Reprosoustava 5.1 / do paneláku

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod neis 11. 4. 2020 07:47

Proč by to měla rozpadat prostorovost? Ano pokud máš zesílený center, tak ano pak se prostor naruší. Ale pokud to necháš na kalibraci, tak je zvuk perfektní. Na noční tichý poslech mě třeba hodně zabírá dynamic volume, které upravuje hlasitost tichých a hlasitých zvuků, předpokládám že to prostě jen sníží DR.. Nemám sice zatím surroundy, ale bude to podle mě stejne jak u centru,kdy se kalibrace postará o perfektní sladění.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 11. 4. 2020 08:37

Ja mam viackanalovy zvuk a ziadna priestorovost sa mi pri nizkej hlasitosti nerozpada. Akurat pri nocnom posluchu kvoli susedom stisim subwoofer.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 11. 4. 2020 09:46

diskuzi jsem podrobně nečet, tak přidám jen pár poznámek:
na obrázku máš prostor na sloupy, takže bych je preferoval před nějakými mini budkami pro špačky :)
vzhledem k tomu, že nechceš rušit sousedy, tak se vykašli na sub, sloupy nějaké ty basy zahrajou.
jasně že na film to nebude nic moc, protože výbuchy, otřesy atd. nezahrají tak, jak by bylo potřeba, ale na to nemáš stejně podmínky.
DK prostě chce určitou hlasitost, aby vše pěkně vyniklo a pokud si ji nemůžeš dovolit, tak je problém...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixa07 11. 4. 2020 10:31

Díky za vaše postřehy.

@viking81 - sestavu kde jsou ty 3050i jsem právě našel, už jsem také ženě naznačil, že dva měsíce starej tv stolek bude nahrazen jiným, pak bych mohl umístit centr "klasických" rozměrů.... jenže ty 3050i mají zadní basreflex, na netu jsem našel, že je nutné dodržet odstup od zdi aspoň 30cm a to je neřešitelné. Jinak vypadají fakt dobře, zde je na ně mnoho doporučení a recenze taky dobře.

@neis - s nastavením už jsem dělal vše možné, centr na max a tak dál. Nicméně o dodatečném nastavení zvuku v Kodi jsem nevěděl. Vero 4K + Kodi používám jinak k maximální spokojenosti. To nastavení určitě zkusím.

Jinak jak píšete s tou prostorovostí, tak na tom něco asi bude, je sakra rozdíl pustit film během dne trochu nahlas než potichu v noci. Tím zde nechci rozpoutat dohady, je to jen můj laický názor.

Podmínky v paneláku opravdu nejsou ideál, ale víc jak deset let jsem "spokojeně" žil s těma Jamo a teď bych rád změnu. Tušil jsem že to nebude jednoduché a jsem smířen z mnoha kompromisy.... prostě panelákovej pič... :-D

Teď jen co vybrat, aby to dělalo trochu radost. Zátím jsem se domotal ke třem možnostem.

Tohle jsem vybral hned na začátku, jen netuším jak velkej rozdíl je mezi slim a plus. Cena je stejná.
https://www.l-e.cz/q-acoustics-7000i-5- ... -pack-plus
https://www.l-e.cz/q-acoustics-7000i-5- ... -pack-slim

Pak zdejší tip je tohle, u toho je asi fajn to 5.1.2
https://www.l-e.cz/focal-sib-evo-dolby-atmos-5-1-2

a na konec z diskuze zde jsem došel ještě k tomuhle, nevím jak zásadní problém bude ten zadní výdech a můj prostor.
https://www.l-e.cz/q-acoustics-3050i-set-5-0-cerna
Pixa07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 11. 4. 2020 11:08

Klidně se s tebou vsadim o co chceš, ze tyhle tři konkretni typy soustav mezi sebou jeste nikdo ze zdejších neporovnával. Tudis nikdo neví, jak hraji jedny konkretni bedynky oproti tem druhym či třetím. Vše jsou jen dohady. Obecne ty sloupky QA lze pokladat za vice pruhů u adidas. Správným doporučením by v tomto pripade bylo, vyčkat na otevření obchodů (snad už to nějak přečkáš, nejde přeci o život) a ochutnat ten zvuk sám. Druhá možnost je poobjednávat z eshopů, řádně vyzkoušet, otestovat a nejlepší variantu si ponechat. Nicmene, ať je to jak chce, šedá kůra mozková mi napovida, ze minimálně na hudbu ve stereu, budou ty QA z těch tří mozností nejlepší.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 11. 4. 2020 11:25

Pixa07 píše:Díky za vaše postřehy.

@viking81 - sestavu kde jsou ty 3050i jsem právě našel, už jsem také ženě naznačil, že dva měsíce starej tv stolek bude nahrazen jiným, pak bych mohl umístit centr "klasických" rozměrů.... jenže ty 3050i mají zadní basreflex, na netu jsem našel, že je nutné dodržet odstup od zdi aspoň 30cm a to je neřešitelné. Jinak vypadají fakt dobře, zde je na ně mnoho doporučení a recenze taky dobře.



Tak to chce niečo s predným bass reflexom. Monitor Audio Bronze 5. Robia ich aj v setoch pre domáce kino. Pozri nejake Wharfedale..niektore modely majú napr spodný bass reflex. Napr Diamond 230.

Toto:

https://www.l-e.sk/monitor-audio-bronze-5-set-5-0-orech

Alebo toto:

https://www.l-e.sk/wharfedale-d330-set-5-0-cerna

Naor...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixa07 11. 4. 2020 14:49

@Houbičkar - sázet se nemusíme ;-) ale třeba zde je někdo, kdo nějakou tu sestavu doma má, nebo o ní při výběru také uvažoval a mohl by se podělit o názor (pro a proti) nebo mě nasměrovat jinam, je to jen výběr ve kterém se motám. Také nemám o tomto sortimentu žádnej přehled tak jsem se zkusil zeptat.
Do prodejny jít nemůžu... mám slabou vůli a jsem si 100% jistej, že bych nakonec utratil mnohem víc, což moc nechci (jednou jsem šel koupit novou sprchovou baterii a odešel s vobjednávkou na novej sprcháč za 60 tis) a náturu na objednávání a vracení také nemám, je to sice možnost, ale nepříjde mi to úplně fér k prodejcům. Vím, je to blbej přístup kupovat repro bez poslechu na živo, ale myslím, že doma to stejně ve finále nebude hrát jako ve studiu.
Pixa07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 11. 4. 2020 15:11

Nic mi do toho nejni, ale s timhle pristupem objednas teda na blind a kdyz zjistis, ze je to total pruser, tak ve ctrnactidenni lhůtě nevrátíš, bo nátura, neboli proti srsti, neboli nefér vůči prodejcům?
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixa07 11. 4. 2020 15:54

Jsem divnej...vím to, už se sebou žiju dlouho :-D
Ještě jsem nikdy nic nevracel, doufám, že to totál průser nebude. Jinak pokud nějaký set nakonec objednám a bude to fakt průser, tak s vrácením asi problém nemám, jen si nedokážu představit, že objednám několik sestav naráz a pak budu nehodící vracet. Já to prostě takhle mám. Ty Jamo jsem tenkrát ve 2004 objednal také na blind, jediná reference tenkrát byla nějaká chvála v časopise Stereo... a mám je dodnes :roll: Proto sonduju zkušenosti.
Pixa07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lybuna 11. 4. 2020 16:36

Trochu se tu pozapomělo, že vše bude pohánět dost levný AV reciever, takže nějaký kouzla s bednami to moc nezachrání,a navíc je to jen na filmy a hry, hudba moc ne, takže co se týká využití i kvalit AVR tak ty sestavy budou více než dostatečné, co se týče rušení sousedů tak to je problém protože subík je u kin hodně důležitý, ale zase ti oproti velké sestavě 5.0 umožnuje samostatné ztlumení nebo vypnutí a poslouchat v noci jen 5.0
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod Pixa07 11. 4. 2020 17:00

Ano, hlavně film a hry. Úvaha o vypínání subu je dobrá, takhle sem na to nekoukal. Díky.
Ale levný AVR :shock: jasně, je to tak, ale na HIFI přednes jsem to nekupoval, na to jsem stejně hluchej. Znal jsem kdysi dávno jednoho HIFI postiženého, řekl bych, že to je koníček co nemá hranice.
Pixa07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pixa07 14. 4. 2020 12:31

Tak po X rumech, se v tom stále motám. Začínám upouštět od "malého" setu a mám ve výběru dva větší, vše 5.0, pokud by byl sub problém, dokoupím časem. Jen bych se rád ještě zeptal.

a) Monitor Audio Bronze 5 má ten zapeklitej bassreflex přední a zadní.
b) Polk Signature S50E/S30CE/S15E, zde je spodní bassreflex.

Je možnost to postavit 10cm od zdi? Nebo je to hovadina. Bude v těchto dvou sestavách nějaký zásadní rozdíl?
Pixa07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 14. 4. 2020 12:58

Ano...MA Bronze maju predny a zadny bass reflex. Nie je problem ten zadny bass reflex "zapchat" molitanom. Myslim ze k niektorym repro ho aj vyrobcia dodavaju. Neviem ci v tomto pripade… A rozdiel v nich bude. Preto by si si ich mal niekde vypocut. To by bolo idealne reisenie...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixa07 14. 4. 2020 13:14

Díky za info. Poslech bude v této době problém. A jsem z prde.... světa, to je na výlet do velkoměsta. Sedím doma, popíjím rum a vymejšlim blbosti :-D Třeba se zde najde někdo s osobní zkušeností :oops:

edit: ANO znamená, že jdou postavit ke zdi nebo, že jo to hovadina?
Pixa07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 14. 4. 2020 13:23

To ano bolo k tym dvom bass reflexom :). Nie je to idealne tak postavit ale ked nie je ina moznost a spravia sa vhodne akusticke upravy, preco nie. Ked vidim ako maju ludia popostavovane repro v jednej FB hifi skupine a ako su spokojny s tym ako to hra, tak neviem co tu riesime.. :D. BTW...ten MA maju byt min 20cm od steny, co nie je vela a mozno by si tam tych dalsich 10cm nasiel...tak aspon pise vyrobca… ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků