Jaký dac/amp k Audioquest Nighthawk Carbon?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vla60 12. 5. 2020 14:42

Aha, také díky za info. Už se v tom začínám pomalu ztrácet. Nevím, jestli hledat zesilovač k Nighthawkum nebo je rovnou prodat a znovu hledat sluchátka i dac nebo se zkusit podívat i na DAP + in-eary. Anebo se podívat i po těch starších Sennheiserech. Která z těch uvedných by jsi doporučil, čistý, detailní zvuk bez deky? A proč, když to uměli bez deky, to potom začali vyrábět s dekou. :-) Asi hloupá otázka.
vla60
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 12. 5. 2020 15:32

Rozhodl jsem se si toto vlákno nakonec pročíst celé a musím říct, že poměrně dost příspěvků od kolegů hifistů mi připadá rozumných. Bohužel pro relativního "nováčka" je těch informací ke zpracování asi příliš, těžko se v tom všem tak rychle zorientovat.

Zkusím proto poradit víc obecně:

1) Na sluchátka s náušníky se dá dívat jako na ekvivalent reproduktorů s poslechovou místností. A ať člověk zavítá na internetu kamkoliv, vždy se nakonec pročte k (dnešními metodami objektivně prokazatelné) informaci, že právě tyto komponenty hrají v poslechovém řetězci nejdůležitější roli. Proto nelze než doporučit se primárně zaměřit právě na výběr vhodných sluchátek a až poté řešit zbytek řetězce. S čímž souvisí další bod...

2) Mnoho druhů/kategorií sluchátek se na trhu objevuje proto, jelikož každému zkrátka vyhoví něco jiného. Vše má své pro a proti, v podstatě člověk ve finále hledá cestu "nejmenšího zla". :-) Existují pak sice pokusy o "user-friendly" průvodce (například tento můj prehistorický), jen málokomu, kdo to s tímto hobby myslí vážně, se však podaří trefit hned napoprvé. Mnohým to trvá roky, ne-li dekády. Je to však takto špatně? Aneb když se cesta stává cílem...

3) Ať se budeme snažit jakkoliv, bude pro nás složité se trefit do vkusu člověka, který zde aktivně a dlouhodobě nepůsobí. Obvykle naopak těmto lidem doporučuju, aby sami sledovali internetová fóra a vytipovali si aktivní uživatele, s jejichž hodnotícími příspěvky se na základě postupně nabývaných vlastních zkušeností dokážou nejlépe ztotožnit.

V případě zájmu můžu samozřejmě zkusit vlákno komentovat i konkrétněji. Byl by to však jen další ryze subjektivní názor v diskuzi, kde jich už máme nejspíš i tak přehršel.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 13. 5. 2020 10:35

vla60 píše:Aha, také díky za info. Už se v tom začínám pomalu ztrácet. Nevím, jestli hledat zesilovač k Nighthawkum nebo je rovnou prodat a znovu hledat sluchátka i dac nebo se zkusit podívat i na DAP + in-eary. Anebo se podívat i po těch starších Sennheiserech. Která z těch uvedných by jsi doporučil, čistý, detailní zvuk bez deky? A proč, když to uměli bez deky, to potom začali vyrábět s dekou. :-) Asi hloupá otázka.


Vlákno se začíná jak vidno nebezpecne rozrustat a proto může platit známé rčení "máma je opakováním moudrosti".
Tedy zopakuji, vyzkoušej v rámci sveho rozpočtu nejaké solidní kombo STAX, budes mozna prekvapena, jak libě mohou tvé nahrávky znít. Žádná deka, zadna tmava tonalita, krystalicky cistý, jemňoučký zvuk. Vseho tak akorát.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vla60 13. 5. 2020 11:54

Houbičkar: o Staxech jsem to samozřejmě slyšela, ale zatím jsem se o to nezajímala, ani nevím, kde toto vyzkoušet.

Mhoe: se vším souhlasím :-)
ad1/ to vím, proto jsem začala sluchátky, ale nic vhodnějšího v této přibližné cenové relaci jsem nenašla. Jsou samozřejmě i jiná, která by možná vyhovovala, ale neměla jsem k vyzkoušení (např. Verum 1, atd...)
ad2/ cestu nejmenšího zla jsem zvolila, proto mám teď NH. :-] A kvůli dalšímu řešení jsem právě trochu s obavami vstoupila do zdejší diskuze. :-) Uváděného prehistorického průvodce jsem již kdysi četla.
ad3/ forum jsem začala sledovat asi před rokem, spousta zajímavých věcí, pár zdejších respondentů čtu s oblibou
vla60
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 13. 5. 2020 12:32

Vla
Toto je pro zacatek vhodna kombinace STAX pro tebe. Nabízí firma Altei. Poslou, vyzkousis, do 14 dnu se rozhodnes, nechas si, popr. vratis. Neboj, oni s tou vratkou pocitaji, vzhledem k tomu, ze nezkousis na prodejne, proto to umoznují. Nechapu jedince, kteri s tim maji nejaky vnitrni problem. Kdyz si na intrnt koupim boty s tim, ze je nemohu zkusit, tak si je preci taky nenecham, kdyz me budou tlacit.

https://www.altei.cz/altei-shop/stax-srs-3100/
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Filip4 13. 5. 2020 18:45

Houbičkar: Lambdy by mohly být dobrým kompromisem. Co jsem měl starší lambdy, tak ty měly poměrně vytažené středy. Dělal jsem si i nějaké domácí měření a tam to bylo krásně vidět, že kolem 1,5 kHz to bylo vytažené nahoru.
Domácí magnetoplanární sluchátka:
https://forum.avmania.zive.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1328551
Filipovy DIY dynamická sluchátka:
https://forum.avmania.zive.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1329987
Filip4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 13. 5. 2020 19:35

Ja som STAXy nikdy nepočul a tiež ich niekde chcem skúsiť. Z takej nejakej zvedavosti. Ale myslím, že to nepôjde k mojej hudbe.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filip4 13. 5. 2020 20:31

A co posloucháš? Já z 80% poslouchám metalovou hudbu a zatím jsem s elektrostatama spokojený.
Domácí magnetoplanární sluchátka:
https://forum.avmania.zive.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1328551
Filipovy DIY dynamická sluchátka:
https://forum.avmania.zive.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1329987
Filip4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 13. 5. 2020 20:46

Mně by na tom štvalo, že budu budit manželku přes dveře ve vedlejším pokoji. Už s AKG K701 jsem měl tento problém
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 13. 5. 2020 23:27

Filip4 píše:A co posloucháš? Já z 80% poslouchám metalovou hudbu a zatím jsem s elektrostatama spokojený.

Ja prevažne elektronickú hudbu, progresívnejší house alebo potom niečo ako Daft Punk, Chemical Brothers a mnoho iného, čo je mimo mainstreama teda zbytočne by som písal interpretov. Popritom ale veľmi často počúvam filmových skladateľov a z toho občas rýpnem aj do klasiky. Nieked ma chytí aj rocková chvíľka na veci typu Pinky Floyd, Led Zeppelin, Deep Purple a podobne. To ma nainfikoval v detstve otec a zostalo mi to. :)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filip4 14. 5. 2020 06:44

zino333: Tak to určitě STAXy vyzkoušej, myslím že to za to stojí. Ale zaměřil bych se spíš na modely SR007, SR009, nebo od Mrspeakers, Voce.
Domácí magnetoplanární sluchátka:
https://forum.avmania.zive.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1328551
Filipovy DIY dynamická sluchátka:
https://forum.avmania.zive.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1329987
Filip4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 14. 5. 2020 11:09

Uz davnejšie jsem si vsiml, ze elektrostaty nejsou mezi sluchatkari buhvijak rozsirene. Nejde o to, ze by kvalitou za jinymi technologiemi zaostavaly, to vubec ne. Jde spis o to, ze vetsina sluchátkofilů je zamerena i na neustalé "hračičkování". Rádi zkouseji nove moznosti ve zvuku. S beznejsimi typy sluchatek maji nekonecnou volbu variability, prohazovani Daců, zesíků, kablíků ke sluchatkam, nausniků, zkratka milion moznosti v cenach od par stovek po desetitisice. Ty Staxy, ty jsou spis pro nekoho, kdo se pro ne rozhodne a par let si je ponechá. Co tam taky vymyslet, kdyz je k nim potreba spešl energizér, nejlépe stejné značky a k maximalne nekolika výkonovým řadám. Není se takzvaně, kde vyblbnout. Posun vzhůru je mozny jen o par stupnu v kvalitativne vyšších sestavách. Zajímavé na tomto druhu poslechu však je, ze i ta nejlevnejsi kombinace da cloveku ochutnat typický elstat zvuk a to v primisima kvalite. Vyssi a nejvyssi řady, totiz i pres sve zavratne ceny, neposouvaji nasobne zvuk nikam dopredu, jedna se pouze nuance v nekterych aspektech zvuku. Nabizeji pak kapku lepsiho prostoru, pocit vetsi hloubky basu a treba i vice jadrnosti. Ale na rovinu, to, jestli jde pak o užitečnou koupi, si musi jako vzdy rozhodnout posluchač sám.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 14. 5. 2020 14:29

Playmate mě stálo nečo přes 17k a je to velký univerzál na ruzné sluchátka. Takže klidně HD600 nebo Anandy. Ale osobně si myslím, že hledáte přesne to co mám teď na hlavě :)
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 28. 5. 2020 23:33

Dobrý večer Vladka, tak jak pokračuje hledání dobrý sestavy? :)
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vla60 11. 6. 2020 23:32

Ahoj všem, zdravím po delší době. Do mého hledání zasáhla vyšší moc a skončila jsem s bolavými zády v nemocnici :-|
Po návratu domů jsem zakoupila Audio gd 11.38 + Anandy od Michala. A ještě jsem trochu na Audiu vyzkoušela Nighthawky. Přesto, že jsou to sluchátka, která v pohodě rozehraje můj LGV30, popř. nějaký Dragonfly, zapojení přes toto kombo jim dost pomohlo. Zvuk se celkově zpevnil a pročistil v celém rozsahu. Přesto mi Anandy svým pojetím vyhovují víc. Mají krásné středy, detail a prostor. Chvíli jsem váhala, zda si přeci jen nenechat Nighthawky, protože ty zase mají na otevřená sluchátka skvělé basy a bezkonkurenční komfort a provedení. Anandám jsem zatím na radu jednoho člena fóra vypodložila hlavový most molitanem, protože přesto, že jsou o dost menší než sluchátka v Audigu, pořád jsou to hodně velké kousky. Takže pro mě jsou Nighthawky proti Anandám pocitově a komfortem sto a jedna, ale rozhoduje zvuk. A ten mi více sedí u Anand.
Takže myslím, že u této sestavy nějaký čas zůstanu, alespoň do doby, než vyrobí sluchátka zvukově podobná Anandám, ale o kus menší. (Anebo ještě vyzkouším Tiborovy Era 1, když myslí, že je to pro mne to pravé) :-)
Tímto tedy děkuji všem, kteří mne přivedli na myšlenku znovu Anandy vyzkoušet, hlavně tedy uživatelům Pavel1756 a SSakul.
Pěkné léto, díky za vaše názory a hezký poslech všem :-)
vla60
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků