Sony KD-65XG9505 vs Samsung QE65Q85R

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod M.i.l.l.i.k 28. 3. 2020 16:55

Tak teď mám hlavu v pejru :-D. Pukud bych vzal tedy samsung, máte někdo zkušenost s nějakou krabičkou, která nahradí funkce Android TV ? Zatím jsem koukal na NVIDIA Shield TV. Cenově pořád OK.Viděl jsem i od Xiaomi, ale nic podobného neznám ani jsem se s tím nesetkal. Díky za rady ;-)
M.i.l.l.i.k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 28. 3. 2020 23:05

Nevím co budeš potřebovat spousta aplikací se dá stáhnout na XBOX. PS má taky něco málo možností . Samotná televize má klasický web. Kde můžeš fungovat jako v PC.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denis30 29. 3. 2020 06:06

Nvidia Shield Tv je dobrá volba, popř. koukni třeba ještě ne Beelink GT-King(Pro).
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radster 29. 3. 2020 18:21

Můžu potvrdit, že pozorovací úhly jsou opravdu fantastické. Co moc oceňuji je i ten antireflexní filtr, protože telku máme blízko balkonového okna a ty odlesky jsou oproti minulé telce naprosto minimální.

Pandero píše:Obrazově je Q85R lepší. Navíc oproti tý Sonce má antireflexní filtr a široký pozorovací úhly, což v tvým využití bude jednoznačně lepší. Taky má box, do kterýho všechno připojíš a nemusíš řešit konektory v televizi. Má appku na Netflix, která funguje skvěle.

Ke knonzolím je to taky nejlepší volba. Má nejnižší vstupní odezvu, podporuje i funkce jako Freesync pro XBOX a další.

Navíc za tu cenu teď nemá moc konkurenci. Podívej se, kolik stála dřív... Tizen je svižnej, neseká se, neni potřeba ho pořád aktualizovat, je stabilní.
Radster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nevo7 1. 6. 2020 19:53

Tak som nakoniec kúpil Q85R.
Pôvodne som zamýšľal Q70R, ale prišla dobrá cena, malý rozdiel, tak som šiel do vyššej rady. Dizajnovo je televízor pekný. Ovládač kovový /to už je taká zbytočnosť/. Ale dá sa rýchlo zvyknúť na ovládanie /len s tými pár tlačítkami/. Možno chýbajú tlačítka 0-9 pre rýchle prepnutie napr. z 15 programu na 2 /najrýchlejšie to je teraz cez hlasové ovládanie, to nemá problém rozoznať prízvuk/. Pozorovacie uhly sú dosť dobré, antireflexný filter funguje tak na 75%, ale pri tej veľkosti je to asi potreba /až keď ho človek má, tak si uvedomí, ako na inom televízore sa pri tmavej farbe to leskne/. Nastavenie mám dosť podobné ako napr. uvádzajú na covybrat.cz, režim obrazu používam prirodzený a odtieň farby teplý1. Čierna je fajn cez deň, večer už je vidieť nedostatky, ale podsvietenie je rovnomerné bez fľakov. Repráky taká obyčka, trošku je počuť basy či hrúbku hlasu, ale jasne, že sa to nevyrovná externej zostave napr.5.1. Ináč ak už mal človek Samsung, tak je s tým všetkým rýchlo zžitý. Výrazný nedostatok som zatiaľ nenašiel /keď tak pridám neskôr/, na to na čo je TV určený, to poslúži.
nevo7
Junior

Odeslat příspěvekod thzrthzrt 3. 7. 2020 17:46

to nevo7:skús toto nastavenie Samsung QE65Q85R:
Velikost obrazovky: 65 ″
Režim obrazu: Film
Nastavení velikosti obrazu: Standardně 16: 9
Přizpůsobit na obrazovku: Zapnuto
Expertní nastavení
Podsvícení: 13 (Max)
Jas: 0
Kontrast: 45
Ostrost: 0
Barva: 25
Odstín (G / R): 0
Použít nastavení obrázku: Všechny zdroje
Digitální čisté zobrazení: Vypnuto
Nastavení Auto Motion Plus: Vypnuto
Local Dimming: Low
Contrast Enhancer: Off
Režim HDR +: neoznačený
Filmový režim: Vypnuto
Barevný tón: Teplý2
Vyvážení bílé
Gamma: BT.1868
BT.1868: 1
Pouze režim RGB: Vypnuto
Nastavení barevného prostoru: Auto
thzrthzrt
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků