Jaký dac/amp k Audioquest Nighthawk Carbon?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tajnik 7. 5. 2020 08:14

vla60 píše:I když kamarád, který vlastní Nightowly i Nighthawky zase říká, že by jiná sluchátka už nemohl poslouchat, že mu všechna přijdou "upištěná" a nevyrovnaná, s málo detaily. Každý zkrátka máme jiné preference.
Aha, no a přes co to poslouchá on? U něj by se to nedalo poslechnout?
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 7. 5. 2020 08:21

vla60 píše:
ramones píše:- prodat stávající a pořídit nová sluchátka s libým zvukem tvým slechům :-) (ideál)


Bohužel, jsem taková sluchátka v rozumné cenové relaci nenašla, tudíž se mi tento ideál nepodařilo naplnit :-)

-- 6. 5. 2020 21:48 --

Yiakubou píše:
vla60 píše:
Jinak bych rad vyjadril sympatie, ze i zena starsiho veku ma takovy konicek a jde tolik do detailu. To se (bohuzel) u zen jen tak nevidi.


Děkuji za Vaše vyjádření, snad ta má snaha vyústí v nějaký rozumný výsledek :-)


I ty nezbedníku, Vla60 je jen nick, kde to Vla znamená Věra - like - avmania a ta šedesátka vyjadřuje prozatimní počet neuspesnych pokusu o nalezeni vhodnych sluchátek (nick se bude jeste casem menit). Jinak paní letos oslavila teprve pětadvacetiny.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 7. 5. 2020 09:05

No jen aby Vla60 nebylo alterego bacila2 nebo podobneho vytecnika, ktere nas tady uspesne uz nekolik dni troli. ;-)

(Nebylo by to poprve ani naposledy, kdy by chlap pritahl pozornost komunity dalsich chlapu tim, ze ze sebe bude delat zenu.)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vla60 7. 5. 2020 09:18

Houbičkar píše:
I ty nezbedníku, Vla60 je jen nick, kde to Vla znamená Věra - like - avmania a ta šedesátka vyjadřuje prozatimní počet neuspesnych pokusu o nalezeni vhodnych sluchátek (nick se bude jeste casem menit). Jinak paní letos oslavila teprve pětadvacetiny.


Dobrý den,
pánové, rozbor mého nicku bych ponechala zatím stranou. Pokud by se našel nějaký odvážlivec, který by mi chtěl radit osobně, prosím SZ. :-D
Jinak mi bohatě postačí, když se mi podaří vyřešit problém se sluchátky. :-)

-- 7. 5. 2020 10:23 --

MHOE píše:
(Nebylo by to poprve ani naposledy, kdy by chlap pritahl pozornost komunity dalsich chlapu tim, ze ze sebe bude delat zenu.)


Ne, opravdu nejsem chlap. Pročetla jsem spoustu vašich diskuzí a jelikož téměř ničemu nerozumím, myslím, že to potvrzuje, že jsem žena. :-)
vla60
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 7. 5. 2020 09:24

MHOE píše:No jen aby Vla60 nebylo alterego bacila2 nebo podobneho vytecnika, ktere nas tady uspesne uz nekolik dni troli. ;-)

(Nebylo by to poprve ani naposledy, kdy by chlap pritahl pozornost komunity dalsich chlapu tim, ze ze sebe bude delat zenu.)


Jj, hlavne v base tahle taktika funguje na výbornou.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 7. 5. 2020 09:27

vla60 píše:I když kamarád, který vlastní Nightowly i Nighthawky zase říká, že by jiná sluchátka už nemohl poslouchat, že mu všechna přijdou "upištěná" a nevyrovnaná, s málo detaily. Každý zkrátka máme jiné preference.

Tak pod toto sa kludne podpisem. Recenzie na NO a NH boli take rozporuplne (prilis kladne a aj negativne), ze som si kupil NightOwl za dobru cenu zo zvedavosti s cielom dat ich po vyskusani na bazar. Prve pocuvanie bolo take, ako popisovala vla60- mdly akoby utopeny zvuk. Po case som sa dostal do stavu. ze po nasadeni sa neviem donutit dat ich dole. A tak na bazar zatial nesli a aj moje hladanie novych kuskov sa (docasne) zastavilo.
Uz som tu viac krat pisal, ze hoci na Mojo nedam dopustit, vnimam, ze lepsiu synergiu maju AQ NO s AQ Dragonfly Red, ale tiez tu niekto v inom vlakne vyslovil opacny nazor. Nuz, kazdy to mame inak...
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 7. 5. 2020 09:32

Vla
To, ze temer nicemu nerozumíš, jak píšeš, myslim vubec nepotvrzuje, ze jsi zena, ale ze jsi typický, bezny diskutér na fóru avmanie.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vla60 7. 5. 2020 09:34

martas38:
..."Jinak ke stolku může vést USB kabel od PC, nebo na něm může být streamer a k němu připojen DAC/Amp"...

Jenže to by bylo přes celý pokoj, což asi není ideální a s poslechem z PC a všemi náležitostmi nemám opravdu žádnou zkušenost.

A když propojím sluchátkový výstup z LG do zesilovače, tam je to také nějak ovlivněno, jak při výstupu z USB? To jen využije DAC v mobilu?

Proč zde v bazaru není zájem o zes. HeadAmp Gilmore? Je to tady málo rozšířené, kvalitní asi bude?

-- 7. 5. 2020 10:44 --

tajnik píše: Aha, no a přes co to poslouchá on? U něj by se to nedalo poslechnout?


On bydlí úplně na opačném konci republiky a zatím pořád řeší nějaké dapy,( Cowon, IBasso DX 220...), chce být mobilní po domě.

-- 7. 5. 2020 10:50 --

_daRK píše:
vla60 píše:I když kamarád, který vlastní Nightowly i Nighthawky zase říká, že by jiná sluchátka už nemohl poslouchat, že mu všechna přijdou "upištěná" a nevyrovnaná, s málo detaily. Každý zkrátka máme jiné preference.

Tak pod toto sa kludne podpisem. Recenzie na NO a NH boli take rozporuplne (prilis kladne a aj negativne), ze som si kupil NightOwl za dobru cenu zo zvedavosti s cielom dat ich po vyskusani na bazar. Prve pocuvanie bolo take, ako popisovala vla60- mdly akoby utopeny zvuk. Po case som sa dostal do stavu. ze po nasadeni sa neviem donutit dat ich dole. A tak na bazar zatial nesli a aj moje hladanie novych kuskov sa (docasne) zastavilo.
Uz som tu viac krat pisal, ze hoci na Mojo nedam dopustit, vnimam, ze lepsiu synergiu maju AQ NO s AQ Dragonfly Red, ale tiez tu niekto v inom vlakne vyslovil opacny nazor. Nuz, kazdy to mame inak...


Když hledal sluchátka, jezdil i do Německa, Holandska, aby slyšel něco, co nebylo tady. Prý až vyřeší i stolní poslech, tak další už budou muset být asi Meze Empyrean, že nic mezi tím si už nedovede představit. Měl dlouho AQ NO, nedávno dokupoval NH. Kromě toho má ještě Ollo Audio S4.
vla60
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 7. 5. 2020 10:03

Proto jsem psal streamer, do kterého to jde poslat přes wifi. Podle vývoje vlákna jsem ale předpokládal obrovskou náročnost a důraz na kvalitu zvuku a najednou vadí USB kabel, který se dá odpojit a schovat? To mě přijde mezi lidmi, kteří podřizují kvalitě zvuku vše trošku divný. Z tohoto důvodu jsem uváděl i to PC, ze kterého mně vždycky všechno hrálo nejlíp. Každopádně krabičky typu DX220 budou někde trochu jinde než mobil, nebo DAP za pět tisíc.
Připojovat cokoliv krom sluchátek na sluchátkový výstup telefonu je hloupost. Využije se převodník v mobilu místo kvalitnějšího externího DACu.
O zesilovači Gilmore jsem slyšel poprvé až tady v tom vlákně. Preferuji komba DAC/Amp, než mít na stole dvě krabičky, zvlášť převodník a zvlášť zesilovač.
I cesta přes celou republiku bývá levnější, než koupit Chord Hugo 2 a za měsíc ho prodat, protože jsem zjistil, že mně nevyhovuje.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 7. 5. 2020 10:46

Já bych možná na Vašem místě jeste přemýšlel nad variací Schiit Loki mini /equalizer/ + Magni3+ zesilovač. Svuj mobil V30 pripojíte přes RCA k Lokimu a sluchátka do Magni zesilovače. Ono již toho moc koupí takového nebo jiného dac/ampu moc nepořešíte, protože všichni výrobci, hlavně čím dražší zařízení je, se snaží o neutralitu. Takže buď vyměnit sluchátka, nebo tohle jako domácí řešení.

-- 7. 5. 2020 11:57 --

Ted jsem nahodou uvidel tuhle foto na Face, lidi se Lokiho asi neboji ani s drazsimi sluchatky :)

Grado & Schiit.jpg
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vla60 7. 5. 2020 11:49

martas38:
ten kabel jsem počítala, že by šel kolem zdí, to by musel mít tak 10 m, tak jsem myslela, že to už by vadilo.

Kamarád teď nějakou dobu poslouchá taky jen přes mobil, pořád něco zkouší a hledá.

tibormi:
teď psal martas38, že do sluch. výstupu jen sluchátka. Ale toto je asi jiný případ.
Podívám se na to, ale pořád ten EQ do toho nějak nechci tahat.
vla60
Junior

Odeslat příspěvekod feanoor 7. 5. 2020 11:54

Tak ta synergie mezi Dragon Red a AQ Nightowl by tam měla být, když jsou oba od stejného výrobce, nebo se pletu?
Každopádně mě mile překvapuje že by hrály lépe s Red než s Mojo, jak píše _daRK. Tato sluchátka patří mezi mé favority ke koupi.

vla60
na tom LG V30 hudbu přehráváte v jaké aplikaci? Doporučuji vyzkoušet USB Audio Player Pro. Obejde to všechna "vylepšení" zvuku, která má přednastavena appka výrobce mobilu, případně Android sám. U mého Samsungu S7 to tak bylo. Hudba z mobilu bez AQ Dragonfly Red už se pro mě nedá poslouchat.
Naposledy upravil feanoor dne 7. 5. 2020 11:56, celkově upraveno 1
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vla60 7. 5. 2020 11:56

A pokud bych dejme tomu použila in eary za cca 6-8 tis. a k tomu něco jako Hiby R5, IBasso DX160,
tak by to bylo zvukově i celkově lepší řešení, než to, co hledám teď? Tedy LG+zesil.+velká sluchátka?
vla60
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 7. 5. 2020 12:00

Loki vypada dobře, vidím poprvé (škoda, ze nema display, kvuli křivce), nicmene je prave blbý, ze se timto zpusobem neobejde ten dacan telefonu. Chtelo by to idealne jeste Modi a to uz zas celkova cena....no, kazdopadne hardverova ekvalizace pri nutnosti upravy charakteru zvuku, proc ne. Vzhledem k hračičkování nekterých soudruhů a oblibě schiit komponent, by to mohl být prodejní hit. Sice to nemá takovou variabilitu jako RME, ale kompromis cena/vyblbnutí se určitě za 1.

-- 7. 5. 2020 13:04 --

vla60 píše:A pokud bych dejme tomu použila in eary za cca 6-8 tis. a k tomu něco jako Hiby R5, IBasso DX160,
tak by to bylo zvukově i celkově lepší řešení, než to, co hledám teď? Tedy LG+zesil.+velká sluchátka?


A mela si v usich nekdy špunty, pecky? Nekomu to muze vylozene vadit a to dost, nemusi ti sednout zadne nastavce, ja mam taky uzke zvukovody, tedy nesnesu a taky muze byt leve ouško uvnitr dosti rozdilne od praveho.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 7. 5. 2020 12:11

feanor: Tu synergii RED a Nightowl bych viděl hlavně v tom, že Nightowl jsou temnější a RED je světlejší. Přeci jen Mojo má trošku hutnější projev a s temněji laděnými sluchátky už by to mohlo být moc. Ale jen teoretizuju.

Vla60: pravda 10m USB kabelu už je moc.
Pokud budeš mít lepší DAP, dá se čekat určitě lepší zvuk, než analog z mobilu do sluchátkáče. Otázka ty in-eary, jak píše Houbičkar. Já na ně třeba nedám dopustit a je to pro mě lepší než velká sluchátka, ale někomu to vyloženě vadí. Každopádně nabízím možnost poslechnout kombinaci HiBy R3 (nebo tvoje LG, pokud má micro USB), Chord Mojo a in-eary Tansio Mirai TSMR3 a Audiosense T800. Bydlím kousek od Brna.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků