Stereo sestava 40-60k+, cca 30m2

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Yiakubou 30. 4. 2020 00:35

Jo, Wharfedale si chci urcite poslechnout, stejne jako Monitor Audio Bronze 6. Pristi tyden jdu na poslech do Lepsi Zvuk, kde by meli mit vetsi vyber repro v tomto rozmezi. Ale zrovna ty Wharfedale v prazskych studiich moc nejsou. Taky chci zkusit navstevu u Xavianu - Deliziosa vypada zajimave.

Jinak ja bych ani nezavrhoval ty QA 3050i, nebo jakekoliv repro ktere jsem v AVCenter poslouchal. Ta akustika tam byla fakt dost strasna - asi jako kdyz se takove sloupy daji do mistnosti neco jako 8x20m, hned ke sklenene vyloze, na stenach nic, akorat koberec tam meli. Stejne tak nechci precenovat Focal Chora 826, ktere jsem slysel v mnohem mensi a akusticky osetrene mistnosti hned po tom spatnem poslechu. To mi pak logicky znelo mnohem lip a tezko to nejak objektivneji srovnavat. Je dost mozne, ze za stejne penize sezenu neco lepsiho, nebo za mene stejnou uroven.

Jinak je trochu blby jak to ted kvuli slabsi korune zdrazuje. Bluesound Powernode 2i s HDMI jsem jeste minuly tyden videl za 22-23, ted uz za 25 vsude... Na druhou stranu si rikam, ze studia se ted asi budou vic rvat o zakazniky, tak by mohli nabidnout nejake slevy. Avitsmart mi nacenil tu sestavu Focal Chora 826 + Yamaha RN803D + kabelaz se slevami na 55k, coz neni spatne...
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 30. 4. 2020 06:52

Zlín máš asi ďaleko či? Že by si skočil aj do l-e.cz..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rentier 68 30. 4. 2020 07:24

TY whafy 11.4 je dobrý kup,mám doma regál 11.2 a jsou naprosto za ty prachy skvělé.
Anebo klipsch rp 6000.Na ty MA Bronze 6 dávám odkaz (a Ušetříš)

https://elektro.bazos.cz/inzerat/118344 ... onze-6.php
rentier 68
Junior

Odeslat příspěvekod roman2277 1. 5. 2020 10:06

tombas píše:Zajímavá zkušenost, ale je to jediná možnost, jak si udělat vlastní názor. Třeba ty všude doporučované QA by ti nesedly, kdybys to kupoval na slepo a naopak bedny, o kterých tu nikdo moc neví mohou být favoritem.
Dej si na čas a ještě si něco poslechni, hlavně ty bedny, mají na výsledný zvuk větší vliv než zesilovač, což ostatně potvrzuješ s tou Yamahou a Marantzem.

Přesně tak.Vlastní poslech je nenahraditelný.Ano Focaly jsou zábavné ne technicky suché.Naproti tomu AQ jsou dost neutrální spíše suché.Záleží co Ti imponuje.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rentier 68 1. 5. 2020 12:29

vzhledem k žánrům, které si uvedl v prvním příspěvku tak kombinace yamaha +wharfedale
nebo Dali oberon 7 opticon 6. Focaly jsem slyšel 726 a jsou skvělé.Nebo mission řady zx qx.
MA Bronze 6 bych zkombinoval s maratzem pm 7000.

https://elektro.bazos.cz/inzerat/118047 ... -cerne.php a jsi o třídu výše.

-- 1. 5. 2020 13:42 --

Wharfedale Diamond jsou univerzální. Zahrají cokoliv s čímkoliv
Dobrá volba jsou taky kanadské PSB Imagine X2T.
https://www.techhouse.cz/PSB-Imagine-X2T-d10547.htm
rentier 68
Junior

Odeslat příspěvekod roman2277 1. 5. 2020 12:52

Opticony hrajou velmi dobře POP a EL.Jediné zpracování je dost průměrné.Ale za těch 33tis je to dobrá nabídka.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 1. 5. 2020 13:49

Diky za vsechny tipy. Pristi tyden Lepsi Zvuk a Xavian domluven, tak uvidime.

Studia na morave jsou pro me z ruky, takze to budu resit, kdyz to nepujde v Praze a okoli.

Bazarove nabidky jsou urcite lakave, ale podle me nema smysl to resit, dokud nemam aspon trochu predstavu jaky charakter zvuku kazde to repro ma, coz lze alespon trochu zjistit jedine ve studio a porovnavat to s necim jinym.

Jinak Dali mam na seznamu take, kdyz nekde budou, rad si je poslechnu. Ale na predminule audio show v Praze jsem je poslouchal a nijak me nenadchli, i kdyz to taky mohla byt blba akustika.

O neutralni/studiovy zvuk mi nejde. Sam pouzivam lampovy zesilovac pro sluchatka, takze mam rad ten analogovy sametovy zvuk, ale nesmi se to prehanet na ukor detailu, dynamiky, atd.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rentier 68 1. 5. 2020 14:52

důležité taky je, aby se ti bedny líbili I esteticky a zapadli do interiéru a aby se zamlouvali taky manželce.
Vzhledem k fotu,co máš na první straně, tak Asi něco s předním nebo spodním basreflexem.
rentier 68
Junior

Odeslat příspěvekod Yiakubou 1. 5. 2020 14:57

Ano, to je pravda. Repro musi byt cerne, jinak to tezko projde :-) A urcite budu preferovat neco se spodnim, nebo prednim bassreflexem. I kdyz to asi trochu od zdi pujde dat, tak ne moc.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rentier 68 1. 5. 2020 15:16

poslechové studio hifipartner.cz
Poslechové studio:
Bělehradská 15/55
Praha 4 - 140 00
Nevím,zda si tam byl,ale měli by tam mít ty wharfedaly k poslechu.
Mají i klipsche
rentier 68
Junior

Odeslat příspěvekod Yiakubou 6. 5. 2020 14:00

Tak tu mame dalsi update. Dnes jsem se stavil v Lepsi Zvuk a konecne jsem si mohl osahat Bluesound Powernode 2i v2. BluOS aplikace je opravdu asi nejpromakanejsi z toho vseho, co jsem zatim videl. Behem poslechu se Powernode jednou zaseknul a musel se cely restartovat, coz v tomto pripade znamena vytahnout napajeni. Tim jsem si uvedomil, ze by mi mozna mohla trochu vadit absence jistych ovladacich prvku. Samotne zarizeni je opravdu velmi kompaktni a spise to pripomina nejakou externi zvukovku k PC, nez hifi komponentu. Ale nic proti.

Powernode jsem nejprve poslouchal v kombinaci s Monitor Audio Bronze 6. Stredy a vysky bez problemu, basum mi chybel objem a o neco kulatejsi, jemnejsi podani. Ale nijak me to neoslnilo. Takovy zvuk, ktery neurazi, ale ani nenadchne - klidny, vyrovnany, nenapadny, nicim nezajimavy.

Pote jsme pripojili Magnat Signature 507. Zvuk to byl uz o neco zivejsi a dynamictejsi. Basy vyraznejsi, kulatejsi, ale s mozna s mensim mnozstvim detaily. Vysky jasnejsi, nekdy ale az prilis. Stredy trochu upozadene. Takovy zvuk do V. Kazdopadne o neco lepsi, nez MA Bronze 6.

Potom mi tam na zkousku pripojili Audiovector QR3 a to nemeli delat. Celkove vyrovnany, ale nikoliv nudny prednes. Vysky skvele detailni, jasne, ale nijak neprijemne jako obcas u Magnatu. Stredy dostatecne vyrazne, ale zaroven pekne sametove. Basy taktez, byt to nehralo nejspodnejsi frekvence nekde pod 50Hz, ale ty ostatni plusy to vyrovnaji a rozhodne zadna katastrofa. Rikal jsem si, ze takhle nejak bych si to predstavoval. Bohuzel jsem zjistil, ze to jsou bedny za 50 a proc mi to vlastne pousteji. No nabidli mi ty vystavene kusy za 30, coz uz me hodne nahlodava.

No ale pak udelali druhou vec, kterou nemeli delat a misto Powernode zapojili Marantz PM7000N. Pri poslednim poslechu na Focal Chora 826 jsem mezi Yamahou RN803D a prave Marantzem nezaznamenal zadny zasadni rozdil, ze by mi to stalo za to priplatit cca 5 tisic za Marantz. Ted ale ve srovnani s Powernodem na tech Vectoraudio to ale bylo slyset dost zasadne. Vice detailu, zvuk dostal analogovejsi nadech a jeste lepe prokreslene basy (i celkove vyraznejsi) basy, coz me tedy prekvapilo. Zejmena objem basu, jestlize se o Powernodu casto tvrdi, ze si na basech pridava...

Z dnesniho dne si odnasim, ze se asi budu muset koukat na repro vyssich cenovek, aby mi ta celkova investice stala za to a odpovidalo to mym ocekavanim, i kdyz si budu muset treba chvili pockat, nez neco nasetrim. Zaroven jsem poznal rozdil mezi Powernodem a zarizenim typu Marantz PM7000N a zjistil, ze ovladaci aplikace neni vse, kvalita zvuku je stale priorita a tech 5-6 tisic navic za Marantz se urcite vyplati. Skoda, ze jsem nemohl porovnat jeste s tou Yamahou.

No nic, uvidime co dal zitra v Xavianu, kde maji oboji a sam jsem zvedavy, jak si povede jejich repro treba ve srovnani s tim Audiovectorem, nebo obecne kousky s cenovkou okolo 40 tisic.
Naposledy upravil Yiakubou dne 6. 5. 2020 22:13, celkově upraveno 1
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 6. 5. 2020 21:51

Jdeš na to dobře, jen tak dál a určitě se dobereš k tvému ideálu ve stanovené ceně, nebo trochu nad ní :).
Držím palce a budu čekat na další report z hifi studií.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roman2277 7. 5. 2020 09:15

Jo jo vše je dnes o ceně.Dražší je v zásadě vždy lepší.Jinak ten Marantz je v té ceně výborná volba.( jediné mínus že nemá HT Bypass)
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mutt 7. 5. 2020 13:32

Já jsem s tím Marantzem spokojený (jak hraje), ale na druhou stranu nemám srovnání, nad tou Yamahou jsem taky uvažoval, ale neslyšel jsem... pokud má tu autimatickou kalibraci, tak by to třeba lecos mohlo dohnat, třeba... jenže to člověk asi spíš pozná právě až doma, kde poslechový prostor není úplně ideální, ale v poslechovém studiu to může působit jinak. S aplikací HEOS moc spokojen nejsem, ale to už jsi asi četl v jiném vláknu.
Nejsem si jistý s tím dražší = lepší. Když to vezmu třeba na svých bednách (Quadral Ascent 90), stály ve své době řekněme 30 tis. Pak přišel nástupce "LE" a hned stály o 10 tis. víc, přičemž hlavní co se změnilo byl design, IMHO. No a co koukám tak dnes se ty LE prodávají dokonce skoro za pade :shock:
Čili mi přijde že spousta výrobců kolikrát možná jen vezme starý model, dá jinou povrchovou úpravu, nasadí 10 tisíc a jede se dál.
Mutt
Junior

Odeslat příspěvekod Yiakubou 7. 5. 2020 13:33

Tak navsteva Xavianu je za mnou.

Poslouchal jsem nejprve na Marantz PM7000N a Xavian Deliziosa. Musim rict, ze v kategorii okolo 25 tisic za repro je to asi to nejlepsi, co jsem slysel. Dostatek detailu v ramci ceny, prednes neni nudny, spise jemnejsi projev a dostatek basu. Celkem srovnatelny projev s Audiovector QR3 ze vcerejska s tim, ze QR3 ma jeste o neco vice detailu, lepe kontrolovany bas, ale treba Deliziosa nabidla vice spodnich frekvenci (coz mohlo byt rozdilnou akustikou). Celkove QR3 dospelejsi, vyrovnanejsi, mirne analogovejsi zvuk - no ale kdyz je Deliziosa za ~25, tak plnou cenu bych za QR3 nedal.

Pote jsme prepojili na Xavian Jolly a hned po par prvnich minutach mi zvuk nevyhovoval. Mnohem detailnejsi, svetlejsi, ale na me to uz bylo prilis svetle a chybel mi objem ve spodu. QR3, nebo i Focal Chora 726 mi prisli zabavnejsi.

Ptal jsem se i na Xavian BonBonus, abych i zkusil nejake regalovky, ale bylo mi receno, ze to ma projev podobny Deliziose, akorat mene basu, tak jsme toho nechali.

Pote jsme prehodili na Yamahu RN803D a opet Deliziosu. Opet se potvrdilo poznani z Avitsmartu, ze mezi Yamahou a Marantzem neni prilis velky rozdil. V kombinaci s Deliziosou mi navic prislo, ze basy jsou kontrolovane o neco lepe, nez pres Marantz, byt Marantz nabizi nepatrne vice detaily a dynamiky celkove - za ten priplatek mi to ale nestoji, navic s tim, ze Yamaha mi nabizi vice funkcnosti - lepsi aplikace MusicCast a autokorekce dle akustiky mistnosti.

Kombinaci Yamaha + Deliziosa (demo kousek ze studia) mi nabidli za nejakych 43 tisic, jeste cekam na pisemnou nabidku, ale toto vypada hodne dobre. Navic Yamaha (coz i ten Marantz samozrejme) nabizi dostatecny potencial pro upgrade repro do budoucna.

Pristi tyden mam jeste naplanovany poslech RIHA nano d basic, ja vim, mel byc byt trpelivy, ale po dnesku mam tedy sto chuti do toho prasknout a jit do Yamaha RN803D + Xavian Deliziosa.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků