Výběr sluchátek a příslušenství

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavel1756 4. 4. 2020 08:51

Souhlasím s BabetaCZE a martas38. Sám jsem taky zkoušel 650ky s vážkami a Mojem a ani v jednom případě to nebylo úplně ideální. Dragonfly vůbec ne a to Mojo je otázka. Za jeho cenu bych spíš koupil (jak už jsem psal výše) desktopové řešení. Ale pokud je ta přenosnost prioritní, pak do 10k neznám lepší řešení než Mojo.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Happy88 6. 4. 2020 12:52

Ahoj, řeším velmi podobnou věc a nakonec jsem koupil zmíněné šestistovky (mám teda Massdrop verzi HD 6XX). Nicméně k tomu plánuji pořídit právě nějaký stolní (k pc) DAC+AMP.

A chtěl bych se v návaznosti na zdejší doporučení zeptat, primárně teda @pavel1756, dá se nějak shrnout pro začátečníky rozdíl mezi Magni 3+ a tím elektronkovým Vali 2? Proč doporučuješ v kombinaci s Modi 3 právě Vali 2 (a např. nikoliv to Magni)?

Jinak mě napadlo, pro EdyEdward, jestli by nebylo lepší koupit nějakou levnější velmi mobilní variantu (napadá mě např. iBasso IT01 + třeba "jen" Dragonfly Black/Red k mobilu) a k tomu právě to stolní kombo na doma s těma HD 600/650. Ale chápu, že to jsou všechno peníze navíc. Ono ale není problém koupit jedno řešení teď, a pokud tě to chytne, tak postupem času dokoupit další. Případně to zase prodáš tady na fóru.
Happy88
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 6. 4. 2020 14:12

Happy88: Možná se pletu, ale mám pocit, že HD6XX jsou HD650.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 6. 4. 2020 14:14

Vali 2 překonává Magni 3 prakticky ve všech oblastech. Nejmarkantnější rozdíl je ve velikosti prostoru, zde Magni ztrácí opravdu hodně. Dále nabídne Vali 2 citelně detailnější pásmo středů a výšek a lepší separaci nástrojů. V ostatních oblastech už nejsou rozdíly tak velké.
Zvuk Magni 3 je tak celkově komornější a hrubší, zatímco Vali 2 nabídne už relativně dospělý elegantní přednes.
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 6. 4. 2020 15:34

Jenže dnes je už na trhu Magni 3+.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 6. 4. 2020 15:48

Ano, to je. A vzhledem k pouhému přídomku "+" a stejné cenovce nepochybuju, že půjde jen o velmi mírnou evoluci oproti verzi 3. Vali 2 je naproti tomu nejméně o třídu výš.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 6. 4. 2020 15:56

Slyšel jsem obě dvě verze, Magni 3+ hraje celkem dost odlišně.
"Normálnější" zvuk, už netlačí vše dopředu jako původní Magni 3.
Rozdíl v názvu sice je jenom +, ale je to naprosto odlišný zesilovač od Magni 3.
https://cdn.shopify.com/s/files/1/0054/ ... 1573332363
https://www.schiit.com/public/upload/im ... b-1920.jpg
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 6. 4. 2020 16:05

A jaký je tedy mezi nimi rozdíl v oblasti prostorového podání a detailnosti vyšších pásem?
Jak už jsem psal, Vali 2 v tomto směru výrazně poráží Magni 3.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Happy88 6. 4. 2020 16:46

martas38 píše:Happy88: Možná se pletu, ale mám pocit, že HD6XX jsou HD650.


Pravda, jsou, napsal jsem to dost neohrabaně.

pavel1756 píše:Vali 2 překonává Magni 3 prakticky ve všech oblastech. Nejmarkantnější rozdíl je ve velikosti prostoru, zde Magni ztrácí opravdu hodně. Dále nabídne Vali 2 citelně detailnější pásmo středů a výšek a lepší separaci nástrojů. V ostatních oblastech už nejsou rozdíly tak velké.
Zvuk Magni 3 je tak celkově komornější a hrubší, zatímco Vali 2 nabídne už relativně dospělý elegantní přednes.


Díky, toho jsem se bál, že to bude řádově zase o kus lepší záležitost :) Tomu ostatně odpovídá i cena, takže se s tím dalo počítat. V téhle úrovni by se Vali asi měl porovnávat spíše s Asgardem, jenže ten je zas docela velkej a k Modi do komba tak pěkně nesedí.
Happy88
Junior

Odeslat příspěvekod pavel1756 6. 4. 2020 17:06

Není zač. :-)
Ze sluchátkových zesilovačů, které lze pořídit přímo v ČR (z těch, co jsem slyšel), považuju Schiit Vali 2 za ten nejlepší v poměru cena/kvalita zvuku.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iceman27 6. 4. 2020 18:16

Pro HD 600 jsem z Vali 2, přes Atom skončil u Project Polaris.
Zatím mě s nimi sedí nejvíc :-)
HeadAmp Gilmore Lite mk2, Polaris, Audio-Technica ATH-R70x, Sennheiser HD 58X Jubilee, Meze 99 Classic, Philips X2HR, Audio Technica ATH-MSR7, Sony wh-1000xm3.
FiiO M11, FiiO E12 Mont Blanc.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 6. 4. 2020 18:37

pavel1756 píše:A jaký je tedy mezi nimi rozdíl v oblasti prostorového podání a detailnosti vyšších pásem?
Jak už jsem psal, Vali 2 v tomto směru výrazně poráží Magni 3.


Od tranzistoráku - zvlášť v dané cenové kategorii - nelze očekávat z pohledu jmenovaných aspektů při srovnání s potentním elektronkovým zesilovačem zázraky. Vali 2 je sice hybrid, přesto v něm "cosi elektronkového" už je.

Věřím tomu, že oba zesilovače jsou celkově vzato kvalitní a najdou si své fanoušky. Pokud však člověk vezme lupu a začne srovnávat detaily, je zřejmé, že na hodnocení bude mít typologie zesilovače výrazný (ne-li klíčový) vliv.

P.S.: Kdybych si musel vybrat levný zesilovač, bral bych znovu Garage1217 Project Sunrise. Z toho, co je dostupné u nás, ale asi souhlasím s Vali 2 jako nejlepším poměrem cena/výkon.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zarkow 7. 4. 2020 06:43

K Sennheiser řady HD 6.. se lampy hodně doporučují, docela rád bych si to někdy vyzkoušel, zda by mi to zvukově sedlo.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Happy88 7. 4. 2020 10:58

Díky za reakce. Teď ještě sehnat Vali 2 v nějaké dobré akci :)

Jinak na ten Project jsem se také díval, protože ho docela dost lidí doporučovalo přímo na Dropu právě v diskuzní sekci pod HD 6XX, ale to je v ČR prakticky nesehnatelná záležitost není? Pochopil jsem, i zo toho jejich webu, že je to kompletně zakázková výroba...
Happy88
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 7. 4. 2020 14:47

Vali 2 chcem kúpiť aj ja. V akcii moc nie je a zisťujem dostupnosť. Zatiaľ bez úspechu :-). Keď nebude iná možnosť, tak objednám zo schiitu eu..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků