RME ADI-2 DAC FS - znáte někdo?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 25. 3. 2020 23:47

A má vliv na zvuk, pokud se ta frekvence mění? U mě to vliv má. Je to slyšet hlavně na výškách. Taky je otázka jaký software to převzorkování dělá. Pokud SoX tak by to mělo být v pohodě. Pokud se to převzorkování teda děje v PC a ne v převodníku, protože ty to taky dělají a podstatně kvalitněji.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod RME User 26. 3. 2020 09:44

martas38 píše:Tak pokud je Conrad dobrej proč ne. Přijde mně ujetý dávat k DACu za 25 litrů zdroj za dalších třináct.
Díval jsem se i na lineární zdroje z Číny, to mě zas ale ten Conrad přijde věrohodnější. Ale netuším, jak je to s odrušením atd, ale jeden bastlíř mně říkal, že už z principu těchto zdrojů by tam žádné rušení nemělo být.
Velice chválený je taky iFi iPower X. Je to spínaný zdroj, ale je prý dobře odrušen, někde jsem četl recenzi, že je to lepší než levné lineární zdroje, ale zkušenost nemám.


Je chyba dívat se na hifi jen přes peníze. Kvalitní napájení je alfa a omega špičkového zvuku a pokud lepší zdroj dá ve výsledku lepší zvuk, není na tom (samozřejmě podle mě) nic ujetýho. Ale faktem je, že s Volcraftem jsem HDPLEX neporovnával. Pokud dá Volcraft srovnatelné zlepšení, pak jedině super. A druhý fakt nebo spíš okolnost je, že jsem HDPLEX měl doma už z dřívějška.
Matně si vzpomínám, že se někde (slovanet?, audioweb?) řešilo dost brumící trafo u Volcraftu. Jestli to byla záležitost kusu nebo vlastnost toho trafa, to už si bohužel nevzpomenu.

K upsamplingu: každý upsampler dává jiné výsledky, je třeba s tím poerperimentovat a najít si ten "svůj" zvuk a kombinaci.
RME User
Junior

Odeslat příspěvekod Ricccie 26. 3. 2020 11:43

Radek.Hulan píše:Bude to dělat driver od RME, v tom se nastaví pevná frekvence a ta jde z Windows přes USB do ADI-2 FS.

Nejde tam nastavit něco jako "auto", kdy by se to přepínalo mezi 44/88/96, atd. Tak používám 384, což odpovídá 96kHz (typické rozbalené MQA) * 4.

driver.png


Tidal je nastaven na exclusive použití této zvukovky, neovládání hlasitosti a decoding MQA:

tidal.png


Tiez pouzivam Tidal a tento problem som riesil hodne dlhu dobu. RME + ASIO driver + WIN + Tidal App si nerozumeju, stale ukazuje nespravnu frekvenciu prveho unfoldu, vstupuje do toho windows a robi neplechu.

Jedine riešenie čo som našiel je zakupit (skus trial na skusku) Audirvanu v ktorej si nastavis Tidal a hotovo. RME bude ukazovat spravnu frekvenciu prveho unfoldu, obide sa windows, cisto pojdes cez ASIO, takze bitperfect. Plus je tam kopec dalsich nastaveni, je mozny aj upsampling ak chces. Podla mna je tam aj mierny zvukovy posun k lepsiemu oproti nativnej Tidal appke.
×Auralic Aries Mini > RME Adi 2 Pro AE > Naim Nait XS2 > Dali Epicon 2
×ChordMojo | FiioM6 | ZorlooZtella> Prophile8 | ER2XR | HD660S | HD58X | K371 | DT250
×Bezdrat | Sonos Arc | WH1000XM3 | WF1000XM4 | GalaxyBuds+
Ricccie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 26. 3. 2020 11:57

Audirvana je skvělá v tom, že umí ASIO, takže BitPerfect je automatický. Akorát nemá všechny funkce co Tidal, zejména "My Mixes". Často hraju přes ně.. A celkově ten interface není tak dobrý pro Tidal co Tidal samotný. Osobně mi za to použití ASIO nestojí, jedu přes WASAPI a Tidal nativně.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 26. 3. 2020 16:02

Sice nemá My Mixes, ale zase má daleko lepší software (Izotope SRC a dá se vybrat i SoX) právě na upsampling s neuvěřitelným množstvím nastavení. Alespoň teda pro MacOS. Dál se dají dělat smíšené playlisty Tidal + hudba na disku. Každopádně já nic neupsampluju, snažím se hrát bitperfect.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 26. 3. 2020 16:19

Jo, se SoX si hraju a toto vypadá, že za ty 3 tisícovky fakt stojí :)

-- 26. 3. 2020 16:42 --

SoX a toto nastavení mě baví.
44.1kHz/16 -> resample 16x na 705.6kHz/32, přes ASIO, hraje to lépe jak Tidal.

Zkouším experimentovat s "Filter bandtwidth" a 85% se mi jeví jako lepší jak 99.5%, lepší čistota, separace, detaily.

SoX.png
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 26. 3. 2020 17:13

SoX za tři tisícovky?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 26. 3. 2020 17:19

Audirvana 3.5 stojí dneska US$ 116 - https://audirvana.com/buy/
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 26. 3. 2020 18:35

Mě stála před rokem a půl na Mac dva litry. Ale zrovna SoX je zadarmo, ne? Teda aspoň v každé linuxové distribuci býval.
A ten Izotope SRC tam ve win není?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 25. 4. 2020 16:56

Po měsíci s RME si na něj pořád zvykám, v tom nejlepší slova smyslu :)

Používám jej s Audirvana (Tidal masters) na PC a Audio-Technica ATH-ADX5000 i Custom Art Harmony 8.2 (CIEM) sluchátky.

Jen Audirvana umí používat ASIO, Tidal ne, takže to sypu z Audirvana do RME jako bit-perfect source. Vykašlal jsem se tedy na veškerý upsample (SoX a podobné efekty) v PC, a používám jen NOS filter v RME ADI-2, přes EQ drobně vytažené výšky nad 12kHz (levé sluchátko +2dB, pravé +4dB, slyším na pravé ucho výšky trošku hůř), a líbí se mi taky pro dlouhodobý poslech crossfeed (nastavení 3 z 5 pro CIEM, a 2 z 5 pro ADX5000).

Crossfeed jsem nikdy dříve nepoužíval, ale je to fajn věc, přidává na realitě a odbourává extrémní (dost nereálnou) separaci levé a pravé stereo strany, onen "sluchátkový dojem" a je to blíže reproduktorům.

Hlavně IEM z něj jednoznačně (pro mne) benefitují.

Vše děláno přes RME.

RME je fakt skvělé ve svých DAC možnostech, a možnostmi přizpůsobení a odlišení klasických a IEM výstupů.

Pozadí je absolutně bez šumu, "black".

Na kvalitě výstupu, zejména pevnosti basů, nepatrně poznám použití externího zesilovače pro velká sluchátka, Gilmore Headamp mkII, pro IEM teda nemá smysl, ale popravdě, jsem líný i po tom měsíci to nastavovat a zapojovat mezi dvě krabičky. Taže je a bude to jen o RME, ten rozdíl není takový, abych si relativní nepohodlnost obhájil.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chicanoo 25. 4. 2020 21:02

RME ADI ma zaujal už dávno. Aktuálne predávam svoj DAC Aune S6 a obzerám sa po niečom novom. Taktiež rád využívam TIDAL a myslel som si, že práve preto by mohla byť pre mňa lepšia voľba nejaký streamer.. konkrétne pokukujem po Pioneer N70 AE.

Alebo je stále lepšia voľba DAC, napr. tento RME ADI ako nejaký streamer, ktorý síce je tiež ako USB dac, ale nie je to primárne DAC prevodník.
Napr. výhoda nie je obísť úplne PC ?
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 26. 4. 2020 11:58

Btw, používáte někdo https://www.vb-audio.com/Cable/index.htm ? Je to cesta, jak přes Tidal přepínat na RME automaticky frekvence, protože s WASAPI to RME neumí, tento WASAPI -> ASIO wrapper to zajistí. Není nutné pak jet přes Audirvana a ASIO. Zkoušel jsem bit-perfect test, i přes tento wrapper, a prošel.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 14. 5. 2020 12:42

RME po 2 měsících na prodej :)
Jdu z "DAC" do "Pro" verze.

viewtopic.php?f=1872&t=1307776
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zarkow 15. 5. 2020 07:41

Snad se nový majitel podělí o dojmy a srovnání s původní sestavou, bylo by to fajn :-)
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 20. 5. 2020 17:29

Pro verze dorazila.
Je to vlastně DAC verze + AD převodník + převzorkování libovolného signálu na digitální výstup.
Z připojeného aktivního repro přes SPDIF coax teču blahem :)
Nicméně, pokud má člověk jen sluchátka, je DAC verze asi přaktičtější, díky specializovanému IEM výstupu (nicméně i standardní sluchátkový výstup Pro verze je tak nízkošumový, že moje Custom Art sluchátka s tím nemají problém, šum neslyším).
Pro mne, kdy potřebuju výstup na více zařízení, je Pro verze absolutní dokonalost.

RME-ADI-2-Pro-FS.jpg
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků