Repro k Denon DRA-800H.

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod maverick2404 21. 5. 2020 14:41

Zdravím Vás všetkých.
Možno ma teraz ukrižujete, že som vytvoril novú tému, ale nevedel som presne, kam mám vložiť moju otázku, nakoľko tých tém tu bolo podobných viac.
Ale rád by som poprosil o usmernenie.
Na základe recenzií a odporúčaní aj tu na fóre, a samozrejme podľa plnosti svojej peňaženky, plánujem si zakúpiť Denon DRA-800H a k tomu stĺpové reproduktory. Veľa som čítal tu na fóre a viacerí ste odporúčali k tomuto stereo receiveru reproduktory (cenovo dostupnejšie) zn. Polk Signature s55e a zn. Deli Spektor 6, aby si repro k receiveru dobre sadlo a zvuky boli zvukmi. Avšak jeden predajca mi trochu zamotal hlavu, lebo mi odporučil pozrieť sa na ďalšie reproduktory. A to Sonu Faber PRINCIPIA 5, Klipsch R610F, R620F, alebo RP 4000F, a GLE 476.2. Moja podmienka bol strop cca 600 €. A týmto ma úplne odrovnal a už sa neviem rozhodnúť.
A preto prosím o radu a odporúčanie, ktoré si mám vybrať.
Som úplny začiatočník, bude to moja prvá zostava, a keďže cenovo to nie je najlacnejšie (viem, že sa zasmejete a poviete si, že cenovo sa to len začína) tak by som nerád urobil zlý výber, aby ten pomer cena - výkon bol čo najlepší.
Miestnosť, kde sa to bude užívať je o rozmeroch 5x8 m, repro budú od seba cca 5 m, výška obývačky je 2,7 m. Poprípade poprosím ešte odporúčanie, aký repro kábel mám dokúpiť.
Každopádne všetkým ďakujem za rady a odporúčania.
maverick2404
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 21. 5. 2020 15:39

Se všemi uvedenými, a spoustou dalších repro, to bude hrát slušně. Nicméně rozhodující je tvoje očekávání, představa o reprodukci a to nejlépe zjistíš poslechem. Vezmi USB s vlastními oblíbenými nahrávkami (nejlépe FLAC HD) a navštiv studia a poslechovky. 8-D
Audio - Marantz PM8003, Pioneer N-50AE, Sony UBP-X800, Panasonic DVD-S52, Elac Carina FS 247.4; Mobile - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron , Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + UCB-C DAC, Tv - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 5. 2020 16:30

Zkus poslechnout také Dynavoice Challenger M85 a Dynavoice DF5
Nick Cave
Moderátor