RME ADI-2 DAC FS - znáte někdo?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 25. 3. 2020 10:01

Dobrý feedback, děkuju, hlavně zkusím to snížení "L" křivky namísto boostování "R", jak mi to bude vyhovovat, dobrý nápad!

Ohledně basů - RME + externí HeadAmp mkII zesilovač nabízí nepatrně více basů, jsou pevnější, údernější. Popravdě, ještě se rozhoduji, zda HeadAmp používat, anebo prostě nechat u RME +1 až +2dB boost na < 150 Hz :) Ale mít jednu krabičku a řídit vše v digitální doméně je tak pohodlné, že zůstanu asi jen u toho RME. Ten rozdíl tam je, ale je hodně malý, po použití EQ i jen o +1dB (téměř neslyšitelný boost) je velmi těžké najít rozdíl.

A četnost aktualizace firmware, to beru jako obrovské plus, je to živý projekt, což se nedá říct o skoro žádném jiném. Člověk nakonec aktualizovat nemusí. Navíc, RME mám přes USB zapojený jako zvukovou kartu k PC...
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RME User 25. 3. 2020 10:20

No pokud nevadí bugy, které aktualizace řeší, tak nemusí :-).
Pokud ale máš stabilně připojeno k PC, není co řešit. Aktualizace fungují spolehlivě.
RME User
Junior

Odeslat příspěvekod hmpf 25. 3. 2020 10:58

U Myteku to bylo stejné taky často nové aktualizace. Ty budou vždycky takže za mě to je v poho.

Dobré vědět, že přemýšlíš, že zesilovač nebude potřeba děkuji. I když asi bude záležet na typu sluchátek a je možný, že Audio Technicy jsou v tomhle hodný, když jsem měl dřív ATH-AD2000 tak ty nebyly vybíravé na zesilovač.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 25. 3. 2020 13:11

Tak HeadAmp nebude potřeba.
To mne docela překvapilo :)
Testuji další den a jsem spokojen s tím, co leze z RME jako sluchátkového zesilovače.

headamp.jpg
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RME User 25. 3. 2020 13:21

Až se s RME víc sžiješ a naposloucháš, opravdu vyzkoušej nějaký kvalitnější lineární zdroj. Docela řešíš basy, tak to by se ti mohlo líbit.
RME User
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 25. 3. 2020 15:49

ZKusím, no, 8-15V, 8W, takže klidně něco takovéhoto za pár Kč:
https://www.conrad.cz/sit-zdroj-se-stab ... -w.k510787
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 25. 3. 2020 17:51

No on asi nebude zdroj jako zdroj. Aby ten Conrad nebyl horší jak ten originální.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 25. 3. 2020 18:05

Originální je klasický spínaný boxík.
Ten Voltcraft jsem viděl i v pár recenzích, měl by fungovat slušně.

Máte někdo námět na dobrý lineární zdroj co dává 9-15V / 2A?
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 25. 3. 2020 20:11

Tak pokud je Conrad dobrej proč ne. Přijde mně ujetý dávat k DACu za 25 litrů zdroj za dalších třináct.
Díval jsem se i na lineární zdroje z Číny, to mě zas ale ten Conrad přijde věrohodnější. Ale netuším, jak je to s odrušením atd, ale jeden bastlíř mně říkal, že už z principu těchto zdrojů by tam žádné rušení nemělo být.
Velice chválený je taky iFi iPower X. Je to spínaný zdroj, ale je prý dobře odrušen, někde jsem četl recenzi, že je to lepší než levné lineární zdroje, ale zkušenost nemám.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 25. 3. 2020 20:23

Takto, já mám PC i ten DAC napájen z hodně kvalitní UPS, která je schopna dodávat 300W asi hodinu, je v tom fakt velká baterie :) Už v ní je i filtrace napětí. Otázkou je, zda vůbec lineární zdroj poznám, nějaký přínos.

ups.png
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kychtax 25. 3. 2020 20:48

Kdybyste měl zájem, voltcraft, který hrál s RME mám na prodej. Nahradil jsem jej Pro-ject MaIA.
Je prakticky nový. Lze včetně kablíku.
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 25. 3. 2020 20:51

Radek: určitě to přínos mít bude, protože ten bordel tam nadělá právě ten spínaný zdroj.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 25. 3. 2020 21:03

@kychtax - měl, napsal jsem SZ.

-- 25. 3. 2020 21:25 --

Jinak po dalším celodenním poslechu mohu říci jedině to, že po třech dnech zvyknutí si na to jak to hraje a dalším a dalším naposlouchání (cca 16 hodin celkem) se moje nadšení z RME stupňuje. :)

Většinu hraju z Tidal, HiFi plán, RME sice nemá podporu 2nd pass (rendering) u MQA, takže jede jen 1st pass (softwarový unfold), ale nemyslím si, že bych zde o něco přicházel. Tidal to rozbalí na 96kHz, proběhne upsample 4x na 384kHz a toto převezme DAC v RME.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 25. 3. 2020 21:36

Má ten upsampling nějaký přínos? Jaký software to dělá?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 25. 3. 2020 22:16

Bude to dělat driver od RME, v tom se nastaví pevná frekvence a ta jde z Windows přes USB do ADI-2 FS.

Nejde tam nastavit něco jako "auto", kdy by se to přepínalo mezi 44/88/96, atd. Tak používám 384, což odpovídá 96kHz (typické rozbalené MQA) * 4.

driver.png
driver.png (9.63 ) Zobrazeno 3884 krát


Tidal je nastaven na exclusive použití této zvukovky, neovládání hlasitosti a decoding MQA:

tidal.png
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků