Rozlišení Youtube na TV Samsung

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Adamos 21. 5. 2020 20:10

Zdravím všechny,
Zajímalo by mě proč Youtube na TV Samsung, automaticky nastavuje rozlišení 720p a to i když mají videa v nastavení i vyšší rozlišení ??

A to hned na dvou televizích Samsung 43" FullHD a 55" 4K (všude automat.nastavení 720p)

Na té 43" pokud změnim rozlišení z automatického 720p na 1080p
tak se mi zdá že mi obraz tahá a unavuje oči, ale možná to je jenom pocit?
Vyzná se v tom někdo? Děkuji za odpovědi nikde jsem nenašel vysvětlení.
Adamos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 21. 5. 2020 20:29

To je tedka kvuli koronaovi, driv skakalo 4k normalne
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adamos 21. 5. 2020 20:43

evlo píše:To je tedka kvuli koronaovi, driv skakalo 4k normalne

debile! opravdu blbá sranda
Adamos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 21. 5. 2020 20:43

Mně to teda na LG B9 jede ve 4K i teďka.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod takyjamam 21. 5. 2020 20:44

https://www.zive.cz/clanky/po-netflixu- ... fault.aspx , no a mě to přitom jede pořád v plném rozlišení, alespoň to tak ukazuje, ale zas nejde HDR
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 21. 5. 2020 20:56

Jede mně i HDR. Jediné co nejde tak Dolby Vision dema. Přehrává se to jako HDR. Ale Youtube snad Dolby Vision neumí přenést.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Adamos 21. 5. 2020 21:09

Zajímalo by mě proč Youtube na TV Samsung, automaticky nastavuje rozlišení 720p a to i když mají videa v nastavení i vyšší rozlišení ??
Adamos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod takyjamam 21. 5. 2020 21:13

vždyť jsem ti poslal odkaz, kde to je popisovaný
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 21. 5. 2020 21:14

Adamos píše:
evlo píše:To je tedka kvuli koronaovi, driv skakalo 4k normalne

debile! opravdu blbá sranda

Asi není vhodné reagovat útokem a ještě s vulgaritou. Pokud Tě někdo naštve, měl měl bys být schopen stav unést a nenechat se vyprovokovat.

Ovšem zde si dovolím tvrdit, že evlo měl na mysli omezení, která někteří zavedli a došlo k omezení kvality videí, snížení datového toku atp. Možná se pletu, ale třeba to evlo zrovna myslel takto. Tím pádem jsi ho zbytečně urazil vulgaritou.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adamos 21. 5. 2020 21:18

https://www.zive.cz/clanky/po-netflixu- ... fault.aspx

to je nějaký vtip ? proto mi na obraze něco nesedí ?? předtím to jelo v plné kvalitě?
dlouho jsem totiž na TV Youtube nedíval, teď jsem k tomu sednul a něco mi na obraze nesedělo a začal jsem se hrabat v nastavení TV.

Automaticky se na TV nastavuje 720 ale lze přepnout i na 1080 ale jak píši nějak to pak tahá oči obraz se celkově zesvětlí a připadá mi že bije do očí, mám pocit že je i nepřirozený barvy divné... co se teda v TV děje?

-- 21 kvě 2020 22:21 --

MgX píše:
Adamos píše:
evlo píše:To je tedka kvuli koronaovi, driv skakalo 4k normalne

debile! opravdu blbá sranda

Asi není vhodné reagovat útokem a ještě s vulgaritou. Pokud Tě někdo naštve, měl měl bys být schopen stav unést a nenechat se vyprovokovat.

Ovšem zde si dovolím tvrdit, že evlo měl na mysli omezení, která někteří zavedli a došlo k omezení kvality videí, snížení datového toku atp. Možná se pletu, ale třeba to evlo zrovna myslel takto. Tím pádem jsi ho zbytečně urazil vulgaritou.


Omlouvám se, ale toto by mě ani ve snu nenapadlo, považoval jsem to že si ze mě dělá srandu, tak to je síla tada !

-- 21 kvě 2020 22:24 --

Takže bude lepší ponechat automatické nastavení 720 i když to jde přepnout na 1080 ?
Fakt sorry, ještě ted tomu nemužu uvěřit, fakt síla, musím si jít dát cigáro ..

-- 21 kvě 2020 22:26 --

Nechápu když to je omezené na automatické nastavení 720 proč to nabízí i vyšší rozlišení teda?

-- 21 kvě 2020 22:29 --

Opravdu dobrý způsob způsobit únavu očí a bolení hlavy, fakt super ... aspon už vím proč mě bolí hlava a oči

-- 21 kvě 2020 22:43 --

Ještě pořád to je omezeno? ja to nechápu - nabízí to všechny rozlišení a na PC také ale trhá se to

Tzn. až bude omezení zrušeno naskočí mi na TV automatické rozlišení nejvyšší a ne 720 ?
Adamos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bolerious 22. 5. 2020 08:19

Opravdu dobrý způsob způsobit únavu očí a bolení hlavy, fakt super ... aspon už vím proč mě bolí hlava a oči


Ono tu televizi stačí vypnout a je po problému... ;-) .
Bolerious
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ozzy2 22. 5. 2020 18:10

Mě se na Samsungu UE55MU7002 nastaví vždycky to nejvyšší rozlišení. Nastaveno na auto.
Není špatných odpovědí,jsou jen špatné otázky.
ozzy2
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků