film prohnaný skrz Multimediální centrum =) ntb =) TV

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pilsen_Judas 7. 5. 2020 08:28

Dobrý den, měl bych neobvyklý dotaz. Mám Wireless sluchátka Creative sxfi theater, které přehrávají zvuk jedině skrz PC / PS4. Nyní uvažuji o koupi 4K televize pro sledování filmů v 4K UHD hevc kvalitě. Avšak můj ntb už bohužel nestačí na plynulé přehrávání filmů ve 4K (nedostatečná cpu). Proto mě napadlo následující řešení a od Vás bych rád znal na to názor. Napadlo mě, že budu filmy přehrávat skrz tesla-mediabox-x900-pro-8k-hdr (či na jiném multimediální centru) s tím, že Tesla zpracuje výstup filmu a odešle do mého ntb, který by pak pouze zrcadlil výstup z tesly do mé TV. Současně bych použil i rozbočovač hdmi např. PremiumCord HDMI 2.0, 1-4 porty, 4K x 2K/60Hz, FULL HD 1080p, 3D, HDR (či jiný), který by přenesl data z ntb do TV. Chápeme se? Já vím, že je to strašně moc krkolomné. Kupovat nový ntb se mi nechce, a ani zbavovat se headphones. Děkuji za odpověď.
Pilsen_Judas
Junior

Odeslat příspěvekod Hydrrra 7. 5. 2020 09:16

tohle všechno kvůli jedněm sluchátkům? :-O
Hydrrra
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pilsen_Judas 7. 5. 2020 09:26

(Bohužel) ano.
Zvuk z nich je úchvatný, ta jejich nová technologie 3D snímku ucha a následný personifikovaný zvuk je něco neskutečného.

Avšak neuvědomil jsem si při koupi, že fungují pouze v PC / PS4.

-- 7. 5. 2020 10:30 --

ještě mě napadlo, že by šlo sluchátka spojit pouze s multimediálním centrem. Myslíte si, že by to fungovalo?
Pilsen_Judas
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 7. 5. 2020 09:41

Na tu PS4 se muselo něco instalovat? Předpokládám, že do USB se dá nějaký dongle, který vysílá zvuk? Pokud to tak je a PS4 jede bez driverů (jako že asi ano), neměl by být problém použít centrum schopné poslat zvuk do USB. Nevím jestli to komerční centra umožňují, ale s mmc s Kodi postaveném na Raspberry Pi by to takto určitě jelo.
Každopádně by sis měl krom 3D zázraku zkusit nějaká normální sluchátka, třeba tě to vyvede z omylu (třeba to ale žádný omyl není, ty sluchátka jsem nikdy neslyšel, ale Creative není zrovna odborník na špičková sluchátka). Každopádně tvoje navrhované řešení, to je jako poškrábat se levou rukou na pravém uchu souseda přes tři ploty.
iMAC -> Audirvana -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pilsen_Judas 7. 5. 2020 09:48

:-D teď jsi mě pobavil s tím přirovnáním :D
Nene, na PS4 se nemuselo nic instalovat, v ntb se normálně instaloval hardware sluchátek.
V ntb to funguje tak, že strčím do zdířky na USB transmiter pro přenos zvuku z ntb do sluchátek.
Pilsen_Judas
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 7. 5. 2020 11:21

U tvého řešení s NB vidím první problém v tom, jak chceš dostat signál z Tesly do NB. NB má nějaké digitální vstupy? Protože jak koukám na tu Teslu, tak ta má výstup buď HDMI nebo zvuk přes optiku. To bude chtít k NB minimálně nějakou externí zvukovku s optickým vstupem. Naopak rozdvojku HDMI pro toto nepotřebuješ. HDMI přímo z Tesly do TV.
Ale lepší by asi bylo se NB vyhnout a použít sluchátka přímo v nějakém boxu, pokud to umožní.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pilsen_Judas 7. 5. 2020 11:52

pomaličku zjišťuji, že ani přes propojení jen s teslou by to nešlo... sluchátka nejedou na androidu :/ tak co teď?
Pilsen_Judas
Junior

Odeslat příspěvekod Hydrrra 7. 5. 2020 11:55

Zkus normální sluchátka, za to snad nic nedáš...
Hydrrra
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pilsen_Judas 7. 5. 2020 12:01

ty moje sluchátka stály docela raketu :/ nechce se mi je jen tak nevyužít...

-- 7. 5. 2020 13:12 --

našel jsem jiné „multimediální centrum“ s OP Windows = UMAX U-Box N41
https://www.alza.cz/umax-u-box-n41-d575 ... ssionPosts

Ale budu upřímný, netuším, jak to funguje...
Co Vy na to?
Pilsen_Judas
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 7. 5. 2020 12:45

Jsou na tom normální wincky, vypadá to jako standardní hardware, podle mě by to mělo fungovat.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pilsen_Judas 7. 5. 2020 13:00

Děkuji
Pilsen_Judas
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 7. 5. 2020 13:01

Ale samozřejmě to zaručit nemůžu. Chtělo by to vyzkoušet.
martas38
Mírně pokročilý