TCL EP68 ma nekdo?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod error2000 6. 3. 2020 10:51

Mam v plane kupit tuto TV, kedze trvam na androide a nechcem vela utracat. Pokial niekto mate tuto TV potreboval by som vediet nasledovne:

1/ funguje IPTV? mam v plane kuki TV
2/ funguje KODI bez problemov i u 4k a HDR? stream cinema sk/cz
3/ pokial sa cez jack pripoja sluchatka/repraky tak TV automaticky vypne zvuk na TV a je mozne hlasitost regulat cez ovladac (+/-) bez toho, aby som musel liezt do menu a nastavovat hlas v menu sluchatka? chcem pripojit zostavu 2.1, ktora nema ovladac a urcite pri zmene hlasitosti sa mi nechce zakazdym do menu ako to ma napriklad philips
4/ ako je na tom TV s homogenitou podsvietenia panelu? viem, ze to je kus od kusu, ale momentalne mam edge led samsung a je to strasne
5/ ako su na tom pozorovacie uhly? tv bude na vysokej komode a pozeram vacsinou v lezmo z gauca, teda smerom hore
6/ ako tv zvlada rychly pohyb? pozeram zavody Formule 1 + kazdy vecer pozerame cez kodi serialy/filmy
6/ odozva systemu? nejake problemy?
error2000
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 6. 3. 2020 14:06

Mám 660, ale několik známejch má ep680 na mé doporučení

Kuki cajk
Kodi cajk - nejedeme skoro nic jinýho .. bere to i 50gb+ ripy, ale u nich je to lepší stáhnout z websharu a pak to pustit z usb. Záleží na síti.
Tv ovladačem pak ovládáš zvuk klasicky + a -
Super, ale je to jak píšeš. Je to otázkou kusu.
Z boku blednou barvy, ale nic neúnosnýho, prostě VA, vertikálně nezkoušeno, koupíš sklopnej držák
Na pohodu pohyb . U filmů všichni nenávidíme telenovela efekt, takže jakobychom na kterýkoliv jiný telce vypnuli ty automotiony a podobné nesmysly. Cajk
Systém cajk, ale moc neřeším(e) ...víc koukáme než čumíme do menu ;)

Ep680 je velkej cajk, zejména teď s 15% bonusem na další nákup v EW

-- 6. 3. 2020 14:08 --

Mimochodem mně připadala odezva systému fajnová už na 3 roky starejch androidech od sony. Někteří lidi remcající se vždy najdou ale. Podle mě kdo není sám smart, neměl by si kupovat smart televizi :) pak se totiž ty světy navzájem nemusejí potkat :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod error2000 7. 3. 2020 19:09

Tak TV mam od vcera a zajtra ju idem vratit. Co sa tyka IPTV i rychlosti systemu vsetko funguje v pohode, ale cez kodi cinema cz/sk som skusal avatara cca 30gb rip a nejaky animak. V niektorych scena to "slusne" trha. Skusal som rozne nastavenia TV ako aj KODI. Homogenita podsietenia otrasna, to je na tom o hodne lepsie moj stary edge led samsung. TV k netu kabelom, mam 100mb net a speedtest v TV mi ukazuje rychlost 50-60mb, teda v tom vidim dalsi problem, pretoze tv nestiha krmit kodi pri ripoch nad 30gb.

Bohuzial v danej cenovej hladine nemam ani nic ine na vyber. V krajnom pripade i ked nerad sa dokazem vzdat poziadavku na OS android (mam android tv box), ale urcite za tie peniaze nekupim 100hz aby som mal iste, ze TV bude judderfree, alebo bude mat aspon 24p mod + vystup na sluchatka, kde pojde ovladat hlasitost ovladacom, aby som nemusel zakazdym do menu ako to ma philips.

Ani ma len vo sne nenapadlo, ze ak kupim po 8 rokoch novu TV tak bude mat stale problem s 24p videom a otrasnu homogenitu podsvietenia. Budem este asi musiet vydrzat zo starym 40" samsungom a pockam si na nove modely.
error2000
Junior

Odeslat příspěvekod skorky 7. 3. 2020 19:25

Při takové cenové hladině nemůže být vše na vysoké úrovni,za málo peněz,málo muziky:)
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 7. 3. 2020 20:06

S tím ale má problém i 9. od Sony.
Prostě to z websharu stáhni a pak pusť z usb.

-- 7. 3. 2020 20:07 --

Nebo ještě nahraj KODI 17.6 ...gůgl plej totiž nabízí automaticky nejnovější Leiu 18.5

-- 7. 3. 2020 20:15 --

To trhání lidi reportujou i na android boxech. Prostě nahraj z obchodu plej File commander a z kodi.tv si stáhni verzi 17.6 jako apk soubor. Ten tam z usb nebo z cloudu z toho File commanderu nahraj (nejdřív odinstaluj kodi, co tam máš), nastavení stream cinema ti zůstane, neboj. Pokud to bude cajk (jakože bude ;) ), tak jen v obchodu plej zakaž automatické aktualizace, aby se ti tam nenahrála sama nová Leia.

Ale je fakt, že to problémy s homogenitou nevyřeší. To je otázka kusu. VA panely jsou na tom obecně dobře, ale samozřejmě se naskytne horší kus semtam. Jak jsem zrovna psal do jiného vlákna, mám starého samsunga ue40d5000 a teď i tcl 65ep660 a clouding nemám ani na jednom - štěstí na kus ;). ..to samý mám i 65oled873 a taky nemám vertical banding a po 3/4 roce ani náznak vypálení ;)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gustoh 7. 3. 2020 20:31

TCL su pre masochistov.Ale vzdy sa najde niekto kto si ju kupi.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod error2000 8. 3. 2020 08:22

indeshit: mam doma rovnaky samsung ako ty :)

Na starej zostave samsung + android box taktiez v niektorych scenach obraz trha, ale na tcl je to extrem, pretoze mi trha obraz aj u serialov, ktore idu na starej zostave bez problemov. podla mna TV vobec nereflektuje co nastavim v kodi. samozrejme si mozem najprv stiahnut film/serial na disk, ale to nieje "pohodlne", ak si mozem pustit cokolvek rovno bez stahovania (cinema cz/sk). To bol dovod, preco som chcel android tv, aby som zo zostavy odstranil android box.

Divne je, ze ak su oci vo vyske stredu TV tak tie fleky nevidno, ale ja na TV pozeram zospodu a na pravej aj lavej strane su 2 obrovske fleky :(

Ak by sa jednolo iba o KODI tak by som mozno tomu venoval cas a skusil staru verziu kodi, ale cez ten clouding sa neprenesiem.
error2000
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 8. 3. 2020 13:05

Proto to udělej , jak píšu ;) , tj. dej tam 17.6 verzi, která se trhat nebude

-- 8. 3. 2020 13:05 --

Ale je fakt, že s tím cloudingem to nezlepší :( , to je prostě chyba kusu
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod roman II 14. 4. 2020 20:30

zajímaly by mě zkušenosti majitelů po delší době, díky
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod gustoh 15. 4. 2020 07:43

TCL by som sa urcite oblukom vyhol.Ma najviac negativnych reakcii od pouzivatelov hlavne co sa tyka OS.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OnderCZ 15. 4. 2020 07:45

TCL a Android ve verzi 9 si nemůžu vynachválit. S televizí jsem spokojen maximálně.
OnderCZ
Junior

Odeslat příspěvekod roman II 15. 4. 2020 08:22

gustoh: jelikož android na stavající Sony 55 již mám několikátým rokem tak věřím že ani případně na TCL s ním nebudu mít problém

OnderCZ: u TCL mi jde primárně pouze o obraz jestli s ním je spokojenost, dnes se musím rozhodnout jestli TCL 65 EP680 či Hisense 65 U7B
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod OnderCZ 15. 4. 2020 09:19

Reagoval jsem spíš na tu reakci gustoha ohledně systému, protože Android 9 je fakt odladěný dobře a na posledních TCL s ním problémy nejsou (aspoň teda řady 660 a 680). Já mám řadu 660, z pohledu obrazu také spokojenost, VA panel, ze stran samozřejmě trošku horší (ale to je vlastnost obecně VA). Nemám co vytknout, řada 680 by na tom obrazově měla být ještě lépe.
Podle mě neuděláš chybu ani jednou z nich, TCL i Hisense budou dobré. Já bych šel asi do TCL, protože mi víc vyhovuje Android a jeho možnosti, ale i uzavřený systém Hisense je přehledný, dobrý. Rodiče mají Hisense, takže hodnotím také z vlastní zkušenosti.
OnderCZ
Junior

Odeslat příspěvekod roman II 15. 4. 2020 09:34

OnderCZ: díky moc za rychlo reakci, s androidem naprostej souhlas, VA panel chci proto že bych rád černou trochu černější než na stávající Sony s IPS, pozorovací úhly jsou mi jasné.
Ještě dotaz k TCL, co sport, rychlé scény - nezlobí to nějak?
Jinak jsem udělal objednávku u Elektroworldu a možná si ji navečer přivezu:-)
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 15. 4. 2020 16:44

těch 15% v EWčku je slušnej deal. Na pračku, na žehličku, na vysavač, na tydlifon...může se hodit

-- 15. 4. 2020 17:45 --

škoda, že to není přímo sleva, ale i tak lepší než drátem do oka
indeshit
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků