Sestava pro obývací pokoj. 20-30 m2

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 4. 4. 2020 15:36

Denkez píše:Aha, já zase zapomněl, že jsme na fóru AVmanie, kde cokoliv, co má v názvu "receiver", byť by to byl stereoreceiver, bude vždy méně "kvalitní", jak zesilovač.

Já zapomněl, že názory zde dávají lidé, nikoliv fórum AVmanie. Možná by bylo lepší řešit konkrétní názor, konkrétní odpovědí, než nadbytečně a zbytečně zvyšovat tlak v diskuzi podobným prohlášením.

Reálně (dosti často) vyšší výbava docílí navýšení ceny, anebo ubrání něčeho někde. Z druhé strany nelze automaticky napsat, že jeden výrobek bude vždy a za jakýchkoliv okolností horší, než výrobek druhý, jen protože ten druhý je méně vybavený. Ona míra slůvka „horší“ může také znamenat -> jak na co a jak pro koho.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 4. 4. 2020 15:46

Můj názor je, že pokud jde především o kvalitní zvuk, tak by bylo dobré vyhnout se základním komerčním zesilovačům/receiverům a raději se poohlédnout po starším, ale podstatně zvukově kvalitnějším zařízení.
Ano, většinou se jedná o analogové přístroje bez zabudovaných DACů, ale to není úplně na škodu a oddělené řešení může kvalitě spíše prospět.
Např.:
https://www.hifiroom.cz/hifi-bazar/zesi ... 21445.html
případně pohledat značky jako NAD, Rotel, Vincent...
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 4. 4. 2020 17:10

Když se vrátíme na začátek vlákna a původní zadání tazatele, tak hledá (stereo?) ozvučení k TV, s možností streamování, pokud možno s BT a HDMI, a má k tomu (pokud nepočítáme bedny) ca 12.000 Kč. Čili bude vybírat z cenového dna. Přesně k těmto účelům existují stereoreceivery, které už v této ceně umí zahrát. Ale ke škodě tazatele se nechal zdejšími přesvědčit, že to je "nekvalitní" řešení.
No moje peníze to nebudou a já jeho vícekrabičkové řešení nebudu obsluhovat.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 4. 4. 2020 18:20

To čo píše a aj ty opakujes bolo myslené primárne na avr vs stereo. Ale da sa to aplikovať aj na stereo receiver vs zosik. Za tú istú cenu by mal byť lepšie spravený len samotný zosik. Tie Yamahy r-n300ky ci 400vky mi prídu ako a-s201 so sieťovým funkciami. Nehrá to úplne zle. Ma to aj dobre recenzie. Ale a-s301 ponúkne kúsok viac muziky si myslím. Pozri napr na r-n803 co je v podstate a-s701 so sietovymi funkciami a aby to hralo rovnako, tak aky je tam cenový rozdiel ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fotkyznovin 5. 4. 2020 00:15

Dankez: Díky za nazor. Nechal jsem.se přesvědčit protože mi přijde logické že pokud má přístroj stejné firmy funkce navíc za stejné penize asi mi je tam nedaly jako dárek ze svého zisku ale musely se někde ušetřit, viz to srovnání těch dvou yamaha. Myslíte že a-s301 má produktovou alternativu mezi yamaha stereo recievery o 4000 dražší co zahraje stejně dobře? (Bude mít srovnatelnou nebo stejnou kvalitu audio střev) Jestli jo jdu do ní a místo dvou krabic budu mít klidně jednu. Jen se mi z diskuze zdá že taková by stála o dost víc než o ty 4000. Ale budu rád když mi takovou doporučíte
Fotkyznovin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leony5 5. 4. 2020 06:43

No nečetl jsem to celé, rozpočet je 25 K ? Neuvažuješ raději o bazaru ? https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... 4-r-n803d/ + třeba https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... mond-10-5/

-- 5. 4. 2020 07:18 --

I tyhle staré Shogun https://elektro.bazos.cz/inzerat/117761 ... -mk-iv.php
zahrají parádně
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 5. 4. 2020 08:36

Fotkyznovin:
Usuzovat z ceny jakéhokoliv přístroje jeho vlastnosti nikam nevede:
viewtopic.php?p=12535073#p12535073
Ale i kdyby. Yamaha A-S301, tj. jednoduchý zesilovač s převodníkem, vyjde na ca. 10.000 Kč.
Snad(?) srovnatelný síťový stereoreceiver od Yamahy R-N402D přijde na ca 12.000 Kč. Tj. za příplatek 2000 Kč přidává síťový streamer, BT a FM/DAB tuner. Tuto cenu si zřejmě může dovolit, protože samotný zesilovač používá jednodušší topologii a přídavná výbava nepotřebuje samostatné napájecí obvody a skříňky. Když to zjednoduším, je to pár chipů a konektorů navíc.
Ale co je podstatné, kdo z přítomných by si troufnul ve slepém testu jednoznačně rozlišit "kvalitou" zvuku A-S301 od R-N402D, pokud zdrojem zvuku bude digitální signál? Já tedy rozhodně ne.
A poslední poznámka. Nezapomeň na to, že kvalitu zvuku ti mnohem více ovlivní bedny, než zesilovač.
Mimochodem, tvá úvodní volba Dynavoice DF5 byla s velmi dobrým poměrem cena/výkon.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 5. 4. 2020 09:12

Yamaha R-N402D by byla skvělá volba i podle mě. Ostatně jako celá řada R-N síťových stereo receiverů. Výtečný poměr užitná hodnota/cena.
Naposledy upravil merhaut dne 5. 4. 2020 15:02, celkově upraveno 1
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Fotkyznovin 5. 4. 2020 09:23

Leony5: na bazar jsem trochu koukal taky, ale nevyznám se v tom a nevím jak poznat že je všechno ok, a bez záruky se pak bojím že mě někdo napálí abudu bez peněz s nefunkčním železem.

Denkez, Merhaut: N 402D jsem tu psal někde dřív a pokud by za příplatek 2k byly síťové funkce a zahrálo to s Dynavoice DF5 ( pro ty jsem rozhodnutý určitě) stejně jako S-301 tak rád půjdu do ní. Na netu to mají v setu v akci na 25.000. To by bylo pro mě akorát. Jestli reálně na těchto bednach nebude v kvalitě 301/402 rozdíl rád půjdu do té vybavenější za 2k navíc. =)

-- 5. 4. 2020 10:10 --

Když koukám na záda té 402, kam se zapojí subwoofer, a jestli nějakou odbočkou z linek k repro jaký to má vliv?
Fotkyznovin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 5. 4. 2020 10:14

Pozri ju na Amazone. Je tam za 375 Eur co máš s poštovným do 10k kc. Ja osobne by som šiel cestou a-s301 + ten streamer, ale ani toto nebude zlá voľba. Budeš spokojný. Len jedna poznámka, ta 402-ka nema sw out. Keď budeš potom hľadať sw, musíš pozrieť tie, čo majú high level input..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 5. 4. 2020 10:28

Pokud nemá zesilovač samostatný výstup na sub, tak se dá vždy připojit, jak píše viking81, přes svorky High Input. Např. suby Dynavoice Magic a Challenger jsou těmito vstupy vybaveny.
Způsob připojení subu nemá žádný vliv na zvuk.
Budeš ale sub ke sloupovým bednám potřebovat?
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 5. 4. 2020 13:19

Fotkyznovin píše:Leony5: na bazar jsem trochu koukal taky, ale nevyznám se v tom a nevím jak poznat že je všechno ok, a bez záruky se pak bojím že mě někdo napálí abudu bez peněz s nefunkčním železem.

Denkez, Merhaut: N 402D jsem tu psal někde dřív a pokud by za příplatek 2k byly síťové funkce a zahrálo to s Dynavoice DF5 ( pro ty jsem rozhodnutý určitě) stejně jako S-301 tak rád půjdu do ní. Na netu to mají v setu v akci na 25.000. To by bylo pro mě akorát. Jestli reálně na těchto bednach nebude v kvalitě 301/402 rozdíl rád půjdu do té vybavenější za 2k navíc. =)

-- 5. 4. 2020 10:10 --

Když koukám na záda té 402, kam se zapojí subwoofer, a jestli nějakou odbočkou z linek k repro jaký to má vliv?


Prosimte, a jak je mysleno tve sdělení, ze jestli ten rec bude hrat shodně jako ten zes, tak do nej půjdeš? To se dozvíš kde? Ty je budeš mít doma k otestování oba? To je totiž jediná možnost, jak to na svých bednách zjistit. Pokud ti stačí, ze ti tu nekdo (aniz by je oba u sebe doma porovnaval) napíše, ze to je jedno, ze budou hrat stejně, pak jseš naivní. Ono totiž myslet, neni to samé, jako vědět.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fotkyznovin 5. 4. 2020 14:53

Viking a Denkez: dikes =) jj uvidím jak budou basovat sloupy a třeba ani nebude potreba sub
Houbuckar: to je mi jasné ale ted si bohužel neposlechnu nikde nic a kdo ví jak dlouho bude zavřeno =) půjdu do te 402 + DF5

Díky všem za rady, napíšu pak až budu hrát jak to hraje =)
Fotkyznovin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod longie 5. 4. 2020 15:29

Muj nazor je, ze "barvu" zvuku delaji predevsim reproduktory.
Jasne....zelezo na to ma taky trosku vliv, ale pri vyberu ktery tady padl, si myslim, ze az tak velky rozdil to nebude a pri slepem testu by me zajimalo, kolik lidi by to poznalo.
Myslim si chlapi, ze je obcas lepsi poslouchat co hraje a ne porad zkoumat jak to hraje.
S timto zaverecnym vyberem bys mel byt spokojeny :-)
longie
Junior

Odeslat příspěvekod Fotkyznovin 24. 4. 2020 13:23

Zdravím všechny,

Yamaha + DF5 jsou doma, zapojené kabely "k míchačce" 4x2,5mm zakončené DYNAVOX REPRO BANÁNEK.
Hraje to parádně, měl bych ještě dotaz:

Repro budou na nějaký čas umístěné v prostoru ne u stěny, a přide mi že basy docela dost směřují směrem za ně. Mají bassreflex dopředu i dozad s tím že ten zadní mám zadělaný molitanem co byl k reproduktorům dodávaný.
Je to takhle normální, případně jakou roli hraje umístění v prostoru?

Jinak basů mají i tak dlemně dostatek, ale až tak na regulaci +8 z 10 a když repro obejdu tak mi subjektivně přijde že tam je bass hlasitější (ovšem celý zbytek spektra o dost tišší, takže to bude asi spíše tím).

Jinak středy a zvláště výšky jsou opravdu krásně čisté a celkově jsem velice spokojený.
Jak dlouho z vašich zkušeností trvá rozehrání reproduktorů a jaké parametry se mohou měnit?
Případně zbyly mi 4 reprobanánky protože jsem zjistl že k terminálům se připojuje oholený drátek (mám tam nasadit raději nějaké vidličky nebo to nechat takhle jak bylo v manuálu), tak že bych pořídil ještě kabely a zapojil biwire což reproduktory umí a do zesilovače je připojil na B svorky, přinese mi to nějaké benefity?

co myslíte?

Díky
Fotkyznovin
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků