Repro 2.0 k PC - na hudbu, kolem 2500 kč

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod feanoor 28. 4. 2020 11:30

Tak repráky jsou doma a hrají fakt moc pěkně, nejsou ještě zřejmě rozehrané, ale jsou, abych tak řekl, na správné cestě :-)

Pouštím FLACy přes Dragonfly Red a je to paráda, středy jsou čisté, živé, přirozené.
Basy z toho na střední hodnotu na můj vkus trochu čouhají, ale po korekci pohoda.
Výšky se mi líbí, nejsou agresivní, spíše umírněné.
Celkově se mi jeví projev vyvážený, a moc se mi líbí.

Bedny vypadají moc pěkně, nejsou ani moc velké ani malé, akorát k mému PC. Ta barva červeného dřeva je přesně ta, co se mi u repro líbí nejvíc.
Mám doma sloupy Tannoy v barvě buk, a Edifier se mi barevně líbí víc.
Dálkové ovládání jsem myslel že ani nebudu potřebovat, ale rychle jsem si na něj zvykl.

Tímto moc děkuji Emilovi Pastelkovi za to, že mě k těmto bedýnkám navedl :-)

Teď jeden dotaz, chtěl bych k nim DAC namísto Dragonfly Red, který se mi nechce pořád přehazovat k mobilu a sluchátkům.
Nemusí to být portable, klidně něco stolního.
Koukal jsem na

- Schiit Modi 3,
- Pro-Ject DAC BOX E
- Khadas Tone Board.

Něco kolem 2-4 tisíce.

Díky moc
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 28. 4. 2020 12:56

Zdravím, je bezva, že jste spokojený. DAC je další logický krok. Z těch, které jste uvedl, má Modi 3 nejvíce univerzální a vyvážený projev. Khadas je, na svou cenu, rovněž velmi dobrá volba a charakterem je Modi 3 velmi blízko. Dle měření je dokonce i lepší.
Ovšem ulovit lze i lepší kusy. Zajímavou volbou je TOPPING D30 nebo divoce vypadající Loxjie D10. Každopádně aktuálně bych jako nejlepší DAC doporučil novinku TOPPING E30, který je s přehledem výrazně lepší, než všichni výše uvedení. Zvláště za cenu 130 USD...
https://www.aliexpress.com/item/4000828112267.html
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 28. 4. 2020 14:26

Díky za info.
Topping vypadá veeelmi zajímavě :-)
S DAC chipem AK 4493, který je velmi chválen.

Co jsem se díval, tak Loxjie D10 a Khadas Tone Board mají stejné chipy ESS 9038.
Modi 3 má AK 4490.

Každopádně Modi 3 je nedostupná, kromě Audiga, kde mi ale přijde moc drahá.
Loxjie D10 je fakt divočina, co se týče vzhledu :-)

Zatím to tedy vidím na ten Topping E30
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 28. 4. 2020 20:40

Zvukový rozdíl a popis je subjektivní, podobně jako popis barev. Protože máme každý jiný stav uší a každý slyšíme mírně odlišně, nerad se takových popisů pouštím.
Zvláště u DAC. Zatímco zesilovače a reproduktory mívají nějaký zvukový charakter, který je většinou dán jakýmsi dědictvím značky a konstrukcí, převodník by měl být ideálně neutrální. Dle měření je E30 velmi čistý a jeho projev lze dále ovlivnit typem elektrického zdroje. Čím kvalitnější bude, tím lepších výsledků dosáhnete.
Také na rovinu říkám, že E30 dalece přesahuje R1700BT (a to je vždy dobře, když je zdroj lepší, než reprodukce). Díky čistotě a neutrálnímu projevu dosahuje E30 příkladného vykreslení detailů a tím i prostoru nahrávky. Jednotlivá pásma jsou jasně oddělena a nedochází k "přetékání" a "rozmazání" detailů. Neustále opakuji ten neutrální projev - to je právě ta největší výhoda. Vše zní tak, jak autor nahrávky zamýšlel a vše je velmi detailní a rozlišitelné. To platí i o Modi 3, ale E30 je ve všem ještě o kus lepší. Tím, že neakcentuje jednotlivá pásma, nedochází k častému jevu řezavých výšek a únavného zvukového projevu.
Jako zdroj napájení může sloužit i PC, ovšem to je nejméně vhodná varianta. Dobrá USB nabíječka k telefonu bude vhodná, jako základní řešení a pokud byste chtěl mít jistotu, že jste pro danou věc udělal maximum, níže je odkaz na vhodná zdroj. To ale doporučím až v případě, že adekvátně povýšíte i reprodukci. Jinými slovy, zatím klid :)

Stejnosměrný zdroj s nízkým šumem - iFi iPower 5 V / 2,1 A
https://hifina.cz/ostatni/59-ipower.htm ... eti-5v_25a
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 28. 4. 2020 21:24

Já vím že DAC chip sám o sobě nedělá celkový charakter zvuku.
Třeba v tomto videu, které jsem si k E30 našel, autor mluví o rozdílu ve zvuku oproti Fiio K5 PRO, které má stejný chip, je dražší, ale E30 ho zvukově překonává.

https://www.youtube.com/watch?v=662wmDuJpDw
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 28. 4. 2020 21:54

Tam právě zmiňuje ten neutrální projev. Nakonec nejinak je to i u ostatních recenzí, kde jej vyzdvihují za "extrémně čistý výstup bez šumu, rušení a jakéhokoli zabarvení".
Každopádně, pokud Vám angličtina nevadí, zde je velmi dobrá recenze i srovnání. Měření ukazuje až neuvěřitelné hodnoty.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 28. 4. 2020 22:19

Jaký je podle Vás nejlepší způsob propojení tohoto DAC s PC?
Předpokládám že přes USB (i když moje základní deska optiku umí).
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 29. 4. 2020 00:05

Jednoznačně USB. Funguje jako zvuková karta.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 29. 4. 2020 13:58

Díval jsem se podrobněji ještě i na Loxjie D10.
Ten pyramidový tvar je zvláštní, ale co se týče zvuku, na výše zmiňovaném kanále ho hodnotí ještě lépe než Modi 3.

https://www.youtube.com/watch?v=3P-4armutQU

Loxjie D10 má oproti všem, na které jsem se zatím zaměřil velkou výhodu, a tou je výstup na sluchátka. Funguje tedy i jako headphone amp.
E30 bude zvukově lepší, nevím sice o kolik, ale rozhodnu se nejspíš mezi těmito dvěma.
Jak vidíte vy souboj mezi Topping E30 a Loxjie D10? Bude E30 s Edifier 1700BD výrazně lepší než Loxjie D10?
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 30. 4. 2020 23:16

Loxjie D10 ho opravdu nadchla, ale vedle Topping E30 nemá tak čistý výstup. Na druhou stranu ten sluchátkový výstup je dobrý argument. Ovšem u D10 je spíše do počtu, není tak kvalitní, jako hlavní linkový výstup. Ve smyslu, je stále lepší, než většina podobných řešení, ale "domů bych o tom nepsal".
Pro zajímavost, měření opět zde.
Otázka sluchátek tak docela mění zadání. S E30 by jediné řešení byl levný DAC na USB jen pro sluchátka (další krám navíc). S D10 půjdete zvukově i fous níže, ale získáte funkci navíc.
Ta sluchátka budou sloužit také pro poslech hudby, nebo například jen pro hraní/video? V druhém případě je můžete nechat zapojené do stávající integrované karty.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 1. 5. 2020 06:43

Sluchátka u PC používám jen pro hudbu, hry vůbec nehraji.
Budu je prostě zapojovat přes Dragonfly Red. Akorát z něj vyndám Dragon Tail a vážku zapojím přímo do USB počítače.
Hudbu z PC přehrávám přes Foobar s doplňkem Wasapi - mělo by to obejít všechny ty blbosti co s tím provádí Windows (ta jsem nastavil na těch 24 bit/192 kHz). Podobně to řeším u mobilu (Android), kde používám USB Audio Player PRO, který je perfektní.

Vezmu tedy Topping E30.
Díky moc.
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dajsi 2. 5. 2020 19:28

Zdravím, akú prepravu zvoliť pri E30? Je tam možnosť Singapur aj DHL, teda co je lepšie ak sa chcem vyhnúť colnici?
dajsi
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 3. 5. 2020 11:28

Nepíšete, kde plánujete nakoupit. Například audiophonics.fr je v EU (tedy žádné clení) a částky uvádějí včetně daně.

107,50 € - bez daně
129,00 € - s daní
8,70 € - doprava
22,95 € - vyčíslení daně
137,70 € - celkem (3800 Kč)

a nebo to risknete a třeba to vyjde z ali za 130 USD / 3250 Kč. Otázka je, zda se Vám případné clení vyplatí. Do 130 € je clo 0 a platí se jen DPH, ale i za toto "řízení" si dopravce bere poplatek. Nevím jak to máte na Slovensku, ale místní zločinecká organizace chce poplatek za vyřízení (neméně 110 Kč) + clo + DPH. Celkově by to tedy vyšlo dráž.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dajsi 3. 5. 2020 12:42

Bol som presvedčený že audiophonics iba pre posielajú z Číny. Práve o tie dane ide ako sa im vyhnúť, hlavne tým formalitam.
dajsi
Junior

Odeslat příspěvekod hanes1 18. 5. 2020 23:27

Zdravím. Trošku sa vmiešam do témy - taktiež by som mal záujem o Edifier 1700BT. Pripojené budú k PC. Počúvam rôzne hudobné štýly - rock, pop, oldies, elektro ... Základná doska Asrock B150-HDS s integrovanou zvukovkou.

Prečo by som ich nemal pripojiť cez bluetooth? Ušetril by som za DAC. Ďakujem.
hanes1
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků