Alternativa k WH1000XM3

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod d4nnyx 27. 4. 2019 18:15

Zdravím,

potřeboval bych poradit s výběrem sluchátek, pracuji v openoffice kanceláři, kde je hluk, proto mě zaujaly právě Sony WH1000XM3 s perfektním NC. Nicméně jsem zjistil, že NC vytváří takové ticho, až je to skoro nepřirozené a bolí mě z toho hlava. Další věc je, že je připojuji přes kabel do DragonFly Black DAC, takže vlastně ani bezdrát nepotřebuji. Zvukově mi však naprosto vyhovují, lepší sluchátka jsem zatím nezkoušel. Na hodně webech jsem našel tvrzení, že bezdráty jsou hodně předražené, hledám proto sluchátka stejné kvality, jako výše zmíněné Sony, ale stačily by jen drátové, uzavřené, bez NC, circumaurální, ideálně o chlup levnější. Předem díky za tipy :)
d4nnyx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Presler 27. 4. 2019 18:31

Co takhle PXC 480, ty by se mohly dát sehnat okolo 5k Kč? ANC na WH-1000XM3 je opravdu solidní, ale přišlo mi, že samotná sluchátka zas tak dobře nehrají (na to že stojí 10k Kč bych čekal trochu víc). Jestli jsou BT/ANC sluchátka předražená? Mají v sobě v podstatě celý přehrávač, baterku, ANC procesor atd. Je pravda, že reálná cena 1000XM3 je tak 6,7k, ale příjde mi, že u sluchátek jsou obecně vyšší marže.
Presler
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hynex 27. 4. 2019 18:33

Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 27. 4. 2019 19:01

Nechat si udělat custom in-ear.

Zcela vážně, mám právě WH1000XM3 pro aktivní ANC, i kabelová CIEM (Custom Art Fibae 4)
a ty customy izolují naprosto fantasticky, a přitom pasivně.

Třeba Black za cca 11.000 Kč:
https://thecustomart.com/fibae-black/

Nebo si nechat vyrobit něco v Číně na míru.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 27. 4. 2019 19:28

Nechat si udělat custom in-ear.

Psal circumaurální.

Podle rozpočtu:
Meze 99 Classics
ZMF Vérité, Atticus
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dobermann 27. 4. 2019 19:34

Zdravím. Já bych do výběru klidně přihodil Pioneer SE-MS5T. Stojí pár šušňů, tlumí velice dobře,provedení fajn a zvuk, dle mého skromného názoru není k zahození. :-)
dobermann
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod d4nnyx 27. 4. 2019 20:03

Presler píše:Co takhle PXC 480, ty by se mohly dát sehnat okolo 5k Kč? ANC na WH-1000XM3 je opravdu solidní, ale přišlo mi, že samotná sluchátka zas tak dobře nehrají (na to že stojí 10k Kč bych čekal trochu víc). Jestli jsou BT/ANC sluchátka předražená? Mají v sobě v podstatě celý přehrávač, baterku, ANC procesor atd. Je pravda, že reálná cena 1000XM3 je tak 6,7k, ale příjde mi, že u sluchátek jsou obecně vyšší marže.


PXC 480 jsou opět bezdrátová a s NC, tam si asi moc nepomůžu, to už mi přijde jako lepší varianta PXC 550, které stojí stejně a měly by mít i kvalitnější zvuk.

Hynex píše:Zdravím, co Meze v bazaru ?

http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1872&t=1297945


Meze se mi líbí, ale bazaru bych se raději vyhnul, z přesvědčení.

ondrasheq píše:
Nechat si udělat custom in-ear.

Psal circumaurální.

Podle rozpočtu:
Meze 99 Classics
ZMF Vérité, Atticus


Jak jsem psal výše, Meze 99 Classics se mi zamlouvají, dám jim určitě šanci. Díky.

dobermann píše:Zdravím. Já bych do výběru klidně přihodil Pioneer SE-MS5T. Stojí pár šušňů, tlumí velice dobře,provedení fajn a zvuk, dle mého skromného názoru není k zahození. :-)


Ke sluchátkům za 1500 jsem trochu skeptický, ale nic mi asi neudělá, když si je poslechnu :D
d4nnyx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eiben 28. 4. 2019 07:03

poridil jsem si taky ty WH1000XM3. Na cesty hlavne do letadla vyborne, ale zvukove jak je vsichni chvali bych rekl nic moc za takovy prachy. Dratove za 2500Kc je prehraji. Podle mne tam chybi k tomu basu vice stredu a hlavne vysek. To je muj dojem
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 28. 4. 2019 07:15

Na cesty a do letadla jasně CIEM. Jsou malé, skladné, lépe hrají, nemusí se nabíjet, v teplejším podnebí se nepotí uši a nakonec i lépe tlumí.

Ty Sony mají smysl do kanceláře kvůli příposlechu, ale na cesty bych je nebral.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod d4nnyx 7. 5. 2019 14:55

Abych to tu zas trochu otevřel :-) Nakonec jsem si vybral Sennheiser Momentum 2.0 Wireless + DragonFly Red. Když ale porovnám výstup ze sluchátkového výstupu MBP 2017 a z DF Red, nemůžu přijít krom vyšší hlasitosti na benefit externího DAC. Naopak z DF slyším více šumu než z MBP.

V jednom článku jsem našel zmínku o tom, že ke sluchátkům, které mají ANC, je nesmysl kupovat externí DAC, protože ho mají v sobě, takže ten externí DAC to bypassne, což mi přijde trochu jako nesmysl, protože přes jack jde už analogový signál, takže by to musely sluchátka znovu 2x překódovat. Může mít ten vnitřní DAC ve sluchátkách vliv na zvuk, který přichází přes kabel z DF?

Kdyby se někdo divil, proč jsem koupil wireless sluchátka a nacpal do nich kabel, tak hlavní důvod byl právě ANC do kanclu, který je narozdíl od Sony WH-1000XM3 docela příjemný, nicméně testy ohledně šumu jsem prováděl s vypnutým ANC, kde je i kvalita zvuku celkově lepší.
d4nnyx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jendy91 26. 3. 2020 05:37

Zdarec, přes co je přehráváš? Já si teď koupil Momenty 3, právě jsem taky řešil že když je budu přes kabel poslouchat tak DAC je zbytečný. Jak to teda je? Díky za info :)
Jendy91
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků