Ozvučení pokoje do 10k

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ondra984 10. 7. 2020 06:02

Dobrý den, jsem úplný lajk v audiu, ale chtěl bych se do toho nějak dostat. Chtěl bych poradit ohledně ozvučení pokoje cca 3,5m x 3,5m x 2,6m, ale nemám dost financí na drahé audio. Tak se chci zeptat co by jste mi doporučili za stereo soustavu i se zesilovačem s budoucím upgradem?
ondra984
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 10. 7. 2020 10:20

Jedná se o relativně malou místnost a po odečtení nábytku ještě menší. Dokázal byste místnost nakreslit (schématicky dveře, okna, krabice jako nábytek) a ukázat plánovaný směr poslechu?
Dále, když píšete o "ozvučení", myslíte tím hlavně filmy, převážně hudbu, nebo kombinaci. Pokud hudbu, jaké žánry?
Jde o to, že můžete buď pořídit kombinaci zesilovač + pasivní reprosoustavy, nebo jen aktivní reprosoustavy. Záleží na tom, k čemu to budete připojovat a jak daleko budete od reproduktorů sedět.
Rozpočet máte buď na nové aktivní řešení, nebo na na bazarovou kombinaci se zesilovačem.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 10. 7. 2020 10:28

No, při vší úctě, schema poslechového místa, vzdálenosti a poslouchaný žánr nijak odpověď na úvodní dotaz nezúží.

ondra984: Požaduješ nové komponenty nebo je akceptovatelný bazar? To je u rozpočtu do 10 kKč dost důležité. Požaduješ u zesilovače digitální vstup pro připojení např. TV nebo PC?
Naposledy upravil Denkez dne 10. 7. 2020 11:17, celkově upraveno 1
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ondra984 10. 7. 2020 10:38

Budu na tom převážně poslouchat hudbu, styl Dire Straits a Led Zeppelin. Plán pokoje vám můžu poslat až doma nemám teď jak, nejdřív po 5 hodině odpolední budu doma. Nákup z bazaru jsem měl v plánu ale první jsem se chtěl zeptat. A ten digitální vstup bych tam jen uvítal.
ondra984
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 10. 7. 2020 11:07

Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 10. 7. 2020 11:30

MISSION LX-1 není snadné rozehrát. Ta řada je sice chválena, ale bez opravdu dobrého zesilovače bude výsledek mizerný. Mám s LX-1 a LX-2 osobní zkušenost.

Dispozice místnosti mne zajímala hlavně pro určení volného prostoru. Pokud bude například TV a sedačka někde v rohu a poslech bude na 2,5 m, nemá smysl uvažovat o sloupech, ale řešil bych spíše něco malého. Žánr pak definuje preferenci basu, nebo středového pásma.

Pokud by nebyla místnost vyloženě zaskládaná nábytkem, šel bych cestou nenáročných sloupů (například zde) a třeba toho odkazovaného Denonu.
Bude-li s prostorem problém, navrhl bych aktivní JAMO S 801PM (cca 8K) a časem došetřil na subwoofer, pokud bude potřeba.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondra984 10. 7. 2020 12:27

Ještě si to promyslím ale zatím děkuji za pomoc
ondra984
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod perdus 23. 7. 2020 08:12

Mohu se zeptat jaký sub jde připojit k Jamo?
perdus
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 23. 7. 2020 11:35

Dle rozpočtu a designu například cokoliv z dané produktové řady Jamo S 810 nebo menší S 808. V principu ale jakýkoliv jiný aktivní SW s nízkoúrovňovým vstupem cinch.
Jaký máte rozpočet a co bude hlavním využitím - tv/film/hry nebo hudba?
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod perdus 23. 7. 2020 14:23

Využití tak 10% netflix, 20% Tv vysílání a zbytek hudba. Rozpočet okolo 13k, líbí se mi to Jamo+sub
perdus
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 23. 7. 2020 16:55

Ten rozpočet máte na repro + SW, nebo jen na SW? Pokud na celek, je to tak na hraně na to JAMO S 801PM + S 808. Z pohledu zvuku je to dobrá sestava, ale vizuálně počítejte s tím, že tam nějaké mušky ve vzhledu mohou být - JAMO nešetří na zvuku, ale na provedení :)
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků