LG OLED C9 [mini recenze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stani 14. 4. 2020 18:56

Opět, asi jsi nečetlo pozorně co jsem tu (vše) napsal. Žádné větší očekávání jsem neměl.
Psal jsem mj., že ani TV za 150t. Kč není dokonalá, na každé se něco najde. A že nesnáším lhaní do kapsy. Co by to bylo za poznatky, za recenzi, kdybych psal jen oslavné ody. Zaměřil jsem se právě na nedokonalosti této TV, tak jak bych to udělal i u jiné.
Znovu opakuji, absence různých nastavení či chybějících funkcí NENÍ o subjektivním vnímání.

Ale asi je to házení hrachu na zeď. Kdo chce, chápe. Kdo ne...
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 14. 4. 2020 19:23

Četl jsem a vim co si psal. Ale ono to prostě vyzniva tak, jakoby by ať, už ty vlastnosti či nedostky tu TV uplně degradovaly, i když to tak nemysliš.
Ale budu se opakovat i tak to jsou pro mě poměrně přinosne informace, ktere nespochybňuji.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Tony70 14. 4. 2020 20:00

Tak především je to o tom, co za své peníze dostanu ... A OLED televize v tom nejsou výjímkou!

Zvládnout HDR není tak jednoduché jak se na první pohled zdá a vytvořit špičkový software a algoritmy, které v daný okamžik z dané technologie dokáží "vydojit" maximum, to už se prostě musí umět ... A pochopitelně následně i zaplatit!

Když to napíšu zjednodušeně a doufám, že pro některé i srozumitelně, tak PANASONIC používá inteligentní automatické mapování HDR (podobně třeba i SONY).

U významné části filmů nebude u OLED-ů PANASONIC teoreticky nejvyšší jas vůbec patrný, protože obrazovka rozpoznává statická metadata a upravuje jas pro nejjasnější efekty kódované v daném filmu. Jinými slovy, inteligentně využívá algoritmus, který analýzuje příchozí snímky no a pokud je úroveň jasu vyšší než jsou schopnosti daného OLED panelu, tak je zobrazí pouze na úrovni tohoto panelu i když metadata ukazují něco jiného!

A jelikož u LG zcela ignorují (rozuměj ojeb.vají) metadata ve filmech, tak tím dochází bud´ k extrémnímu přesvětlení nebo naopak k přílíšnému ztmavení obrazu u HDR materiálů.
Tou pravou chybou je jejich vlastní "chytrý" LG algoritmus, který vůbec nebere v potaz ony metadata a díky tomu pak ty televize nemají ponětí o všech detailech ve světlých či tmavých scénách, které jsou v těchto materiálech pochopitelně přítomny!
Obraz je bud´ přepálený nebo tmavý, a panel tak rozhodně nedokáže zobrazit vše, co daný HDR materiál skutečně obsahuje ... A tohle je věc, kterou nezachrání ani "čarování" s Gamou a už vůbec profesionální kalibrace!

Holt, když dva dělají totéž, není to (naštěstí) totéž ... 8-)
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar




Odeslat příspěvekod mesab 14. 4. 2020 22:08

stani : https://www.youtube.com/watch?v=Vj_oR91s1BU

Nevím, jestli znáš. Velmi známé video od jednoho z nejrespektovanějších recenzentů na světě pro tvoji informaci.

Obecně bych poznamenal, že jsou lidi (těch je bohužel značná většina), kteří rádi a i nekriticky vychvalují svoje věci. Ty patříš asi k tomu méně početnému procentu, které naopak pokládá kritické otázky a hledá odpovědi právě u toho svýho novýho miláčka C9 ... respekt
mesab
Junior

Odeslat příspěvekod Marus 14. 4. 2020 22:10

Pánové, nechci se vám plést do odborné diskuze nějakým offtopicem... :mrgreen:

Ale jak je to u C9 s režimem Galerie?

Jde mi o tyto věci:
- jde tam nastavit své obrázky?
- jde nastavit rychlost výměny obrázků?
Můj mobil je čínská dvousimková rýže...Kvalitní rýže
Marus
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tony70 14. 4. 2020 22:11

Takže ještě jednou, nebot´ některým je to pořád málo ...

maro2455 :

Vlákno je o LG C9. Ve svém prvním příspěvku jsem tady reagoval a napsal jako alternativu PANASONIC GZ950. Tedy nejlevnější, nejobyčenější současný OLED této firmy ...

Tudíž píšu nikoliv o High End-u ze stáje PANASONIC, ale o alternativě ke zde "recenzované" LG C9 a tyto dvě TV porovnávám! O vyšších modelech PANASONIC-u se vůbec nezmíňuji!

MgX :

S tím filmovým průmyslem v případě PANASONIC-u a SONY máte samozřejmě pravdu, ale to už jsem raději ani nezmíňoval, at´ tady zase nečtu posměšky na PANASONIC Hollywood laboratory nebo SONY Columbia Pictures ... Zkušenosti z filmového průmyslu nelze jen tak nahradit a tyhle dvě japonské firmy jsou toho jasným důkazem, byt´ v nich paradoxně "tepou" právě korejské panely od LG ...

Každopádně se stále držím tématu, nevařím z vody a neurážím jiné uživatele!

Pokud někdo nezvládá polštinu, může použít překládač.

LG C9

Dole na fotce je obrázek s posuvníkem. Klikněte si na něj a pak táhněte nalevo či napravo a pozorujte změny u LG, které zcela ignoruje metadata u HDR a používá svůj umělý algoritmus HDR10 Pro. Všimněte si toho obrazu, který je už v základu tmavý s chýbějícími detaily a když ho pak "vylepšíte" přepnutím na HDR10 Pro, tak zase nemáte polovinu detailů na obloze ...

https://hdtvpolska.com/lg-oled-c9-test- ... 19-rok/15/

PANASONIC GZ950

To samé si pak zkuste u PANASONIC-u, který jsem tady uvedl jako tu "lepší" variantu v 55´...

https://hdtvpolska.com/panasonic-oled-g ... akosci/13/

Až mě tady zase budete osočovat, tak to dělejte alespoň na základě faktů a ne osobní záští ... 8-)
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 14. 4. 2020 22:21

https://youtu.be/Sfwtx-YTVSU
Ty algoritmy bych ne přeceňoval.
Zrovna Panasonic práci s kontrastem moc nezvládá.
Přílohy
Screenshot_20200414_231544_com.google.android.youtube.jpg
Mclaren F1
Poslední varování


Odeslat příspěvekod Mclaren F1 14. 4. 2020 23:31

Navazuji na předchozí komentář o algoritmech máš s tím zase problém?
A myslím že zrovna kontrast úzce souvisí s HDR.
Ono je vše na úkor něčeho , ztráta detailů ve světlých oblastech scény je nepříjemná zase mě a s tím má problém zase Panasonic, Sony se snaží kompenzovat obojí ale zase se ztrácí dinamika což je u HDR podstatné.
A když už tady máme zkoušet něco s posuvníky v polských odkazech zaplácaných reklamou tak alespoň na stejných scénách.
Právě v prvním odkazu doporučuji dát posuvník úplně do prava a sledovat kam zmizí kresba mraků a ten obrovský bílý flek který úplně oslní diváka stejně přehluší ty tmavé detaily.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod maro2455 15. 4. 2020 07:15

Tony70 píše:Takže ještě jednou, nebot´ některým je to pořád málo ...

maro2455 :

Vlákno je o LG C9. Ve svém prvním příspěvku jsem tady reagoval a napsal jako alternativu PANASONIC GZ950. Tedy nejlevnější, nejobyčenější současný OLED této firmy ...

Tudíž píšu nikoliv o High End-u ze stáje PANASONIC, ale o alternativě ke zde "recenzované" LG C9 a tyto dvě TV porovnávám! O vyšších modelech PANASONIC-u se vůbec nezmíňuji!

MgX :

S tím filmovým průmyslem v případě PANASONIC-u a SONY máte samozřejmě pravdu, ale to už jsem raději ani nezmíňoval, at´ tady zase nečtu posměšky na PANASONIC Hollywood laboratory nebo SONY Columbia Pictures ... Zkušenosti z filmového průmyslu nelze jen tak nahradit a tyhle dvě japonské firmy jsou toho jasným důkazem, byt´ v nich paradoxně "tepou" právě korejské panely od LG ...

Každopádně se stále držím tématu, nevařím z vody a neurážím jiné uživatele!

Pokud někdo nezvládá polštinu, může použít překládač.

LG C9

Dole na fotce je obrázek s posuvníkem. Klikněte si na něj a pak táhněte nalevo či napravo a pozorujte změny u LG, které zcela ignoruje metadata u HDR a používá svůj umělý algoritmus HDR10 Pro. Všimněte si toho obrazu, který je už v základu tmavý s chýbějícími detaily a když ho pak "vylepšíte" přepnutím na HDR10 Pro, tak zase nemáte polovinu detailů na obloze ...

https://hdtvpolska.com/lg-oled-c9-test- ... 19-rok/15/

PANASONIC GZ950

To samé si pak zkuste u PANASONIC-u, který jsem tady uvedl jako tu "lepší" variantu v 55´...

https://hdtvpolska.com/panasonic-oled-g ... akosci/13/

Až mě tady zase budete osočovat, tak to dělejte alespoň na základě faktů a ne osobní záští ... 8-)


Tvuj predchozi prispevek byl psan o zpracovani metadat obecne panasonicem, sony a lg. Zadne konkretni modely, nic - proto reakce na obecne, nepodlozene zvasty.
Ted v tomto prispevku jsi napsal konkretni, podlozene srovnatelne veci, za coz moc dekuji a k tomuto jsem se chtel dobrat, toto je pro me informacni hodnota kterou clovek na specializovanem foru hleda.
Takze klidek a bez urazlivosti, ja tady nemam zast vubec k nikomu, toto fakt nemam zapotrebi.
maro2455
Mírně pokročilý


Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků