Subwoofer pod 20Hz na hudbu

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mjero 9. 7. 2020 09:55

Pominu tu neskrývanou snahu o sklouzávání do osobní roviny, která je zbytečná a hloupá.

Ano, při snaze o suchou rigidnost v definici pojmů máš pravdu. Ta ale není vždy přátelská k volné diskusi, kterou tu vedeme, ani k celkovému významu a kontextu, který je snad zřejmý a který tě minul.

Děkuji za vypíchnutí a reakci na jediné slovo z celého příspěvku. Třeba to tazateli Tas3 pomůže se výrazně posunout v jeho úvahách.
Mjero
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod merhaut 9. 7. 2020 11:02

Elektrotechnický analfabet by se měl na audio/video fóru zdržet jakýchkoliv rad, nedejbože technických. Je to zbytečné a hloupé. A ještě hloupější je následně se vymlouvat a blekotat cosi suché o rigidnosti, volné diskusi, celkovém významu a kontextu, co mě měl minout:-)

Takže si jen zopakujeme malou násobilku: pod 32 Hz (subkontra oktáva) se toho v hudbě moc neděje (na tyto frekvence "dosáhnou" jen klavír a varhany). Generátor/syntezátor může vyrobit 1Hz, bavíme se ale o hudbě a výběru subwooferu pro ni.

Jinými slovy, vývody x-té reinkarnace jednoho profláklého brouka Pytlíka (nyní půlden Mjero), neberte vůbec v potas, mají hodnotu všakvítečeho:-)
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mjero 9. 7. 2020 11:25

OT:
merhaut píše:...neberte vůbec v potas...

Sice netuším, o čem to točíš, ale když tolik užíváš slovo "analfabet", co je to prosímtě ten "potas"?

Já znám jenom potaš, což je K2CO3, ale potas.....? Neměl by někdo, kdo (v nesprávném kontextu) ostatní kodifikuje výrazem "analfabet", sám zvládat rodnou řeč alespoň na úrovni základní školy?

Zakladateli vlákna tímhle svým vystupováním hodně pomáháš... Jaké jsou tvé reálné zkušenosti na tvé sestavě ve tvé poslechovce s reprodukcí pásma 20-30 Hz? Jaké máš v poslechovce bedny a subwoofery, akustické úpravy zaměřené na tohle pásmo? Proč se o ně nepodělíš? O tom je vlákno.

Asi by mě vzhledem k neobsahu tvých příspěvků moc nepřekvapilo, kdybys měl jen nějaké malé regálovky s 13cm středobasáčkem, které ani nevědí, že takové frekvence existují... Třeba se ale mýlím.
Mjero
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod merhaut 9. 7. 2020 11:50

Ale no tak, Pohnáne:-)

Ty toho netušíš spoustu, osahávači nativních podtřicetihertzových harmonických. A z překlepu s/z tady moc nevytěžíš, elektrotechnický analfabete:-)

Když už se ptáš, tak mé domácí zkušenosti jsou jak s třípásmy s 10 palcovými basáky, tak i regálovkami, doplněnými subwooferem, který hraje od těch plně postačujících 30 Hz.

A profesní jsou až po instalované audiosestavy za miliony.

-- 9. 7. 2020 12:26 --

Co se týče dotazu zakladatele vlákna, umím si představit KEF XQ30 + KEF Kube 12b. Obecně platí, že repro+sub stejné značky a třídy jsou nejméně problémovou kombinací.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 9. 7. 2020 18:21

merhaut píše:Takže si jen zopakujeme malou násobilku: pod 32 Hz (subkontra oktáva) se toho v hudbě moc neděje (na tyto frekvence "dosáhnou" jen klavír a varhany). Generátor/syntezátor může vyrobit 1Hz, bavíme se ale o hudbě a výběru subwooferu pro ni.

Aha, takže hudba vytvorená na syntetizátoroch podľa Teba nie je hudba? To je dosť pokrytecké tvrdenie, nemyslíš?
HP: iMac > Roon (Tidal) + HQplayer > Chord Hugo TT2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > PMC twenty.21 + REL t5i

Na predaj: Audio-gd C2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mjero 9. 7. 2020 18:31

Tak jsem to přecijen trefil správně, merhaute. Máš stařičký mrňavý Dynaudio... Proto ten vztek ve vlákně o basech :-).
https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.p ... 018#337018

Tvoje psychopatický vystupování mluví samo za sebe.
Mjero
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod merhaut 9. 7. 2020 19:33

Pohnáne, tys zase s velkou slávou objevil Ameriku:-) Když už tak očumuješ něco, co netajím, mohl jsi zaregistrovat, že k nim mám subwoofer Dynaudio, chodící od postačujících 29 Hz, tudíž neměj zbytečnou péči o mé basy, padesátkrát přestrojený elektrotechnický analfabete:-)

P.S. Jak ti doma dupou tvý podtřicetihertzový harmonický?

-- 9. 7. 2020 19:43 --

zino333, bavíme se o tom, co se v hudbě odehrává pod 30 Hz. Až na jednotkové nástrojové výjimky nic. A že 1 Hz není hudba, na tom se snad shodneme, ne? Takže mi nepodsunuj, co jsem nenapsal.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 9. 7. 2020 21:31

Přenesme se opět do klidu a vynechme osobní ataky.

Děkuji
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 9. 7. 2020 22:03

No jo, ale pokud se sem bude neustale vracet vami zabanovaný Pitrs Praha (tentokrat pro změnu jako Mjero, coz ma byt narazka na jeho soka z jinych fór Miera), klid tu nikdy nebude. Merhaut ma pravdu v tom, ze to neni spravedlive k jinym zabanovanym, kteri tu uz byt nemuzou a tenhle syčák se sem vrací jiz nejmin podeváté. Jeho poznavacim znamenim, jakozto nově registrovaneho kolemjdouciho, jsou na oko prechytrale komentare k problematikam, o kterych netusi ani zbla. Neni zde vítán, nikdo ho nikde nema rad a vsichni se vzdy modli, aby uz drzel hubu.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod juraj08 10. 7. 2020 07:46

"Tas3" ahoj, vo windowse je spusta programov na simulaciu "tychto veci" /ja mam Mac OS/ takze uz nepamatam ale...pri simulacii mojej izby (6,5 x 4,5 x 3)m mi "basy" vychadzali na nejakych +/-27?Hz...co je vlastne iba reakcia na tvoju otazku: "...pod 20Hz..."
..v izbe (4,7 x 4,4 x 2,7)m mi Eminence Lab 12 v Bandpase / 30Hz(!) velmi zrezonoval celu jizbu a to som ho mohol dat hocikde, myslim, źeby si lepsie zrobil ak by si napisal na nato specializovany Audio..b..
..inac, myslim., ze staci aj "puhych" 40Hz ;-) ...ak ich vobec pocujeme co je nabeton individualne
Samsung 46 H 7000 - Audia Flight Three S << Cambridge Audio 851N << Cambridge Audio CXC / Apple TV 4K / Dreambox DM 7080HD + "Jablká"
juraj08
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 10. 7. 2020 08:55

Kdo by měl zájem o trochu teorie akustiky v uzavřených místnostech, doporučuji třeba tento srozumitelně psaný článek:
https://www.rdacoustic.cz/cs/blog/2019/ ... mistnosti/
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ramones 10. 7. 2020 09:13

Houbičkar píše:No jo, ale pokud se sem bude neustale vracet vami zabanovaný Pitrs Praha (tentokrat pro změnu jako Mjero, coz ma byt narazka na jeho soka z jinych fór Miera), klid tu nikdy nebude. Merhaut ma pravdu v tom, ze to neni spravedlive k jinym zabanovanym, kteri tu uz byt nemuzou a tenhle syčák se sem vrací jiz nejmin podeváté. Jeho poznavacim znamenim, jakozto nově registrovaneho kolemjdouciho, jsou na oko prechytrale komentare k problematikam, o kterych netusi ani zbla. Neni zde vítán, nikdo ho nikde nema rad a vsichni se vzdy modli, aby uz drzel hubu.


Vyhodíš ho dveřmi, vleze oknem a nepomáhá ani repelent :/

-- 10. 7. 2020 09:27 --

Tas3, sub ano, ale požadavek na těch "pod 20 Hz" je poněkud zcestný, hlavně při hudbě. Netuším, jestli jsi měl možnost poslechnout 20 Hz při větším výkonu, bez poškození reproduktorů, ale jedná se prakticky jen o jakési "funění".
Řešil bych to nějakou zápůjčkou subu a vyzkoušením ve tvé místnosti. Dělící fr nastavit co nejníže a sledovat přínos. Určitou šťávu do zvuku to přidá vždycky...ale už teď lituji sousedy, pokud je máš :-)
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 11. 7. 2020 13:19

Houbičkar píše:No jo, ale pokud se sem bude neustale vracet vami zabanovaný Pitrs Praha (tentokrat pro změnu jako Mjero, coz ma byt narazka na jeho soka z jinych fór Miera), klid tu nikdy nebude. Merhaut ma pravdu v tom, ze to neni spravedlive k jinym zabanovanym, kteri tu uz byt nemuzou a tenhle syčák se sem vrací jiz nejmin podeváté. Jeho poznavacim znamenim, jakozto nově registrovaneho kolemjdouciho, jsou na oko prechytrale komentare k problematikam, o kterych netusi ani zbla. Neni zde vítán, nikdo ho nikde nema rad a vsichni se vzdy modli, aby uz drzel hubu.

Není důvod se chovat k sobě neurvale. Když Tě někdo naštve na ulici, těžko mu hned dáš facku nebo ho zavalíš vulgaritou. Navíc někteří uživatelé rádi předvedou peříčka a ukážou svoji „mohutnost“. Zbytečně. Působí to jen neurvale a arogantně. Naprosto se ztrácí to, zda k tématu jen plácají, nebo něco reálně vědí.

Jestliže se domníváte, že se jedná o někoho zaBANovaného, kdo tady nemá co dělat, či naopak je to nováček, ale provokatér, v pravidlech SF a návodu k použití fóra máte postup, co dělat. Takže mně tady nevykládejte něco o nespravedlnosti, když si trháte často občanky kvůli hloupostem a malichernosti mezi sebou. Nehledě na výskyt kohokoliv, kdo zde už být nemá.

Když je příspěvek nahlášen moderátorům/administrátorovi přes příslušné tlačítku s adekvátním komentářem, jistě se mu bude někdo věnovat a vyhodnotí ho. Když zjistí, že se jedná o potřebu řešit, dořeší.

Jestliže jakýkoliv potrestaný a zaBANovaný uživatel píše, že toto fórum je takové/makové, jak to tu nefunguje, diskuze jsou k ničemu a já nevím, co ještě kdo kdy kde napsal, a stejně sem pořád leze... nevím, co si o tom myslet. Asi to zase tak kritické s námi nebude. Zájem evidentně je. Ano, když byl někdo potrestaný BANem a znovu přijde a přispívá, dostane znovu trest.

Příště jeho řeči neřešte a rovnou příspěvek oznamte. Moderátor si s tím poradí.

Kdo chce, ví jak má řešit, kdo nechce, bude se chovat slušně. Jestliže se potřebujete vulgárně pohádat a vysvětlit si vše a prodiskutovat, respektive vyhodnotit, kdo je nejchytřejší na světě a kdo toho nejvíc ví a má nejlepší uši, udělejte si někde sraz. Reálné setkání vám možná pomůže víc, než tuna pubertálního vyřvávání na fóru.


Končím diskuzi na toto téma.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merhaut 11. 7. 2020 14:05

A Mjero (Pohnán) zmizel sám, anebo byl proveden moderátorský zásah?
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 11. 7. 2020 15:27

Admin mu znemožní se pod novym nickem znovu prihlasit. Nekdo z moderatorů tak jiz nejmíň po ctvrté za posledni tři měsíce v jeho případě ucinil. To je v poho. Ja chapu, ze ti, co se o fórum starají, tak činí ve volném čase po práci a nemohou tu monitorovat každý nový nick přihlášený z jiné IP adresy, popř. nového přístroje. Je to v případě Pítrs Praha zřejmě nekonečné, ale lze upozornit pod příspěvkem nebo nahlášením, stejně se s tím nic jiného dělat nedá.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků