Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MartasHubenak 16. 3. 2020 19:23

Taky přispěju svou low-end sestavou, která mě ale zvukově opravdu baví :)
Mám doma na zkoušku Shanling M0 a nemůžu to vynachválit. V kombinaci s Hifiman Edition S je to dost zábavný :)

Snímek obrazovky 2020-03-16 v 19.20.34.png
MartasHubenak
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 17. 3. 2020 14:57

Obrázek

Tak sa pochvalim aj tu :). Cambridge Audio DacMagic Plus + Sennheiser HD650. Kedze mam 4-mesacnu dceru, tak hudbu teraz hlavne pocuvam cez toto. Do buducna je v plane dokupenie Schiitu Vali 2 ako samostatneho ampu...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 18. 3. 2020 18:54

Super to máš! Zvláda DacMagic Plus tie HD 650? Spolubývajúci ho má + Shure 1540 a dobré počúvanie to je :) Je to celkom podarená mašina.
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 18. 3. 2020 19:34

Jj..potiahne ich. Nie na nepocuvatelnu úroveň, ale dosť na tu o aby mi to zatiaľ stačilo :-). Ak to dobre pôjde, tak k tomu pridám samostatný amp na slúchadlá a CA ostane ako samostatný DAC...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 19. 3. 2020 07:59

Na vyhlášenou karanténu a v podstatě celodenní zápřah v rámci práce z domova (a pak, že učitelé mají prázdniny ;-) ) je potřeba se náležitě vybavit. Rád bych touto cestou ještě jednou poděkoval členům místní komunity honza.c a RendyG za ochotu a pomoc s výběrem a následným zakoupením sestavy Khadas tone Board (DAC) a SMSL SP200 (AMP). Sluchátek není nikdy dost, takže do sbírky přibyly Audio-Technicy ATH-R70X a Focal Listen. Už teď je mi jasné, že mě bude čekat v brzké době další výprodej :-]
Přílohy
IMG-0063.JPG
IMG_0062.jpg
IMG_0060.jpg
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hylebus 20. 3. 2020 13:57

Na nějakou dobu snad konečná. :)
Přílohy
IMG_1182.jpg
Loxjie A30 -> Kanto YU Passive 5.25"
Yulong Audio Sabre DA8 -> Monolith by Monoprice THX AAA -> Sennheiser HD660S
Onkyo TX-8130 -> VMA-II S
Hylebus
Junior

Odeslat příspěvekod haweckO 27. 3. 2020 11:05

pavel1756 píše:Díky. :)
I dražší modely typu Astell&Kern Norma/Futura, nebo iBasso DX220, mají horší zvuk něž třeba Mojo.


Ahoj, chcem sa spýtať že či si robil A-B porovnávania, keď si dospel k takémuto záveru?

PS/BTW: tvoja recenzia na Empyrean-y mi dala do hlavy veľmi veľkého chrobáka/brouka :-)
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 27. 3. 2020 11:38

RME ADI-2 DAC FS
Audio-Technica ATH-ADX5000
Audirvana (ASIO) s přihlášením do Tidal

Fakt si užívám pobyt v pracovně a "stay home".
RME ADI-2 si sedlo s ADX5000 parádně, DAC i část sluchátkového zesilovače.
Oproti předchozí sestavě (Pro-Ject S2) sice chybí druhý process pro MQA, ale zvukově je to i tak lepší.

sestava.jpg
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 27. 3. 2020 12:29

Super. Alespoň sám vidíš jak dlouho "end game" sestavy vydrží.
Pořád je co zkoušet a vylepšovat :-))
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 27. 3. 2020 14:20

haweckO: Ano. Vybíral jsem tehdy DAP pro Camfire Audio Solaris. Tak jsem docela dlouhou dobu testoval celou řadu takových přehrávačů, včetně Moja, a dělal přímá sorvnání.
Norma má sice pěkný detail ve vyšších pásmech, ale hudební scéna je plochá a basům chybí objem.
Zvuk DX220 je vřelejší, chybí mu více detailu na vyšších středech a na citlivých in-earech sem tam praská.
Futura nabídne celkově velmi dobrý zvuk s příkladným prostorem, separací a detailem v celém pásmu. Taky má trochu menší objem basů, ale ne tak jako Norma.
Mojo první dva jasně překonává. Co se Futury týče, tady si snadno dovedu představit, že ji bude někdo preferovat víc než Mojo. Celkově nabídne jemnější kultivovanější zvuk s lepším detailem výškového pásma a lepší separací nástrojů. Mojo má naproti tomu znatelně lepší basy jak objemem, tak detailem, přesnější pásmo vyšších středů s větším objemem a celkově tak mocnější, dravější a plnější zvuk, který je ale možná už moc hrubý.

Empyreany fakt doporučuju. ;-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ricccie 27. 3. 2020 15:27

...momentálne najpoužívanejšia zostava Fiio M6 - K371 / Prophile8 / ER2XR ...
Přílohy
01.jpg
...IEMs...
02.jpg
...home headfi and stereo...
03.jpg
...working station...MOJO...
×Auralic Aries Mini > RME Adi 2 Pro AE > Naim Nait XS2 > Dali Epicon 2
×ChordMojo | FiioM6 | ZorlooZtella> Prophile8 | ER2XR | HD660S | HD58X | K371 | DT250
×Bezdrat | Sonos Arc | WH1000XM3 | WF1000XM4 | GalaxyBuds+
Ricccie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod haweckO 27. 3. 2020 22:56

pavel1756 píše:...Norma má sice pěkný detail ve vyšších pásmech, ale hudební scéna je plochá a basům chybí objem.
Zvuk DX220 je vřelejší, chybí mu více detailu na vyšších středech a na citlivých in-earech sem tam praská.
Futura nabídne celkově velmi dobrý zvuk s příkladným prostorem, separací a detailem v celém pásmu. Taky má trochu menší objem basů, ale ne tak jako Norma.
Mojo první dva jasně překonává. Co se Futury týče, tady si snadno dovedu představit, že ji bude někdo preferovat víc než Mojo. Celkově nabídne jemnější kultivovanější zvuk s lepším detailem výškového pásma a lepší separací nástrojů. Mojo má naproti tomu znatelně lepší basy jak objemem, tak detailem, přesnější pásmo vyšších středů s větším objemem a celkově tak mocnější, dravější a plnější zvuk, který je ale možná už moc hrubý.


ďakujem pekne za takéto dlhšie vysvetlenie,
nakoľko vlastním DX220 s AMP8 modulom, tak som celkom prekvapený z tvojích dojmov...vidím to tak že v budúcnosti si asi budem musieť zaobstarať ten Mojo a spraviť svoj A-B test...

mal by som ale ešte jednu otázku: všimol som si že vlastníš aj Hugo2, preto by ma zaújmalo že aký veľký je rozdiel medzi Mojo a Hugo 2, stači keď mi to napíšeš v %

:-)
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 23. 4. 2020 11:20

Obrázek

Tak uz to mam komplet. Schiit Vali 2 prisiel tento tyzden. Dodavana elektronka bola vymenena za Teslu E88CC Gold (6922) a neveril som vlastnym usiam, ako velka zmena sa udiala. Podstatne vacsi soundstage. Zlepsenie vo vsetkych pasmach, ale najpocutelnejsie na stredoch a vyskach. Maximalna spokojnost. Elektronka bola pouzivana, ale mala by byt v dobrom stave. Aspon tak mi tvrdil pan z Bazosa :-D . Pribalil mi k tomu aj nejake meranie, ale tomu som moc nerozumel, kedze som strojar :-D . Kazdopadne mam este objednanu EH 6CG7 z Ameriky, tak som zvedavy. Mala by byt este lepsia ako ta 6922. Ked pride, tak porovnam a podelim sa o zazitky.. :)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 23. 4. 2020 16:26

Pěkná sestava. Za dané peníze se u nás asi nedá sehnat lepší kombo než Vali 2 a HD 650.
Té stock elektronce bych dal ještě šanci. Předpokládám, že je nová, tedy nerozehraná. Například prostor by časem určitě narostl.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 23. 4. 2020 16:49

Pár hodín som ju tam mal..po prvotnom zapojení som bol trochu sklamaný, lebo to nehralo bohvie ako. Nechal som to len tak hrať a večer som sa k tomu vrátil a zvuk už bol fajn. Páčilo sa mi to..určite lepšie ako amp v tom DacMagicu. Tak som šiel spokojný spať. Na druhý deň prišla ta tesla a to bolo že wow. Úplná pecka. Tej pôvodnej dám určite ešte šancu, občas ich prestriedam aj s tou treťou, keď príde :-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků