AV nebo Stereo receiver pro Wharfedale diamond 10.5

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tučňák 27. 7. 2020 12:26

Ahoj,

protože mi po bouřce shořel můj Denon AV2113 hledám za něj náhradu. Mám Wharfedale diamond 10.5 a to pouze přední sloupové repro. Sestavu jsem kupoval před 7 lety s tím, že ji případně postupem doby rozšířím na plnohodnoté 5.1 domací kino ovšem do dnešního dne se tak nestalo a výhledově to taky nevidím, že bych v příštích pár letech repro dokupoval.

Zvuk u filmů mi přišel ok i v tomto 2.0 složení i když není prostorový. Přemýšlím proto, jestli nyní nezvolit místo multikanálového AV receiveru pouze stereo. Moje požadavky:
- alespoň 3 HDMI vstupy
- wifi nebo ethernet port
- podpora Apple AirPlay 2 a ideálně taky Apple Homekit (ovládání přes Siri)

využití je 50 % času sledování filmů a 50% streamování hudby ze Spotify. Cenově bych se rád pohyboval mezi 10 000 - 13 000 Kč.

Zatím jsem koukal pouze na Denon a to buď AVR-S650H:
https://www.denon.com/cs-cz/shop/avreceiver/avrs650h

Nebo pak AVR-X1600H:
https://www.denon.com/cs-cz/shop/avreceiver/avrx1600h

Hlavní rozdíl by měl být v počtu kanálů + podpora nějaký kodeků navíc v případě 1600H. Více kanálů nevyužiji a kodek nevím, snad by nechyběl.

Pak jsem přemýšlel o nějakém stereo zesilovači. V případě Denonu bych ovšem musel ještě přitlačit na 16000 za DRA-800H: https://www.denon.com/cs-cz/shop/avreceiver/dra800h

Přemýšlím, jak moc velký kvalitativní posun by mi to jako laikovi přineslo a zda jsem schopen ho slyšet jak v hudbě, tak třeba i u těch filmů. Navíc co se týče hudby nejsem žádný fanatik a prakticky 99% produkce pro mě znamená streamování ze Spotify.

Selským rozumem mi je jasný, že převodníky a prostě vše uvnitř by mělo být kvalitnější, když je potřeba obsloužit pouze 2 kanály, ale celkově nevím, jak moc velký rozdíl v kvalitě by to byl - nedokážu posoudit. No a další věc pak je, pokud tam nějaký rozdíl je, tak zda stojí za 6000 Kč rozdílu oproti S650H.

Co myslíte? Děkuji za reakce
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 27. 7. 2020 13:07

Tie HDMI vstupy su priorita? Nevedel by si ich zapojit do TV a z TV si poslat zvuk po optike do receiver/zosiku? Ak nie a su podmienka, tak ten Denon je dobra volba. Potom je tu este Onkyo TX-8270, pripadne Marantz NR1200. Onkyo aj Marantz su cenovo nad tym Denonom. Ci zvukokovo, tak to asi nie. Rozdiel mezdi lacnym AVR a takymto stereo receiverom, bude myslim velky. Menil som AVR za stereo Yamaha a rozdiel bol velky. Idealne by bolo si to niekde vypocut, pripadne si kup niekde z e-shopu ten Denon DRA-800, zapoj si ho a porovnaj si to s tym co si mal. Ak tam nebude pre teba prinos a rozdiel, tak chod potom do lacnejsieho AVR-ka...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tučňák 27. 7. 2020 13:26

Díky za reakci.

Současné zapojení mám takové, že to AV jsem měl přes HDMI připojenou TV a multimediální přehrávač. To třetí HDMI jsem chtěl pro Apple TV případně nějakou herní konzoli do budoucna.

No cenově výš než je ten stereo Denon jít určitě nechci. Ideálně níž. :-)

Ještě možná hloupý dotaz. Repro udává doporučený výkon zesilovače 20 - 120W, Impedance 6 Ohmů. Ten stereo Denon udává výkon 100W (8 ohm, 20Hz – 20kHz). Předpokládám, že by to žádný problém způsobovat nemělo.
Naposledy upravil Tučňák dne 27. 7. 2020 13:33, celkově upraveno 1
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 27. 7. 2020 13:30

Ber ten stereo Denon. AVR na stereo nie.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bassgenerator1 27. 7. 2020 19:00

Mozem sa pridat aj ja? Chcem da opytat mozno na sprostost, ale bude tento Denon DRA 800H lepsi v stereo rezime ako moj 10 rocny Arcam solo Neo? Pripadne by som Arcam cez pre out spojil s tymto Denonom kedze Arcam je all in one riesenie teda ma aj CD. Vdaka.
bassgenerator1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tučňák 30. 7. 2020 07:16

Díky za tipy.

Koukal jsem ještě na ten Marantz NR1200 v podobné ceně jako ten stereo Denon. Výbava obou vypadá srovnatelně. Umíte někde porovnat Marantz s tím Denonem? Předpokládám asi trošku jiné zabarvení zvuku v případě Marantze - lepší/horší si netroufám odhadovat. A co dál?
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 30. 7. 2020 13:07

Pokud chceš levnější, ale stále výborný stereo receiver, doporučuji tento pioneer
https://www.l-e.cz/receivery/pioneer-sx ... ibrna#8341
ale nevím, jak je to s dostupností, posledních pár měsíců byl nedostupný.
Jeho trochu dražší kopií je
https://www.cinemashop.cz/av-receivery/ ... antId=1149
Výbavou a výkonem jsou shodné.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanycr 30. 7. 2020 21:53

Myslím, že jeden z nejzajímavějších stereo receiverů dneška je Advance Acoustic PlayStream A5: https://www.l-e.cz/advance-acoustic-playstream-a5

Pokud nutně potřebuješ k životu HDMi port, tak vyšší model A7: https://www.l-e.cz/advance-acoustic-playstream-a7

Zvukem to ty tvoje WD 10.5 vystřelí do jiné dimenze :).
hanycr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod longie 30. 7. 2020 21:54

Bohuzel me to neda a chtel bych tazateli rict svuj nazor.
Vzhledem, ze i ja jako majitel reproduktoru znacky Wharfedale vim, jak jsou ty bedny celkem "hladove" a potrebuji dobre krmeni, tak bych jako vyborneho spolecnika k nim doporucil Yamahu.
Treba Yamaha R-N602
Skvele si spolu rozumi a nechtel bych zde nastvat kolegu tombase, ale bude to rozhodne lepsi volba, nez ty slimkove slupky.
Promin ;-)
Vim, ze tu padly slova o HDMI, ale u sterea naprosto zbytecne.
Od toho ma TV spoustu vstupu ne :-)
longie
Junior

Odeslat příspěvekod Yiakubou 30. 7. 2020 22:01

A5 jsem porovnaval s Yamahou RN803D a Marantz PM7000N - oboji jednoznacne zvukove lepsi. Nevim co je na tom zajimavyho, snad krome tech budiku. Podle me se za tu cenu da poridit lepsi, ale treba mi neco unika.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanycr 30. 7. 2020 22:15

Tak to by mně zajímalo kde si to porovnával? V jakém studiu, to snad nemá vystaveno nikdo komplet.... A na jakých bednách si to porovnával...?
Yamaha R-N602 je už dost old model..., šel bych aspoň do R-N803D, to je někde jinde...
hanycr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod longie 30. 7. 2020 23:04

Tak jasne, ze Yamaha R-N803 je nekde jinde, ale i cenou.
Pokud by Tučňák umel otevrit penezenku na tento model, byl by mooc spokojeny, o tom jsem presvedcen, tohle byla pripadna levnejsi varianta, ale Yamaha + Wharfedale ......
Co dodat :-)
longie
Junior

Odeslat příspěvekod Yiakubou 31. 7. 2020 00:33

hanycr píše:Tak to by mně zajímalo kde si to porovnával? V jakém studiu, to snad nemá vystaveno nikdo komplet.... A na jakých bednách si to porovnával...?
Yamaha R-N602 je už dost old model..., šel bych aspoň do R-N803D, to je někde jinde...

Asi pred pulrokem v AVcenter v Praze. Akustika tam byla hodne spatna, ale i tak bylo dost poznat, ze Yamaha i Marantz hrajou lip. Navic v te dobe stal ten A5 stejne jako Marantz PM7000N okolo 32k, mozna jeste vic, tak to mi uz vubec nedavalo smysl. Za 25-26k, stejne jako ta Yamaha, jeste mozna, ale i tak mi ta Yamaha hrala lip. Bylo to na sloupech QA 3050i, Fyne Audio F303, MA Bronze 6 a Elac Debut F6.2. Uplne vsechny kombinace jsem ale s A5 nezkousel. No docela rychle ten A5 zlevnili, proc asi?
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 31. 7. 2020 08:24

Tučňák: Když víš, jak hrál tvůj Denon AVR-2113, a předpokládám, že jsi byl spokojen, pak s AVR-X1600H nešlápneš vedle. Má konektivitu, kterou požaduješ, a i ve stereu se víc kanálů může hodit k Bi-ampingu.
Bude hrát stereoreceiver za stejnou cenu a se stejnou konektivitou lépe? To ti tady nikdo neřekne, na to ti odpoví jen tvé uši. Nanejvýš si to někdo bude myslet, ale jak se říká, "myslet znamená ho*** vědět".
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 31. 7. 2020 09:13

longie píše:Bohuzel me to neda a chtel bych tazateli rict svuj nazor.
Vzhledem, ze i ja jako majitel reproduktoru znacky Wharfedale vim, jak jsou ty bedny celkem "hladove" a potrebuji dobre krmeni, tak bych jako vyborneho spolecnika k nim doporucil Yamahu.
Treba Yamaha R-N602
Skvele si spolu rozumi a nechtel bych zde nastvat kolegu tombase, ale bude to rozhodne lepsi volba, nez ty slimkove slupky.
Promin ;-)
Vim, ze tu padly slova o HDMI, ale u sterea naprosto zbytecne.
Od toho ma TV spoustu vstupu ne :-)

Nevím, proč bych se měl naštvat, můj tip byl čistě ekonomický, když už cena za Denon DRA-800H se zdála vysoká.
Já osobně bych volil samostatný zesilovač s digitálními vstupy (optika, coax) a nějaký levnější streamer, pokud by byl potřeba např. Audiolab 6000A... ale to jsme na jiné ceně.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků