Reprosoustava 5.1 / do paneláku

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pixa07 9. 4. 2020 19:46

Zdar Všem,

tohle zde bude již ohraná píseň.... po pořízení nové TV přišel novej tv stolek, novej nábytek, nová dekorace atd...... jen bytná je pořád stejná ;-)

také jsem nahradil letitej AVR od Sony a pořídil novej AVR Pioneer VSX933, no a teď bych rád také nahradil reprosoustavu. Již řadu let mám Jamo A210PDD, se starým AVR to tak nějak po celou dobu stačilo, ale rád bych něco jiného. V hledáčku mám setavu Q Acoustics 7000i set 5.1. Jsem omezen prostorem klasického panelákového pokoje (žádná HIFI paráda) rád bych zůstal u kompaktních rozměrů a využítí bude 90% film + PS4, těch 10% občas rádio a něco co poslouchá bytná, ale na to nekladu žádnej důraz. Rád bych se zeptal, jakej je to nápad (dobrej/špatnej) je něco jiného v ceně té Q Acoustics tedy 27tis. co by stálo za úvahu?
Pixa07
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod dargy 10. 4. 2020 06:14

Ja by som to vyskladal na rade Monitor audio bronze. Prichadza nova rada a myslim ze v studiu ti urobia dobru cenu na cely set.
Monitor Audio Bronze 1 2x par. 660 €
Monitor Audio Center 200 €
Monitor Audio Bronze W10. 650 €
Myslim ze zjednas nejaku zlavu. Ak by to bolo cez tvoj rozpocet da sa pouzit aj iny subwoofer inej znacky lecnejsi.
Ono vymenit tie plastove Jamo za ine podobne velky posun teda nebude. Ten sib evo som pocul. Slabina je woofer. Nehra to zle ale oproti tomu setu od Monitor Audio budes zvukovo uplne inde.
Ani ten qa 7000i by som nezatracoval. Tam je aspon fajn woofer.
dargy
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 10. 4. 2020 06:48

Ako moc kompaktné rozmery potrebuješ? Za tu sumu to poskladas na 3020i, 3010i, 3090i a ostane ti aj na kvalitny sw..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixa07 10. 4. 2020 17:11

Děkuji všem za nápady ;-)

ta sestava od Focal 5.1.2 vypadá dobře, jen tam mám (nevím zda oprávněnou) obavu z toho subu, má to reproduktor směrem do podlahy a opravdu nerad bych rušil sousedy, ale prd tomu rozumím, možná to tak nefunguje.

setava od Audio nebo sestava od Q Acoustics, tam mám problém se středovým reproduktorem.... nemám ho kam dát :nenapadne na přední velké sloupy bych místo měl, ale ten střed je fakt problém.

vono vůbec to rozmístění není ideál, sub také nemohu mít před sebou, teď ho mám na zadní stěně.

takto to mám teď, omluvte mou tvořivost :oops:

pokoj.png
Pixa07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 10. 4. 2020 17:23

No mám obavy, že v paneláku ti bude rušit jakýkoliv sub sousedy a je jedno kam má výdech, protože to rozechvěje zdi a přes ty se to bude šířit sakra dobře.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixa07 10. 4. 2020 18:06

To máš asi pravdu, ale soused za zdí si zatím nestěžoval a to jsem se ho ptal, dole se starají o postiženého chlapce a jim bych to rozhodně nerad stěžoval. Hodně nahlas to taky nepouštím, což je také důvod proč bych rád změnu, u stávajících repro, to buď řve, nebo není slyšet dialog, takže sedím furt s prstem na volume. AVR co jsem pořídil má tu automatickou kalibraci, tou se to trošičku zlepšilo, ale ono to pořád není. Možná na to jdu špatně,což by nebylo u mě vůbec divné.
Pixa07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 10. 4. 2020 18:17

Ono se to těmi zdmi krásně nese třeba i o pět bytů dál všemi směry.
To co popisuješ s dialogy je nějaké zmršené kódování prostorového zvuku tím, kdo dělal rip dělá to i u vícekanálových systémů. Dodnes jsem se nedopátral čím to je, dělá to každému a nikdo neví co s tím.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod honza.c 10. 4. 2020 18:29

To potvrzuju, od pondělka si nový soused každé ráno pouštěl k*revsky nahlas nějaké české cajdáky, že jsem to slyšel o dvě patra výš i v naší ložnici...když po x zvonění a mlácení na dveře nechtěl otevřít a nechat si vysvětlit, že je hudba opravdu nahlas, ať má trochu soudnost k ostatním sousedům, tak pomohlo pouze vyhození hlavního jističe jeho bytu a čekat než otevře..poté jsme se již domluvili :)...To jsem ale trochu odbočil.
K odhlučnění repro, SW existuje levnější/drahší řešení, které dokáže hodně pomoct právě rezonanci, která dělá velkou paseku, obvzlášť pokud bydlíš v paneláku.
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixa07 10. 4. 2020 18:41

No a teď jsem úplně v pr.... :roll: V tomto opravdu nejsem žádný odborník, ale tak nějak má zafixováno, že bez subu není kino. Ten co je v té sestavě QA 7000i je na hrotech, to by mohlo trošku pomoci proti rezonancím. Jak jsem psal, současný mám na zdi a zatím klid od sousedů.
Pixa07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 10. 4. 2020 18:46

Ty zvukové vlny se nesou vzduchem a rozkmitají následně zdi. Hroty pomůžou, ale jen trochu. Nízké frekvence se prostě v panelech šíří extrémně snadno. Samozřejmě pokud si nikdo nestěžuje a ty to nesolíš v jednu v noci, to nikomu nemusí vadit.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixa07 10. 4. 2020 18:56

Tak uřčitě tomu nedávám žádné grády pozdě večer, nejsem magor. Jak se v tom výběru teď plácám, koukám, že dělají sestavy 5.0 (fakt dlouho sem to vůbec nesledoval) je má doměnka správná, že když bude trochu lepší přední repro, dá se bez subu žít?
Pixa07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 10. 4. 2020 19:14

Je :-) záleží ako dobré to predné repro bude..ked zahrá dostatocne nízko, tak áno..myslim že 3050i by si v pohode prevadzkoval bez sw.. Napr
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neis 10. 4. 2020 19:28

Zkus si pohrát s nastavením kalibrace u avr, jsou tam často funkce, které dost pomůžou u denonu jsou to funkce dynamic eq a hlavně dynamic volume. Popř. jen na tvrdo nastav vyšší hlasitost centru. Rozbije to sice celistvost prostoru, ale minimálně na noční filmy super věc. Ve stereu je problém s dialogy snad u všeho, často i u nativních dabovanych 2.0, ale neřešitelný problém to není. Paradoxně velmi pohodlně a lépe to jde vyřešit u 5.1 zvuku, kdy třeba kodi umí zesílit manuálně středový kanál a takových +10db až +15db vždy stačilo. Ale ve tvém případě bych si pohrál s nastavením. Někde bude určitě problém, aspoň budeš vědět na co se pak zaměřit, až si koupíš nové bedny:)
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 10. 4. 2020 19:39

Já nemám vícekanálový zvuk, ale na ozvučení TV a filmy pouze sestavu 2.0 se sloupy a stereoreceiver, co umí pseudoprostorový zvuk. Hraje to překvapivě dobře a basů je u filmů tolik, že mně ani nenapadne smutnit po subwooferu a taky mám strach o sousedy.
Jinak pokud máš vícekanálový zvuk a hraješ potichu, zvuk se rozpadá a prostorovost mizí, ale tos určitě vysledoval sám.
Osobně si myslím, že jsou do paneláku sloupy vhodnější, než malé regálovky, protože podstatně líp vyplní prostor zvukem a nemusí se pouštět tolik nahlas.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků