Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 26. 6. 2020 16:23

Wolverine:
Souhlasím prakticky se vším co jsi napsal až na tu zmínku o prostoru.
Dle mě má Ananda větší prostor než LCD-X.
Prostor Anand je téměř na úrovni HD 800 až na to, že jde i do výšky.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 26. 6. 2020 16:38

Ještě to není kompletní. Ty dvě malé schránky jsou shodné, vyrobené podle modelu na cults3d pro Mojo a HiBi R3. Jedna je o 3% větší, protože do první se Mojo s R3 Pro v obalu nevešlo. Jedna je tedy na Mojo a R3 a druhá na sluchátka. Potom už je to má invence. Malé boxy se do velkých nevkládají, místo nich je 2-in1 box. Slepení dvou krabiček, prodloužení, víčko s otvory a zarážkou. Zbývá vytisknout verzi s větracími otvory pro odvod tepla. Box bude v tašce, konektory sluchátek budou ochráněné a ovládat stack lze přes Hiby Link. Jediné co mi trochu dělá starost je teplota, ale tu snad sníží otvory ven i dovnitř směrem k schránce na sluchátka. Dovnitř by měla být mřížka, ven designový větrací otvor ve stylu Mojo. Už mně nebavilo riskovat poškození sluchátek a přehrávače pohozených v kabele. Nebyla to levná sranda, pokus omyl. Kdyby někdo chtěl tisk 1 hotového výrobku pro vlastní potřebu, pm me and be nice, podělíme se o náklady na vznik hotového výrobku. Ne ve smyslu, že já ti to zaplatím, ale že ty zaplatíš cenu tisku a kus nákladů, které k hotovému výrobku vedly. To je fér. Za problémy způsobené teplotou neručím, vše je na Tvém uvážení.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 26. 6. 2020 17:00

pěkné srovnání wolwerine.jen dodám že u anand je důležité(podobně jak u hd800 a sluchátek s velkými náušníky) jejich posazení na uších.doporučuji hlavový most vysunout co nejméně,jinak jejich výšky a důraz spíše vadí.sám je rovněž používám bez povytažení mostu byť o jediný díl.prostor,vzdušnost,rychlost, a detail je myslím v cenovce anand bezkonkurenční.a to mi toho prošlo ušima rukama poslední dobou dost.souhlasím že plasty občas zavržou,nicméně kabel já osobně chválím,nezamotává se,je lehký a přežil i když jsem ho přisedl žídlí.a pohodlí určitě spolu s hd800 top.nechci orodovat za hifimany,ale kdo má menší budget doporučím ještě hifiman deva.rozhodně stojí za zkoušku.věřím že by si tu zasloužily samostatné vlákno.přiznám se že sundary mě nenadchly,ale devy si užívám.transparentnost ve srovnání zhruba ve stejné cenovce s hd650 je znát,sluchátka jsou rychlá,příjemný subbas,ovšem nic přebasovaného,středy asi největší devizou a tonálně dle mého úžasná a neutrální.samozřejmě že oproti anandám technicky trochu ztrácí ale to se bavíme o jiné cenovce.navíc jejich univerzálnost díky bluemini úžasná.pro mne rozhodně jeden z top nákupů poslední doby,láska na první poslech...
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 26. 6. 2020 17:45

@wolverine
Rovněž se přidávám, zajímavý úhel pohledu - díky za něj!
Hifiman Arya tě nelákalo vyzkoušet? Říkám si, že ty by ti možná sednout mohly...?

@Rada25
Dívám se, že máš Hifiman Deva. Co tě vedlo k jejich koupi? Používáš je hlavně přes bluetooth, přes USB, nebo přes klasický kabel?
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 26. 6. 2020 21:53

Prave jejich univerzalnost hrala roli. K tv pouzivam bluetooth(nema 3,5 vystup), jinak pouzivam hlavne kabel, tam je zvuk o chlup lepsi. Bluemini pouzit jako dac a zapojit pres usb jsem zatim nezkousel.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 29. 6. 2020 15:38

Hifiman Deva vypadají vskutku velmi zajímavě.

Hifiman Ananda BT mě pár měsíců nazpět hodně zaujaly, neboť ukázaly směr, kterým by se dle mého názoru mělo sluchátkové hifi pohnout - digitální přenos signálu do sluchátek a kompaktnost. Neboli, vyjádřeno jedním slovem, ergonomie.

Deva na to však jde šalamounsky. Aby zavřela ústa "štamgastům", řeší digitální přenos skrze miniaturní "Bluemini" modul, který lze ke sluchátkům volitelně připnout namísto analogového sluchátkového kabelu. Umožňuje tedy "starý dobrý" analogový přenos signálu a zároveň neztrácí nic z možností konektivity, kterou nabídla Ananda BT. A tudíž do Deva lze digitální signál vést jak drátově přes USB, tak bezdrátově přes Bluetooth. Což je boží.

Druhý důvod, proč podle mě stojí za to o Deva uvažovat, je dle dosavadních měření velmi slušná frekvenční odezva. Chybí jim sice nejhlubší basy a směrem do výšek to vypadá na mírný gradující důraz, tudíž subjektivně budou spíš "suššího" zvukového charakteru, přesto by v tomto ohledu mohly být všestrannou volbou. Nejspíš všestrannější než třeba sesterské Sundara.

Kde bych se trochu obával je tendence současné generace Hifiman sluchátek znít tak trochu plasticky a měkce. (Oproti původní generaci Hifiman sluchátek je to bohužel znát.)

===============================================================

A co by Hifiman podle mě měl udělat jako další krok? Líbilo by se mi, kdyby Hifiman přišel s následujícím:

1) Nová generace sluchátek, kdy by každý nový model Bluemini modul nativně podporoval.
2) Evoluce Ananda BT s uzavřenou konstrukcí, opravdu kvalitním mikrofonem a vhodně implementovaným DSP pro narovnání frekvenční odezvy nebo volitelný noise cancelling. To by byl z mé strany insta-buy prakticky bez ohledu na cenu.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 29. 6. 2020 16:02

Rada25:
mohl bych poprosit o vyzkoušení těch HM Deva s Bluemini?
Docela o nich uvažuji, ale netuším, jestli to nebude průšvih...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iceman27 29. 6. 2020 16:34

Něco podobného už mají Audio-Technica od Fiio.
Přílohy
fiio a audio.jpg
HeadAmp Gilmore Lite mk2, Polaris, Audio-Technica ATH-R70x, Sennheiser HD 58X Jubilee, Meze 99 Classic, Philips X2HR, Audio Technica ATH-MSR7, Sony wh-1000xm3.
FiiO M11, FiiO E12 Mont Blanc.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 29. 6. 2020 16:45

Je to toto? https://www.fiio.com/bta10

Minulo mě to, díky za doplnění. Oproti Bluemini vidím navíc vestavěný mikrofon, což je paráda. Na druhou stranu oproti Bluemini nevidím podporu USB-C přenosu, což je naopak škoda. :-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iceman27 29. 6. 2020 16:58

Ano. To je ono.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 29. 6. 2020 18:16

to leroj-máš SZ
Průšvih snad v žádném případě.já se jich nemůžu nabažit.vyloženě mě tonalitou a podáním sedly.poslouchám teď převážně s dx160 a přes bluetooth.rozdíl ve zvuku oproti užití s kabelem fakt není velkej.přiznám tu veřejně že jsem nikdy takto z nových sluchátek nebyl nadšen jako z těchto.obzvláště za ty peníze.myslím že ta cenovka(mě stály rovných 9k) je víc než přátelská.
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 30. 6. 2020 16:47

Nepočuli ste, čo zajtra chystá Audeze? Bude predstavovať nový model? Žeby LCD-5?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 30. 6. 2020 16:51

Jestli někdy vyjde LCD-5, tak očekávám cenovku okolo 6000$.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 30. 6. 2020 18:40

LCD-5, nebo LCD-$? 8-)

Kde se pise o tom, ze Audeze neco oznamuje?
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 30. 6. 2020 19:04

Na FB v skupine The Headphone Experience:
https://www.facebook.com/photo?fbid=101 ... 2993170861

Práveže som narazil len na toto a nikde inde ani zmienky. Preto sa pýtam aj tu, či náhodou niekto niečo nepočul. Je možné, že je to hoax.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků