TOP 5 ALBA MĚSÍCE

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bobzbrna 23. 5. 2020 14:09

Zdar,
co takhle dát sem tipy na dobré krmení našich miláčků ?
Každý měsíc dejme tomu maximálně 5 NOVÝCH alb která podle Vás stojí za poslech. Ty staré, osvědčené máme všichni už naposlouchané až až. Třeba se v tom současném všeobecném marasmu něco vyloupne....
Samozřejmě začnu

03/2020 : MORRISSEY - I Am Not A Dog On A Chain (DR7)
MOANING - Uneasy Laughter (DR8)
CORNERSHOP - England Is A Garden (DR8)
CASK - Surviving On Borrowed Time (DR13)
CERRONE - DNA (DR6)

04/2020 : WISHBONE ASH - Coat Of Arms (DR9)
THE STROKES - The New Abnormal (DR5)
SOUL ASYLUM - Hurry Up And Wait (DR6)
RVG - Feral (DR9)
BC CAMPLIGHT - Shortly After Takeoff (DR7)

Zdraví Bob z Brna
SONY CDP-970, YAMAHA M-4, CANTON Quinto 540, KIMBER KC-1, MONSTER Powerline 2+
nebo jako zdroj NTB + FOOBAR 2000 + IFI NANO iDSD BL USB DAC , SMSL sApII, HIFIMAN RE0 nebo AKG K270 Playback
bobzbrna
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 23. 5. 2020 15:10

Kdybyste velmi úzce definoval žánr, dal by se výběr na těch pět alb zúžit. Ovšem takto obecně? Pokud hledáte inspiraci, doporučil bych Vám vycvičit Spotify. Nabídne Vám nejlepší shodu s vkusem a trefí se mnohem lépe, než výstřely v diskuzi.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 23. 5. 2020 16:03

Hlavně nová alba... Já třeba poslouchám tak 95% hudby co nová není. A nebo je nová jen pro mě a vyšla třeba před dvaceti lety. DR znamená dynamický rozsah? Byly časy, kdy jsem taky poslouchal spíš technickou stránku nahrávky, ale od jisté doby poslouchám raději hudbu, často i v horší technické kvalitě.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bobzbrna 23. 5. 2020 16:36

No, v tom je právě ten vtip a taky výzva. Moc dobré muziky v poslední době podle mě nevychází - proto taky posloucháme pořád dokola ty stejný provařený fláky. Tak jsem si řekl , že to zkusím takto nadhodit. Uvidíme...
A ano DR je Dynamic Range. To DR jsem tam dal, protože je 2 je víc než jeden a 9 je víc než 6... Je to prostě parametr té nahrávky.
Bob

-- 23. 5. 2020 17:44 --

Emil Pastelka píše:Kdybyste velmi úzce definoval žánr, dal by se výběr na těch pět alb zúžit. Ovšem takto obecně? Pokud hledáte inspiraci, doporučil bych Vám vycvičit Spotify. Nabídne Vám nejlepší shodu s vkusem a trefí se mnohem lépe, než výstřely v diskuzi.


Žánr si přece každý vybere podle svého. Někdo má rád Rock, jiný Metal nebo Jazz, Blues a kdovíco ještě.
B.
SONY CDP-970, YAMAHA M-4, CANTON Quinto 540, KIMBER KC-1, MONSTER Powerline 2+
nebo jako zdroj NTB + FOOBAR 2000 + IFI NANO iDSD BL USB DAC , SMSL sApII, HIFIMAN RE0 nebo AKG K270 Playback
bobzbrna
Junior

Odeslat příspěvekod djicee 23. 5. 2020 17:51

Ja jsem taky na OldSchool
nejnovejsi co jsem poslouchal je asi tak tohe:

Boris S. - Zombie Bootleg (Techno - Schranz)
Linkin Park - In The End (Markus Schulz Tribute Remix) (Trance)

Album
Rolf Maier Bode ‎– Foundation (Trance, Downtempo, Ambient)
Two Steps From Hell ‎– Archangel ( Soundtrack, Theme, Score, Contemporary)

Jedna rarita - asi po 18 letech jsem zjistil konecne nazev tohoto tracku :D
Oko Tek ‎– Bento (Mara's N.Y. Taxi Cab Remix) ( Progressive House, Tribal House)

Posloucham asi tak tohle
1 - Techno je vsechno
2 - Trance Forever
3 - Hard Dance, Hard House, Drum&Bass, Psytrance, Happy Hardcore, Soundtrack, Hardstyle
4 - asi par remixu do Gabba, Tekno, Frechcore, Hardcore
djicee
Junior

Odeslat příspěvekod bobzbrna 23. 5. 2020 19:50

Asi jsem to špatně podal...
Prostě narazíte někdo na nějaké nové super album (pro Vás) a podělíte se tady o to.
Celé je to o tom, že to album je NOVINKA ! Ne reedice Yesů nebo PF .
Tzn. nejstarší třeba jak jsem psal já 03/2020.
A každý měsíc se všichni můžeme ˇobohatitˇ.
Už je to jasnější ?
Bob
SONY CDP-970, YAMAHA M-4, CANTON Quinto 540, KIMBER KC-1, MONSTER Powerline 2+
nebo jako zdroj NTB + FOOBAR 2000 + IFI NANO iDSD BL USB DAC , SMSL sApII, HIFIMAN RE0 nebo AKG K270 Playback
bobzbrna
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 24. 5. 2020 02:46

Tak jinak, budete-li mít rád metal, jen těžko Vás obohatí top alba měsíce fanouška korejského popu. Další věcí je, že nesleduji, kdy které album vyšlo. Maximálně rámcově rok a to jen proto, že je to uvedeno v popisu. Také se mi už mnoho let nestalo, že by mi sedlo celé album, nebo že bych ho poslouchal v kuse. Častější stav je, že se mi od interpreta líbí jen několik skladeb bez ohledu na album. Případně interpret ani alba neřeší a má jen singly.
Jak jsem psal, vzhledem ke kvantu hudebního obsahu je mnohem rozumnější nechat pracovat chytrý algoritmus, který zná Vaše osobní preference. Moje měsíční top jsou tak spíše nové objevy pro mne, ne nové počiny obecně. Když se dívám na aktuální poslechovou historii, koukám, že mnoho interpretů už ani nežije :)

Asi chápu, o co Vám jde, ale mám pocit, že se na danou věc díváte pohledem dávno minulé doby. A podobně mimo je uvádět dynamický rozsah skladby nedejbože průměr celého alba. Jediné, co vám to číslo řekne, je rozdíl hlasitosti. To samo o sobě má stejnou hodnotu, jako informace, že jsem se narodil v pondělí. Bez kontextu je to jen číslo. Tento rozsah by měl smysl řešit u stejné nahrávky při porovnání různých zdrojů (disk, komprese, datový proud, ...), případně srovnání masteringu. Jsou hudební žánry, které prostě z povahy věci nikdy vysoký rozsah mít nebudou (například Hip Hop).
Neposledně, mám-li hudbu jako kulisu, zapnu funkci normalizace hlasitosti skladeb, abych nemusel neustále upravovat hlasitost ručně a DR se komplet změní.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lo-fi 24. 5. 2020 03:20

mýlíš se Emile... je spousta lidí, pro které je ten, jak ty říkáš, "rozdíl v hlasitosti" mnohem podstatnější informací, než např. zdali skladba obsahuje 10 či 100 mikro detailů za minutu, nebo že má basák kryogenicky performované trsátko...
Po hříchu neznám nikoho, kdo se zajímá o DR, že by poslouchal hiphop..
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod djicee 24. 5. 2020 08:20

U meho zanru jde sledovat pouze Single. Alba vydavaji jen vzacne a kdyz uz tak je to z 99% to co vydali za poslednich 10 let na Singlech :D
Abych nahodil nejake NOVE album tak by to muselo byt jedine aktualni Best Off od nejakeho studia.

Mozna u jinych zanru vychazi alba kazdy tyden ale u meho ne.
Asi by to chtelo zmenit spise za posledni ROK nebo klidne za poslednich 5 let 5 ALB :D
djicee
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 24. 5. 2020 09:53

Nic proti jakekoliv aktivite na fóru, bůh je mi svědkem. Jen jaksi ten název vlákna dává dopředu tušit, ze objevivší se výběry hudby, vseobecně asi moc kvality napříč žánry nepoberou. Nových kvalitních alb se totiž a to nejen v posledni dobe, už moc neobjevuje. Natož, abych se k nim v mem oblibenem zanru jeste dostal (to bych celý dny nemohl asi delat nic jinýho, nez sjíždět muziku), čili se nabízí to nejdulezitejsi, kde bych asi tak vzal ta nova TOP alba k uverejneni a navic rovnou pět v měsíci. Víš jak to skončí? Lidi sem zacnou dříve či později bez ladu a skladu házet alba, která se jim proste líbí a nakonec se tu začnou objevovat právě ty tebou zmiňované klasiky od Yes a PF. Čili z toho bude za čas jenom sekce "právě poslouchám, to co poslouchám". A to uz je standardem mnohem propracovanějších verzí konkurenčních fór, včetně přidaných fotek, popisu žánru, obsahu a zvuku. U tvého prvního TOP výběru netuším ani z daleka o jaký žánr se bude asi tak jednat a vyklepávat to ručábo u každého jednotlivého příspěvku k prověření treba na youtube, by mi přišlo velmi únavné, zvlášť při vysoce pravdepodobnem predpokladu, ze se bude jednat o styl, který je mi naprosto cizí.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bobzbrna 24. 5. 2020 12:02

No jo, no. Tak to byl asi blbej nápad. Aspoń jsem to zkusil. Klidně to smázněte.
Děkuji Bob
SONY CDP-970, YAMAHA M-4, CANTON Quinto 540, KIMBER KC-1, MONSTER Powerline 2+
nebo jako zdroj NTB + FOOBAR 2000 + IFI NANO iDSD BL USB DAC , SMSL sApII, HIFIMAN RE0 nebo AKG K270 Playback
bobzbrna
Junior

Odeslat příspěvekod Bolerious 24. 5. 2020 20:34

Určitě to nebyl blbej nápad. Jen jsi na špatném fóru. Tady je to převážně o televizích a levných variantách audia spíš pro podkres než pro soustředěný poslech s cílem maximálně si hudbu užít.

Houbičkar píše:to uz je standardem mnohem propracovanějších verzí konkurenčních fór, včetně přidaných fotek, popisu žánru, obsahu a zvuku.

Zcela souhlas s Houbičkařem, pojď spíš [Odkazy v rozporu s pravidly SF odstraněny. MgX - administrátor].

Houbičkar píše:Nových kvalitních alb se totiž a to nejen v posledni dobe, už moc neobjevuje.

Naopak tohle je úplně kolosální kravina. Nových kvalitních alb se stále objevují mraky, jen to prostě chce mít přehled, nebýt zaseklý v jednom žánru nebo období a mít chuť ty nové věci objevovat.
Nehledě na to, a sám to správně uvádíš, že pro konkrétního posluchače může být nové i album, které je 10 let staré, ale neznal jej. A v takovém případě (alespoň já to tak beru), je jedno, jestli je nové rokem vydání nebo nové pro posluchače. Oboje stejným způsobem rozšíří obzory, obohatí o nový zážitek a možná i posune k další nové nebo "nové" muzice. A o to jde, ne ;-) ?
Bolerious
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 24. 5. 2020 21:02

bobzbrna:
ten požadavek na úplné novinky nebyl nejšťastnější, ale jinak by tady něco takového rozhodně chtělo - a že tam někdo šoupne třeba Zepelíny? no to se nedá nic dělat a navíc si to zaslouží :)
před mnoha lety jsem tady chtěl založit něco podobného a nic z toho nakonec nebylo

Bolerious:
na jedno to fórum chodím pro inspiraci a nasbíral jsem tam toho hodně. škoda, že to druhé vyžaduje přihlášení...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 25. 5. 2020 06:15

A v cem je problem s tim přihlášením? Z toho preci nevyplývaj žádný povinnosti.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 26. 5. 2020 11:02

jasně že nevyplývají, ale já mám ve zvyku se přihlašovat když chci něco napsat a ne když chci kouknout na obrázek alba...
navíc mi to takto připomíná hospodu Na mýtince a tam se cpát nebudu
leroj
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků