sťahovanie videa

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod juraj08 24. 5. 2020 14:32

Ahoj všetkým, doteraz som sa veľmi nezaujímal o Full HD a 4K filmy, tak vidím, že som trochu zaspal dobu a filmy sa dajú pozerať v oveľa lepšej kvalite.
V hudbe to je super, človek sa rozhodne nad streamom Tidal, Spotify .. alebo si kúpi a stiahne albumy z HDtrack na NAS..alebo (do tretice), kúpi si CD prehrávač / Gramofón + nosiče a "jede"!!
Existuje nejaký video shop, taký ako je pre hudbu HDtrack a jemu podobné?? Alebo budeme ďalej sťahovať z XXXXX hoci to nie je veľmi "OK" ale zatiaľ sa to dá - dokedy?? Či už neostáva nič iné, iba stream ako Netflix, Apple TV atď?
Môžete mi to trošku objasniť?
Keď tak ďakujem...
juraj08
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 24. 5. 2020 15:05

Jen upozorním, že zde se opravdu žádný warez a nelegální cokoliv neřeší.

Takže si myslím, že odpověď je více méně jasná. Máš celou řadu aplikací pro streamování obsahu. Ty jsou často přímo instalovatelné do prostředí chytrých televizorů. Jen si je budeš muset platit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 24. 5. 2020 15:10

Prodávají se Blu-ray disky v Ultra HD (4K). Ale k přehrání potřebuješ buď přehrávač, nebo Xbox.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod juraj08 24. 5. 2020 16:34

MgX píše:Jen upozorním, že zde se opravdu žádný warez a nelegální cokoliv neřeší.

Takže si myslím, že odpověď je více méně jasná. Máš celou řadu aplikací pro streamování obsahu. Ty jsou často přímo instalovatelné do prostředí chytrých televizorů. Jen si je budeš muset platit.


V prvom rade: "Nechcem nič za darmo ani na čierno ale legálne".
Ano ale tieto filmy hoci si zaplatíš, tak si ich nemôžeš nikde uložiť! Aplikácia pominie a s nimi aj filmy..hm. Práve preto sa pýtam na legálne sťahovanie. A to dokonca mám(e) internet po telefónnom kábli!! Takže streamovať (50 - 70)GB film nemám šancu!!

"martas38" dík, veľmi silno uvažujem o Blu-ray / CD prehrávači ale preto som navodil takúto otázku, pretože som taký jednoduchý bordelár :) a som rádšej ak mám film na NAS ako zase niekde porozhádzané CD alebo BR disky :) Ale poviem pravdu: "Špekulujem nad Panakom 9000, poprípade Pioneerom 500 a s trochu prižmúreným okom aj po jeho drahšom kolegovi, streamovacie služby nepotrebujem.
juraj08
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 24. 5. 2020 16:43

Jedna legální služba ,ve které bys měl všechno neexistuje.Vždy je třeba nějaké kombinace.
Na filmy je nejlepší Apple TV (krabička nebo aplikace) .Kde se filmy kupují buď po jednom nebo ve zvýhodněných balíčcích.Něco jako měsíční paušál na všechny filmy neexistuje. Apple má největší nabídku 4K HDR filmů za solidní ceny. když koupíš film v HD a časem vyjde 4K verze už nic neplatíš a film je ti zdarma upgradován.Stáhnout film můžeš jen v HD nebo SD,4K jde jen streamovat. Ceny filmů v akci 49kč-129kč. Starší filmy 149Kč,novinky 249kč-329kč.

Na seriály už je třeba využívat víc služeb nebo je střídat dle zájmu.V 4K má solidní nabídku jen Netflix.V Apple TV+ najdeš pár seriálů v 4K HDR ,ale jde o novou službu tak tam toho obsahu moc není.Dá se to zhlédnout za 1-2 měsíce.

Pak je ta nelegální cesta a s tou ti poradí jinde :-)
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 24. 5. 2020 19:29

Jdou ty filmy z Netflixu, Apple TV, HBO Go apod. stáhnout ve 4K HDR? Myslím tím uložit někam na disk a pak se to třeba samo po nějaké době smaže, nebo je to nějak zakódované, aby to nešlo šířit dál? Nebo jsou ti, co mají pomalé připojení odsouzeni pouze na HD stream, nákup BR disků a šedé streamovací služby, případně na stahování filmů z torrentů a pod? Mám pouze VDSL připojení a tam si samozřejmě 4K stream ani neškrtne, protože tarif 50Mbps mně jede reálnou rychlostí 35Mbps a navýšení rychlosti u mě nelze. V TV mám Netflix, Apple TV a spousty dalších, ale ještě jsem si nic nepředplatil, protože nevím, jestli to stáhnutí filmu lze.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jardadts 24. 5. 2020 20:15

Na stream v 4K HDR u Apple TV a Netflixu ti stačí 25Mbit linka. Stáhnout to jde jen v HD kvalitě a asi jen do mobilních zařízení. Já nic neukládám, takže ti s tím neporadím .Netflix si můžeš vyzkoušet na měsíc zdarma. Koupit film (nebo půjčit) na Apple TV a vyzkoušet taky moc nestojí.Teď je akce na hodně 4K filmů za 99kč.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod juraj08 24. 5. 2020 22:25

... tak asi aj ja nakoniec predsa len ostanem pri streame.. dík..
juraj08
Junior

Odeslat příspěvekod Dagy2 25. 5. 2020 14:59

internet "po telefonnom kábli" môže mať dnes kľudne parametre horšej optiky.
U mňa je drôt na drevených stĺpoch zavesený od telecomu cez cestu - čakám kedy sa utrhne - a mám možnosť 80MB.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod juraj08 25. 5. 2020 17:18

.ahoj, no ja v AppleTV na Kodi (zaplatenom na rok) môžem pozerať iba cca (20 - 30)GB film, ak spustím väčší, dajme tomu 48GB stream zo Stream Cinema, tak už to skoro ani nebeží a hodí hlášku o preťaženej sieti..
juraj08
Junior

Odeslat příspěvekod calebcox 25. 5. 2020 18:57

Tohle nepochopim... prasit si AppleTV necim jako KODI a StreamCinema (uz zase funguje? Na jak dlouho?)... na to jsou Android krabicky, RaspberryPi a pod.

Kazdopadne co to je za verzi ATV? 4. nebo 5.gen (tj. Apple TV 4K)? Protoze Apple TV 4.gen ma pouze 100Mbit sitovou kartu, tak jestli nenarazis na limity. Druhy problem muze byt SC, protoze je to jen "tupy" file hosting a ne streamovaci sluzba, ktera umi prizpusobit datovy podminkam linky.
calebcox
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 25. 5. 2020 19:29

Já to třeba chápu, protože z SC si uložím film 4K HDR. S Apple TV pouze ve Full HD. Na přehrávání obsahu 4K HDR nemám dostatečně rychlé připojení.
Přizpůsobení datového toku podmínkám linky znamená, že ti to pošle stream v horší kvalitě?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jardadts 25. 5. 2020 20:07

martas38: píšeš ,že máš 35Mbit. To je dostatečná rychlost na 4K HDR stream z Apple TV i Netflixu. Zkoušel jsem to u známého na 20Mbit lince a taky to na 4K rozlišení naběhlo,jen to trvalo cca 30s.Ano přizpůsobení datového toku znamená, že se ti dočasně může snížit rozlišení třeba na 1080p ,ale HDR ti to neomezí.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 25. 5. 2020 20:28

Jenže to bohužel není stabilní rychlost. A mám obavy, že si zaplatím službu a bude to trhat, nebo pojede v horší kvalitě a měsíční cena bude odpovídat roční ceně SC. Každopádně ten Netflix asi vyzkouším.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod miromen4 25. 5. 2020 20:41

Tak on datovy tok 4K HDR na Netflix 7.62Mb/s neni zrovna naročny na datove připojeni.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků