Ozvučení obýváku

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 22. 6. 2020 19:53

Ale prdlajs majitel ferrari. To je spíš jak kdyby sis nechal ušít sako na základě toho, že znáš délku rukávu a že jsi slyšel, že krejčí je šikovnej. Ale už tam nejdeš nechat si vzít míry. Bude sedět? Možná se trefí, ale dost možná taky ne.
Prostě repro se vybírají podle uší (a i to občas bývá ošidné protože je jiná akustika ve studiu a jiná doma) a ne podle parametrů. Ani ty grafy 95% lidí nic neřeknou a nějaké uváděné údaje už vůbec ne. A není to jen o ceně. Já bych třeba šel mnohem radši než do těch Magnátů do Polk, mám s tím dobrou zkušenost. Levné Magnat jsou fakt nic moc a o levných Jamo bych ti mohl vyprávět, docela dlouho jsem se trápil s levnými sloupy Jamo Cornet 175.
Naposledy upravil martas38 dne 22. 6. 2020 19:54, celkově upraveno 1
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod godzilak 22. 6. 2020 19:54

tombas píše:Ty jsi sem přišel pro radu a nějakou jsi dostal.


No ano, ale víceméně ne takovou, kterou jsem chtěl :) Ani jediná otázka nebyla zodpovězena.
Jen mi bylo doporučeno úplně něco jiného než chci a to stejně bez udání nějakého konkrétního důvodu proč by to mělo být pro mne lepší...

Takže mi stejně nezbude nic jiného než prostě si hodit korunou a koupit jedno nebo druhé.

-- 22. 6. 2020 21:02 --

Tak jasně že cena odpovídá kvalitě. Ale už po několikáté říkám, že já to od sebe nerozeznám. Jasně poznám nějaký set z plastu od normálních bedýnek, ale třeba od toho magnatu už nějaký lepší nerozeznám ....

Jinak ale podle logiky o té ceně, musí být špatné i ty POLKy, protože jsou ještě levnější jak magnaty, nebo zhruba stejně levné, záleží jak kde ... Já s nima třeba zkušenosti nemám, ani tu značku neznám a je na to minimum recenzí.
Na magnaty je naopak recenzí a testů tisíce (nejenom u nás) a většina z nich to hodnotí vysoko. Tak mi přijde divné, když tady každý říká jak jsou vlastně špatné ...
godzilak
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 22. 6. 2020 20:03

Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 22. 6. 2020 20:20

Tak ono to s temi recenzemi a jejich mnozstvim byva take tak, ze uvedene zbozi je třeba velice snadno dostupne v nejake zname obchodni siti v kazdem okresnim mestečku a takove produkty se pak prodavaji tzv. na kila. Za mych mladych let se takhle ve velkem nakupovaly komponenty zn. Sony, Technics, repro Jamo nebo sluchatka Koss Porta. Hrali jsme na tom všichni a kdyby tehdá existoval internet, psali bychom na ně desetistránkové opěvné ódy i do rubriky "seznámení nebo drhání".
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 22. 6. 2020 20:43

Recenze ti pomuzou k nejakemu nasmerovani a zuzeni vyberu. Jinak se to ale nema smysl hrotit a na nejaky grafy se vyprdni. Neni nad to zajet si nekam do studia, kde maji nejake ty sety, co jsou v tvoji cenove hladine a treba i neco drazsiho, abys byl schopen porovnat a udelat si vlastni nazor. Jeste idealnejsi je neco si zkusit v domacich podminkach - treba v ramci 14 denni lhuty na vraceni, nebo v ramci nejake zapujcky ze studia. Garantuji, ze kdyz si to tady pak prectes jeste jednou, das mistnim diskutujicim za pravdu.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod godzilak 22. 6. 2020 21:12

To jsem samozřejmě byl. Ale to mi moc neřeklo, podle mě tam hraje všechno dobře a já to mezi sebou stejně nerozeznám ... ty onkya mají akorát v EW, ale tam je tak blbá akustika že tam i ty dražší sloupový repra hrály divně, takže to se nedá brát jako berná mince ...
Tak jasně že recenze nemůžeš úplně hrotit, ale prostě to hodnocení je všude strašně vysoký a je minimum těch co to hodnotily jako průměr. Takže bych z toho dedukoval, že si to kupujou lidi co mají podobné poslechové vlastnosti jako já a přijde jim to super :D

martas38 píše:https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-podlahove/1631-polk-audio-t50-t15


Tohle mi uniklo. Podle té recenze to vypadá, že to nebudou až tak špatný kousky, nicméně se mi to nevejde do rozpočtu. Když vezmu, že ta sada stojí cca 23k + sub + kabely , tak jsem přes třicet a to prostě už nedám.
godzilak
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 23. 6. 2020 05:19

godzilak píše:No ano, ale víceméně ne takovou, kterou jsem chtěl :) Ani jediná otázka nebyla zodpovězena.
Jen mi bylo doporučeno úplně něco jiného než chci a to stejně bez udání nějakého konkrétního důvodu proč by to mělo být pro mne lepší...
Na magnaty je naopak recenzí a testů tisíce (nejenom u nás) a většina z nich to hodnotí vysoko. Tak mi přijde divné, když tady každý říká jak jsou vlastně špatné ...

No, ako uz bolo povedane, to Onkyo a Magnaty ti tu tazko niekto odkyva. A preco by to malo byt pre teba lepsie, tu bolo uvedene, pretoze to bude hrat lepsie. To je ten dovod. Ved na koniec, ked sa ti tie Magnaty pacia, tak kasli na nas, kup si ich, ved ty ich budes pocuvat, nie my... Len by som poprosil odkaz na tie tisicky oslavnych testov na tie Magnaty, ale poprosim testy v odbornych casopisoch a nie tie od majitelov na Heureke...
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod godzilak 23. 6. 2020 06:50

Tak já nepotřebuji, aby mi tu někdo něco odkyval. Mě hlavně zajímalo jak to Onkyo hraje jako celek v porovnání s tím magnatem. Protože by to mělo umět dolby atmos a plný prostorový zvuk, tak mi zajímalo jak to hraje. Jde hlavně o filmy. Hudbu už roky poslouchám na 5.1 logitechu, což jsou malé bedničky v plastu, takže i to Onkyo bude hudebně o tři kategorie výše ...
na ten polk nemám rozpočet a ani rozumný místo na sloupy... navíc silně pochybuju ze to od sebe rozeznam, protože vy nedokážete pochopit, ze vetsina lidi ten sluch na to proste nemá a ty sestavy od sebe nerozezna ;)
Nehledal jsem žádné reálné testy, ani nevím kde bych to hledal. Vycházel jsem z recenzi co jsou dostupné a z doporučení od prodejců hi-fi.
godzilak
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 23. 6. 2020 07:02

Ale ved ved to je v poriadku, myslis si, ze to nerozoznas, tak si kup to, co sa ti pozdava. Preco je ten set s malymi satelitmi do velkej miestnosti nie moc vhodny, ti vysvetlil kolega tombas. Neviem, ci sa najde na tomto fore niekto, kto by mal ten konkretny set od Onkya doma, ale keby aj, ako to bude hrat v tvojej miestnosti je stale otazne. Ked sa ti nechce (nepovazujes za potrebne) ist si to niekde vypocut, tak to kup cez internet a keby sa ti to nepozdavalo, tak to mozes zabalit a vratit (alebo budes nadseny a nechas si to).
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 23. 6. 2020 07:20

Takže aby to bylo úplně jasné, to Onkyo je systém domácího kina All In One, to znamená, že hlavní jednotka je přímo určená pro daný typ reproduktorů (to poznáš podle toho, že ji nelze koupit samostatně jako AVR bez repro). Je to základní AV receiver, to poznáš podle pérových terminálů na zadní straně.
Atmos reproduktorky o průměru 8cm na horní straně předních "hlavních" bedniček jsou více marketingový trik než skutečně hrající Atmos reproduktory.
Ideální umístění Atmos reproduktorů je na stropě nad posluchačem, varianta s repro na předních bednách využívá odrazu od stropu, ale k tomu potřebuje vyvinout dostatečný akustický tlak, což samozřejmě maličké 8cm repráčky nedokáží. Proto se Onkyo chlubí tzv. Virtualizátorem (Virtualizátor Dolby Atmos Height a DTS Virtual: X ™), což není nic jiného než uměle, pomocí zpoždění jednotlivých kanálů, navozený pocit ještě většího prostoru a obklopujícího zvuku.
Funkční atmos využívající odrazů vyžaduje dobře upravenou akustiku místnosti.
U žádných repro není udaný frekvenční rozsah, což je základní parametr každé reprosoustavy.

Shrnutí - Onkyo je určitě použitelné základní nenáročné domácí kino, které sází více na marketing a ohromující výbavu, než skutečné zvukové kvality. Dolby Atmos je dle mého názoru jen marketingový trik, než opravdu funkční řešení.
Klidně si to kup, ale mám pocit, že soundbar se zadními efektovými repro by ti udělal stejnou službu v ještě jednodušším balení.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod godzilak 23. 6. 2020 07:25

Mě se líbí spis magnaty, ale to proste bude jen 5.1 sestava a je u toho dost otázka jaký to bude mít u filmu prostorový zvuk.

Vždyť to Onkyo nemá nějaké malé bedny. Oproti magnatu 102 je menší snad o tři centimetry, u centru to samé a přední jsou vyšší, ale užší. Každopádně to ale nejsou žádné úplně malé kousky.

Jasné, taková možnost je. Ale chtěl bych se tomu vyhnout.

-- 23. 6. 2020 08:51 --

No já původně soundbar chtěl. Do našeho prostoru ideální, protože tady není místo ani na sloupy, ani poradně na regalovky... I to Onkyo by se sem vešlo ne úplně ideálně ...
Ale chtěl jsem soundbar i se zadními repro, což jsem nikde nic Zajímavého nenašel a když jsem se obrátil na prodejce hi-fi, tak ty mě všichni od soundbaru odrazují a doporučuji buď to Onkyo nebo magnat v téhle cenově kategorii... a nebo pak soundbary okolo 20-ti a více, ale to mi přijde už úplně jako nesmysl...

Je jasné ze to Onkyo je kompromis a vetsina věci je virtuálních, to ale přece neznamená ze to bude hrát blbě... pokud to mají skutečně dobře sladěny, tak by podle mě vetsina lidi neměla poznat zásadní rozdíl ...
Pořad mi to přijde lepší jak dávat okolo 20-tisíc za “lepší” soundbar, který bude ještě víc virtuální jak to Onkyo a kde proste ani ty repro nejsou, protože se do toho malého systému proste nic víc nevejde ...
nevím v tomhle bych si klidne poradit nechal, jen pochybuju ze to za podobné peníze muže zahrát nějak obstojně... protože už ta samotná konstrukce SB mi přijde dost omezena , když to porovnam velikostne, tak jsou to dva centry vedle sebe a to uvnitř musí mít nějaký zesilovač ...
godzilak
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 23. 6. 2020 08:15

Možná jsem to nenapsal úplně srozumitelně, ale ten Atmos u Onkya je to poslední, co bys měl brát v úvahu.
Prostorový zvuk vytvoří Magnat 5.1 úplně stejně jako to onkyo, protože to je taky 5.1, jen má navíc ty dva chrchláčky.
Velikost beden nic neříká o kvalitě zvuku, kvalita a velikost měničů je důležitější, ale v tomto konkrétním případě je to asi jedno.

Každopádně bych raději volil samostatný AVR a k tomu sestavu repro dle vlastního výběru, klidně i ty satelity, např.:
https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Vyrobk ... ADY/TL1600
https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Vyrobk ... /MOVIE_135
+
https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Vyrobk ... /AVR-S750H

o nic nepřijdeš a plnohodnotné atmos reproduktory na strop můžeš případně dokoupit dodatečně a pořád to bude lepší řešení.

-- 23. 6. 2020 09:39 --

https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Vyrobk ... IFI_MAX_SR
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod godzilak 23. 6. 2020 08:49

Tohle jsou fakt bedynky velikosti co mám doma :) a to jako při svoji velikosti a materiálu bude hrát lip než Onkyo nebo magnat ? V tom případě už ničemu nerozumím :)
godzilak
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 23. 6. 2020 09:06

Godzilak
Ja kdyz to ctu, tak me napada jen jedno. Vznesl jsi dotaz a vsechny odpovedi jsou ve smyslu toho, jak to proste mistni zkusenejsi citi. S tim, ze jsou v rozporu s tvymi predstavami, se muzes za a) bud smirit a popremyslet o tom, b) zaridit se podle sveho rozumu a nebo za c) dát na názory prodejců, pripadne tech opevujicich recenzi. Ceho tady ale urcite nedosahnes je to, ze tě zacne podporovat v souladu s tvym presvedcenim spousta nadsenych uzivatelu toho Onkya setu nebo nejlevnějších Magnatů. Proč? No vidis to sam, takoví zde asi zatim nejsou, muzes tedy jeste počkat, popř. adresovat stejny dotaz i na jina fóra. Uvidis sam, jakych odpovedi se dockas. Take stale dokola píšeš, ze vyssi kvalitu od podprumeru stejne nerozeznas, jako 90% obycejnych konzumentů. To ale přeci neni pravda. Poslouchals zatim jen ty logitechy, jak to tedy muzes vedet? Realita je takova a věř si tomu nebo ne, ze kazdy normalni clovek, ktery uslysi lepsi set a porovna treba s nejakym tim all in one řešením, uzná, ze to je proste nebe a dudy. Spis tedy napsat, nejsem ochoten platit cokoliv navic nad svuj rozpočet (naprosto svobodne rozhodnutí) a jsem smireny s tim, ze mi to tak bude stacit, neboť si navic nechci jit "zbytecne" cokoliv dalsiho lepšího osobne poslechnout.Ten porovnavaci poslech je ale "bohuzel" jedina a spravna cesta, jak se zacit v oblasti produkce hudby orientovat.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod godzilak 23. 6. 2020 11:05

Ale já jich par slyšel. Jen ten rozdíl v tom neslysim. V místním hi-fi obchodě mají ty magnaty a vedle sloupove magnaty a další čtyři sloupove sestavy, seřazené pěkně podle ceny ... A krom té poslední kde je cenovku od 89.000, tak v tom rozdíl podle mě fakt není ... i když určitě bude
Onkyo tam nemají. To jsem potkal zapojené akorát V EW, ale tam hraje všechno špatně, takže z toho neslo nic moc poznat ...

Proste pro moje účely noc odborné forum :) potřeboval bych spis názor pólo amatera co toho ještě neslyšel tolik ...
godzilak
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků