65 QLED vs 55 OLED

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 8. 4. 2020 16:25

HDR je naprostá paráda. Vždycky předem přes Kodi stáhnu 4K HDR film ze Stream Cinema (protože moje připojení takové datové toky nestíhá) a obraz je naprosto neuvěřitelný. Kino se může jít zahrabat. 4K HDR je řekl bych nejsilnější zbraň OLED TV.
NA SC jsou v tom všechny nové filmy a velká spousta i starších. Třeba Avatar naprosto neuvěřitelný.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomo_111 8. 4. 2020 16:28

neulahcujes to :-))
dik za doplnenie
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod Zafata 8. 4. 2020 16:31

Ja bych spis resil ty titulky. Dost lidi si stezuje,ze se jim obraz zesvetli kdyz naskoci titulky a naopak ztmavi kdyz zmizi. Takze ti defakto ten obraz porad blika u filmu s titulkama coz je snad u 90% filmu, serialu na Netlfixu. Ted mluvim o Q70 jak je to u Q60 nemam poneti. Osobne bych to chtel videt na vlastni oci. Otazka ovsem zni jestli to v nasvicene prodejne uvidis na svem filmu kdyby jsi ho tam pustil. V tmavem filmu asi jo.


Mozna by jsi mohl kouknout i na Panasonic GX810/820 v 65 palcich. Stoji cirka kolem 25k. Ma sice leskly panel, ale podle umsteni kde budes mit Tv bych se toho nebal a ma hlavne asi lepe nastaveny profil pro filmy od vyroby.
Navic podporuje vsechny formaty jak hdr 10,10+ Dolby vision a dolby atmos. Akorat nema 100hz panel.

Jinak bych take sel osobne do Oled, ale darda je to neskutecna za Tv no.
Naposledy upravil Zafata dne 8. 4. 2020 16:37, celkově upraveno 1
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 8. 4. 2020 16:35

Hele říkám svoje dojmy, ale chápu že to neulehčuju. Na druhou stranu SD vysílání je na tom docela humus. Mám ji měsíc a stále jsem z ní paf. Ono je sice hezký když vidíš předváděčku v obchodě, ale když si doma pustíš film v kvalitním formátu, tak je to prostě paráda. Akorát mě naštvalo, že minulý týden se dala sehnat za 40, já ji měl za 44.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod majkom 8. 4. 2020 17:47

Ja uz by som nic ine ako oled nechcel.. po dvoch rokoch s oled... takze sa mna ideal 65 oled, pokial budget nepusti radsej 55 oled ako 65 led

-- 8. 4. 2020 17:47 --

martas38 píše:Mám takový pocit, že minimálně první rok to jde řešit přímo s LG, protože to stejně přijede řešit technik k tobě. Ona ta manipulace při tom tenoučkém displeji není žádná sranda. Když jsme to se ženou věšeli na zeď trnul jsem hrůzou, abychom to nepoškodili.

Ja reklamoval v druhom roku priamo u lg...
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomo_111 8. 4. 2020 19:19

Zafata píše:Ja bych spis resil ty titulky. Dost lidi si stezuje,ze se jim obraz zesvetli kdyz naskoci titulky a naopak ztmavi kdyz zmizi. Takze ti defakto ten obraz porad blika u filmu s titulkama coz je snad u 90% filmu, serialu na Netlfixu. Ted mluvim o Q70 jak je to u Q60 nemam poneti. Osobne bych to chtel videt na vlastni oci. Otazka ovsem zni jestli to v nasvicene prodejne uvidis na svem filmu kdyby jsi ho tam pustil. V tmavem filmu asi jo.


Mozna by jsi mohl kouknout i na Panasonic GX810/820 v 65 palcich. Stoji cirka kolem 25k. Ma sice leskly panel, ale podle umsteni kde budes mit Tv bych se toho nebal a ma hlavne asi lepe nastaveny profil pro filmy od vyroby.
Navic podporuje vsechny formaty jak hdr 10,10+ Dolby vision a dolby atmos. Akorat nema 100hz panel.

Jinak bych take sel osobne do Oled, ale darda je to neskutecna za Tv no.


Q60r nema dimming myslim takze tam to problem nebude :D
Neviem, asi pockam kym skonci nudzovy stav nech to mozem pozriet v showroome, lepsie raz vidiet ako 100x citat.
Dakujem vsetkym za rady!

edit: 65OLED754 phillips je za 40 ale to je stale 25% nad budget :)
Naposledy upravil tomo_111 dne 8. 4. 2020 19:24, celkově upraveno 1
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 8. 4. 2020 19:23

Ja mam podobnu vzdialenost ako ty (3,6m) a 55" je akurat postacujucich. Mozno este tych 65" by sa dalo ale s Ambilightom je aj 55" super.

Do tvojho rozpoctu sa ti momentalne vojde aj Philips 55oled804 (1079,- € na Andreashop aj v Planeo - ale asi bez 5 rocnej zaruky, treba si to overit), ktora ma tiez svoje vyhody (sam by som ju chcel, ale cakam kym padne pod 1000,- :-) ).

Z tvojho pociatocneho vyberu by som si asi zvolil tu OLED od LG, ked si spokojny s ich OS. Do LCD by som uz asi nesiel.

Mimochodom 5 rokov zaruky je aj na 55oled754, co je celkom vyhoda, oproti LG, Samsung, atd.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomo_111 8. 4. 2020 19:27

to som asi zabudol povedat, zijem v CR takze pozeram ceske shopy primarne :)

Za predpokladu kvalita > kvantita
55oled754 za 24.7k alebo 55 B9 za 28k?
Za ten rozdiel sa da asi kupit nejaka nvidia shield ak mi nieco bude chybat..
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 9. 4. 2020 07:15

Za Philips hovori 5 rocna zaruka (Ale pozor, zaruka pravdepodobne plati iba pri nakupe vo vybranych obchodoch, kde bude cena o nieco vyssia! - Alza, CZC, MALL, Datart), Ambilight a nizsia cena (?), pre LG zas to, ze sa ti paci ich OS, pripadne dialkove ovladanie. Obrazovo budu na tom asi podobne (nemam osobnu skusenost).

Mna si Ambilight ziskal natolko, ze bez neho uz TV jednoducho nechcem, cize som zaujaty. :D
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod miromen4 9. 4. 2020 07:35

No vzdalenost od TV 3.5-4m to bude i 65" prostě malo, natož 55", kterou bych uplně vytěsnil. Jen jak už tu padlo tak by to chtělo navyšit rozpočet, ale to zaleži na požadavcich na kvalitu zobrazeni.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tanguero 9. 4. 2020 09:06

tomo_111 píše:to som asi zabudol povedat, zijem v CR takze pozeram ceske shopy primarne :)

Za predpokladu kvalita > kvantita
55oled754 za 24.7k alebo 55 B9 za 28k?
Za ten rozdiel sa da asi kupit nejaka nvidia shield ak mi nieco bude chybat..


Já mám LG a tak ti řeknu proč LG, WebOS je v každém LG TV, je to vychytaný a podporovaný OS. Saphi je jen v nejnižších modelech Philipsu, jinak používá Android TV. No a k tomu nabízí LG velice dobré DO.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomo_111 9. 4. 2020 09:22

michalko58 píše:Za Philips hovori 5 rocna zaruka (Ale pozor, zaruka pravdepodobne plati iba pri nakupe vo vybranych obchodoch, kde bude cena o nieco vyssia! - Alza, CZC, MALL, Datart), Ambilight a nizsia cena (?), pre LG zas to, ze sa ti paci ich OS, pripadne dialkove ovladanie. Obrazovo budu na tom asi podobne (nemam osobnu skusenost).

Mna si Ambilight ziskal natolko, ze bez neho uz TV jednoducho nechcem, cize som zaujaty. :D

tanguero píše:
tomo_111 píše:...

Já mám LG a tak ti řeknu proč LG, WebOS je v každém LG TV, je to vychytaný a podporovaný OS. Saphi je jen v nejnižších modelech Philipsu, jinak používá Android TV. No a k tomu nabízí LG velice dobré DO.


Ano, tych 24.7k je s s O2 vyhodou na Datarte tzn aj so zarukou zda sa - Nvidia shield co som pozeral je skvely android 4k player s vybornym upscalingom (vraj) a stoji to asi 4k- v pripade ze by mi to Saphi nestacilo. Inak ano WebOs je na 300% lepsi ako Saphi to je jasne.

miromen4 píše:No vzdalenost od TV 3.5-4m to bude i 65" prostě malo, natož 55", kterou bych uplně vytěsnil. Jen jak už tu padlo tak by to chtělo navyšit rozpočet, ale to zaleži na požadavcich na kvalitu zobrazeni.


Mame teda 2 nazory ako na zaciatku - bud 55 oled alebo ozeliet kvalitu a kvoli 3.5m+ brat 65ku (budget stale drzim :) )

ach jo :-|
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod miromen4 9. 4. 2020 11:32

Věřim, že je to boj. No ja mam vzdalenost k TV necele 3m a jsem si naprosto jisty 65". A jak na jednu stranu lze očekavat zdražovani tak teď je možnost v datartu pořidit LG OLED65C9 za pěknych 46 355kč, ale taky se mi nechce davat tolik peněz za TV. Navic si pořad nejsem jisty OLED.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 9. 4. 2020 11:58

Pokud seš opravdu zaseklej na budgetu, tak vem tu 65. Na takovou vzdálenost je 55 opravdu málo a řekl bych, že je docela málo i 65. Podle mě nemá na takovou dálku sledovat na 55 filmy ve 4K, protože prostě ty detaily neuvidíš.
Rozdíl v obraze je ale skutečně velký ve prospěch OLED. Na tvém místě bych zkusil tu B8 jak jsem ti posílal odkaz, je to eshop a pochybuju, že TV někde hrála showroomu, ostatně to bys poznal i na balení, protože takovou TV jen tak nevybalíš, aniž bys tam něco nepoškodil. Vrátit se díky nákupu z eshopu dá.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod maro2455 9. 4. 2020 14:28

Na vzalenost 3,5-4m neuvidi rozdil mezi FullHD a 4K ani na 65” tv
maro2455
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků