Ozvučení obýváku

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bruco 23. 6. 2020 11:14

A s tym poloamaterom sa budete navzajom utvrdzovat v tom, ze tam nie je pocut rozdiel? ;-)
Ak si na roznych zostavach pri pocuvani jednej dobre napocuvanej skladby/pasaze filmu nepocul rozdiel, tak potom si stastny muz a mozes si kupit cokolvek (s vyberom podla financii a estetiky), nic neriesit a uzivat si novy zvuk.
bruco
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 23. 6. 2020 11:26

Myslím, že nás je tady většina poloamatérů (doufám, že jsem se nikoho nedotkl). Puristi a netopýři se scházejí na jiných fórech (hifislovanet apod.)
Ale pokud to skutečně neslyšíš, pak seš jak bylo řečeno šťastný člověk, který ušetří spousty peněz a ber první co se ti bude líbit.
Ale ono to opravdu chce vzít si nějakou hudbu/film sebou (před tím se samozřejmě se zvukem doma dobře seznámit, takže nejlíp něco, co znáš nazpaměť tam a zase zpátky) a porovnat to na jednotlivých aparaturách. Tak nejlíp poznáš rozdíly.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 23. 6. 2020 11:57

To si vystihol, keby napisal na hifiroom, hifislovanet alebo nebodaj highendforum, to by bola ina zabava...
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 23. 6. 2020 12:49

Sorry jako :/ , já jsem taky poloamatér, ale nejsem hluchoň a slyším i velice jemné rozdíly dokonce i mezi kabely, ale to přece není o fóru a kde se kdo schází.
Člověk, pokud má v pořádku sluch, by rozdíly slyšet měl, i když třeba netrénované ucho nerozezná ty nejjemnější nuance.
A jestli neslyšet rozdíly znamená být šťastný, to si nejsem jistý, mě by to štvalo, protože hudba je bohatá právě díky drobným šelestům, ruchům a dozvukům, které dotváří atmosféru koncertu nebo zpěvu a to jsou ty rozdíly mezi levnými a průměrnými sestavami, které to nedokáží reprodukovat a lepšími a špičkovými reprosoustavami, díky kterým se posluchač přenese do středu dění a vnímá celým tělem, jak rezonují struny na kytaře a její tělo dýchá, klavír stojí přímo před ním a tympán rozechvívá tělo až do morku kostí...

:oops: jsem se nechal trochu unést :-)
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod godzilak 23. 6. 2020 13:04

Pokud někdo takhle prožívá zvuk, uz tedy podle mě není amatér :) já to tam neslysim, ani to tak neprozivam, hudbu mám rad, ale tohle u zvuku nehledam ...
když už zvuk, tak ideálně “prebasovanej” , kdy se ideálně všechno okolo třese v rytmu subwooferu ... žádné jemně tóny, nebo nyance v tom nehledam :) to bude asi hlavní důvod, proč ty rozdíly neslysim/nevnimam ...
godzilak
Junior

Odeslat příspěvekod bruco 23. 6. 2020 13:35

Tak to potom zober to, co sa ti paci. A mas vybavene.
bruco
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 23. 6. 2020 13:42

Ty rozdíly jsou něco jako u obrazu Tv rozdíly SD, HD, 4K. To není o tom amatér neamatér. Buď v hudbě slyšíš detaily, jednotlivé nástroje a nebo to hraje slitě jak sovětskej tranzistorák na baterku.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 23. 6. 2020 13:49

To je pěkný příměr s tím rozlišením TV.
Magnat, Onkyo, to je klasické SD, já jedu v HD a po 4K jen mlsně pošilhávám. :-)
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yiakubou 23. 6. 2020 13:53

Ja myslim, ze je tady jenom minimum lidi, kteri si hifi vydelavaji. Takze jsme amateri temer vsichni. Pouze nekteri zkuseni a jini zase mene. Kdyz je nekdo amater, tak to neznamena, ze o tematu nic nevi a nespravne je tento vyraz vniman pejorativne. Pouze si tim nevydelava, neni to profese a tedy neni profesional.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 23. 6. 2020 14:03

No jasně, pro většinu je to jen koníček, někdy i pořádný kůň a stejně tak to neznamená, že do toho musí člověk investovat statisíce, aby byl spokojený, stačí pečlivě vybrat to, co se mu líbí a zvukově ho uspokojuje.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod godzilak 23. 6. 2020 14:30

No prožívat to jako kolega výše, volil bych rozhodne jinak, ale v mem případě by to byly jen vyhozené peníze ...

Vezmu ty magnaty, ona stejně jiná volba s tím cenovým limitem není. Ale jsem si jistý ze budu spokojený. A možná za par let budu uvažovat o něčem lepším :)
godzilak
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 23. 6. 2020 14:44

Super, po troch stranach sme na zaciatku...
Tak si uzi novu zostavu (myslim to vazne, nie sarkasticky).
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod godzilak 23. 6. 2020 16:27

Pravda, ale byly víceméně jen dvě možnosti. A protože s onkyo sestavou tady nikdo reálnou zkušenost nejspíš nemá, byla by to dost loterie. A proto musím řešit druhou možnost, chci to dotáhnout do konce týdne ;)

Jinak díky.
godzilak
Junior

Odeslat příspěvekod godzilak 29. 6. 2020 19:58

Nakonec jsem vzal yamaha 4072 a magnat supreme 802 sloupy, cenově to vyšlo skoro jak ty regálovky a i když na ně nemáme úplně místo, tak jsem za to rád. Podle mě to hraje skvěle, nejspíš tam neslyším to co vy :) Plus teda centr a dvě 102 dozadu, ale ty zadní mi přijdou, že jsou tam tak nějak jen do počtu ... záleží co je tam teda za "program" , ale i třeba na 5CH, kdy by měli hrát všechny to samý mi přijde, že to hraje nějak nevýrazně...
Nicméně jsem vcelku čekal že to bude basovější, i když je tam sub 302A, což je poměrně velká bedna, nepřijde mi že by ty basy byly něco extra (u hudby - u filmu to vypadá celkem OK, jen by to chtělo doladit), vzhledem k velikosti bedny...
Ale tam je samozřejmě možný že to mám jen všechno špatně nastavený. I když si myslím, že jsem basy posílil tak nějak co to šlo ... Protože k tomu samozřejmě nebyl český manuál a i receiver je v angličtině :D

Neexistuje nějaký návod, jak to správně nastavit ? Teda spíš nějaký obecnější rady co člověk často nastavuje blbě ?
V návodu se něco píše o impedanci reproduktorů. Ale ani podle návodu jsem nikde nenašel menu pro její nastavení. Jako zdá se že to funguje (tak nějak) , ale vcelku bych byl nerad kdybych něco odpálil. Je možné že to receiver detekuje sám bez nutnosti tohle nastavovat ?
godzilak
Junior

Odeslat příspěvekod Yiakubou 29. 6. 2020 20:30

Tak nejdriv bych zkusil na Yamaze to akusticky doladeni YPAO. Kdyz to nepomuze, pohral bych si s umistenim / natocenim sloupu a subwooferu v mistnosti. Vice/mene od zdi, jiny uhel, jiny rozestup, subwoofer dat na uplne jine misto, atd... samozrejme co moznosti a manzelky dovoli.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků