Sony KD-65XG9505 První dojmy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod deema 24. 6. 2020 10:02

To jsem asi neudělal, nicméne včera jsem nainstaloval firmware 6.4770, který je určený pro řadu XH9505 (XG a XH jsou po HW stránce totožné krom reproduktoru) a už to funguje :-).
deema
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 24. 6. 2020 11:09

OK. Jestli funguje, máš po problému.

Jen teď nevím, zda máš XH nebo XG. FW pro jiný typ by se do telky, byť jsou jako HW stejné, dávat neměl, pakliže to není doporučeno výrobcem, nebo nejsou tyto FW určeny pro oba typy.

Při problémech je vždy vhodné po aktualizaci udělat obnovu do přepravního nastavení s následným novým laděním a nastavením. Někdy se v SW cosi šprajcne a negativum se objevuje dál, byť už by nemělo.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deema 26. 6. 2020 08:22

Mám XG9505, fw jsem dal z XH9505, je plně kompatibilní, viz. řeší se to tady na redditu https://www.reddit.com/r/bravia/comment ... _on_x950g/. Ano Sony to oficiálně nepodporuje, právě z toho důvodu, že propaguje tu novou řadu XH a na podporu řady XG se vydlabala, viz. také reddit. Každopádně po nahrání FW a resetu do továrního nastavení vše funguje perfetktně,
menu je svižnější, zvuk konečně jede, Kodi funguje. Za mě spokojenost a konečně mám z té TV po půl roce dobrý pocit, že funguje tak jak má bez komprosisu.
deema
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 26. 6. 2020 10:15

Původní debata na AVSforum je taky výživná, objevitel (možnosti využití firmware z X95H na X95G) dřív udělal i úpravu firmware, která odblokovala VRR. Nicméně co se to Sony dozvědělo, přidali do novějších verzí ochranu, kvůli které už se takhle "jednoduše" ve FW hrabat nejde.
Jen nechápu údiv nad tím, že X95H/XH95 má stejný SoC jako předchůdce, na tom není nic mimořádného.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deema 26. 6. 2020 13:38

To nevím, spíš než údiv ty lidi štve, že Sony "umělé" kriplí FW a to že řadu H prodává o dost dráž než řadu G :-) i když jsou to téměř totožné TV, což je na druhou stranu logické, Sony je firmá a firmá potřebuje generovat zisk. Každopádně jestli je pravda, to co tam píše Danny ohledně 1440P/120Hz, VRR, a ALLM tak dooufám, že to Sony s příchodem PS5 odemknou, jinak budou asmi proti sobě.
deema
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 007.tom 29. 6. 2020 18:33

A jak si to tam dostal?Já to stáhl rozbalil a pichl do telky a hodilo mi to hlášku že to nejde nainstalovat.hmm.mám tu 65xg9505
007.tom
Junior

Odeslat příspěvekod 007.tom 30. 6. 2020 07:15

deema píše:To jsem asi neudělal, nicméne včera jsem nainstaloval firmware 6.4770, který je určený pro řadu XH9505 (XG a XH jsou po HW stránce totožné krom reproduktoru) a už to funguje :-).
mne to nechce pustit dal pri instalaci z hdd.Stahnul jsem to rozbalil a strčil do tv.po chvili napsalo nelze nainstalovat s přiložené usb bla bla bla
007.tom
Junior

Odeslat příspěvekod gustoh 30. 6. 2020 07:25

Skus to instalovat s USB kluca naformatovaneho na FAT32. Nie z HDD.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 007.tom 30. 6. 2020 08:37

Tak vyzkouseno přes flash disc naformátovaný na fat32 a znovu to stejne.systemovy software nelze aktualizovat pomocí tohoto usb zařízení.jestli to může být tím že tam mám třeba novější aktualizaci než je tahle,nevím.ale štvou mě problémy s průchodem zvuku atd
007.tom
Junior

Odeslat příspěvekod deema 30. 6. 2020 09:47

Novejší mít nemůžeš, poslední FW na G řadu je 6.3626 z 13.52020 viz. https://www.sony.cz/electronics/support ... /downloads, na H řadu je FW 6.4770 z 10.6.2020 viz. https://www.sony.cz/electronics/support ... /downloads. Jestli nemáš 6.3626 tak nainstaluj nejprve ten a pak teprve 6.4470, ale nedávej ty dva FW na jednu flešku zároveň, nejprev nainstaluj jeden, pak ho smaž a hoď ten novej.
deema
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 007.tom 30. 6. 2020 18:04

Tak super,díky moc.ted to zkouším a instalace probíhá.ještě mně napadlo máš dál zaplé automatické aktualizace?aby mi třeba za měsíc nenaskočila aktualizace na přímo moji tv a nebylo to zase vše v *****
007.tom
Junior

Odeslat příspěvekod deema 1. 7. 2020 07:46

Tím že ty dvě TV mají identický SoC, tak tou instalaci FW z H řady se tva TV tváří, ze je to H a ne G pro budoucí aktualizace - tak to aspoň říkají lidi AVSforum. Ale já jsem je raději vypnul pro případ, že by tro Sony chtěla nějak ochcat :-).
deema
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod deema 2. 9. 2020 08:19

Tak jsem na svoji XG9505 nainstaloval FW v.6.4774 z H řady a vše funguje :-).
deema
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jtz81 13. 9. 2020 20:38

Ahoj,
nevíte jak zprovoznit prohlížení fotek ve 4K?
Mám win server sdílenou složku s hodně fotkami a TV to umí jen nativně přes DLNA a to je hodně pomalé. V KODI to jde rychle ale jen ve full HD.

Díky
jtz81
Junior

Odeslat příspěvekod Tas3 25. 11. 2020 08:35

Zdravím,
taky jsem na 65XG9505 nainstaloval H FW 6.4774 a jsou tam vidět změny. Zvuk zatím celkem OK.
Ale dost často se mi stává že vypadne TV příjem z antény. Když používám Plex nebo Netflix a pak přepnu na TV signál, tak jen černá obrazovka s popisem programu bez zvuku. Nepomůže přepínání programů. TV začne fungovat až po restartu. Děje se to skoro každý den. U předchozího FW se to nedělo, když tak zcela výjimečně.
To si dělá sony snad *****...
Setkal se s tím někdo?

Je pravda že jsem po aktualizaci neudělal factory reset, to ještě udělám.
Tas3
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků