Marantz PM7000N +??

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mauricius37 29. 3. 2020 19:32

Mám doma tento zosilovač , je perfektný prešiel som viacero posluchoviek, najlepšie spojenie mi vyšlo prekvapivo s Cantonom 690...fakt perfektná voľba na POP, ROCK, ELEKTRO...
mauricius37
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod libor.guitar 3. 4. 2020 16:48

Hraji doma na zmiňovanou Yamahu R-N803D a repro Xavian Ambra. K porovnávání mám ještě receiver Teac NP-H750, který jsem měl před Yamahou. Dlouhodobě se mi Yamaha a Xavian líbí a poslouchám je rád. Teac je k nim také v pohodě a zdá se mi trochu lepší v basech, ale Yamaha zase ve středním a výškovém pásmu příjemnější. Hodně mi sestavu pozvedly repro kabely Supra Ply 2x3,4.

Pokud si pán vybral Marantz a jestliže tu padly názory, že jsou s Yamahou podobné, doporučil bych se podívat do nabídky Xavian. Osobně jsem slyšel i ten nejlevnější model BonBonus a fakt to hraje pěkně. Celkově si myslím že u této značky je velice dobrý poměr cena/kvalita. Hodně opěvovaný model je také Perla.
libor.guitar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dadapatras 3. 4. 2020 18:21

Jak se da ocekavat, objevuji se ve vlákně o tomto Marantzu zminky o Óčku 8390 a Y 803. Coz je přesně to co mě zajímá tak tema vyuziju. Takze dotazy:
Ma uz nekdo zkusenost s 8390?
Čím si Marantz obhaji svou cenu proti Óčku?
Není uz Y trochu out of date softwarově (streamer)? Nechysta se novy model?
Má některý z těchto přístrojů konektivitu typu open system? Tzn pokud se objevi nová hudební aplikace tak ji lze uživatelsky donahrat?
Umi některý nativně SoundCloud?
Ma me trapit relativně nizky vykon Marantzu? Obyvak stredni velikost.
Kombinuje nekdo M/O/Y s Oberon 7?

A je uz radio podle vás úplně out tedy lze brat chybeni FM/DAB jako prednost?

P.s. hlavně elektro tj de mi o basy ale metal občas taky ;-)
dadapatras
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slayers 7. 4. 2020 06:38

Yamahu jsem měl teď mám Marantz. Cena Marantzu je plně oprávněná, zvukově je lepší a 60w Marantzu pumpne Yamahu jak prd. Daleko větší stabilita.
Doporučil bych přečíst si recenze D. Březiny a následnou debatu, sedí to.
Noble Audio Galaxys, Lumin D2, Pro-Ject Xtension 10, Pro-Ject Phono RS, Kinki Studio MX1+, Audiovector R3 Avantgarde a nějaký Heimdall 2.
slayers
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 7. 4. 2020 06:55

Docela by mě zajímalo, co si představuješ pod pojmem "stabilita" zesilovače a jak jsi ji posuzoval.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 7. 4. 2020 10:44

Mne jakožto eletrikáře by zas zajímalo, jak určitých 60W pumpne jiných 60 (70,80,90) W a to nejen jako prd. Navíc jestli ono to celé nebude spíš o probíhajících proudech, než o hudebních a jiných výkonech. Já bych svojí domácí produkci viděl tak na 5 - 8W. Vlastně mne nejvíc zajímá citlivost repro, neż jiné veličiny, kterým jsou často přisuzovány čarovné schopnosti, což u té zprofanované wattáže platí doslova a dopísmene. O watty by se měl zajímat především člověk, který obsluhuje mimořádně žravé reprosoustavy.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 7. 4. 2020 13:18

Tak jako elektrikáře by tě mohlo napadnout, že koncové stupně mohou mít různý počet tranzistorů a další nesmysly, které mohou mít vliv na chování zesilovače. Každá bedna může mít a má jiné impedanční a fázové chování ve frekvenčním rozsahu a tím spojené nároky na dané zesilovače atd.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 7. 4. 2020 13:47

No jo, ale co to má společného s tím, že 60W Marantze přebije wattáž Yamahy (ať je jakákoliv) jak prd? To je to jediné, co mi není, na rozdíl od el. a impedančního průběhu, jasné.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slayers 7. 4. 2020 13:49

Nejlepší bude si to jít proti sobě poslechnout, ale nechme toho, je to holý fakt.
Noble Audio Galaxys, Lumin D2, Pro-Ject Xtension 10, Pro-Ject Phono RS, Kinki Studio MX1+, Audiovector R3 Avantgarde a nějaký Heimdall 2.
slayers
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 7. 4. 2020 15:19

To, že Marantz PM7000N je zvukově lepší, že 60 W Marantzu pumpne Yamahu (R-N803D?) jak prd a že má daleko větší stabilitu (jen tak vědět, co to je a jak se to sluchem pozná), je jen tvé subjektivní hodnocení se "silou" tvého jednoho hlasu.
To žádný (objektivní) fakt není!
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hydrrra 7. 4. 2020 19:53

Jenže Slayers má pravdu! o<:)
Hydrrra
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 7. 4. 2020 20:50

Tak hlavně opatrně s tím. Taková pravda se může dost snadno šířit a když se to včas nepodchytí, už jí nikdo nezastaví. Jak si na ní lidi zvyknou, budou jí pak vyžadovat při každý příležitosti. Hroznej sajrajt....tahle pravda!!!
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dadapatras 8. 4. 2020 20:29

no tak díky...za vtipné komenty :)

když to shrnu:
1. Marantz je lepší
2. Marantzovo 60W hraje velmi dostatečně

prosil bych slayera ještě o funkční srovnání zejm streamerové části

a kohokoli jiného o zkušenosti s O8390

díky dáda
dadapatras
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mesab 8. 4. 2020 22:48

slayers má pravdu.

Hydrrra má pravdu.

dáda patrasová žádá o reakci slayera. Ví, co dělá!

Jinýmu : ani netušíš, že třeba může existovat pojem stabilita zesilovače a dokonce tě napadne něco napsat … WOW

mesab má pravdu.
mesab
Junior


Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků