2 pin DIN - CINCH

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Creedy 13. 7. 2020 17:06

Dobrý den,

mám staré reproduktory s vidlicí 2 pin din a potřeboval bych to napojit do CINCHe. Na netu jsem redukce nenašel, tak přemýšlím, co udělat. Napadlo mě koupit female verzi tohoto konektoru a spojit to s cinch kabely, ale ani nevím, jestli to půjde. Také mě napadlo to vyřešit zesilovačem. Rád bych se zeptal, jaký postup byste mi doporučovali. Moc děkuji.

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil Creedy dne 13. 7. 2020 23:26, celkově upraveno 1
Creedy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 13. 7. 2020 20:56

Hmmm, reproduktory které mají uvedený konektor stoprocentně potřebují pro svůj provoz zesilovač. Na cinch konektorech - jestli teda myslíte něco takového http://www.ezk.cz/konektory_cinch.htm se výkonový signál pro reproduktory běžně nevyskytuje.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Creedy 13. 7. 2020 23:24

Reproduktory chci zapojit do zařízení disponující zvukovou kartou a mající zabudované reproduktory. Jsou ale dost špatné, takže další možnost je zapojení externích reproduktorů právě do RCA konektorů. To jsem zapomněl v úvodním textu zmínit a přitom to je asi dost důležitá informace, za to se omlouvám.
Creedy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 14. 7. 2020 10:42

tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Creedy 14. 7. 2020 10:57

Nemám :D já potřebuju 2 pin din male strčit do female a na druhý straně male RCA, abych to strčil do female RCA. Tady to je přesně obráceně, taky jsem na to při hledání narazil.
Creedy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 14. 7. 2020 11:37

Takže jedině to dát dohromady svépomocí z male RCA a female DIN. Ale pro jistotu bych nejdřív vzal obyčejný cinch-cinch propojovací kabel, jedním koncem bych ho zapíchnul do toho zařízení a druhý konec zkusil ručně přidržet kontakty na tom repro male 2 DIN jestli z toho vůbec půjde nějaký rozumný zvuk.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Creedy 14. 7. 2020 13:16

Ok, díky :) Až se k tomu dostanu, tak dám vědět výsledek.
Creedy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 14. 7. 2020 14:39

Ještě tedy napište, jaké je to druhé zařízení, ke kterému to repro přes cinch plánujete připojit . Jak psal kolega výše, tento typ konektoru se běžně pro reproduktory nepoužívá. Maximálně jako propojka kanálů u aktivních řešení (např. bedýnky k PC).
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 14. 7. 2020 15:28

Creedy píše:Nemám :D já potřebuju 2 pin din male strčit do female a na druhý straně male RCA, abych to strčil do female RCA. Tady to je přesně obráceně, taky jsem na to při hledání narazil.

Asi ti pořád nerozumím, 2 DIN male to má, to strčíš do repro a pak kabelem male cinch/cinch strčíš do zařízení. Nebo ne?
kabel:
https://www.alza.cz/vention-1x-rca-male ... 827634.htm
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 14. 7. 2020 21:14

Tazatel má klasické staré reproduktory s koncovkou vidlice (samec) 2 DIN. Zdroj zvuku má výstup jako cinch samici.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Creedy 15. 7. 2020 00:10

Je to taková multifunkční rádoby retro stanice, která má rádio, cd přehrávač, kazetovej přehrávač, gramofon a další. Konkrétně teda DENVER MCR-50MK3. Jediný output je právě 2x RCA konektor pro levý a pravý reprák.
Creedy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 15. 7. 2020 05:29

No nevim, myslim si, ze to stejne nepujde. Ty 2 cinche vzadu jsou LINE OUT...
https://denver-electronics.com/media/28 ... k3_-en.pdf
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 15. 7. 2020 09:27

No, to jsem čekal.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 15. 7. 2020 12:52

Abox píše:No nevim, myslim si, ze to stejne nepujde. Ty 2 cinche vzadu jsou LINE OUT...


Jak se dalo čekat, je potřeba zesilovač.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Creedy 15. 7. 2020 14:13

Ok, moc Vám všem děkuji za rady.
Creedy
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků