Ozvučení obýváku

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 30. 6. 2020 10:51

Co máš za Tv? Někde by tam měla být položka formát výstupního digitálního zvuku.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod godzilak 30. 6. 2020 10:54

Hisense 65h7100b nebo tak něco ... hmmm to se budu muset teda podívat, nic takového jsem tam neviděl, ani v návodu nebylo nic o tom ze je třeba něco nastavovat, jen propojení s arc ...
godzilak
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 30. 6. 2020 11:09

Mně i u normálního vysílání ukazuje receiver formát zvuku Dolby Digital (u DVB T2, u kanálů ve starém DVB T ne).
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod godzilak 30. 6. 2020 16:09

Nevím, to jsem tam nikde nenašel, na tom hlavním řádku je u TV akorát audio1 a pak nějaký ikonky, ale to se na dálku stejně nedá přečíst ....

Zkusím přelouskat ten 180 stránkovej návod a uvidíme co z toho vyčtu :)
godzilak
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 30. 6. 2020 16:28

Přelouskej taky návod k TV, ať víš, jak nastavit výstup zvuku do HDMI, aniž by TV ten zvuk upravovala.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod godzilak 1. 7. 2020 00:12

No kouknu na to, ale tam mi to menu přišlo celkem srozumitelný a hlavně v češtině... Nic takovýho jsem tam neviděl, ale nejspíš to bude schovaný pod něčím ...

Jinak mi u AVR hrozně udivuje zbytečně složitý ovladač, který stejně skoro není potřeba a těch čudlíků je tam nějak moc...
A pak hlavně nemožnost přímo nastavovat výkon subwooferu a třeba i repra... Nějaký korekce tam v menu jsou , ale je to všechno vcelku složitý a třeba u subu to nejde tolik štelovat jak by bylo potřeba.
Očekával bych nějaký snadný přístup, jako mají ty starý logitechy, kdy na kolečkovém ovladači nastavím vlastně výšky, basy, repra (přední/zadní/střed) během pár vteřin.
Takhle když manuálně kolečkem nastavím na subu dost basů pro film, tak má zase málo pro hudbu a je to hlavně strašně nepraktický to korigovat tam.
godzilak
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 1. 7. 2020 07:12

Myslím, že když se to jednou všechno správně nastaví a zkalibruje, tak není potřeba to nastavení neustále měnit zvlášť pro hudbu a zvlášť pro kino.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 1. 7. 2020 07:35

Viděl bych zásadní problém v nečtení návodů. Předpokládám, že si to bude pamatovat nastavení pro jednotlivé vstupy. Tedy jiné pro hudbu a jiné pro filmy.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod godzilak 1. 7. 2020 07:57

To právě není pravda. Alespoň já mívám náladu to někdy poslouchat tak nějak jak by to mělo znít a jindy mám chuť poslouchat to prebasovany, to samy jsou filmy ... a ty korekce co se daji nastavit v AVR jsou nedostatečný a navíc se to nastavuje slozite , přitom právě tyhle zařízení by to mohly mít snadný ...

No s návodem to bylo složitější, u AVR byl samozřejmě jen v AJ a tu úplně neovládám, takže jsem cetl jen to nejnutnější a zbytek nastavoval tak nějak podle sebe... ten v CZ teprve čtu :)
Zatím jsem teda přišel jen na to ze spousta věci se musí dělat hrozne složitě a má to spoustu funkci co nevyuziju ...

V nastavení TV je u zvuku jen výstup zvuku ARC, tím jsou vyřazeny všechny volby v TV(nedaji se menit) a pak se dá už jen nastavit digitální audio výstup ... mám automaticky , pak je tam ještě : PCM , dolby digital a dolby digital plus a pak položka projíždí , nevím co to má být :D
godzilak
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 1. 7. 2020 08:17

no a zkusil ses projet? :)
předpokládám, že to bude vtipný překlad průchodu zvuku
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod godzilak 1. 7. 2020 08:20

Zkoušel jsem, je to stejný jako automatika, pcm je zvláštní , DD je zajímavý a DD plus je nějaký strašně tichý ... nechal jsem automatiku
godzilak
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 1. 7. 2020 09:15

Správně je automatika, nebo průchod. A když pustíš nějaký film, objeví se na displeji receiveru symbol DTS, Dolby Digital apod?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod godzilak 1. 7. 2020 09:37

Na receiveru žádná změna, svítí to samé co predtim ... ještě zkusim až budu doma pustit něco ve 100% kvalitě
godzilak
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 1. 7. 2020 10:25

Pokud jde do receiveru nějaký formát prostorového zvuku, mělo by se to zobrazit na displeji. Symbol DTS, Dolby Digital apod. Stejně tak by se to mělo zobrazovat na displeji, pokud budeš přepínat formát digitálního audio výstupu na TV.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 1. 7. 2020 11:00

martas38 píše:Viděl bych zásadní problém v nečtení návodů. Předpokládám, že si to bude pamatovat nastavení pro jednotlivé vstupy. Tedy jiné pro hudbu a jiné pro filmy.

To je pravda, ale vstup může být paradoxně stejný, např. TV, která slouží jako spotify přehrávač, pak se přepíná jen režim AVR na stereo, případně direct.
martas38 píše:Pokud jde do receiveru nějaký formát prostorového zvuku, mělo by se to zobrazit na displeji. Symbol DTS, Dolby Digital apod. Stejně tak by se to mělo zobrazovat na displeji, pokud budeš přepínat formát digitálního audio výstupu na TV.

Tady taky záleží na nastavení, zda není na AVR natvrdo nastavený třeba virtuální DD nebo DTS, pak se nic na zobrazení nemění. Je potřeba nastavit automatickou volbu formátu dle vstupního signálu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků