Astell & Kern- SR25 nový DAP

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod akburt 24. 4. 2020 08:27

Tak si ríkám,jestli by nekdy nebylo méne víc...Ale mám pro ne slabost,tak jim to bez potízí prominu :-)
https://us.astellnkern.com/collections/ ... 3129137211
Kupodivu ale cena není zase az tak premrstená 699 US.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 1. 5. 2020 00:42

Hmmm. Bohužel zase ten můj neoblíbený Cirrus Logic CS43198. :-(
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cb490763 1. 5. 2020 07:39

Tak tedy napiš proč ho nemáš rád.
cb490763
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 1. 5. 2020 12:37

Ano,vsiml jsem si,ze René prikládá chipu zrejme více pozornosti.A i kdyz je to otrepané,tak opet musím pripomenout,ze samotný chip se dá pouzít v různých implementacích,které mají schopnost i dobrý chip zabít,nebo opacne z nej vytáhnout maximum.
Já obecne chipu az tak velkou důlezitost neprikládám,dám spís na výsledný zvuk.Bud to je pro moje ucho zvuk dobrý,nebo naopak.
Ale i já mám svého favorita,a to je FPGA a jeho pouzití napr.Chord.Tu firmu mám opravdu rád a pouzití jejich výrobků je audio nirvana v mým usích.A to samé platí i zde u Astell Kern.Extravagantní design,propracované rozhraní a u nové rady spousta funkcí,které v predeslých DAP chybely.Namátkou offline poslech streamů,moznost dohrání aplikací pomocí sluzby Open APP se soubory APK.Dále musím zminit podporu *.cue,po které uzivatelé volali uz léta.
Pokud to tedy shrneme,myslím,ze s novou radou udelala firma opravdu velký kus práce a dala svým zákazníkům do ruky spicková zarízení.Jiste,nechala si to i slusne zaplatit,ale rozhodne to nejsou zarízení,která jsou pro nás nedostupná.Koukám,ze jsem se dostal dost daleko od dobré implementace.....A jak to vidíte vy,kolegové z fora?
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 1. 5. 2020 18:54

Veľmi vydarený počin od Astell & Kern. Cena nie je až taká vysoká. Ich prehrávače sú veľmi dobre zhotovené, podľa mňa majú momentálne najlepšie prostredie, pravdepodobne aj najlepšie EQ. Tento kúsok má snáď všetko, čo by moderný DAP mal mať.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 5. 2020 00:54

cb490763 píše:Tak tedy napiš proč ho nemáš rád.


Asi mám speciální sluch. :D
Bývaly časy,kdy jsem slyšel za hranici hmotné "reality"... :roll:
Cirrus Logic je nejhorší ze všech,které jsem slyšel.
Bohužel i starší Wolfson od Texas Instruments mi zněl lépe. 8-)
Většinou ty "dacíky" poznám už na první poslech...a moc nezáleží jak je zakomponován s dalšími
součástkami. 8-)
Když už mi tento DAC (CL) nezněl u DAPů od Astell-Kern(kteří umí),tak u Fiio(kteří umí méně)by to bylo
horší.

Věřím,že Cirrus Logic by mohl znít slušně u DAPů od Cowonu díky jejich BBE+(zvýšení dynamiky) a EQ(doládění).
U přehrávačů od Astell-Kern,které nemají tak dobrý EQ bych se tomuto DACu vyhnul.

Cirrus Logic jsem slyšel pouze 2-krát a to na DAPech Astell-Kern AK100 II a Astell-Kern AK70 a zněl až na drobné mikrodetaily stejně.
Nudně,bez celkového pokrytí zvukového spektra(zaměřen spíše do středů)s nízkou dynamikou.
A to jsem tyto 2 DAPy poslouchal s in-eary laděnými do "U"(EarSonics Velvet)!!!
Nejenže mírně scházely nejhlubší basy a výšky,ale i zvuk byl takový mdlý a konzervativní.
Někdo by řekl "neslaný-nemastný a nehudební."
O to více mi vykouzlil úsměv poslech Astell-Kern AK300(s DACem AK4490).
Prostor se v poslechu mírně rozšířil,přibyla dynamika,hlubší basy,výšky a teplejší zvukové podání...

V Audigu.cz jsem ještě poslouchal DAPy Astell&Kern A&ultima SP1000,Astell&Kern A&futura SE100,
iBasso DX200,HiBy R6 Pro,FiiO X5 3rd Gen,Pioneer XDP-100R.
Dále jsem vlastnil Fiio X3 1st gen,Fiiio X5 1st gen,Aune M1s a 2-krát Cowon Plenue D.
Asi nic nehrálo hůře(zvukové podání-celkově),než DAPy od Astell-Kern s DACy od Cirrus Logic.
Tak proto je moc nemusím. :D


-- 2. 5. 2020 02:25 --

lithrai píše:Veľmi vydarený počin od Astell & Kern. Cena nie je až taká vysoká. Ich prehrávače sú veľmi dobre zhotovené, podľa mňa majú momentálne najlepšie prostredie, pravdepodobne aj najlepšie EQ. Tento kúsok má snáď všetko, čo by moderný DAP mal mať.


Astell-Kern má spíše nejlépe vypadající(a parametrické)EQ,ale rozhodně ne nejlepší pokud jde o opravdovou
úpravu zvuku.
Osobně si myslím,že pokud si někdo chce koupit DAP od Astell-Kern,tak by měl a priori zapomenout používání na EQ a koupit si od nich DAP hlavně dle DACu.
Nejlépe DAC od Asahi Kasei(třeba AK4499EQ)či od ESS Technology(třeba ES9038PRO).
Astell-Kern DAPy jsou výborně zvukově nastaveny již z výroby. :D

-- 2. 5. 2020 02:49 --

Samozřejmě zde nijak nechci hanit Astell&Kern SR25 a rovněž nechci,aby zastánci DACů od
Cirrus Logic byli pohoršeni. :pozor
I Cirrus Logic se mohlo se svými novějšími modely zvukově posunout.
Osobní poslech a hlavně srovnání s jinými DACy od jiných výrobců je nejlepší možný počin,který možný zájemce-kupec může spáchat. 8-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 2. 5. 2020 05:12

Ohľadom EQ u Astell & Kern s tebou nemôžem súhlasiť. Dajú sa vykúzliť výsledky, že ti padne sánka. Len treba mať všetko zmerané a musí to robiť niekto kto sa tomu fakt rozumie. Ak poznáš napr. z redditu oratory1990, on mi vypočítal filtre na KANN. Dávnejšie som bral EQ od Cowonu ako top, ale to už neplatí.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 5. 2020 19:46

Zkoušel jsem na AK nastavit EQ několikrát a nikdy se mi to nepovedlo. :-\
Vždy ten zvuk byl pouze horší.
V Cowonu jsem s nastavením neměl problém. 8-)
Navíc BBE+ v Cowonu je trochu jiná liga. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lo-fi 2. 5. 2020 22:03

Na Kiribati žije kmen, který věci, jenž nechápe, svádí na boha. Koukám, že máš stejný systém. Nikdo ti ovšem neřekl, že bohem zde není převodník ale ten, kdo zařízení stvořil.
Wolfson nemá s Texas Instruments nic společného. Když nahlédneš do katalogových listů TI, AKM, Wolfson, Cirrus, ESS a BB, zjistíš, že všechny dnešní wandlery mají venkoncem stejné parametry. O nízké dynamice nemůže být řeči... Pokud si za tím stojíš, volej inženýrům do AK, rozhodně ne do Cirrusu...
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 3. 5. 2020 03:40

Poněkud divné přirovnání. :shock:
Z DACu určeného pro DAPY ve střední třídě prostě hi-end zvuk neudělá ani top výrobce. :pozor
Pouzde DAPy ve střední třídě mají DAC Cirrus Logic.
Dokonce si dovolím tvrdit,že i moje bývalé a dnes už staré mobily(HTC One M8 a M9)DAC Cirrus Logic zvukově překonaly(v dynamice a pokrytí zvukového spektra).
Těžko uvěřitelné,že? :shock:
Pokud mají čipy stejné či podobné parametry(papírově),tak na tom moc nesejde,neboť reálný poslech neoblafneš. :pozor
Jak už jsem napsal výše: Osobní poslech a hlavně srovnání s jinými DACy od jiných výrobců je nejlepší možný počin,který možný zájemce-kupec může spáchat. 8-)

Samozřejmě ne vše se ve výsledném zvuku točí kolem převodníku...
I dobrý DAC(AK 4490)se dá poněkud ve výsledném audio výstupu pokazit(Fiio X5 3rd gen.)

Že o nízké dynamice nemůže být řeči?
Právě naopak.Za tím si stojím.Ne jen já,ale i moje uši. :D
Nuže jdi do poslechového studia a slyš. :roll:

Pokud jde o ten Wolfson(made in China),tak v tom jediném ti dávám za pravdu. :tleskani
DAC od Texas Instruments Burr -Brown tedy PCM1792A mělo Fiio X5.

http://www.ti.com/product/PCM1792A
http://www.ti.com/lit/ds/symlink/pcm179 ... 8478289304
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 3. 5. 2020 05:10

akburt píše:Ano,vsiml jsem si,ze René prikládá chipu zrejme více pozornosti.A i kdyz je to otrepané,tak opet musím pripomenout,ze samotný chip se dá pouzít v různých implementacích,které mají schopnost i dobrý chip zabít,nebo opacne z nej vytáhnout maximum.
Já obecne chipu az tak velkou důlezitost neprikládám,dám spís na výsledný zvuk.Bud to je pro moje ucho zvuk dobrý,nebo naopak.
Ale i já mám svého favorita,a to je FPGA a jeho pouzití napr.Chord.Tu firmu mám opravdu rád a pouzití jejich výrobků je audio nirvana v mým usích.A to samé platí i zde u Astell Kern.Extravagantní design,propracované rozhraní a u nové rady spousta funkcí,které v predeslých DAP chybely.Namátkou offline poslech streamů,moznost dohrání aplikací pomocí sluzby Open APP se soubory APK.Dále musím zminit podporu *.cue,po které uzivatelé volali uz léta.
Pokud to tedy shrneme,myslím,ze s novou radou udelala firma opravdu velký kus práce a dala svým zákazníkům do ruky spicková zarízení.Jiste,nechala si to i slusne zaplatit,ale rozhodne to nejsou zarízení,která jsou pro nás nedostupná.Koukám,ze jsem se dostal dost daleko od dobré implementace.....A jak to vidíte vy,kolegové z fora?


Rovněž bych čipu význam nepřikládal,pokud by to na výsledném zvuku nebylo znát.
Bohužel to ale znát je. :-\
Věřím,že Astell-Kern dokáže z čipu vytáhnout maximum. To,co jsem slyšel se mi ale moc nelíbilo. :pozor
Pokud to nebylo chybou výrobce,tak to logicky muselo být chybou čipu. 8-)
Jak ještě hůře by takový čip musel znít pokud by ho do DAPu zakomponovali kluci od zn. Fiio? :roll:
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 3. 5. 2020 12:40

Myslím,ze SR25 patrí do segmentu nizsí strední trídy a netvárí se,ze by mel vyssí ambice.Nebo jeste jinak,pokud výrobce zaradí svůj výrobek cenou tak,ze kopíruje urcitý segment na trhu,tak ho samozrejme nevybaví úplnou spickou soucástek.
Kdyz se podíváme na soucasné delení a zůstanme klidne jen u AK,tak SR15-25 je ten nejnizsí stupínek.Pokracuje pres Futuru a koncí u Ultima.
A samozrejme tím také zohlednuje kvalitu soucástek a jejich implementaci.A nemůzeme cekat,ze vsechny stupne budou výkonove na stejné úrovni.
Cili berme to tak,jak nám to výrobce nastavil a uvedomme si,ze mluvíme z hlediska firmy o low endu.
Ale podívejme se,ze ho vybavil SW tak,ze je takrka totozný jako nejvyssí liga-Ultima.Hovorím o super UI,které v zásade nemá mouchy,off line u streamu,moznost doinstalovat vlastní aplikace a v neposlední rade podpora cue stítků.
A tady ta výbava myslím posunuje jejich low end rozhodne výs,nez konkurence.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lo-fi 3. 5. 2020 17:12

Kouzelný svět převodníků pseudomagicka.
Mimo obvyklé čtyři dimenze, ve kterých se pohybují konstruktéři, existuje ještě pátá, zaslíbená posluchačům s velmi vysokou představivostí. Je to svatý grál, zde jsou schopni přisoudit obvodu vlastnosti, které do nich návrháři nikdy nevložili.

player.jpg
blokové schéma playeru, skládá se z cca dvanácti aktivních částí s menším, či větším vlivem na zvuk. Ty tvrdíš, že ve sluchátkách poznáš, zdali má zařízení dobrý, nebo špatný převodník ?
Objel jsem půlku světa, viděl UFO i bílou paní ale stejně jsem překvapen, klobouk dolů....
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 3. 5. 2020 18:42

akburt píše:Myslím,ze SR25 patrí do segmentu nizsí strední trídy a netvárí se,ze by mel vyssí ambice.Nebo jeste jinak,pokud výrobce zaradí svůj výrobek cenou tak,ze kopíruje urcitý segment na trhu,tak ho samozrejme nevybaví úplnou spickou soucástek.
Kdyz se podíváme na soucasné delení a zůstanme klidne jen u AK,tak SR15-25 je ten nejnizsí stupínek.Pokracuje pres Futuru a koncí u Ultima.
A samozrejme tím také zohlednuje kvalitu soucástek a jejich implementaci.A nemůzeme cekat,ze vsechny stupne budou výkonove na stejné úrovni.
Cili berme to tak,jak nám to výrobce nastavil a uvedomme si,ze mluvíme z hlediska firmy o low endu.
Ale podívejme se,ze ho vybavil SW tak,ze je takrka totozný jako nejvyssí liga-Ultima.Hovorím o super UI,které v zásade nemá mouchy,off line u streamu,moznost doinstalovat vlastní aplikace a v neposlední rade podpora cue stítků.
A tady ta výbava myslím posunuje jejich low end rozhodne výs,nez konkurence.


S tím rozhodně souhlasím. :D
Software a uživatelské prostředí má Astell-Kern výborné. Sice vše běží pomaleji,ale jistě a bez sekání.
Na druhou stranu si také nechají zaplatit. To,co by jinde stálo 300-400,- USD zde stojí 700,-.
Vzhledem ke kvalitě a zpracování ta cenovka odpovídá.

-- 3. 5. 2020 19:48 --

lo-fi píše:Kouzelný svět převodníků pseudomagicka.
Mimo obvyklé čtyři dimenze, ve kterých se pohybují konstruktéři, existuje ještě pátá, zaslíbená posluchačům s velmi vysokou představivostí. Je to svatý grál, zde jsou schopni přisoudit obvodu vlastnosti, které do nich návrháři nikdy nevložili.

player.jpg
blokové schéma playeru, skládá se z cca dvanácti aktivních částí s menším, či větším vlivem na zvuk. Ty tvrdíš, že ve sluchátkách poznáš, zdali má zařízení dobrý, nebo špatný převodník ?
Objel jsem půlku světa, viděl UFO i bílou paní ale stejně jsem překvapen, klobouk dolů....


Samozřejmě,že je to poznat.
Pokud by tomu tak nebylo,tak by se vývojáři neobtěžovali dávat do hi-end DAPu DAC AK4499EQ.
I ten něco stojí a za kvalitní převodník se platí.
A mimochode...UFO je "slabá kávička" v porovnání s mýma ušima. :D
Nechceš mi tvrdit,že Astell&Kern A&ultima SP2000 je zvukem srovnatelná s Shanling M0,že? :shock:
"Mozek" DAPu je DAC. Z low-end DACem hi-end DAP prostě neuděláš,ikdyž se na hlavu budeš stavět. :pozor :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 3. 5. 2020 19:20

AK4490 považuješ za high-end DAC?
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků