Jakou značku kabelů k repro?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rosta69 30. 7. 2020 18:03

Ahoj..objednal jsem 2.1 set BOSE Acoustimass 5 V a zesilovač mám Marantz PM7005.Jaké reprokabely doporučíte?

dik
Rosta69
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 30. 7. 2020 18:43

Neberte to ve zlem, ale u té sestavy na značce kabelu nezáleží. Průměr 2.5 mm bude naprosto OK.

A teď se dívám, že Bose uvádí doporučení 0.75-1.5 mm. Však ani slovo, zda se větší do svorek vlezou.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 30. 7. 2020 20:02

Pokud je to kupované jako nové tak jsou tam přiloženy 6 m kabely.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 31. 7. 2020 10:04

Také by mě zajímalo jakou značku kabelu k aktivnímu subwooferu HECO Phalanx 202A vybrat. :-)
AudioQuest Black Lab nebo stačí Oehlbach 21532?

Zde: https://www.l-e.cz/audioquest-black-lab-2-0m
Zde: https://velkoobchod.conrad.cz/cinch-aud ... a.k1166248

Je v kvalitě a zvuku nějaký rozdíl?
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 31. 7. 2020 10:28

Ber ten dražší, nádherně to pročistí výšky :D
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 31. 7. 2020 10:46

Mohu potvrdit, budou vyloženě křišťálové!
No a teď vážně :-) k SW se řiďte hlavně průměrem kabelu. Řešit čistotu mědi má smysl spíše z dlouhodobého hlediska a nějaké další příměsi tu také nehrají roli.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 31. 7. 2020 11:00

martas38 píše:Ber ten dražší, nádherně to pročistí výšky :D


Díky za radu. 8-)
To jsem fakt zvědav jak to u basů pročistí výšky. :shock:

Měl jsem obavy,že mi někdo nabídne tento: https://www.l-e.cz/audioquest-wild-dog-8-0m
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 31. 7. 2020 11:12

Je u signálového (nikoliv reproduktorového) kabelu nějak zvlášť důležitý průřez (pokud to teda nejsou vyloženě nitě)?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 31. 7. 2020 12:47

Důležité jsou elektrické vlastnosti materiálu a u signálového kabelu se kvůli rušení doporučuje co nejkratší délka.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rosta69 31. 7. 2020 13:25

marts píše:Pokud je to kupované jako nové tak jsou tam přiloženy 6 m kabely.


Prodejce mi radil ty přiložené kabely vyměnit za jiné a lepší,myslel tím kabely co propojují zesilovač se subwooferem takže nějakou dvoulinku 2.5mm.kabely od satelitků měnit nejdou ale prej se dají koupi náhradní koncovky které už mají šroubovací konce ale nikde jsem je nenašel.

Nic méně doma mám 2x 3,5 m repro kabelů Oehlbach do kterých jsem investoval ranec a oproti noname 99% OFC jsem na zvuku nepostřehl žádnej rozdíl..tak že jen pro dobrej pocit že mám něco značkového si je nechám .Klidně bych je koupil znovu ale potřebuju více metrů a to už by byla pálka a navíc do toho subwoferu je ani nedám poněvaž jsou na tom pozlacené šroubovací bajonety.Ale každopádně prej mám koupit velmi kvalitní kabely..tak uvidíme co seženu.Ten set od Bose mi teprve dnes došel tak zatím se budu věnovat otázce kabeláže a pak zapojení.

Jinak... funguje vám někomu funkce Upozornit mě, přijde-li odpověď???? mně ne.
Rosta69
Junior

Odeslat příspěvekod marts 31. 7. 2020 20:34

To asi myslel tuto koncovku https://www.bose.com/en_us/products/spe ... dapter_blk

do ní se vejde max. průřez 2.5 mm2

Nicméně u těchto bedýnek to asi není zas tak kritické podle toho co uvádějí v doporučení při rozhození frekvenční charakteristiky o maximálně +/- 0.5dB
Přílohy
Snímek obrazovky 2020-07-31 v 21.27.56.png
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rosta69 31. 7. 2020 21:40

Ten chlápek z Basysu mi psal toto ohledně těch koncovek..

Koncovky jsou určené pro kabel 2x1mm, kabely 2x1,5mm tam sice ještě jdou vmáčknout, ale již to není optimální a hůř se ohýbají v rámci držáků

zde jsou ty koncáky cca za 500 kč ale eshop je žádnej v ČR nemá,jen Basys na vyžádání.


Obrázek
Rosta69
Junior

Odeslat příspěvekod marts 2. 8. 2020 12:36

Ty rozměry 1 mm a 1,5 mm jsou průměry?

Teď jsem se ještě pro jistotu podíval na přepočet AWG14 (max drát co lze v té koncovce použít) na mm2 a odpovídá to průřezu cca 2 mm2, což je zhruba 1,6 mm průměr.

Mě osobně by tyto informace asi od usilování o vylepšení kabelů odradily.

Emil Pastelka píše:Neberte to ve zlem, ale u té sestavy na značce kabelu nezáleží. Průměr 2.5 mm bude naprosto OK.

A teď se dívám, že Bose uvádí doporučení 0.75-1.5 mm. Však ani slovo, zda se větší do svorek vlezou.


Předpokládám, že zmínka o průměru kabelu je překlep a že byly myšleny průřezy.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 2. 8. 2020 14:27

Ano, moje chyba, myslel jsem průřez viz ten odkaz. Průměr by pak byl 1,78 m.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rosta69 2. 8. 2020 15:09

V pondělí zavolám na Basys do prahy a uvidíme co technici zjistí...
Rosta69
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků