tom, co jsem si přečetl, že Samsung přidává reklamy do svého OS rozhraní, tak bych tuto značku vyřadil z výběru. Reklamu dokážu akceptovat maximálně u software zdarma, přidaném do Androidu v telefonu. Jinak, pokud máš rozpočet kolem 25k, tak zkus v nějaké akci koupil OLED LG55B9, nebudeš toho litovat ani minutu, prakticky ve všem je lepší, než ten QLED.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 25. 3. 2020 13:29

Vždyť u LG jsou reklamy v prostředí taky, to samé Android TV.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tanguero 26. 3. 2020 08:54

Jo? A kdepak? Myslíš tím ten šikmý sloupeček úplně vlevo, kde to nabízí nějaké vybrané vysílání, tuším se to jmenuje My content. To mě nijak neruší. Já mám na mysli tohle https://www.4kfilme.de/veraergerte-kund ... rbung-ein/
O Androidu se ani nebavím, ten je reklamou prolezlý jak červotočem.
Mě vadí reklama přes hbb, například u Primy je díky tomu hbb prakticky nepoužitelné, nepustí tě to do vysílání uložených pořadů dřív, než odklikneš tři reklamy. A pak po třetinkách znovu tři.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 26. 3. 2020 13:48

Však u Samsungu prostor na tu reklamu tam byl už dřív, jen tam byly nějaké TV věci a teď začali přidávat i na jiné. To klidně může udělat i LG.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 26. 3. 2020 15:45

Kde jsou u LG reklamy?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků