Jakou streamovací službu? Sluchátka Sennheiser Momentum 3

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jendy91 26. 3. 2020 03:42

Zdravím všechny audiofily :) Chtěl bych nějak popsat svou začátečnickou činnost. Dlouhé roky jsem poslouchal přes sluchátka Sennheiser CX300 a k nim Spotify případně MP3 přes 3,5 jack. Nějak to ve mě vyzrálo :D Chtěl jsem si udělat radost a koupil jsem si Sennheiser Momentum Wireless 3. Chtěl bych co nejvíc využít jejich potenciál a budu rád za rady. Mám iPhone XS a přemýšlel jsem nad TIDALEM, má Hi-Fi a master kvalitu skladeb. Jelikož sluchátka podporují kodeky AAC k iPhonu a ty jestli jsem se dočetl správně, mají kvalitu max 320kb/s jako u max kvality u Spotify tak sám nevím jak kvalitnější hudbu do sluchátek přes BT dostat. Doma mám TV a koupil jsem si BT100 od Sennheiseru abych zvuk z TV dostal do sluchátek. Notebook mám Lenovo Thinkpad W530. Doma bych je raději využíval přes kabel. Budu rád za nějaké rady, jak a přes co dostat do sluchátek to nejkvalitnější :) Doufám že jsem nikoho svým dotazem nepohoršil :)
Jendy91
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 26. 3. 2020 07:52

Nooo s kodekom AAC sa nedostanes ani na "CD kvalitu" a pri pocuvani cez BT ti bude Tidal asi na nic. Je to loosy codec, takze ti to degraduje kvalitu, ktoru ti Tidal ponukne. Pre co najlepsiu kvalitu pri BT by si potreboval aptx-HD, ale to musia podporovat sluchatka a aj zdroj. V tomto pripade apple si myslim ide svoje a pouziva len AAC (ak sa pletiem tak ma opravte). Takze ak budes pouzivat BT, tak viac ako spotify asi nepotrebujes. V inom vlakne si pisal, ze tie Sennheiser-y ide pripojit aj kablom. Ak je to tak, tak by to malo obist "DAC" v tych sluchatkach. Ako si tam pisal, tak je blbost aby to davalo analog na digital a potom spat na analog. Teraz pozeram jednu recenziu a zacitujem z nej.."For anyone looking for the best possible audio quality, use the included 3.5mm cable as wired is still leagues ahead of Bluetooth audio quality.". Takze pri kablovej verzii ma Tidal zmysel. Potom je otazne ako moc dobry mas DAC v tom telephone (ak mas 3,5mm jack) a ci ma pre teba zmysel riesit nieco externe. Idealne si to niekde vyskusaj. Tam je trosku problem,ze ten iPhone sa stane s tym externym DAC-om "neohrabany". Potom by mozno bolo riesenim poriesit samostatny DAP, ktory vie Tidal napr..ale to su dalsie peniaze ;-)

Este som si raz precital tvoju otazku a ked ich chces pouzivat hlavne doma drotovo, tak tam urcite nejaky DAC/Amp by bol vhodny. Nieco do USB-cka. Inak vsetky tie DAP-y sa daju pouzivat aj ako USB Dac, takze by si zabil dve muchy jednou ranou. Pripadne mozes ist do komba samostatneho DAC-u a AMP-u (Schiit Magni + Modi napr). Otazne je kolko na to mas a ci potom nebudu ine sluchatka na doma vhodnejsie… :)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jendy91 26. 3. 2020 13:43

Díky moc za odezvu :) No BT sluchátka jsem hlavně chtěl kvůli filmům a PS4, ale i doma rád využiju kabel přes NT. Nějaké peníze by se našly :) Právě koukám na DAC Dragonfly Red do USB A, nebo Fiio Mark 3, co jsem četl nějaké recenze a postřehy tak už TIDAL Master a DAC z NT dává smysl. iPhone by byl trochu neohrabaný ale to by mě až tak nevadilo :)
Jendy91
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 26. 3. 2020 14:05

A kolko by si bol ochotny do toho zainvestovat. Max. Mohli sme ti tu podla toho dat niekolko tipov ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jendy91 26. 3. 2020 14:22

4-6 tisíc si myslím že by byla rozumná cifra max.
Jendy91
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 26. 3. 2020 14:49

Vyzkoušej jak to hraje s tím drátem. U spousty podobných sluchátek to bývá ještě horší jak bezdrát, protože se vyřadí obvody "zkrášlující" zvuk.
Jinak samozřejmě Tidal Master doma dává smysl, pokud je dobrý převodník.
DragonFly Red je v pohodě. Nevím co je FiiO Mark 3.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jendy91 26. 3. 2020 14:56

Sluchátka mám na cestě, takže zítra už je budu zkoušet. Jsem se trochu přepsal :) Ale smysl asi bude dávat spíš Dragonfly red.

Myslel jsem tohle https://www.alza.cz/fiio-q1-mark-ii-d5215789.htm?o=1

Jestli je vyřadí jak říkáš tak drát do NB bez DAC, tak asi budou hrát pěkně na ***** :-D
Jendy91
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 26. 3. 2020 15:08

Já myslím, že Red bude daleko lepší.
Hele to chce vyzkoušet jak to bude hrát. S drátem to může ale nemusí hrát líp.
Jinak jak už bylo řečeno, kodek AAC který umí iPhone je nic moc. Ono to teda hraje nic moc i po drátě přes ten přiložený převodníček, já raději nosím DAP.
Přes aptX to bude hrát celkem solidně i z notebooku. Třeba tě to uspokojí a DragonFly nebudeš potřebovat.
Naposledy upravil martas38 dne 26. 3. 2020 15:22, celkově upraveno 3
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jendy91 26. 3. 2020 15:11

To bude v této situaci docela problém, zkusit je teď asi moc nepůjde.
Jendy91
Junior

Odeslat příspěvekod pbl1978 26. 3. 2020 19:04

Aspoň jak jsem několikrát četl s iPhonem. Apple vše kóduje do AAC a Spotify je OGG. Takže cesta je OGG > SBC > ACC a do sluchátek, což je dal, za to horší cestou :-). Proste Apple a Hi-Fi vzduchem zatím nejdou dohromady. U kabelu je to lepší.
pbl1978
Junior

Odeslat příspěvekod Jendy91 26. 3. 2020 21:58

No zatím mám nějakou vizi otázka jak to bude fungovat :) Sluchátka mají přídavný kabel 3,5 jack, samy o sobě hrají přes BT s DAC, v momentě kdy je dám přes kabel rovnou do NB tak ten signál bude nejspíš určitě špatný. Dojdou mě zítra. Jde mi hlavně o to abych neměl Red Dragonfly navíc.
Jendy91
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 26. 3. 2020 21:59

pbl1978: Jednak nevím, proč tam máš SBC a dále si myslím, že to taková tragédie v případě Spotify nebude, protože jinak by uživatelé Apple spíš preferovali Apple Music a ono tomu tak není, což je s podivem, protože málo kdo z nich si nechá na cokoliv od Apple sáhnout :)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jendy91 26. 3. 2020 22:49

Jak říkáš, já sám mám XS a na něj bych si sáhnout nenechal :D Spotify používám a zkouším teď ten TIDAL :) Škoda že v masteru nemají více hudby.
Jendy91
Junior

Odeslat příspěvekod pbl1978 26. 3. 2020 22:50

Jsem lama, ale dává mi to smysl... https://m.zive.cz/bluetoothove-patalie- ... -110461#as


martas38 píše:pbl1978: Jednak nevím, proč tam máš SBC a dále si myslím, že to taková tragédie v případě Spotify nebude, protože jinak by uživatelé Apple spíš preferovali Apple Music a ono tomu tak není, což je s podivem, protože málo kdo z nich si nechá na cokoliv od Apple sáhnout :)
pbl1978
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 26. 3. 2020 23:00

Já si právě nejsem tak úplně jist, jestli to půjde přes SBC. Jabko přijme stream v ogg, dekóduje ho a nasledně ho zakóduje do aac a pošle přes BT do sluchátek. Nikde tam to SBC nevidím, to je hodně ztrátový BT kodek.
Hlavně mám pocit, že v tom roce 2017 vůbec kodek ogg nepodporoval, dnes ano.

-- 26. 3. 2020 23:02 --

Jendy91: myslím, že na iPhone kvalitu Master vůbec nepoznáš.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků