nespokojenost s Philips 58PUS7304 , řeším náhradu za jiný

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Doggg 21. 5. 2020 21:07

Ad to přehráváni - dá se řešit rpi s kodi za 1000-1500kc a nemusíš se spoléhat na systém TV...
Doggg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mara-cz 22. 5. 2020 10:29

Doggg píše:Ad to přehráváni - dá se řešit rpi s kodi za 1000-1500kc a nemusíš se spoléhat na systém TV...

Ani není třeba ,stáhneš si vlc a přehraješ všechno.
Xf9005 a neměl jsem nikdy takové problémy ,že by něco nenačetla nebo nepřehrála
Mara-cz
Junior

Odeslat příspěvekod kobukson 22. 5. 2020 15:18

Ahoj, včera se mně podařilo nastavit TV přehrávání Blau-ray a mkw. Trhání pryč i barvy jsou lepší. Problém zůstává při sledování běžného tv signálu - IPTV. Pokud je horší kvalita, obraz je nekoukatelný. Ale to už je i problém zvolenou velikostí. 58" vzálenost cca. 2.4m. Pokud ustoupím o další 2m je to v pohodě. Problém byl seldovat 3roky starý záznam hokeje. /otřepané hokejky, artefakty na obličejích atd./ Ale pokud jede novodobý film v HD je to docela ok. Zkoušel jsem i Skylink a bylo to ještě horší. Obličeje a detaily i po doostření TV rozpité jako bych fotil na vysoké ISO. Takže řešení: buď vezmu stejnou TV s 55" jen nevím, jestli nebude propad v podání černé IPS nebo doplatit Sony 55xf9005 resp. LG55B9SLA.
Otázka pro Mara-cz. Prosím tě pokud stáhnu VLC budou se mně zobrazovat názvy souborů nebo jen nějaká čísla? Mohl by jsi mně poslat fotku, jak se soubory ve VLC v bedně zobrazují? v obchodě při zkoušce se objevily pouze nějaké nic neříkající čísla bez náhledů a já nevěděl co zrovna pouštím. dík.
kobukson
Junior

Odeslat příspěvekod kobukson 24. 5. 2020 16:40

Problém vyřešen. TV jsem vrátil a za doplatek pořídil OLED LG55B9. původně jsem tolik peněz za bednu dát nechtěl, ale vzhledem k tomu, že tv neměním každé dva roky, jsem se rozhodl jít cestou oled technologie. Ihned po prvním spuštění vše ok. Již v továrním nastavení je to příjemně koukatelné. Vše funguje jak má a velmi mě udivil-mile potěšil zvuk. Proběhl stejný test jako Philips včetně staré hokejové produkce. Paráda. jsem spokojen. A samozřejmě tomu pomohla i velikost. 58" na krátkou vzdálenost byla špatná volba. Nicméně TV do 18000kč Philips z mého pohledu ovládáním a obrazem atakovala první místo. Subjektivní pocit napovídal, že lepší obraz/zvuk vykazovaly TV hrubo nad 20000kč. Výjimkou byla výše zmíněná Sony. Jsem ale rád, že jsem se rozhodl pro LG. Ovládání je intuitivní, vše načetla bez problémů, přehledné menu a samozřejmě obraz, kde černá je opravdu černá. Čas ukáže, zdali to byla dobrá koupě... Děkuji všem za spolupráci a pomoc.
kobukson
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 25. 5. 2020 08:45

Tak, prechod z 50Hz LED na 100Hz OLED musi byt viditelny :-)

Ako je na tom LG WebOS v porovnani s Androidom - hlavne rychlost systemu, dostupnost aplikacii? Citis tam nejake obmedzenia? Ktory z nich sa ti zda byt lepsi?
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kobukson 26. 5. 2020 14:29

Ahoj, nemohu to adekvátně posoudit. Android tv jsem měl pouze několik dní a zaměřoval jsem se spíš na vyladění obrazu. Nicméně pro Android bylo určitě více aplikací. System ve Philips byl svižný a vše bylo intuitivní. Rychlost systému LG je cca stejná jako u Philips. Ze začátku bylo menu méně přehledné, ale člověk si rychle zvykl a přizpůsobil se. Naopak musím říci, že ovládání pomocí chytrého ukazovátka na LG je super. Aplikací je pro LG méně, ale v ničem mě to neomezuje. TV zatím všechny stažené soubory načetla a bez problému spustila. V podstatě TV používám na film, foto, youtube a netflix. Nic víc nepotřebuji, Šlo mně především o příjemný obraz a jednoduché ovládání. To znamená, že to jednou nastavím a jedu. Abych stále nemusel něco ladit a řešit. To vše LG splňuje. Jsem spokojen, doporučuji..klidně bych koupil znovu. Jen malinko chybí ambilight. To bylo příjemné a návykové.
kobukson
Junior

Odeslat příspěvekod karlos.28 27. 5. 2020 19:18

Je to Philipsem. Měl jsem 70pus7304 a obraz hnus. Teď mám Sony 65xf9005 a paráda.
karlos.28
Junior

Odeslat příspěvekod takyjamam 27. 5. 2020 22:59

To je fakt, tak hnusnej obraz jsem ještě neviděl https://youtu.be/Blr1cbY1MLw
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 28. 5. 2020 06:48

Pani, ale vy tu porovnavate strednu triedu Philipsu s top triedou TV. Jeden s OLED druhy s top LCD. Ten cenovy rozdiel sa niekde prejavit musi, inak by ludia tie drahe TV nikdy nekupovali. :-)

@kobukson: vdaka za kratke zhrnutie, lebo osobne, okrem Android TV, nemam s aktualnymi OS v televizoroch ziadnu skusenost.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod roman2277 28. 5. 2020 07:29

Proč kupujete levné LCD TV? To radši nebudu mít TV žádnou.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod maro2455 28. 5. 2020 12:04

Mara-cz píše:Panel je 100 hz na heurece je to špatně uvedené. Objevuje se párkrát do měsíce za 20 000 nebo ji kup https://www.sonyprofirmy.eu/produkt/15- ... XF9005BAEP tam je aktuálně za 20300 -je to cz distribuce
login: tmobilecz
heslo: TM2385


Pokud se to koupi pres tento login, jaka tam je zaruka? 1 rok jako pro firmu?
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod takyjamam 28. 5. 2020 16:04

michalko58 mohu jen říci, co se týká sw u LG , tak i ten zamrzne, tak jako jiný sw a třeba mě a nejen mě, tak to magické ukazovátko mi nesedí, je moc citlivé na pohyb. Menu pro mě méně přehledné, rychlost webosu asi stejná jako android.
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod gustoh 28. 5. 2020 17:29

roman2277 píše:Proč kupujete levné LCD TV? To radši nebudu mít TV žádnou.


Roman2277...mozno preto ze niekto nema 30 tisic a viac na televizor.A este v tejto dobe.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 28. 5. 2020 21:17

roman2277 píše:Proč kupujete levné LCD TV? To radši nebudu mít TV žádnou.

No já koupil také levnou TV. Chtěl jsem velkou uhlopříčku 75 do 25000 Kč . Koupil jsem JVC LT-75VU83L (chytil jsem akci za 22500Kč :-) po pravdě jsem od ní moc nečekal. Kupoval jsem naslepo z internetu.(Předchozí TV plazma Samsung)Čekal jsem , že na tak velké obrazovce to bude průšvih. A jsem celkem v šoku jakej nádhernej obraz ta TV dokáže. Perfektní černá (jako na plazmě)a nádherné barvy. Dokonce když pustím film z MMC v menším rozlišení, tak je obraz pěknej. No a ve 4K to nemá chybu. Velká spokojenost.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 29. 5. 2020 06:49

Vzdy je to individualne a zalezi aj aka bola predosla TV. Niekto sa bude nad obrazom rozplyvat a iny povie ze to je grc.

Najhorsie to vzdy hodnotia ludia, ktori si kupia "lacnu" TV a ocakavaju od nej zazraky. Uvodzovky su tam preto, lebo vsetky TV zdrazeli ale funkcie (napr. 100Hz) panel sa z nich vytratili (rovnako tak mobilne telefony).

Kto nic neocakava, nie je potom sklamany :-)
michalko58
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků