Stereo sestava za cca 40 000

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Houbičkar 6. 5. 2020 13:06

Leops
Je to urcite i o penezich. Bud dve Marantz škatule - PM a NA 6006, za nejakych bratru 25-26 tisíc a nebo PM 7000N za 32. Zesilovač toho 7000N je na druhou stranu preci jenom dal, nez ten 6006. Je srovnatelny s mým PM 8006 a to jsem mel tu 6006 doma taky. A ted koukam, ze pm 6006 je jen za 10.500, takze 12.000 urcite ne. Kombinaci obou 6006 mas tedy za 24.
Naposledy upravil Houbičkar dne 6. 5. 2020 13:08, celkově upraveno 1
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 6. 5. 2020 13:07

Pokud půjdeš cestou zesilovač a streamer a značky Marantz, nabízí se namísto zesilovače PM6006 "jen" PM5005. Je to prakticky stejný zesilovač, pouze jen bez DAC, který budeš mít ve streamru.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Leops 6. 5. 2020 20:12

Díky za Vaše postřehy.
Houbičkar
Vždy je to o penězích :-)
Není PM 7000N zbytečně drahý k ceně Deliziosa? Myslel jsem, že je lepší mít dražší repro.

Denkez
Není lepší pro připojení televize nějaký digitální vstup? PM5005 ho nemá.
Naposledy upravil Leops dne 6. 5. 2020 21:05, celkově upraveno 1
Leops
Junior

Odeslat příspěvekod Yiakubou 6. 5. 2020 20:47

Nejlepsi je to, co primo tobe nejvic vyhovuje a hlavni je vysledny zvuk celeho systemu. Ano, v ramci rozpoctu je nejvhodnejsi nejvic utratit za repro, ale jsou vyjimky, ktere potvrzuji pravidlo. Zitra jedu do Xavianu, kde si chci Deliziosu take poslechnout. V kombinaci s Yamaha RN803D, Marantz PM7000N a necim levnejsim (treba ten PM6006) a zaroven to porovnat s vyssi radou Jolly, pripadne nejakymi regaly. Napisu pak dojmy zde:https://forum.avmania.zive.cz/viewtopic.php?f=1711&t=1305838&p=12578768#p12578768
Yiakubou
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 6. 5. 2020 21:13

V ramci rozpočtu neni, co se týče cenových poměrů, vhodnejsiho vubec nic. Rozpocitavat neco pomerově je totiz imho blbost, pokud se tedy nejedna o vylozeny úlet jednoho komponentu vuci druhemu. Plati ale jedno obecne pravidlo, lepší je nakrmit levnejsi bedny slusnym, klidne dražším zesikem a to se pak ty bedýnky poděkují a odvděčí, nez aby lepší reprosoustavu nestíhal silič "nedochůdče", což bude vzdycky pruser a zvuk pak bývá mdlý.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 6. 5. 2020 21:32

Leops píše:Není lepší pro připojení televize nějaký digitální vstup? PM5005 ho nemá.

Ale ten streamer Marantz NA6006 digitalny vstup ma (opticky).
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
Google Music, YouTube Premium, Netflix, HBO Go
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 6. 5. 2020 21:36

Leops píše:Není lepší pro připojení televize nějaký digitální vstup? PM5005 ho nemá.

DAC a optický vstup má streamer NA6006, který tak může sloužit současně jako předzesilovač.

Edit: anton12345 to před pár minutami stihnul dřív.

-- 6. 5. 2020 21:54 --

Houbičkar píše:Plati ale jedno obecne pravidlo, lepší je nakrmit levnejsi bedny slusnym, klidne dražším zesikem a to se pak ty bedýnky poděkují a odvděčí, nez aby lepší reprosoustavu nestíhal silič "nedochůdče", což bude vzdycky pruser a zvuk pak bývá mdlý.

Nesmysl, žádné takové obecné pravidlo neexistuje.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Houbičkar 6. 5. 2020 22:17

Naopak, velky smysl. Mam uz takovych zkusenosti osobně povícero a navic je to doufám dostatečně logické.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 7. 5. 2020 07:57

Osobně bych to pravidlo viděl ve většině případů přesně naopak. Z mdlých reproduktorů nedostane dobrý zvuk ani svěcená voda.
iMAC -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 7. 5. 2020 08:24

No, v pripadě vylozene spatnych budek budiž....souhlas. To pak asi fakt nepomuze ani ta H2O, byť vylepšená nejakym vyšším církevním hodnostářem. Abych te ale jinak presvedcil o opaku, musel bych ti to dat zakusit na vlastni slech. Zvuk prumernych repro s kvalitnejsim zes versus bedny, ktere maji sice potencial, ale prumerny silic ho z nich nevytahne. Proto uz davno nesouhlasim s temi pomerovymi klišé typu tolik a tolik procent na zesilovac a takova a makova castka na repro. Vzdycky se vsude uvadel lepsi pomer na ty bedny (v duchu hesla "hrajou repra, ne zesilovač"). Tak to ale proste neni a ja jsem zastancem klidne i opacneho protipólu. A proto jsem napsal i to slovo "obecně", nejen proto, ze nejsem sam, kdo si to myslí.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 7. 5. 2020 08:31

Jistě synergie tam musí být a asi není dobré párovat repro za půl milionu se zesilovačem za deset tisíc a naopak. Ale podle mě má největší vliv na zvuk konec řetězce a nejlepší je nejvíc investovat do něj a obvykle je lepší k bednám časem dokoupit lepší zesilovač, než k zesilovači lepší bedny.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 7. 5. 2020 08:40

A nezmínil jsem důležitou soucást dobrého zvuku, akustiku. Tu netaham do zadnych procent, nebo poměrů. Ta ma byt samozrejme co mozna nejlepsí, dokáže pohřbít jakkoliv sladenou sestavu. To jen, kdyby to potreboval nekdo pripomínat jako zcela jasnou a nemene dulezitou zaležitost.

-- 7. 5. 2020 08:49 --

martas38 píše:Jistě synergie tam musí být a asi není dobré párovat repro za půl milionu se zesilovačem za deset tisíc a naopak. Ale podle mě má největší vliv na zvuk konec řetězce a nejlepší je nejvíc investovat do něj a obvykle je lepší k bednám časem dokoupit lepší zesilovač, než k zesilovači lepší bedny.

Ja te vedu taky jako sluchatkoveho nadsence a v te kategorii bych s tebou souhlasil do puntíku. Nevim proc to tak je, kdyz se jedna o stejne komponenty (zesik, reprosystem - headphones), ale v pripade tohodle typu poslechu jsou ty sluchatka jako jasne dominantni ovlivnovac zvuku. Zadnou zmenou zesilovace jsem si u beznych sluchatek k nicemu nepomohl, zvuk nevylepsil.

-- 7. 5. 2020 08:59 --

Zrejme, kdyz do zvuku nevstupuje ta akustika mistnosti, vliv zesiku se pomerove zmensuje. To jedine mě napadá. Cimz neuvadím, ze by mel sluchatkovej amp vliv nulovej, to jiste ne, jen je proste nižší.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 7. 5. 2020 09:14

Trochu to tu začíná připomínat diskusi Zesilovač vs Receiver a proto připomenu můj dřívější post:
viewtopic.php?p=12535073#p12535073

V krátkosti, nemá cenu se řídit nějakými poměry když v HiFi speciálně neplatí nějaký "cenový kategorie" atd. Tzn klidně se daji koupit bedny za 30k a cenově adekvátní železo k nim bude třeba za 40k (např VMA a k nim doporučované zesilovače Custom works v ceně od 40k výš) a pak třeba nějaký komerční bedny za stejnou cenu ke kterým stačí klidně Receiver za 15k a nic lepšího k nim nemá moc cenu, resp. to nebude slyšet. Prostě obecnosti v HiFi moc neplatí, ale na to si každý musí poslechem přijít sám.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 7. 5. 2020 09:53

I proto jsem psal, ze ty pomery cen jsou prezitek. Me proste presvedcil, a to nekolikrat, zvuk dobre krmenych prumernych beden versus zvuk kvalitnejsich budek nedokrmenych. Jako priklad uvedu sound docela prumernych Fyne audio za nejakych 50 táců vylepsenych strojky Accuphase, CA Edge a Audio Research, v nepomerne vyssi kvalite a cene, na pražské výstavě. Vsichni nechapave kroutili hlavou, co z toho leze. Takto nadkrmené je predvadi i v Navratil studiu, pokud se nepletu. Naopak mnoho nejvyssich modelů soustav tam melo casto podcenene krmivo a pri porovnani velke zklamani. Mnohonasobne dražší bedny dostaly od tech "jako Tannoy" na frak.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 7. 5. 2020 10:16

Sluchátkovej zesilovač má vliv. Víc to teda platí u větších sluchátek, třeba AKG K701, jen tak něco dostatečně nenakrmí a o hlasitosti to není, totéž třeba Senn HD600, nebo BD DT880 hrály úplně jinak na AudioGD NFB12 a na DragonFly RED i při velmi nízkých hlasitostech samozřejmě ve prospěch NFB12.
Ono to je hodně o citlivosti a to bude platit i u těch beden. Dostatečně citlivé bedny celkem dobře rozehraje i slabší zesilovač. S výkonnějším to samozřejmě bude lepší. Ale z mizerných repro špičkový zesilovač dobrý zvuk nevyrazí. A proto bych se raději jak už jsem psal vydal cestou lepších beden a horšího zesilovače s následným upgradem, než opačně. Ale jinak souhlas s vencaxxx. Brzy by to téma někam sklouzlo...
martas38
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka