Jaký dac/amp k Audioquest Nighthawk Carbon?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod feanoor 8. 5. 2020 11:37

Pokud se bude poslouchat u stolku s knihou a kávou :-) , tak se zkuste podívat (poslechnout) na FIIO K5 Pro.
Síly má dost.
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 8. 5. 2020 11:52

A kolik peněz si představuješ vrazit do sluchátek a kolik do DAC/Ampu a kolik případně do DAPu? Nebo ještě lépe maximální možná částka.
Já bych jak už jsem psal vůbec neuvažoval o přenosném zesilovači k velkým sluchátkům. Mojo mám strašně rád, právě se mně velice líbí jeho hutnější muzikální podání zvuku, ale používám ho výhradně k in-earům. Mojo a RED podle mého nedostatečně vybudily Beyer Dynamic DT880 250Ω, Senn HD600, na AKG K701 se vůbec nechytaly. S velkým zesilovačem AudioGD NFB12 to vždy hrálo podstatně líp, s daleko vetší dynamikou a jistotou, i když byl na NFB12 nastavený menší zisk. Díval bych se po něčem jako je Schiit, Arcam rHead, nějaké to AudioGD a podobných strojích, k tomu DAC, pokud to nebude kombo.
A jako zdroj bych mobil a DAPy do deseti tisíc taky úplně vyloučil.
Ale předpokládám, že hraje vliv i cena jednotlivých zařízení a z rovnice pohodlí - mobilita -transparentní světlejší zvuk - rozumná cena mně pořád vycházejí in-eary a k nim lepší DAP a nebo třeba ten RED, či možná ještě lépe E1DA, Mojo, jež se dají připojit k mobilu, tomu DAPu i PC. A zůstane zachovaná též požadovaná mobilita. Navíc se ty in-eary dají pro začátek připojit přímo k sluchátkovému výstupu mobilu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vla60 8. 5. 2020 14:13

feanoor: tak bych si to ideálně představovala :-) Podívám se, ale nejde mi ani tak o sílu jako spíš zvukový projev.

martas38: to je právě to. Původní představa byla dap, ale jelikož asi nejsem moc typ na in eary, tak jsem začala přemýšlet, jak dál. Začala jsem zkoušet velká sluchátka na mobilní dac/ampy, ( které se mi moc líbí). Ale na velká sluchátka to nebylo, navíc vysávání baterky, tak jsem se dostala až k těm stolním řešením. Jenže teď mi říkáte, že ten LG jako zdroj není dobrý, ale dap do 6-8 tis. bude myslím hodně podobný. Takže takto přemýšlet už je zbytečné. Navíc, když budu mít LG a dap, cca do těch 8 tis., tak mi přijde, že budu mít dva dost podobné přístroje. Což nechci a mobil jako multifunkční řešení mi přijde rozumnější.


..." a k nim lepší DAP a nebo třeba ten RED, či možná ještě lépe E1DA, Mojo, jež se dají připojit k mobilu, tomu DAPu i PC..." Ale to jsi psal, že mi zase bude ovlivňovat výstup toho levnějšího zařízení přes USB, ne? Tak co tím získám?
Jinak finance mě samozřejmě ovlivňují dost, chtěla bych se za komplet řešení s použitým dac/amp (případně dap), vlézt max do 20 tisíc.
vla60
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 8. 5. 2020 14:47

Pokud počítáš velká sluchátka se svými požadavky na zvuk, tak těch dvacet tisíc bude jen na ně a dost možná to nebude stačit. K tomu odpovídající DAC + převodník, nebo kombo. To si přičti minimálně dalších deset tisíc. Pokud se bavíme o nových kouscích.
Pokud by to byly in-eary, tak od pěti, sedmi tisíc se dají koupit zajímavé kousky (spíš teda venku). K tomu DAP HiBY R5 za deset, nebo iBasso DX160 za 12, nebo HiBy R6 za 15 (bohužel už to teď všechno podražilo, minulý týden byly na Audigu všechny levnější pomalu o dva litry). A nemyslím si, že mobil bude hrát stejně jak DAP za 8 tisíc, nebo DragonFly Red.
Co se týče FiiO, to mě dost zklamalo. Sluchátka FH5 za ty peníze žádná hitparáda, DAPy poslední dobou taky nic moc, nemám k tomu důvěru. Ano věřím že DAPy od FiiO M11 nahoru budou dobré.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zarkow 8. 5. 2020 17:17

vla60 píše:HD 600, HD660 S jsem chtěla původně koupit, byl by to pro mě takový zlatý střed (ve zvuku, komfortu, ceně). Ale vadí mi tam ten závoj nebo deka, nevím, jak to napsat. Slyšela jsem je jen s DF Red, Cobalt a Mojo. DF jim moc nepomohly, Mojo pro mě moc hutné


Např. u HD600 s Hypou ten "pověstný závoj" neslyším. Ano, proti např. Shure 940, které jsem měl před nimi, je u určitých songů lehký důraz na středobasu znát, ale podle mě to není nic zásadního. A to jsem zastánce spíše světlejšího projevu. HD650 mi v tomto ohledu třeba nesedly. Samozřejmě záleží i na druhu muziky.
Kdyby byl zájem, není problém vyzkoušet. Z Olomouce na Velehrad to tak daleko není.
CA 340C (Casea Lynx), SPaudio SC1, Eufonika H5 Miflex, CW Hypa 1, ADL Furutech iHP-35S, Sennheiser HD 600, kabeláž od Viktora Majdáka
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tajnik 8. 5. 2020 19:52

vla60 píše::-D :-D :-D Pánové, děkuji za prodloužení života...
AKG 701 a DT880 byla poslední sluchátka, která jsem poslouchala před onou dlouhou pauzou.
Jenže teď už jsem koupila Nighthawky, nechci je prodávat, ale dokoupit něco k nim.

Nevím, jestli je to ještě aktuální, ale toto je zajímavá stránka o sluchátkách:

https://diyaudioheaven.wordpress.com/he ... e-filters/

Pán nabízí "pasivní filtry" k mnoha sluchátkám. Každý fitr "napravuje" nejkřiklavější neduhy konkrétního modelu sluchátek.
K Nighthawkům píše v recenzi, že bez equalizeru jsou neposlouchatelná, a že pasivní filtr u nich "lowers bass bleed/warmth by 6dB". Sám to jdu vyzkoušet s mýma Hifimanama :-)
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vla60 10. 5. 2020 21:42

To je zajímavá stránka, neznám. I když to možná bude působit lépe u zatlumení vyšších frekvencí?

zarkow: děkuji za nabídku, to by mě také celkem zajímalo. Četla jsem, že některé zesilovače se s tím dokáží celkem vypořádat. Chválí se hlavně ty elektronkové, ale neslyšela jsem.

martas38: možná tedy ještě začnu přemýšlet i o těch in earech:) Pokud by se mi podařil najít vhodný model, snad by to také bylo řešení. I Basso DX 160 se mi líbilo víc než Hiby R5, takový plnější zvuk, větší síla.

Už se to teď nějak odklání od pův. dotazu. Ale pokud by něco z toho bylo pro mě lepší řešení, stálo by mě to za další zkoušení a možná tedy i prodej Nighthawků.
vla60
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 11. 5. 2020 02:07

Pokud sis nezvykla na tonalitu Nighthawk, budou pro tebe řešením jiná sluchátka. Jaká je jen na tobě, ale vzhledem k požadavkům to v případě velkých levné nebude.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ramones 11. 5. 2020 16:59

Poznámka ke sluchátkám typu IE:
Podstatnou část kvality zvuku ovlivňují nástavce. Bývá to někdy boj najít ty správně těsnící.
Pokud nesednou, tak i drahé "špunty" budou hrát špatně.
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 11. 5. 2020 17:34

Nenazýval bych to podstatnou částí, ale vliv to má velký. Každopádně se mi zatím vždy podařilo najít vhodné nástavce buď SpinFit a nebo JVC Spiral Dots. První firma dělá spousty tvarů a průměru krčků, druhá má zas velikosti po půlkách.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 11. 5. 2020 18:19

martas38 píše:Pokud sis nezvykla na tonalitu Nighthawk, budou pro tebe řešením jiná sluchátka. Jaká je jen na tobě, ale vzhledem k požadavkům to v případě velkých levné nebude.

Presne tak. Ty budeš s veľkou pravdepodobnosťou vyberať vo vodách Audeze. To je môj odhad pravdepodobnosti, kam ťa vyšetrovanie na internete dovedie. :D
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vla60 12. 5. 2020 09:22

ramones píše:Poznámka ke sluchátkám typu IE:
Podstatnou část kvality zvuku ovlivňují nástavce. Bývá to někdy boj najít ty správně těsnící.
Pokud nesednou, tak i drahé "špunty" budou hrát špatně.


Tomu a všem problémům spojeným s IE jsem se chtěla vyhnout, proto jsem je nějak neřešila.
Už když mám nějaké špunty, co používám k mobilu, tak mám pocit, že mi to v každém uchu sedí a hraje jinak, atd...

zino333: tak to nestraš :-) Ale jednak Audeze mají také trochu tmavší projev a jednak mi o nich uvažovat nedovolí moje krční páteř a moje peněženka. :-) Takže toho se až tak nebojím.
vla60
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 12. 5. 2020 09:34

vla60 píše:I když kamarád, který vlastní Nightowly i Nighthawky zase říká, že by jiná sluchátka už nemohl poslouchat, že mu všechna přijdou "upištěná" a nevyrovnaná, s málo detaily. Každý zkrátka máme jiné preference.

Skús ho podpichnúť, nech skúsi LCD-2C alebo ZMF Auteur. :twisted:
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vla60 12. 5. 2020 09:57

ZMF tuším, nezná, ale LCD vyzkoušel, myslím, všechny. Celkem se mu zamlouvaly LCD-X. Ale říkal, že upgradovat bude muset asi až na Meze Emp. :-)
vla60
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 12. 5. 2020 13:56

Pokial sa ti pacia HD600 alebo HD650 a vadi ti deka, skus sa poobzerat po Sennheiseroch z 90-tich rokov HD540, HD545, HD560, HD565. Mozno aj HD580, ale tie nemam a pocul som ich uz davno.
Je to vsetko Sennheiser zvuk ale bez deky :)
Viac o nich napisal razerfan v tomto vlakne viewtopic.php?f=1712&t=1292698
Ja o nich tak vela popisat neviem, nemam taky sluch aby som vedel rozlisovat nejake jemne nuansy, kazdopadne pomer cena / kvalita je u nich vynikajuci a bez problemov mozu aj teraz konkurovat sucasnym sluchadlám v cene +- 300-500€.
Mal som teraz 3 mesiace v oprave LCD-3 a vobec mi nevadilo pocuvat na HD560 II :)
Posledne roky isli ceny na ebay.de trochu hore, je ich uz v ponuke menej, ako pred 10-12 rokmi, ked som ich kupoval ja. Pod 100€ v dobrom stave sa uz velmi kupit nedaju, ale podla mna urcite nie su horsie od HD600/650 a z druhej ruky aj za polovicu ceny HD600/650 su este stale dobra kupa. Len treba pocitat s tym, ze bude mozno nutne vymenit nausniky a penu...

A co sa tyka neutralneho a svetleho DAC/AMP k tmavsim sluchadlam, na zaklade vlastnej skusenosti mozem odporucit Pioneer U-05, aj ked cena je uz vyssia ako si pisala a je tazsie zohnatelny. Mozno sa vsak niekde objavi na predaj za polovicu koncovej ceny, co by do tych 10.000 vyslo...
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... oneer-u-05
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků