Ozvučení PC sestavy 5k - 8k

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jeggyslav 25. 5. 2020 17:25

Díky za dosavadní informace. Po zvážení všech faktů jsem se rozhodl pro Edifier 1700BT. Nicméně jak jsem zjistil, zboží od Edifier je teď docela nedostatkové. Muziker uváděl dodání těchto repro do 5.6. ale po objednání mě informovali, že dodání bude nakonec snad až 26.6. jestli vůbec. Tak teď nevím zda vyčkat nebo objednat něco jiného.
Jeggyslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jeggyslav 5. 6. 2020 13:07

Nazdar, mě právě dorazili Edifier R1700BT. Bohužel v aktivním repráku to docela chrastí i při relativně tichém poslechu. Pasivní hraje pěkně čistě, ale ten aktivní prostě chrastí. Stalo se ti to taky, nebo je to jen můj vadný kousek?

feanoor píše:Já mám nyní novou sestavu k PC, kterou ti můžu doporučit, protože to podle mě hraje skvěle.

Edifier R1700BT + FiiO K5 PRO.
Původně jsem k těm repro chtěl koupit Topping E30, ale nakonec rozhodlo to, že FiiO je DAC i headphone amp a má sluchátkový výstup.

K5 PRO jsem koupil na Amazonu.de za cca 4.200 Kč.
(Teď koukám, že tam aktuálně není skladem)
Jeggyslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pjopek 5. 6. 2020 19:03

Dobrý den,
prosím Vám měl bych také dotaz k tématu, a sice měl bych pár dotazů ohledně DAC/AMP FiiO K5 Pro.

Dneska mi přišlo z Aliexpress FiiO K5 Pro DAC/AMP. Zapojil jsem, nainstaloval driver FiiO_USB_DAC_Driver-V4.47.0.exe z officiálních stránek. Potom nainstaloval foobar2000_v1.5.4.exe, doinstaloval ASIO ovladače a components podle návodu na netu, a sice:
a) ASIOProxyInstall-0.9.4.exe
b) ASIO support 2.1.2 - foo_out_asio.fb2k-component
c) foo_input_sacd.fb2k-component
d) foo_input_dsdiff.fb2k-component

Nastavil jsem ve Foobaru2000 preferences output na DSD: ASIO: foo_dsd_asio a zvolil Output data format: 32-bit. Po zapnutí hudby např. z youtube mi svítí FiiO zeleně, což by mělo teda teď podporovat DSD, správně?

Moje topologie zapojení je takováhle:
Vstup: PC (momentálně na reklamaci) nebo notebook a CD přehrávač Sony CDP-XE530 mám napojeny do toho DAC/AMP FiiO (notebook přes USB 2.0 kabelem co byl součástí balení FiiO a CD přehrávač optickým TOSLINK S/PDIF kabelem. Oba vstupy hrajou do sluchátek.

Výstup: Momentálně sluchátka Audio-Technica ATH M50x a aktivní repra Modecom Eclipse 60. A s těmi reprobednami mám právě problém při zapojení. V současné době mám obyčejný propojovací kabel 2xRCA cinch. Zapojil jsem tedy do FiiO K5 Pro cinche do line-out a propojil se vstupem AUX na repro Modecom Eclipse 60, ale bohužel se ozývá chrčení a praskání a hudba se neline žádná. Nejspíše někde dělám chybu, ale nevím kde. Mohli byste mi prosím poradit? Může to být i zapojením zdroje do stejné zásuvky? V jedné zásuvce mám notebook+FiiO a repra+monitor v další, CD přehrávač zvlášť. Nebo nějak jinak nastavit ten Foobar2000? Nebo někde ve Win10 v nastavení zvuku?
Zde recenze a test reprobeden Modecom Eclipse 60:
https://avmania.zive.cz/modecom-eclipse ... vukem-test

Budu rád za jakékoliv rady a podněty. Jinak mám objednaný kvalitní RCA kabel za cca 700kč. a nový optický kabel za 300kč. Možná ještě praštím do nových sluchátek. Zvažoval jsem Beyerdynamic DT770 Pro nebo dost možná Audio-Technica A990Z. Děkuji Vám za odpovědi.
Pavel
Síťový filtr: Ludic Heimdall G30
DAC: RME ADI-2 FS
AMP: SingXer SA-1
Sluchátka: HiFiMAN Arya Stealth
Repro: Adam Audio T5V
pjopek
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 5. 6. 2020 19:14

A sluchátka s K5 hrají?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pjopek 5. 6. 2020 19:47

Ano.
Síťový filtr: Ludic Heimdall G30
DAC: RME ADI-2 FS
AMP: SingXer SA-1
Sluchátka: HiFiMAN Arya Stealth
Repro: Adam Audio T5V
pjopek
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 5. 6. 2020 19:57

Pokud tím 2xRCA kabelem kterým propojuješ K5 s bedýnkama propojíš CD přehrávač a bedny (a odpojíš optiku) hraje to z bedýnek?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pjopek 6. 6. 2020 06:26

RCA kabelem to teda není, právě jsem ho vyzkoušel a napojení CD player VS repra hrajou. Bude to v něčem jiném.
Síťový filtr: Ludic Heimdall G30
DAC: RME ADI-2 FS
AMP: SingXer SA-1
Sluchátka: HiFiMAN Arya Stealth
Repro: Adam Audio T5V
pjopek
Junior

Odeslat příspěvekod feanoor 6. 6. 2020 06:42

pjopek
Vyzkoušej jiné repro, třeba i pasivní přes zesilovač.
Je potřeba zjistit, zda DAC ten signál posílá.
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pjopek 6. 6. 2020 07:31

OK, takže už asi vím, v čem je chyba. Nechal jsem zapojený CD player přes optický kabel do DAC a z tama přes preAMP line-out cinch RCA kabel do aktivní bedny AUX in a přepnul na FiiO S/PDIF. Hraje to, ale musím ten DAC vzdálit co nejdále od repra, protože jinak v tom chrčí a ozývá se brum. Tzn. že ty moje repra nejsou magneticky odstíněné. Nevíte jak se tomu dá ještě nějakým způsobem pomoct? Obávám se, že ten kabel, který jsem si objednal mi bude z poloviny k ničemu, protože má pouze 0,75m, takže budu muset DAC přisunout blízko reproduktorům.
A teda beru zpět. Částečně to bude taky tím shitoidním kabelem, ten taky není odstíněný, takže uvidíme... Každopádně v těsné blízkosti se nesnesou DAC s reprama.

PS: Bylo to tím kabelem, zkusil jsem ho vyměnit za jiný obdobné kvality, který jsem našel doma, a ten je dokonce kratší a nic nepraská, nebrumí...a FiiO mám dokonce blíže k repru.
Síťový filtr: Ludic Heimdall G30
DAC: RME ADI-2 FS
AMP: SingXer SA-1
Sluchátka: HiFiMAN Arya Stealth
Repro: Adam Audio T5V
pjopek
Junior

Odeslat příspěvekod feanoor 7. 6. 2020 16:40

Tak paráda! To je "nejlepší" možná příčina.
Užívej FiiO, je to skvělý DAC.
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pjopek 17. 6. 2020 18:56

Zdravím,
měl bych pár dojmů a taky pár dalších otázek, o které bych se s Vámi rád podělil.
Jak jsem již psal v příspěvcích výše, mám napojené:
a) PC (nebo notebook) přes USB kabel 2.0 A/B - integrovaná zvukovka Realtek S1220A
b) CD přehrávač SONY CDP-XE530 přes optický TOSLINK kabel

do DAC/AMP FiiO K5 PRO (čip D/A převodníku je AK4493, USB decoding čip je XMOS XUF208)

a z něj potom přes RCA cinch výstup do repro Modecom Eclipse 60. A sluchátkový výstup FiiO mi krmí sluchátka Audio-Technica ATH-M50x a nově jsem si zakoupil minulý týden sluchátka HiFiMAN Sundara, které mimochodem hrajou výtečně. Fakt "prozatím" skvělé sluchátka, jak po stránce konstrukční, tak zvukové. Rozhodně posun oproti A-T M50x. Sice změna z uzavřeného typu na otevřený, ale nějak tím ještě okolí netrpí :-))

Otázky: Můžu do této topologie zapojit před ten FiiO K5 PRO nějaký "lepší" DAC? Bude to mít význam, posunu se ve zvukové kvalitě? Vyplatí se koupit lepší USB 2.0 A/B kabel nebo i zdrojový kabel s adaptérem? Prosím, doporučte mi nějaké solidní propojovací kabely (2xRCA cinch a 2xXLR konektor, může být i nějaký dobrý optický kabel, USB kabel 2.0 A/B).

Myšleno tak, že bych použil lepší DAC a FiiO nechal pouze jako sluchátkový zesilovač, který je se svým výkonem 1,5W (32Ohm) dostačující. Půjde to vůbec nastavit, nebudou se potom ve Win10 či Foobar2000 převodníky hádat?

D/A převodníky, které mě zaujaly:
Pro-ject Pre Box S2 Digital, Cambridge Audio DacMagic+, Audio-GD NFB-11.38, Topping d50s, Topping DX3 Pro, SMSLM200, SMSL M500, SMSL Sanskrit, Sabaj D5, Aune X8, Schiit Modi Multibit, Schiit Modius
Nějaké v ceně do 10-12 tis. Kč.

Dále i přemýšlím o nových reprobednách, nejlépe nearfield, na podložky. Něco ve stylu JBL LSR305P MKII, Yamaha HS5, nebo Adam Audio T5V, Audioengine A5+. To ještě nejsem úplně rozhodnutý, to až časem, ale dle průzkumu to vypadá nadějně na ty JBL LSR305P MKII v poměru cena/výkon.

Děkuji všem za případné postřehy, návrhy a doporučení.
Síťový filtr: Ludic Heimdall G30
DAC: RME ADI-2 FS
AMP: SingXer SA-1
Sluchátka: HiFiMAN Arya Stealth
Repro: Adam Audio T5V
pjopek
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 17. 6. 2020 19:04

Vesměs platí, že největší vliv na zvuk mají sluchátka, pak zesilovač a nakonec převodník. Možná by spíš bylo lepší a slyšitelnější použít FiiO jen jako převodník a zapojit k němu lepší sluchátkový zesilovač.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pjopek 17. 6. 2020 20:02

To právě nevím jistě. Našel jsem tuto recenzi (měření):
https://www.audiosciencereview.com/foru ... -pro.9118/

Jitter by mohl být klidně nižší, např. -150dB, i když běžné lidské ucho stejnak slyší do -130dB. Dále dynamický rozsah se zmenšuje se zvyšující impedancí sluchátek a tím se zvyšuje i zkreslení, ale neořezává signál (což je dobře). Výkon zesilovačů je na velmi dobré úrovni, cca 1W (33 Ohm), výstupní impedance pro sluchátka je 2.2 Ohm (čím nižší tím lepší). Někde asi kolem 2 Ohm to začíná být dobré. Rovnováha kanálů je perfektní díky digitálnímu zeslabení v DAC.
A pak tam je v závěrečném shrnutí napsáno něco ve stylu, že ten DAC je dost dobrý na to, aby řídil ty zesilovače. Že ty zesilovače jsou navrženy tak, aby produkovaly hodně energie a výkonu. Co si o tom myslíš?

Navíc na officiálních stránkách výrobce se píše píše toto:
https://www.fiio.com/k5pro

"NJRC NW 1195A analog volume adjustment chip features an ultra-low output noise of -118dB and paired with the combination of flagchip Texas Instruments TPA6120 op-amp (vlajková loď :-) + OPA1642 JFET op-amp = smooth and high resolution sound."

A to bych si i troufnul potvrdit ze samotného poslechu doma, že ty zesilovače fakt umí, rozehrál jsem na tom Sennheisery HD600, HD650, Všechny tři typy Beyerdynamic DT 770 Pro, DT 880 Pro, DT 990 Pro a hraju na tom s těmi magneto-planárními sluchátky HiFiMAN Sundara, které přecijem potřebují trošku vyšší výkon než sluchátka s dynamickým měničem, i přesto, že mají impedanci 37 Ohm, ale zřejmě to bude dělat i ta nižší citlivost sluchátek 94dB.

Jinak měl jsem doma sluchátkový zesilovač SMSL SP200, který je hodně vysoko hodnocený v recenzích a buď jsem měl doma špatný kus (zakoupený z druhé ruky), protože v něm chrčelo, nebo to tak prostě dělá. Každopádně nebyl jsem s tím moc spokojený, čistota zvuku byla super, ale nějak mi v tom praskalo a hlavně, zahříval se tak, že by se s ním dalo topit! Vrátil jsem ho.
Síťový filtr: Ludic Heimdall G30
DAC: RME ADI-2 FS
AMP: SingXer SA-1
Sluchátka: HiFiMAN Arya Stealth
Repro: Adam Audio T5V
pjopek
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 17. 6. 2020 20:58

Já si o tom myslím, že třeba tohle by byl k HD600/650, DT880 i Sundarám daleko lepší stroj: https://www.customworks.cz/predzesilovac/hypa-1-headamp
Měl jsem pár výrobků FiiO (DAPy X1, F3, sluchátka FH5) a moc mě to nepřesvědčilo. S tímto konkrétním DAC/Ampem ale zkušenosti nemám.
Jsem myslel, že se jitter uvádí v časových jednotkách. Máš s jitterem nějaké problémy? Víš jak se projevuje?

Až teď jsem si všiml, že máš v tom co tě zaujalo i AudioGD NFB 11.28 To by velice výrazně převyšovalo to FiiO jak po stránce převodníku, tak především zesilovače.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pjopek 25. 6. 2020 19:17

Takhle, doma mám konkrétně HiHiMAN Sundara, ty ostatní sluchátka jsem pouze poslouchal a nakonec si vybral Sundary.

Ten předzesilovač Hypa 1, cos poslal vypadá velice dobře. Určitě by to stálo za vyzkoušení. Ale není zrovna nejlevnější. Našel jsem na těch stránkách CustomWorks i USB Audio Interface. Dokoupit k němu digitální koaxiální kabel Casea 75 Ohm, ten napojit na DAC a dále do toho předzesilovače (anebo použít DAC/preAMP jako levnější alternativu - pro poslech z PC si myslím dostačující).
Např. PC-->USB Audio Interface-->FiiO K5 Pro (nebo ten Pro-ject Pre Box S2 Digital)--> HiFiMAN Sundara a repro

Každopádně jsem opět zasurfoval na poli kabelů, filtrů a napájecích zdrojů.
A docela silně zvažuju dokoupit i nový kvalitní USB 2.0 A/B kabel, např. Supra Cable HiFi USB, Inakustik Exzellenz USB A-B, Viablue USB 2.0 A-B (vše kabel okolo 1500Kč). Špatně nevypadají ani Furutech GT-2 USB Cable nebo Pangea Premier SE USB či iFi Mercury USB..... ale to je už dražší záležitost.

Potom mě zaujal i ten napájecí zdroj IFi iPower X, napojit tím ten FiiO K5 Pro, a ten zapojit přes napájecí zdrojový kabel do síťového filtru/přepěťové ochrany.
Napájecí zdrojové kabely: Supra LoRad 2.5 CS-EU Silver Anninersary 10-16A Bent, Pangea AC-14SE MKII, Vincent Power Cable či Pro-Ject Connect It Power Cable.
Síťové filtry/ochrany: Supra LoRad MD06-EU/SP SPC Black - Silver Edition, Supra Mains Block MD06-EU/SP Mk3.1, Dynavox HIFI Power Socket X4100.

Jako nebude to malá částka, ale myslm, že i tyhle "maličkosti" hrajou podstatnou roli ve finálním lepším výstupním signálu a zvuku.
Síťový filtr: Ludic Heimdall G30
DAC: RME ADI-2 FS
AMP: SingXer SA-1
Sluchátka: HiFiMAN Arya Stealth
Repro: Adam Audio T5V
pjopek
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků