AV přijímač - jaký vybrat

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod wire19 26. 3. 2020 17:18

Ahoj všem,
omlouvám se předem, nemám moc zkušeností, ale chtěl bych poprosit o pomoc s výběrem AV přijímače.
Zaujal mě Yamaha HTR 4072 (https://www.mall.cz/av-receivery-5-1/yamaha-htr-4072), ale při dalším zjišťování a porovnávání se v tom už nějak neorientuju a nevím jestli by byla OK nebo hledat něco jiného/lepšího.
Je pro mě dostačující 5.1, trochu jsem řešil jestli bude (do budoucna) dostačující 4x HDMI VSTUP. Cenově kolem 10000,-
Díval jsem se i na soundbary, ale využití AV mi přijde lepší (repro mám zatím ještě z domácího kina, ale počítám, že i ty časem koupím nějaké lepší)

Jinak
Mám TV Samsung QLED Q70R, která vlastně podporuje 5.1 Dolby digital přes ARC a optiku, ale už nepodporuje Dolby atmos,TRUE HD ani DTS X ani DTS HD Audio master.
Jestli to chápu dobře, pokud bych pustil film přes TV např z NASu se zvukem , který TV nepodporuje, tak to nebude hrát. Pokud bych ale pustil film přes něco (např. BR, DVD, MM centrum), které jde nejprve do AV přijímače a potom do TV, tak to půjde?
Zkrátka aby toho co nejvíc fungovalo... :hm

Děkuji předem za názory, rady doporučení
wire19
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 26. 3. 2020 19:01

Ano AVR je určitě lepší než soundbar.
Co se týče zvuku , funguje to přesně jak píšeš. Z TV nedostaneš víc jak DD5.1 a jestli budeš chtít DTS /DTSHD /Dolby trueHD bude třeba externí box připojený do AVR .

Osobně bych šel do řady Yamaha RX-V XXX . Mám k řadě HTR nedůvěru .
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pekr77 26. 3. 2020 22:25

Podle me je jedno, co TV podporuje a bude to dekodovat AVR? Tedy takto - ja mam Samsung Q7, tam je separatni box (i kdyz toto je asi jedno), ten pripojim pres eARC do AVR. Na TV zvolim PCM a na displeji se ukazuje DTS Neural X (Denon x3500h)?
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 26. 3. 2020 22:49

Ta jeho q70-ka nema eARC, takze dostane z TV spat do AVR len dd alebo dts. A tiež by som sa priklonil k RX-V485-ke. Na Amazone sa da zohnat pod 10k kc. Nepozeral som u nás. A ano..keď zapojis vsetko do avr a avr bude napájať tv tak ti pôjdu aj vyššie zvukové kodeky ako dd a dts..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 26. 3. 2020 23:11

Co všechno umí eARC navíc oproti normálnímu ARC?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jardadts 26. 3. 2020 23:57

Pekr77: to tvoje nastavení je úplně špatně. Tv ti totiž převede DD5.1 do stera (PCM) a pošle ho do AVR a ten to zmršený stereo převede do pseudo 5.1. V podstatě ten zvuk je úplně jinak namixovaný než je originál.
V Tv bys měl mít nastaveno místo PCM Bitstream (možná se to jmenuje jinak) ,pak ti projde do AVR originál zvuková stopa DD 5.1. V případě DTS si nejsem jistý co TV udělá. Když jsem měl staršího Samsunga co neuměl DTS tak mi dts do receiveru nepropustil a vyskočila hláška nepodporovaný formát.

ARC umí DD 5.1/DTS 5.1/ DDplus s metadaty ATMOS
eARC umí DTS HD/Dolby truehd/Atmos
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wire19 27. 3. 2020 15:33

Ahoj,

děkuju za informace a rady.
Na řadu RX jsem se také díval, konkrétně V485 nebo D485. Přiznám se, že tam nevidím mezi HTR a RX nějaký zásadní rozdíl. Někde jsem četl, že HTR je jakoby víc komerční a RX "speciálnější" resp., že v RX by měly být kvalitnjěší komponenty. Ale nevím.... D485 má DAB.
Ještě jsem spekuloval nad DENON AVR S650H, má 5 HDMI vstupů nebo třeba DENON AVR X 1600H, ten je sice 7.2, ale má jich 6 na druhou stranu nemá třeba uvedeno Dolby True HD, ale Dolby Atmos...to už nevím jestli se tím něco mění...
Jak vychází třeba DENON v porovnání s Yamahou ?
Už se v tom ztrácím a čím dál tím víc nevím do čeho jít, abych si třeba později říkal, že jsem měl vybrat něco jiného. ... :hm :roll: I když to si možná stejně řeknu nejenom u AV :lol: :lol:
wire19
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 27. 3. 2020 15:47

HTR snad měla být řada pro velký prodejce jako je u nás Datart .Někde jsem četl,že by to mělo být stejné jako RX-V 4XX,někde zas že je to ochuzené .Ta RX-V je jistota.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lolofon 27. 3. 2020 23:43

Pozri sa niekam na bazar a za tie peniaze kupis lepsie vybaveny/vykonny 4-6 rocny receiver. A zabudni na vykon 115W na kanal a este nebodaj ked budu hrat vsetky naraz. Realne to vidim niekde okolo 50-70W pri stereu.
Lolofon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 28. 3. 2020 09:10

Ten Denon X1600 by nebola tiež zla voľba. Pozri ho na Amazone..tam bude za dobrú cenu..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pekr77 28. 3. 2020 12:02

jardadts píše:Pekr77: to tvoje nastavení je úplně špatně. Tv ti totiž převede DD5.1 do stera (PCM) a pošle ho do AVR a ten to zmršený stereo převede do pseudo 5.1. V podstatě ten zvuk je úplně jinak namixovaný než je originál.
V Tv bys měl mít nastaveno místo PCM Bitstream (možná se to jmenuje jinak) ,pak ti projde do AVR originál zvuková stopa DD 5.1. V případě DTS si nejsem jistý co TV udělá. Když jsem měl staršího Samsunga co neuměl DTS tak mi dts do receiveru nepropustil a vyskočila hláška nepodporovaný formát.

ARC umí DD 5.1/DTS 5.1/ DDplus s metadaty ATMOS
eARC umí DTS HD/Dolby truehd/Atmos


Tak beru zpět, na TV mám nastaven Bitstream. Samsung Q7 má ještě jednu podpoložku menu, a tam je DTS Neo 2.5, nebo tak nějak. V tomto duchu mi i přepnutí na PCM funguje a neslyším rozdíl. Pokud to podmenu přepnu také na PCM, pak už neslyším zadní repro. Četl jsem, že PCM může fungovat až do 5.1, asi záleží na tom, co TV sama podporuje. Také je rozdíl v tom, co lze dostat přes ARC vs eARC.
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jardadts 28. 3. 2020 12:49

Pekr77:
Nastav v TV Bitstream. Na AVR nastav režim bez pseudo režimů(Dts neo,neural,virtual- Dolby pro logic ). Ja mám na AVR Yamaha režim “Straight”. Pak bys měl vidět na AVR zvuk ,který ti přichází do AVR bez úprav. Následně zapni nějaký film kde máš stopy DD 5.1 a DTS 5.1 a napiš co ti ukazuje avr. Aspoň budeme vědět jestli umí Samsung poslat Dts stopu nebo ne. Samozřejmě můžeš zkusit i dtshd a dolbytruehd.
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wire19 28. 3. 2020 14:31

Zdravím,

našel jsem na tohle srovnání mezi DENON 1600 a Yamaha RX V485
https://www.zkelectronics.com/compare/d ... v485/asia/
Denon podle toho vychází celkově lépe. Yamaha je naopak lépe hodnocena ohledně vlastností videa např. 4k upscaling (je to něco zásadního ?) a vyššího standardu Bluetooth a Wi-Fi
Co si tom myslíte?

-- 28. 3. 2020 15:54 --

takže jsem nejspíš definitivně opustil Yamaha HTR - 4072
Zůstala mi RX V-485 a namotal se mi do toho DENON AVR 1600 a dokonce ještě asi DENON AVR S950H
Jsem asi navždy ztracen :-D :lol:
A jak budu pořád hledat a porovnávat určitě narazím na něco dalšího .... :hm
wire19
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 28. 3. 2020 15:21

wire19 : asi by se slušelo porovnávat tyto dvojice AVR
Yamaha RX-V585 x Denon 1600
Yamaha RX-V685 x Denon S950H

Ve všech případech jsi nad 10K, ale to není vůbec na škodu .
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wire19 29. 3. 2020 11:02

Ahoj,

to asi ano, díky.
RX V685 je pro mě cenově (629,-Euro) ale už asi moc....

Takže v tuhle chvíli uvažuji nad:
RX V485 za za 370,- Euro
případně D485 za 414,-Euro (max V585 ten je za 459,-Euro, ale nevím)
a DENON AVR S950H za 406,-Euro
S tím , že se asi nyní přikláním spíše k tomu Denonu. Jen nedokážu posoudit, jestli ty výhody u Yamahy obecně viz např. přílohy nakolik jsou zásadní. A např. V485 nepodporuje dolby Atmos...
Přílohy
AV 2.JPG
585 vs 950
av.JPG
485 vs 950
wire19
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků