Výběr audio receiveru/mikrosystému se síťovými službami

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Denis30 27. 4. 2020 08:47

Zdravím Vás a prosím o radu.
Potřeboval bych pořídit mikrosystém, popř.audio receiver (stereo), se síťovými službami do kuchyně. Podmínkou jsou síťové služby - internetové rádio, Spotify, přehrávání z NAS (DLNA), Bluetooth, ovládání pomocí aplikace ze Smartphone. FM rádio podmínkou není, ani zvukově to nemusí být žádný zázrak - jak jsem psal - pro poslech do kuchyně. Spíše nic monstózního, aby se vešlo a udržela to police, může být i bazar, finančně to nechci moc přehánět - ideálně pod 10k. Repro není potřeba řešit, ty už tam jsou od předchozího systému.

Nějaké tipy mám, ale budu moc rád, když mi s tím pomůžete, nebo mě nasměrujete ještě na něco jiného:

DENON CEOL N10 - funkčně splňuje asi vše, co potřebuju

DENON CEOL N4 - CD být nemusí, takže by stačilo, a cenově je levnější než N10, ale nevím, o kolik je horší od vychvalované N10 (předchozí modely od N10 údajně dost pokulhávaly po SW stránce)

Yamaha R-N303 - dalo by se pořídit ještě levněji než N10. Byla by to i lepší volba?

MARANTZ M-CR611, 612 - to by bylo asi super, ale tolik už investovat nechci

Děkuji Vám za Vaše rady
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod f1sker.com 27. 4. 2020 09:14

Este sa mozes pozriet aj na PIONEER SX-S30DAB (z DE vyjde do 10k)
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 27. 4. 2020 11:32

A co třeba něco takového?
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=2492
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denis30 27. 4. 2020 11:42

Ten ELAC vypadá zajímavě, je škoda, že repro je jen uvnitř a není možné připojit externí.
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 27. 4. 2020 11:45

Myslím, že do prostoru jako je kuchyně by to bylo dostatečné i výkonem i kvalitou a externí reproduktory by nemusely zaručit lepší zvuk.
Mimochodem co jsou to za reproduktory? Jestli jsou vůbec vhodné pro připojení k nějakému systému, kromě toho původního, se kterým byly dodány.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denis30 27. 4. 2020 12:22

Chtěl jsem tam nechat původní RFT B 9271 CORONA, popř mám i RFT K13 Profil. Obojí v dosti dobrém stavu.
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 27. 4. 2020 17:11

Dost odvaha mít doma corony, aby k tobě nenaběhli hasiči ve skafandrech :D.
Pokud pro ně nemáš jiné využití, můžeš to zkusit s nějakým mikrosystémem, ale otázka je, jak si to sedne. Nic moc jiného, než máš ve výběru v prvním příspěvku, asi není.
A taky to asi nebude levnější než ten ELAC.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denis30 27. 4. 2020 17:35

Proč hasiči - jaký je s Coronama problém? Pokud vím, byly repro RFT dobře hodnoceny.

Bylo by lepší vzít něco z uvedených Denonů, nebo lépe Yamahu R-N303D? Máte někdo zkušenost?
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 27. 4. 2020 17:45

Denis30: Zkus si poposkočit.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Denis30 27. 4. 2020 17:56

Jo tááák....Corona....nedošlo mi to hned. :-)
Uvnitř beden je totiž elektronika, která hlídá tuším že přetížení...tak jsem myslel, že tombas míří na tohle :-)
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denis30 29. 4. 2020 06:05

A co by jste třeba řekli na Yamaha WXAD-10, byla by to také dobrá volba ve spojení s původním mikro systémem? Jen jsem v nějakém hodnocení narazil na informaci, že vyžaduje u Spotify placený účet.
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 29. 4. 2020 06:25

Taky je to řešení, ale už to je trochu méně user frendly.
Tato streamovací zařízení pouřívají službu Spotify connect a premium účet potřebuješ prakticky vždy. Tidal to má myslím stejně.
Jinak podobných krabiček jako yamaha existuje více a úplně ideální na to byl Chromecast Audio za cca 1000,-, ale bohužel už se nevyrábí.
Něco podobného je třeba
https://www.avcenter.cz/Streamer-Audio- ... gKbevD_BwE
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denis30 29. 4. 2020 07:08

Díky za tip na Chromecast audio - vypadá zajímavě, ale trochu mi vadí dvě věci. Jednak je připojení pouze přes WiFi - není to zásadní problém, ale mnozí mi určitě dají za pravdu, že kabel je kabel. Ta zásadní věc v čem vidím problém je, že při poslechu internetových rádií je zde nutný smartphone, který slouží jako agregátor streamů - tohle mi vadí...člověk přijme hovor, poodejde a ostatním přestane hrát rádio, dost slabina.
No a ještě bych Tě rád požádal, zda by jsi mi objasnil, jak je to vlastně s tím Spotify - mám doma ještě receiver Onkyo TX-8270, ale poslouchám přes něj normálně Spotify free - jak tedy vybírat, aby nebyl vždy vyžadován premium účet?
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 29. 4. 2020 08:26

Tak v prvé řadě ta wifi v chromecastu funguje velice dobře a i když jsem ho měl přes dvě panelové zdi, tak nebyl problém a žádné výpadky jsem nezaznamenal.
U toho rádia si nejsem jistý, jestli se stremování přeruší při hovoru, to bych kecal a jak je to přesně u konkrétních streamerů s tím spotify netuším, vždycky jsem měl placený premium, takže nejsem schopen říct, jak to funguje.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denis30 3. 5. 2020 21:57

Po všemožném zvažování jsem do finálního výběru zařadil tyto recaivery:

Yamaha R-N303
Onkyo TX-L20
Denon N10

Můžete mi prosím ještě poradit, který by jste upřednostnili?
Chtěl bych ještě zopakovat, že preferuji spolehlivé síťové služby (hlavně internetové rádio, poté NAS, Spotify) + spolehlivé Bluetooth a jednoduché ovládání prostřednictvím Smartphone.

Děkuji Vám a budu rád za Vaše názory.
Denis30
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků